Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201031 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:52 - pre 123 meseci
Janukovič izgleda uhvatio pedalu.

Batalimo se mi nacizma, partizana, četnika i ostalih praznih priča, nego mene sada zanima...

da li će Srbija i Ukrajina, može biti, u istom trenutku postati članice EU? 2020., 2022. ili 2024.?

Pozdrav.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:54 - pre 123 meseci
Ovo je repriza narandzaste revolucije, a narandzasta revolucija je kao sto znamo propala i Yanukovich se vratio na vlast, n'est ce pas ?

Sam Yuschenko imao je pri reizboru 2% glasova i to je apsolutni rekord nesupeha.

Znaci gledajuci neposrednu proslost istorija se ponavlja.

Naravno zapad nema nikakav plan za Ukrajinu. Kada bi sad trebao, a to mora, da glasa Engleski ili italijanski parlament da se primi Ukrajina to ne bi proslo. Bar ne dok se ne resi ekonomska kriza u Evropi i dok se ne vidi sta ce biti s evrom. Znaci cilj je da se Ukrajina opet zaludjuje sa evro integracijama od kojih nema nista da bi za 4 ili 8 godina opet dosao neki Yanukovich.

Jer pocetak pregovora sa EU nija kompatibilan sa pregovorima sa Rusijom i njenim aranzmanima. Eh, pa to bi bilo idealno kad bi moglo paralelno, pa posle za 7 godina odlucis sta je bolje. Onda bi i mala beba rekla, pregovarajte sa Moskvom i Bruxellesom pa ko da vise. (Dobro, setimo se fantasticnog Tadica i cetri stuba: M B W + Peking). Od toga nema nista.

Posto naravno niko u Ukrajini nije lud da ponavlja istu gresku, doci ce do raspada zemlje. Naravno na istoku Ukrajine niko nije lud da slusa diktat iz Kijeva i Lavova. Jedino sto se ceka na istoku je na koju varijantu ce se ici. Da li ce naime Yanukovich pobosti barjak u Harkovu ili Donecku i zahtevati legitimitet ili ce se javiti neki novi, nekompromitovani i nekorumpirani vodja.
 
+1

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:58 - pre 123 meseci
Koliko vidim, Braksi ti si pesimista po ovom pitanju... dakle, misliš da sa Ukrajinom ulazimo u EU tek 2024.?

Pozdrav.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:01 - pre 123 meseci
Uz babice SAD i EU, Ukrajina u krvi porodila novu vlast
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:05 - pre 123 meseci
Znaci plakanje pocinje... :D
Neka, neka, porasce prodaja papirnih maramica u balkanskim wookoj3bin@m@.
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:06 - pre 123 meseci
Ko uređuje ovaj BalkanMagazin? Boris Bizetić ili Milorad Vučelić?

Pozdrav.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:11 - pre 123 meseci
Citat:
Hank:
Koliko vidim, Braksi ti si pesimista po ovom pitanju... dakle, misliš da sa Ukrajinom ulazimo u EU tek 2024.?

Pozdrav.


Ukrajina ne ulazi u EU, bar ne u ovom obliku.

Srpski put u EU nije vezan direktno za Ukrajinu, vec indirektno. Kada je Nemacka procenila da Yanukovich mozda moze celu Ukrajinu da okrene evroaziji, ona je brze bolje odustala od insistiranja da se Kosovo prizna pre pocetka pregovora i ekspres je dala zeleno svetlo Srbiji.

Slicno su za vreme vlade Kostunice kada je Srbija mogla da ode na anti EU put ekspres uveli Bugarsku i Rumuniju opet po nalogu Nemacke.

Paradoksalno je da svi evroentuzijasti u Srbiji zapravo treba da navijaju za jacanje Rusije u Ukrajini jer ce onda Srbija takodje ubrzano biti primljena. U protivnom, Nemacka ce nas ostaviti da se kiselimo jedno 10 godina najmanje. Mislim primice oni nas na kraju, jer sta bi drugo.
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:17 - pre 123 meseci
Kako je kod tebe sve jednostavno... Crno/bijelo i prosto kao pasulj. A tek paradoks paradoksa, da bi se objasnilo neobjasnjivo. Mislim, stvarno predivna konstrukcija.

