Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201038 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 17:40 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
@MyWay
A ti si kvalifikovan u #@$%@#$% #$%@#$....
Da i tebi ukratko odgovorim:
Briga me za sutra i za bolje sutra koje cekam 30 godina! Sve je to "malo sutra"! Dosta je. Prodje mi zivot, a bas me briga za nebeske visine u kojima ti zivis. Dosta mi je zaostale balkanske nekulture. Dosta mi je kriminalaca koje oslobadjaju po apelacionim sudovima. Dosta mi je TV pretplate. Dosta mi je lopova, sudija koji su isti kao oni kojima sude. Dal ti je sad jasnije sta ja propagiram i sta mrzim ovdje? VI koji prduckate o kojekakvim svjetskim pravdama i nepravdama direktno podrzavate stanje kod nas, koje je neizdrzivo. Ukratko.

E moj yolja, onda ti nema spasa osim da odeš iz zemlje, jer i da nas sutra prime u EU trebaće decenije da se rešimo svega što tebi smeta. Gledaj braću Rumune i Bugare pa izmeri koliko će njima trebati da iskorene ono što si naveo pa računaj. I dodaj to na predikciju prijema u EU pa izračunaj da li ti vredi čekati ili otići.
Save time... see it my way.
 
+3

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 18:07 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: E moj yolja, onda ti nema spasa osim da odeš iz zemlje, jer i da nas sutra prime u EU trebaće decenije da se rešimo svega što tebi smeta. Gledaj braću Rumune i Bugare pa izmeri koliko će njima trebati da iskorene ono što si naveo pa računaj. I dodaj to na predikciju prijema u EU pa izračunaj da li ti vredi čekati ili otići.

E jbg, konacno da se negdje slozimo. Trebao sam da odem, nego sam zivio u iluziji da ce nekad i ovdje biti dobro. A sad sam mator za odlazak, nije se vise u snazi...
A sto se tice rumuna i bugara, tu se ne slazem. Nije bilo nekog masovnog odlaska kako je bilo ocekivano.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 18:44 - pre 123 meseci
da li mozes yolja da nam ispricas malo sta se desava Ubosni ?
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 18:53 - pre 123 meseci
U FBiH se nesto desava, kod nas u RS hvala bogu, sve mirno.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 19:02 - pre 123 meseci
zelim vam da tako i ostane.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 19:07 - pre 123 meseci
Kijev – 18:25

Oko 5.000 ljudi okupilo se danas na Trgu nezavisnosti u Kijevu, protestujući protiv povratka bivše premijerke Julije Timošenko u politiku.

Njen politički povratak nije nikad bio među zahtevima demonstranata, već je tražena promena celokupnog sistema vođenja zemlje, stoji u rezoluciji usvojenoj nakon današnjeg protesta, izveštava Itar-Tass.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 19:16 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:
zelim vam da tako i ostane.


Ma u FBiH nek bude sta hoce, samo RS da niko ne dira.
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 19:43 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Yanukovicha ce strpati u zatvor cim ga uhvate.

Zasto je klicko manje kriv ? Potsticao je na nerede.

Zato sto je Janukovic prvi pucao tj. ubio.
Kao sto je i sad prvi prekrsio sporazum.
Zavrsice on na onoj jelci na trgu , mada i to je blaga kazna
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 20:15 - pre 123 meseci
Ma daj,ipak se salis.Prvi ubio.:)))))
 
0

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 20:28 - pre 123 meseci
Pa jeste , demonstracije su pocele u novembru , a frka tek sad (bilo malo i krajem januara , kad je krenuo da ih hapsi i osudjuje na 15 godina) kad su krenuli da ih ubijaju ko zeceve.
Sta je trebalo da rade , da se predaju , razidju ili odgovore istom merom (mada to nisu uspeli , 4 puta su vece zrtve kod njih) ?!

A za ove sto se loze na tenkove - da je imao podrsku vojske i da je isterao tenkove sigurno bi ih pobio i rasterao s trga ali time bi i sebi presudio
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 21:44 - pre 123 meseci
Znaci,nisi zadovoljan,trg,moltovljevi kokteli i trazi bolje sutra.A sta ako je to neki treci scenario?
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 21:47 - pre 123 meseci
Mogucnost da se Ukrajina uclani u EU i NATO i da Rusija to prihvati meni zvuci kao i da se Teksas ujedini sa Albanijom.

Ispravite me ako gresim :-#
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 21:54 - pre 123 meseci
Paaa, redosled prijema u EU bi verovatno bio Srbija, Makedonija, FBiH, pa Turska, pa dugačka pauza, pa onda možda Ukraijna :-)
Sve jedno neverovatnije od drugog...
Save time... see it my way.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 22:13 - pre 123 meseci
A kada bo ovo sto smo sada napisali o primanju u EU izaslo na velikom displeju na trgu prevedeno,kakva bi reakcija bila zabludelih ratnika?
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 22:22 - pre 123 meseci
Pretpostavljam da ti na pamet pada scena u kojoj hiljade ukrajinaca trci prema majci Rusiji, placuci i kose cupajuci, sa urlikom "Oprostite braco, nasu ruznu proslost"?
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 22:24 - pre 123 meseci
Mislim da je na zapadnom Balkanu redosled ulaska ovakav:

Albanija (sve cisto jasno, etnicki homogeno)
Crna Gora (sporadicne carke, malo veca korupcija)
Makedonija (napeto, ali stabilno)
Srbija-Kosovo (nereseni problemi statusa)
Bosna (pomozi Boze)

Turska naravno nikad, kao ni Ukrajina. Cak bih bio tako smeo da kazem da vise sanse za ulazak u uniju ima Belorusija od Ukrajine.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 22:39 - pre 123 meseci
Ma ne yolja.Citam Braksija kako izostavlja ove Turke.
 
