Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak u inostranstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlazak u inostranstvo

[ Pregleda: 6383 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amy5

Član broj: 300405
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Odlazak u inostranstvo06.03.2012. u 16:03 - pre 146 meseci
Ovako, ko god planira da ove godine ide negdje u inostranstvo bilo gdje neka se javi Ovdje se vise ne moze!
 
Odgovor na temu

marijanaUK

Član broj: 300657
Poruke: 6
*.wless.cranfield.ac.uk.



Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo11.03.2012. u 22:40 - pre 146 meseci
Nije da se ne može, ali ako negde može bolje...IDEM!
Čitala sam ovde već o poslovima za medicinare u EU, a šta je sa onima koji nisu medicinari i koji nisu završili fakultet? Kakve su njihove šanse da dobiju neki posao i papire za duži boravak od turističkog, ako neko zna??? (Konkretno me zanima Nemačka jer, od aprila sam tamo).
 
Odgovor na temu

amy5

Član broj: 300405
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 15:06 - pre 146 meseci
Da ti kazem iskreno ja nemam pojma. Kako ti planiras tamo? Imas nekoga ili...
 
Odgovor na temu

marijanaUK

Član broj: 300657
Poruke: 6
*.resnet.cranfield.ac.uk.



Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 16:55 - pre 146 meseci
Pa, dečko mi tamo završava master i ima neku praksu da odradi (6 meseci), pa smo zajedno u tome. :D :D
Trenutno smo u Engleskoj, ali ovde ni ne pokušavam nešto da radim i tražim, ovde sam rešila da budem i ostanem do kraja samo turista :D :D :D
Međutim, u Nemačkoj, da bih produžila svoj boravak na duže od predviđenih 3 meseca, moram da imam papiriće, a to može da bude problem. :(
 
Odgovor na temu

novibl
Banja Luka
BiH

Član broj: 283113
Poruke: 40
31.223.151.*



Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 20:32 - pre 146 meseci
Ja već godinu dana, svaki ubogi dan blejim po netu poslije posla ne bili našao izlaz iz ovog tora (Bosne i Hercegovine). Čitam forume, savjete, članke, tekstove, komentare, ponude, i tražim izlaz. Što više znam uviđam da su mi mogućnosti sve manje, ali šta bih. Odlučio sam da krenem usavršavati engleski jezik, možda neki zanat. Ne znam, ako neko provali kako otići neka javlja.
MarijanaUK, kako su dospjela u UK, jesi li tu samo turistički? Ja i supruga bi otišli zajedno, pa ako terba upisao bih faks, postdiplomski, master, ako mogu sadmo da odemo?
 
Odgovor na temu

amy5

Član broj: 300405
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 21:17 - pre 146 meseci
marijana sta da ti kazem, srecno, nadam se da cete uspjeti
novibl
i ja sam u istoj situaciji citam samo forume i sve moguce sto nadjem, naci neku iz zemlje EU ozeniti i to je to, samo jos da je tako lako ali vrijedi pokusati
 
Odgovor na temu

marijanaUK

Član broj: 300657
Poruke: 6
*.resnet.cranfield.ac.uk.



Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 22:35 - pre 146 meseci
Citat:
novibl: Ja već godinu dana, svaki ubogi dan blejim po netu poslije posla ne bili našao izlaz iz ovog tora (Bosne i Hercegovine). Čitam forume, savjete, članke, tekstove, komentare, ponude, i tražim izlaz. Što više znam uviđam da su mi mogućnosti sve manje, ali šta bih. Odlučio sam da krenem usavršavati engleski jezik, možda neki zanat. Ne znam, ako neko provali kako otići neka javlja.
MarijanaUK, kako su dospjela u UK, jesi li tu samo turistički? Ja i supruga bi otišli zajedno, pa ako terba upisao bih faks, postdiplomski, master, ako mogu sadmo da odemo?