I odakle ti ideja da je priznanje Kosova neka bitna stavka bilo kome na ovoj planeti sem Srbiji? Bas Njemackoj to nesto treba da Srbija prizna, pa cak ni Tachijeva banda u Pristini tome ne pridaje vise nikakvog znacaja. Oni koji su im trebali, oni su davno priznali, a ovi ostali ko ih sljivi.

I na kraju Srbija ima veze sa Ukrajinom, koliko i sa Aljaskom. Veze nas ista planeta na kojoj se nazalost svi nalazimo.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:20 - pre 123 meseci
KIJEV - Ukrajinska opoziciona liderka Julija Timšenko , puštena u subotu na slobodu , sastaće se uskoro sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel , sa kojom je telefonski razgovarala , objavila je u nedelju njena stranka .



" Dogovorile su da će se uskoro sastati " , objavila je stranka Domovina , dan nakon što je Timošenko , bivša premijerka i čelnica narandžaste revolucije , puštena iz zatvora u kojem je završila 2011. godine .

Timošenko je puštena na slobodu nedugo nakon što je ukrajinski parlament opozvao predsednika Viktora Janukoviča , koji je pobegao iz Kijeva .

Merkel je " čestitala Juliji Timošenko na oslobađanju i izrazila uvjerenost da će njen povratak u politiku biti jedan od glavnih faktora za stabilizaciju situacije u Ukrajini " , kaže se u saopštenju .

Merkel je istakla takođe da će Timošenkin povratak doprineti očuvanju jedinstva Ukrajine i pomoći joj na njenom putu evropskih reformi , dodaje se .

Evropska komisija objavila je , u međuvremenu , u nedelju da je spremna da potpiše sporazum o pridruživanju i slobodnoj trgovini sa Ukrajinom čim se oformi nova vlada .

Odluka ukrajinskog predsednika Viktora Janukoviča u novembru prošle godine da ne potpiše taj sporazum i prikloni se radije Rusiji bila je glavni okidač antivladinih protesta koji su doveli do njegovog pada .

" Verujem da će Ukrajinci potpisati taj sporazum " , rekao je evropski komesar za trgovinu Karel De Guht za Ski Nevs , kako prenosi Rojters .

" Ne znam kada . Prvo nam za to treba vlada i ona mora doneti demokratsku odluku i to mora biti u stabilnoj situaciji . "

Sporazum je uvek bio na stolu , napomenuo je , ali i istakao da to ne znači da će Ukrajina dobiti punopravno članstvo u EU - u .

" To ne znači da će oni postati članicom EU - a . To je nešto posve drugo " .
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:26 - pre 123 meseci
Naravno da ne znaci. Da bi neko bio u EU mora da ispuni jednu podugacku listu standarda i da uskladi svoje zakone sa matricom koja vrijedi u EU. Cak ni opiceniji ukrajinci ne vjeruju u bajku da ce ih neko tek tako primiti u EU.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:29 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Kako je kod tebe sve jednostavno... Crno/bijelo i prosto kao pasulj. A tek paradoks paradoksa, da bi se objasnilo neobjasnjivo. Mislim, stvarno predivna konstrukcija.

I odakle ti ideja da je priznanje Kosova neka bitna stavka bilo kome na ovoj planeti sem Srbiji? Bas Njemackoj to nesto treba da Srbija prizna, pa cak ni Tachijeva banda u Pristini tome ne pridaje vise nikakvog znacaja. Oni koji su im trebali, oni su davno priznali, a ovi ostali ko ih sljivi.

I na kraju Srbija ima veze sa Ukrajinom, koliko i sa Aljaskom. Veze nas ista planeta na kojoj se nazalost svi nalazimo.


za razliku od tebe ja nekad nesto i procitam o EU.

Vidis, vi u Srbiji ili u Bosni (RS) imate cudne politicare. Vi mislite ovako. Mi smo za EU, ali kako mi hocemo. Tako cete uci 2249.

