Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?

[ Pregleda: 8041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petkons
Branislav Petkovic
Novi Sad

Član broj: 68856
Poruke: 42
*.ADSL.neobee.net.



+13 Profil

icon Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?25.03.2010. u 08:43 - pre 170 meseci
Pozdrav svima.

Čitao sam u novinama dosta članaka o "problemima" koje mogu da očekuju vlasnici vozila koji imaju ugrađen gas u vozilu ako nemaju atest, a putuju u inostranstvo, (posipanje peskom i penom i sl. gluposti...). Ja imam atest, i upisano mi je u saobraćajnu napomena da je "POGON NA GAS".
Da li je to dovoljno za odlazak u inostranstvo, ili treba neki atest specijalni, jer kontam da to u saobraćajnoj strani policajci neće ni razumeti, a opet ni atest neće baš razumeti sve i da ga uzmu u razmatranje.
Dakle, kako u inostranstvo sa atestiranim vozilom?
I još jedno pitanje: Da li je nalepnica TNG obavezna po novoz zakonu ili ne?

Hvala
 
Odgovor na temu

gogi11
Srbija Novi Sad

Član broj: 255652
Poruke: 43
91.148.65.*



+1 Profil

icon Re: Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?25.03.2010. u 14:21 - pre 170 meseci
Posto nalepnicu dobijas prilikom atesta istu si i obavezan da zalepis na vidno mesto "pozadi" . Za ostalo i ja ocekujem neki odgovor bas me interesuje mada imam sve papire od atesta u kolima ali mi nije sve jedno nikada se ne zna :):)
 
Odgovor na temu

petkons
Branislav Petkovic
Novi Sad

Član broj: 68856
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?25.03.2010. u 17:44 - pre 170 meseci
Citat:
gogi11: Posto nalepnicu dobijas prilikom atesta istu si i obavezan da zalepis na vidno mesto "pozadi" .


Atest sam uradio pe dve godine, i tada nije bilo nalepnica... A da li sam "obavezan" da je imam, ili to negde i piše u zakonu. Ja nisam uspeo da pronađm u zakonu ništa povodom nalepnice. I kako neko može da me prisiljava da lepim ružne nalepnice na kola ako ja to ne želim?
 
Odgovor na temu

gogi11
Srbija Novi Sad

Član broj: 255652
Poruke: 43
91.148.65.*



+1 Profil

icon Re: Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?26.03.2010. u 06:40 - pre 170 meseci
Pa u pravu si !!! Ja sam atest zavrsio tog "famoznog" 10 Decemnbra i pri preuzimanja dokumentacije koju sam dobio u AMSS gde sam uradio atest receno mi je da sam u fascikli dobio nalepnicu koju treba da zalepim. Nista ja sam je stavio i to je to e sada da li ona bas mora po zakonu ne znam (inace gde sam je zalepio jedva se i vidi sta cu takav je auto pozadi zakosen :):):) tako da "ne ruzni" u mom slucaju ) ali i oni tamo u AMSS se ponasaju po malo naduveno jer su se tih dana osecali veoma vazni bitni ...
Inace ruzne su i nalepnice maticnih zemalja koje se lepe na vozila u koliko se putuje u inostranstvo pa opet mora da se zalepi jer u protivnom placas kaznu !! ukoliko budes zaustavljen od strane policije "preko" naravno. E sada po povratku ti je skines ali opet ruzno je (slazem se).
Nista pitacemo nekog zandara oni to "mozda" znaju .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Put u inostranstvo i vozilo na plin. Kakav atest?

[ Pregleda: 8041 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.