Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201053 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 10:54 - pre 123 meseci
Citat:
Ukrajinci vole Ruse ko Hrvati Srbe.


BRavo,i ovi desnicari -katolici-su dovuceni autobusima sa zapada zemlje.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:02 - pre 123 meseci
Ukrajinci su strahovito stradali pod Hitlerom, a svoje zvezdane trenutke doziveli su u Ruskom Carstvu i SSSR.

Odakle onda rusofobija ? pa vec sam ti objasnio, to je u stvari stvar kompleksa i frustracija. Narod ne zivi lepo i trazi krivca i naravno potpomognut svojim starim neprijateljima za krivca proglasava Rusiju.

Gle cuda tako nekako bese i u Jugoslaviji. Kad se samo setim kako su svi ustali, samo Srba da se rese, ima odmah da im svane - kad ono zamalo. Sad svi jedu svoje dupe i skrgucu zubima za Jugoslavijom i opet bi da se tale sa nama. Slovenci i hrvati se ubise za nase trziste. Sto ne idu u Holandiju ili Austriju ? Malo morgen.

Ovi evromajdantikvani kad se malo ohlade i ispuse za pomoc njima ce i onda biti kriva Rusija...

----

Npr. jedna Holandija, bila je strasno bombardovana od Nemaca, zatim je izbila glad. Jedva su se oslobodili Nemaca, a 1951. ih je snasla polava. Danas je Holandija najrazvijenija zemlja Evrope. kako ? Pa jbg seli ljudi i radili, nisu cekali tudju pomoc i nisu samo kukali kako su ih Nemci unistili. A mogli su ni oni tako...

Zato kazem razlike izmedju zapada i istoka su civilizacijske i narodi sa istoka nastavice i dalje da lutaju i stradaju ponajvise zbog svoje male pameti, a velike sujete.
 
+3

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:11 - pre 123 meseci
Braksi...pa nije bas tako.Slusas na vestima da ko prica Ruski dobije po glavi.Malo me to potseca kada odes recimo do Splita ili Sibenika,Zadra.Ne sada,ali pre.
 
0

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:23 - pre 123 meseci
Kijev: Monasi Nemanja Spasojević i Vladan Miličić spaseni i smešteni u ambasadu Srbije!
Demonstranti su ušli samo u prvi deo Kijevsko-pečerske lavre, zahtevajući da manastirski kompleks predaju Ukrajinskoj pravoslavnoj crkvi?!

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lijbrandt.net.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:45 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi
Gle cuda tako nekako bese i u Jugoslaviji.


Citat:
Lavlja_Jazbina
Braksi...pa nije bas tako.Slusas na vestima da ko prica Ruski dobije po glavi.Malo me to potseca kada odes recimo do Splita ili Sibenika,Zadra.Ne sada,ali pre.



Mnogi ljudi sa Balkana imaju tu osobinu da nova svetska krizna desavanja porede sa lokalnom situacijom na Balkanu 80-tih i 90-tih.

Svaka zemlja je drugacija, narodi su drugaciji, problemi su drugaciji, kulture su drugacije - poredjenje sa drugim vremenom, drugim narodom/narodima i drugom situacijom je besmisleno zato sto su te situacije potpuno neuporedive posto nema nicega zajednickog u tim desavanjima.

Stavise, svodjenje svega na situaciju koja je nekome poznata (ili misli da mu je poznata) je put u dovodjenje pogresnih zakljucka zbog predrasuda i uopstavanja enormne amplitude.

Razmislite malo o tome. Pravite neverovatno uopstavanje i svodjenje vama nepoznatog naroda sa necim sto mislite da poznajete. Hajde sto to nije u redu zato sto nisu u pitanju isti narodi, nego sto jos sve to gledate kroz neku ogranicenu perspektivu iz vama poznatog okruzenja sto vam garantuje da propustite detalje koji mogu biti kljucni za konkretnu situaciju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+3

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:48 - pre 123 meseci
Da razmislio sam i to ne malo nego malo mnogo i uopste se ne slasem sa tobom.