Jer EU nije sad osnovana pa je Srbija tu pozvana da da svoje misljenje. Srbiji se da domaci zadatak i kad to ispuni onda ulazi. Sta nije jasno ? E ali kako smo mi narod obdaren da hakuje i sje8e svaki sistem tako smo hteli i sa EU, pa je onda rekao neko e usao je Kipar podeljen pa cemo i mi. I onda je Berlin rekao, NE, bas da se ne bi ponovio Kipar, mi necemo da Srbija dodje do pred kraj pa da nas opet svi skolite: jao, pa daj ajd nek udju nema veze sto nisu priznali Kosovo.

A onda je dosao sok u Viljnusu i Jaukovicevo NE i onda su svi skocili na Merkelovu, evo krenuli su Rusi primaj Srbiju...

Sad se Nemacka pribrala i sad ce opet da ozive ideju o priznanju Kosova da bi se OTPOCETI pregovori NASTAVILI...

1+1=2
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:31 - pre 123 meseci
Evropska komisija objavila je , u međuvremenu , u nedelju da je spremna da potpiše sporazum o pridruživanju i slobodnoj trgovini sa Ukrajinom čim se oformi nova vlada.
Ukrajina gotovo da nema šta da u toj slobodnoj trgovini ponudi EU dok EU želi slobodan pristup tržištu od 40 miliona kupaca!
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:42 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
I odakle ti ideja da je priznanje Kosova neka bitna stavka bilo kome na ovoj planeti sem Srbiji? Bas Njemackoj to nesto treba da Srbija prizna, pa cak ni Tachijeva banda u Pristini tome ne pridaje vise nikakvog znacaja. Oni koji su im trebali, oni su davno priznali, a ovi ostali ko ih sljivi.

Sigurno Nemačka neće propasti bez priznanja Kosova, ali isto tako će insistirati na priznanju, ili makar nekoj vrsti priznanja osim ako se u nekom trenutku pojavi neki faktor pa moraju da ublaže stav.. Naravno da je, za razliku od tebe, mnogima bitno da pojedine zemlje priznaju Kosovo i zbog UN i zbog EU ali to je na tako dugačkom štapu da sigurno nije u žiži interesovanja Nemačke.
Vidi Yoljo, postoje ljudi koji ne razmišljaju danas za sutra pa su otud mnogi događaji sadašnjice zamišljeni u nekoj prošlosti, i isto tako se osim sadašnjosti vodi računa i odnosima i događajima u bližoj i daljoj budućnosti. To što je ovde, na Balkanu, sve od danas do sutra i potpuno stihijski, to nas i svrstava tamo gde jesmo - i ti sam, toliko želiš i voliš EU a u glavi (ne i u duši) si samo balkanac..
Save time... see it my way.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:47 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
@ pera II
A to sto nema sad da ponudi, moze da bude zanimljivo potencijalnim ulagacima da iskoriste Ukrajinu za svoje fabrike? I za 5-6 godina, da vidis miline... Odjednom drzava sa 15 miliona radno sposobnih stanovnika pocinje da prodaje u EU vise nego sto kupuje iz nje.

Da, upravo sam to video na primeru Rumunije i Bugarske.
Eto promakla mi svetla budućnost i Ukrajine!
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 14:49 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: Sigurno Nemačka neće propasti bez priznanja Kosova, ali isto tako će insistirati na priznanju, ili makar nekoj vrsti priznanja osim ako se u nekom trenutku pojavi neki faktor pa moraju da ublaže stav..

Jedino da slete vanzemaljci. Nadaj se...

Citat:
Naravno da je, za razliku od tebe, mnogima bitno da pojedine zemlje priznaju Kosovo i zbog UN i zbog EU ali to je na tako dugačkom štapu da sigurno nije u žiži interesovanja Nemačke.

Aj ti meni objasni zasto bi bilo kome to bilo bitno?

Citat:
Vidi Yoljo, postoje ljudi koji ne razmišljaju danas za sutra pa su otud mnogi događaji sadašnjice zamišljeni u nekoj prošlosti, i isto tako se osim sadašnjosti vodi računa i odnosima i događajima u bližoj i daljoj budućnosti. To što je ovde, na Balkanu, sve od danas do sutra i potpuno stihijski, to nas i svrstava tamo gde jesmo - i ti sam, toliko želiš i voliš EU a u glavi (ne i u duši) si samo balkanac..