0

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 04:32 - pre 123 meseci
Citat:
U Sevastopolju miting protiv preokreta u Kijevu
Tanjug 23. 02. 2014. - 23:47h

Oko 10.000 ljudi protestovalo je danas u ukrajinskom gradu Sevastopolju protiv političkog preokreta u Kijevu, u trenutku kada raste bojazan da bi zemlja mogla da se pocepa, javio je AFP.

Ta agencija podseća da je taj region proruski orijentisan, da je Ukrajina duboko podeljena, a da su masovni protesti primorali ruskog saveznika, predsednika Viktora Janukoviča, da napusti prestonicu i da se on navodno sada nalazi u Harkovu.

Lideri regiona jugoistočne Ukrajine, koji su lojalni Janukoviču, osporili su u subotu legitimitet nacionalnog parlamenta i saopštili da preuzimaju kontrolu nad svojim teritorijama dok se ne uspostavi ustavni poredak u zemlji.

"Mi, lokalne vlasti na svim nivoima, Vrhovni savet Autonomne Republike Krim, region Sevastopolj, odlučili smo da preuzmemo odgovornost za obezbeđivanje ustavnog poretka i prava građana na svojoj teritoriji", navodi se u njihovoj rezoluciji.

Ta agencija podseća da se podeli Ukrajine protive i ruski predsednik Vladimir Putin i nemačka kancelarka Angela Merkel koji su danas razgovarali telefonom, rekli su nemački zvaničnici.

Međutim, navodi AFP, kod ljudi u Sevastopolju čini se da raste bes.
"Fašisti su preuzeli vlast u Kijevu", rekao je jedan od govornika pred oko 10.000 demonstranata koji su razvijali ruske zastave.

"Banditi su uzeli vlast u Kijevu. Ovde sam da zaštitim svoj grad", rekao je 53-godišnji Stanislav Bolotnjikovski.

Rusija je osudila događaje u Ukrajini kao puč, a demonstrante u Kijevu, gde su se istakli nacionalisti i desničari, ocenila kao opasne ekstremiste.

Ovakvi osećanja mogla su se čuti i danas na ulicama Sevastopolja, piše AFP.
"U Kijevu se dogodio državni udar. Ne želim da moja deca žive u zemlji koju vode fašisti", rekao je 39-godišnji sitni preduzetnik Jevgenij.

Do 1954. godine Krim je pripadao Rusiji, ali je onda dat sovjetskoj republici Ukrajini i dugo vremena je smatran mogućim izvorom konflikta, navodi AFP.
Lokalni funkcioneri na Krimu su u svakom slučaju brzo reagovali da smire bojazan od mogućeg ustanka separatista, podseća AFP.

Premijer Krima Anatolij Mohiliov je rekao danas da je region spreman da sledi odluke parlamenta otkako je preko vikenda Janukovičeva većina tamo pretrpela kolaps, navodi francuska agencija.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...ting-protiv-preokreta-u-Kijevu




 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 09:14 - pre 123 meseci
Citat:
Vršilac dužnosti ministra policije Ukrajine izdao je nalog za hapšenje smenjenog predsednika Viktora Janukoviča, javlja AP.

Nalog za hapšenje je izdat zbog optužbi za masovno ubistvo, saopštio je ministar unutrašnjih poslova Arsen Avakov na svom Fejsbuku. "Otvoren je zvaničan slučaj za masovno ubistvo miroljubivih građana", napisao je Avakov, prenela je agencija Rojters."Janukovič i drugi ljudi odgovorni za to su predmet potrage (policije)", dodao je Avakov.

Ministarstvo unutrašnjih poslova navelo je danas da je Janukovič poslednji put viđen sinoć na Krimu, a zapadne agencije su prenele da nije poznato gde se Janukovič nalazi i da se veruje da je na istoku zemlje koja je uvek bila uporište njegove moći.Janukovič je svrgnut u subotu kada je napustio kancelariju u Kijevu i rezidenciju i pobegao u istočnu Ukrajinu gde je rođen. Predsednik ukrajinske Vrhovne rade Oleksander Turčinov je privremeno preuzeo dužnosti predsednika države nakon što je u subotu u parlamentu izglasan opoziv predsednika Viktora Janukoviča i raspisani parlamentarni izbori za 25. maj.


Autor: Agencija TANJUG

U prethodnom postu naveo sam zašto je otišao na istok, u Krimsku oblast!
Ovo se moglo očekivati, scenario iz USA koji se primenjuje u svim zemljama u kojima obaraju legitimne režime koji nisu po njihovom ukusu.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 09:23 - pre 123 meseci
bas me cudi da nije otisao u Lavov. Mada ne znam ni koliko su mu se na istoku obradovali.

Janukovic je najsmesnija pojava u politici sto sam ikad video. Nadam se da ce njegovo ime postati simbol prevrtljivog i kolebljivog politicara bez jasnog stava i pri tom veoma korumpiran.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201038 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.