Naravno situacija nije nikad sto posto ista, ali matrica je poprilicno slicna.
 
+5

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lijbrandt.net.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:52 - pre 123 meseci
Kakva matrica?

Ukrajina je tranzitna zemlja za energente za EU, blage veze sa Hrvatskom nema.

Rusija je regionalna sila, blage veze sa Srbijom nema.

Danas je 2014-ta godina, pozicija EU blage veze nema sa pozicijom EEZ iz 80-tih.

Potpuno druga vremena, potpuno drugi narodi, potpuno drugi problemi.

SFRJ se raspala u momentu kraha komplet drzavnog sistema. Taj krah drzavnog sistema se u Ukrajini desio u isto vreme, i danas je po sredi sasvim druga vrsta krize.

Ono, veze sa vezom situacije nemaju.

Citat:
PeraII
U prevodu: Ovo sam našao u podrumu moga dede. Ja bih rekao da je radio kao električar u nekom preduzeću?! Šta Vi mislite?
Vitalij Kličko


Da, od ovih sto u svemu vide Balkan krajem 80-tih su jos grdji ovi sto u svemu vide 1941-1945, partizane i cetnike, SS-ovce, itd..

Pogledaj kalendar u kuci, koja godina je danas.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 11:57 - pre 123 meseci
Gresis Ivane.Istorijske cinjenice koje se podudaraju ili su identicne mogu se porediti sa bilo kojim vremenom.
Ja licno nisam za nasilje i nikave upade pa da su to dzamije ili sinagoge koliko god imao licna uverenja.To vodi u divljastvo a ne u nikakvu demokratiju
koju sprovodi tvoja Angela da bi ti bio ususkan u standardu koji imas.A da li mislim da mi je poznata,pa na ovom forumu (jedinom gde ucestvujem) se trudim da prenesem
nesto sto licno saznam.Za post gore i onog desnicarskog policajca sam saznao od druga koji je u Kijevu,a ovde sa drugom kome je majka Ruskinja i koja je zalepljena na satelitsku antenu
i vestima iz Ukrajine i Rusije.Eto mozda mogu LIVE da prenesem utiske umesto nekog guglanja.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:00 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kakva matrica?



Pogledaj kalendar u kuci, koja godina je danas.


pa znas kako, ja sam pogledao kalendar i stvarno pise 2014. i zato mi nije jasno, a mozda mozes ti da nam javis iz Nemacke, zbog cega misle tamo da je 1914. i hteli bi replay ?

Samo da ih podsetim da im fali ctrl-S dugme.
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lijbrandt.net.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:09 - pre 123 meseci
Znas kako, ko se danas koristi argumentima iz 1941, 1914 to je obicno znak da je u pitanju bankrot ideja i sakrivanje necega u sadasnjosti.

Nemce je kaznio ceo svet i danas je u Nemackoj stvar iz 1939-1945 za totalni stid i sram, i to niko ne dovodi u pitanje osim mozda kojeg procenta supljeglavaca iz ex-DDR (sto samo govori o tome koliko je komunizam bio neuspesan u denacifikaciji).

E, sad, postavlja se pitanje zasto bi neko u 2014 vadio strasila iz proslosti kada je svet odavno okrenuo novi list u istoriji?

Reci cu ti ja - zato sto osim tih strasila nemaju drugo odelo koje bi sakrilo fakat da je car go, i da je od njih popalila skoro cela istocna Evropa iako vecina stanovnistva tamo i dalje veruje da su radili dobru stvar i da su svi koji su popalili od njih izmanipulisani (toboz ne umeju svojom glavom da razmisljaju, ali to je valjda jasno, zato im je i trebao Tzar iz Moskve, naravno).

Kad dodje do sukoba u glavi tj. kognitivne disonance zasto su onda svi popalili od njih i odradili otklon, e onda ostaje samo WWII, SS-ovci i strasila iz proslosti, jbg. to valjda u glavama nesto opravdava.