Zivotni vijek na ovim prostorima je 76 godina. Za taj zivotni vijek ovuda su protutnjale 3 drzave i nekoliko ratova. Sta ce biti za 300 godina toliko je eventualno da je idiotski o tome i pricati. Bitno je valjda tebi i meni, kako cemo zivjeti, i kako ce zivjeti nasa djeca. Ako treba moji potomci da zivotinjare ovako kako ti i ja zivotinjarimo, zbog teritorije kojom nema sanse da vladamo, onda me bas briga za tu teritoriju. Tamo zivi 99% siptara, i to je kraj price. Nema te Rusije, Kine, Indije, bilo koga, ko tu cinjenicu moze da promjeni. Dal je to kratkovido ili dugovido ne znam, ali tako stvari sad stoje.
Pretpostavljam da ovo "balkanac" treba da bude nesto uvredljivo? Zelim u EU, jer tamo barem postoji vizija neke sanse. Ovako kako je sad, apsolutno nikakve sanse nema da se zivi zivotom dostojnim ljudskog bica.

@PeraII
Citat:
Da, upravo sam to video na primeru Rumunije i Bugarske.
Eto promakla mi svetla budućnost i Ukrajine!

Nemoj ti puno da mislis o Rumuniji i Bugarskoj, pogledaj kroz prozor pa pogledaj svoju svijetlu buducnost.
 
+1

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 15:05 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:Aj ti meni objasni zasto bi bilo kome to bilo bitno?
Ako ne možeš sam sebi da odgovriš na to pitanje onda nisi ni kvalifikovan za dalju raspravu na tu temu. Što je u neku ruku i dobro, obzirom da je to offtopic..
Citat:
yolja624:Zivotni vijek na ovim prostorima je 76 godina. Za taj zivotni vijek ovuda su protutnjale 3 drzave i nekoliko ratova. Sta ce biti za 300 godina toliko je eventualno da je idiotski o tome i pricati. Bitno je valjda tebi i meni, kako cemo zivjeti, i kako ce zivjeti nasa djeca. Ako treba moji potomci da zivotinjare ovako kako ti i ja zivotinjarimo, zbog teritorije kojom nema sanse da vladamo, onda me bas briga za tu teritoriju. Tamo zivi 99% siptara, i to je kraj price. Nema te Rusije, Kine, Indije, bilo koga, ko tu cinjenicu moze da promjeni. Dal je to kratkovido ili dugovido ne znam, ali tako stvari sad stoje.
Pretpostavljam da ovo "balkanac" treba da bude nesto uvredljivo? Zelim u EU, jer tamo barem postoji vizija neke sanse. Ovako kako je sad, apsolutno nikakve sanse nema da se zivi zivotom dostojnim ljudskog bica..
I sami ratovi koji su protutnjali ovim prostorima su potvrda onog što sam već pisao, a ti citirao.
Smatram i sebe balkancem, najpre u duši, i živim na prostorima na kojima je predominatan način razmišljanja od danas do sutra, ali isto tako sam svestan da to nije k-ka svih ljudi i svih naroda, pogotovo u razvijenijem delu sveta. Možda upravo to što i sam naveo (3 države i nekoliko ratova) za jedan ljudski vek, opredeljuje narod (kao što si i za sebe naveo) da mislite i delate samo do sutra, jer ko zna šta će biti prekosutra.. A opet, možda to loše prekosutra, ili čak ratno prekosutra, bude upravo takvo jer nikog ne zanima ništa više i ništa dalje od sutra. Misli malo i tome, pogotovo ako želiš biti deo naprednijeg sveta..
Save time... see it my way.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 15:08 - pre 123 meseci
Evo bivse sssr krme sta izjavljuje nekome ko je zloupotrebio drzavni polozaj.

Citat:
Angela Merkel podržala Juliju Timošenko

Autor: Agencija TANJUG,Foto: Beta/AP
http://www.kurir-info.rs/angel...uliju-timosenko-clanak-1242105
 
0

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 15:11 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:
cuj Hank, ne samo sto si flejmer vec si i klon koji sad pokusava da raskusura neke stare razmirice sa mnom.