Dečko mi ovde radi drugi master, a ja sam uzela turističku vizu na 6 meseci, da bih mogla da budem sa njim...Ovde ima dosta stranaca na njegovom fakultetu, zapravo, uglavnom su sve stranci, jako je malo engleza :D
Mislim da bi mogao dobiti potrebne papire i za sebe i za suprugu ako bi uspeo ovde da upišeš nešto, samo, to "nešto" košta jako puno za sve koji nisu u EU, čak i za one koji su u EU košta dosta...npr. mi plaćamo oko 500 £ samo za smeštaj u studentskom domu, a svi znamo da u studentskom domu nema kuhinje....kupatilo se deli sa ostalima...bla bla bla, hrana...SKUPOOOOO, da mogu da biram, ovde ne bih nikada živela, cene su užasne kada je u pitanju hrana, a ni vreme nije ništa bolje! :D Ručak u menzi košta otprilike oko 5 £ za jednu osobu, i pritom, to ti nije ponekad dovoljno. Mi još nedeljno potrošimo dodatnih 40-ak £ za nabavku hrane u marketu....Onda, znam da i sama predavanja plaćaju neki studenti i to do 16 000 £, ali, to valjda zavisi iz koje zemlje se dolazi i da li tvoj matični fakultet ima neko partnerstvo sa ovim fakultetom ovde. :( :( :( razočaravajuće ZNAM

A, opet, nije sve tako crno valjda, ako su drugi mogli, ko zna, možda bi mogli i vi.
Upoznala sam ovde nekog lika iz Srbije koji je došao da radi doktorske valjda pa je i ostao na kraju da radi ovde na fakultetu. Znam da je i on spominjao kako je njegov fakultet iz Srbije sarađivao već nešto sa ovim fakultetom ovde pa je on iz tog razloga dobio mogućnost da dođe ovde.

Stanovi ili sobe (više mi nekako zvuči kao sobe, ali...) koji-e se izdaju u selu koje je udaljeno nekih 15-ak km od glavnog kampusa su otprilike oko 800 £, znači, to su cene otprilike....

Može da se studira kao full time i part-time pa pretpostavljam da, kada bi dobio papire da boraviš ovde zbog fakulteta na part-time, imao bi vremena i da radiš nešto pa bi mogao da platiš troškove koji te prate.....jbg. znam da ne zvuči kao bajka i da bi se ubio i od posla i od obaveza oko faksa i smorilo bi te to što si mislio da je svuda bolje nego u svojoj zemlji a ono ispada da nije tako..... i hrpa novih stvari, novi grad, okolina, novi mentalitet (ps.Englezi su i previše hladni ljudi, ovde je sve tako veštačko)
PS. Moraš da budeš 300% siguran da je to ono što želiš, jer ako nema tih 300% želje, snage i volje, nema ništa od EU ili bilo koje druge destinacije gde sve moraš ponovo :( :( :(
Ja padam u depresiju jednom nedeljno, otprilike :D :D :D a ne moram da brinem ni o poslu, ni o novcu, hrani, zadacima, ispitima.....

U svakom slučaju, i pored te moje "depresije", ne planiram da stvaram porodicu u Srbiji, jer, jednostavno, ne planiram ceo život da živim kao podstanar kako bih živela samostalno-bez roditelja, ne planiram ceo život da sanjam zimovanja i letovanja......i još mnooooogo mnogo toga ne planiram a moguće je jedino u Srbiji :( :( :(
 
Odgovor na temu

marijanaUK

Član broj: 300657
Poruke: 6
*.resnet.cranfield.ac.uk.



Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 22:41 - pre 146 meseci
Citat:
amy5: marijana sta da ti kazem, srecno, nadam se da cete uspjeti :)
novibl
i ja sam u istoj situaciji citam samo forume i sve moguce sto nadjem, naci neku iz zemlje EU ozeniti i to je to, samo jos da je tako lako ali vrijedi pokusati


Hvala, ja sam sigurna da ćemo uspeti nešto bar :), A, ako i ne sredim papire za ostala 3 meseca, potrudiću se da raduckam nešto prva tri pa da ostala 3 provedem malo na moru, malo na nekoj planinici....odmaram :D :D :D dok dragi i ja ne budemo opet zajedno....
 
Odgovor na temu

amy5

Član broj: 300405
Poruke: 10
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo14.03.2012. u 23:24 - pre 146 meseci
Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Odlazak u inostranstvo15.03.2012. u 10:36 - pre 146 meseci
nesto sam cuo da UK vise ne dozvoljava konverziju u radne dozvole cak i kad je diploma stecena u UK ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlazak u inostranstvo

[ Pregleda: 6383 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.