Hoce to tako.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:16 - pre 123 meseci
@Ivan Dimković:
Cilj se nije promenio, promenila se strategija!
Slike koje sam priložio dolaze sa istoka a ne sa Balkana. Ako to na iatoku vide kao i većina na Balkanu, na osnovu čega ti tvrdiš to što tvrdiš?
Daj neki argument!
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:17 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: pa znas kako, ja sam pogledao kalendar i stvarno pise 2014. i zato mi nije jasno, a mozda mozes ti da nam javis iz Nemacke, zbog cega misle tamo da je 1914. i hteli bi replay ?
:-) 1914. ili 1941. svejedno, kao i da li je u pitanju n-ti ili n+1-vi Rajh, u Nemačkoj politici se malo toga menja.. Ako im je 2x propala ideja za osvajanje Evrope vojnim putem, oni, disciplinovani i organizovani kakvi jesu, samo su promenili taktiku od čisto vojne u ekonomsku i političku. I po pitanju Ukrajine su Nemci dominantni u EU, iako su daleko od nje po svakom osnovu..
Save time... see it my way.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:21 - pre 123 meseci
Dimkovicu, koliko ja vidim Nemci i njihove marionete su lozile masu po Kijevu na prevrat. Nisam video ni jednog ruskog ministra da huska masu. Rusi su stajali mirno kao imperijalna gospoda, a Nemci su samo razotkrili svoje pravo lice.

Pozdravio vas Kamerun, ni tu vam se ne pise dobro.

 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:28 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII:U prevodu: Ovo sam našao u podrumu moga dede. Ja bih rekao da je radio kao električar u nekom preduzeću?! Šta Vi mislite?
Vitalij Kličko


I ovo je nadjeno u Vojvodini, 2006-te:



Mozes li nam, molim te, objasniti sta ti o tome mislis i sta nam se to sprema?
Prikačeni fajlovi
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:38 - pre 123 meseci
to Odine znaci da se sa ovom vlascu vracamo u srednji vijek !
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:56 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: to Odine znaci da se sa ovom vlascu vracamo u srednji vijek !

Stari Rimljani imaju veze sa srednjim vijekom upravo koliko i cetnici i partizani sa Ukrajinom.

Mislim da je u tvom slucaju u pitanju ono "Kad imas samo cekic - sve ti lici na ekser".
Tako i ti (i jos neki) sve na ovom svijetu pokusavate ugurati (cekicem na silu) u neki svoj sistem uzrocno-posljedicnih pravila skarabudzen od nekog krajnje skromnog iskustva i jos skromnijeg znanja.
Po vama izgleda da je sve sto se na ovom svijetu desilo ili desava posljedica treceg Rajha ili zelje za cetvrtim.
Valjda je zbog toga i frizider napravljen, kao i SMS.
 
+5

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 12:57 - pre 123 meseci
Citat:
PeraII:
Citat:
Ivan Dimkovic: Mnogi ljudi sa Balkana imaju tu osobinu da svetska desavanja porede sa lokalnom situacijom na Balkanu 80-tih i 90-tih.




U prevodu: Ovo sam našao u podrumu moga dede. Ja bih rekao da je radio kao električar u nekom preduzeću?! Šta Vi mislite?
Vitalij Kličko



 
+2

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:25 - pre 123 meseci
@timotić:

Ko je mentor Kličku?
 
0

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:31 - pre 123 meseci
Neki Fritz Zdunek.
 
+1

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.adsl-3.sezampro.rs.



+324 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije23.02.2014. u 13:36 - pre 123 meseci
@timotić:
Ok, ako misliš da si ispao duhovit, misli slobodno!

Uzgred, u Kijevu se sjatila sva evropska i američka diplomatija, politička elita, najviši državnici, i svi narodu obećavaju bolje sutra uz demokratske principe po modelu zapada a oni su tu da spasu narod od nedemokratskog režima i ambicije Rusije da stvara novu imperiju. Pokušavaju da objasne kako su Rusi, kreditom koji su dali, žele da kupe Ukrajinu ali ne govore da prelazak na Evropske standarde Ukrajinu treba da košta 160 milijardi evra i da Evropa ništa ne daje već samo zahteva.
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201053 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.