Ne znam odakle ti ideja da mene i PeruII svrsas u isti kos. Ja samo dajem svoje vidjenje stvari utemeljeno na cinjenicama.


Niti sam flejmer, niti sam klon, niti sa tobom imam da "raskusuram" bilo kakve "stare", niti nove "razmirice".

Sa Perom II i sličnima se sam svrstavaš u isti koš. Uopšte ovde nije reč o Evropskoj Uniji, Ukrajini, Rusiji, Rumuniji, Bugarskoj, Gadafiju ili Asadu, već je zapravo ovde reč, ja mislim, o nečemu o čemu Ljubomir Madžar pripoveda u svojoj novoj knjizi "Antiliberalizam u 22 slike".

Poslednji NIN: "Predmet kritike nisu, dakle, opredeljenja koja na trajnoj osnovi mogu legitimno da se razlikuju nego propozicije čija je upitnost posledica nedovoljno obuhvatnog, pa i sasvim nepotpunog uvida u poznate (ili neposredno spoznatljive) činjenice, kao i plod nedovoljno rigoroznog logičkog rezonovanja koje u tim činjenicama nalazi svoju početnu, oslonu tačku... Stavove antiliberala Madžar vešto grupiše u nekoliko tematskih celina: dometi ekonomske nauke i njen uticaj na razvoj u svetu (šta su dometi i gde su ograničenja ekonomske nauke, da li se od nje traži ono što ona ne može pružiti, da li je neophodna "velika revizija" osnovnog toka njenog razvoja i slično); neoliberalizam kroz prizmu ekonomske stvarnosti Srbije; evolucija ekonomskog urušavanja i potraga za putevima izlaza (kako pokrenuti privredni rast, održati njegov tempo, kako se izvući iz razvojne blokade; uloga države u tom procesu). Madžar izdvaja ključne stavove i primedbe antiliberala i na svaku odgovara. Ukazuje na tipske greške u argumentaciji antiliberala: propuste u logici, nepreciznost u iskazima, brzopletost u zaključivanju, nedovoljno poznavanje ekonomske teorije (površno poznavanje onoga što se napada), zanemarivanje empirije. Izdvojićemo jedno izuzetno važno autorovo zapažanje. Madžar ukazuje na to da se antiliberalizam u Srbiji - kad se dublje sagleda - svodi na antitržišno opredeljenje, a onda se neretko ide i korak dalje i negira sve ono što predstavlja sam temelj i jezgro ekonomske nauke."

Pozdrav.
 
0

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 15:14 - pre 123 meseci
yolja624@
Hank@

Da li mi mozete reci tj pojasniti sta Ukrajina dobija i njen narod kad se potpise taj famozni sporazum izmedju EU i Ukrajine?!
ogromna buga i krv se proliva zbog to sporazuma pa me zivo interesuje sta oni dobijaju time?
znam sta time dobija EU al me zanima korist Ukrajine!
Molim objasnjenje?!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 15:20 - pre 123 meseci
Citat:
KIJEV - Ukrajinska opoziciona liderka Julija Timošenko, koja je oslobođena iz zatvora, nakon što je njen rival predsednik Ukrajine Viktor Janukovič pobegao iz Kijeva, danas je izjavila da ne želi mesto premijera.

Pre toga su njene pristalice u parlamentu rekle da je ona jedna od tri kandidata za šefa vlade nacionalnog jedinstva.

"Iznenadila sam se kada sam čula da sam predložena za premijera. Niko se to nije dogovorio sa mnom niti je sa mnom razgovarao o tome", rekla je Timošenkova.

"Zahvalna sam za poštovanje koje mi je time ukazano, ali molim da me ne uzimaju u obzir za tu funkciju", navela je ona u komentarima objavljenim na njenom veb sajtu.

Janukovič je na predsedničkim izborima u februaru 2010. godine porazio Timošenkovu sa malom razlikom u broju galsova i ona je 2011. otišla u zatvor zbog zloupotrebe položaja dok je obavljaja funkciju premijerke.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201031 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.