Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901785 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.opera-mini.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 12:26 - pre 136 meseci
koliko sam ja skapirao madjarska je podeljena na 23 okruga...na toj mapi vidis npr da su morhalom i segedin u istom okrugu pa mislim da ce moci u 1 od ta 2 mesta moci da se preda..ali mi ke logicnije da ce biti u segedinu..meni su napisali da ne moze vise u kelebiji nego da mora u kiskumhalas- u istom su okrugu... ali treba proveriti to za segedin i morhalom
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.adsl.verat.net.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 12:44 - pre 136 meseci
Citat:
vukaschin: koliko sam ja skapirao madjarska je podeljena na 23 okruga...na toj mapi vidis npr da su morhalom i segedin u istom okrugu pa mislim da ce moci u 1 od ta 2 mesta moci da se preda..ali mi ke logicnije da ce biti u segedinu..meni su napisali da ne moze vise u kelebiji nego da mora u kiskumhalas- u istom su okrugu... ali treba proveriti to za segedin i morhalom


od prvog marta ce se predavati ne u sedistima 20 zupanija, vec u sedistima srezova. svaka zupanija je podeljena na srezove. tako da ce, sto je za ljude iz srbije najbitnije, zupanija Bacs-Kiskun biti podeljena na srezove kiskunholos, janosholma, baja, kiskoros, kiskunmajsa... a Csongrad na segedin, morahalom, hodmezovasarhely.... tako da ce od 1og marta otpasti estrapopularni tompa kelebia, hercegszanto, deszk, ujszentivan, tiszasziget i ostala manja mesta cim se predje granica. Jedan suboticanin nece moci vise da ide u tompu koja mu je na 12km vec u kiskunholos 40km ili u segedin 55km jer nista blize od toga nece imati
asdf
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 13:50 - pre 136 meseci
Jel imao neko zakletvu u Segedinu? Kakva su iskustva?

Hvala
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.210.105.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 14:17 - pre 136 meseci
Ja moram ponovo da priupitam za pomoc. U petak predajem dokumenta, i nikako mi nije jasno zasto predajem ovaj formular: http://www.allampolgarsag.gov.hu/images/hazaihonszul.pdf
Ako ga vec predajem jel treba da ostavim nepopunjen ceo deo koji se odnosi na decu i roditelje (nisam roditelj, nemam dece)???
Juce sam bas gledao taj formular sa profesorkom madjarskog (iz Budimpeste) i njoj je nelogicno da se trazi i taj dokument.
Molim vas za brz odgovor.
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 14:38 - pre 136 meseci
To je zahtev za upis u maticnu knjigu rodjenih. Popunjavas sve osim maticnih brojeva, imas na sajtu popunjen primer.

"A gyermek adatai" su zapravo podaci o tebi, ti si "dete" koje se upisuje u maticnu knjigu (samo sa malim zakasnjenjem :)) a "A szülők adatai" su podaci tvojih roditelja. Tu ne moras da popunjavas podatke o njihovim licnim dokumentima.

 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 15:25 - pre 136 meseci
Tako je. Ja sam to ostavio prazno, posto je i meni bilo nejasno, ali je onda maticarka sve popunila. U pravu je agora11, samo prati popunjeni primer.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 16:49 - pre 136 meseci
A jel ima negde popunjen primer da se vidi??
 
Odgovor na temu

milancheBGD

Član broj: 158919
Poruke: 48



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 17:06 - pre 136 meseci
Ima, na ovom linku pa pod Kitöltési segédlet a beadandó formanyomtatványokhoz se nalaze popunjeni primeri.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 17:26 - pre 136 meseci
Nisam ni primetila taj donji deo strane! Hvala!!
 
Odgovor na temu

neeky

Član broj: 250996
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 17:41 - pre 136 meseci
Citat:
stefa80:
Citat:
neeky:
ljudi, hitno mi treba pomoc!!!!
Idem sutra na zakletvu, pa me zanima da li moram celu himnu da naucim, tj kakva je praksa do sada bila?

prenosim vam utiske cim se vratim

pozzzz

Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta ali tekst zakletve smo ponavljali svi u glas i mislim da ne treba da znas himnu. Ja sam bio u Subotici mozda je negde drugacije mada ni majka koja je polagala u Madjarskoj nije znala himnu



hvala ti puno, i ja idem u SU tako da mi je sad malo lakse sto se toga tice
gledacu bar prvu strofu da naucim, da se ne izblamiram bas mnogo
 
Odgovor na temu

neeky

Član broj: 250996
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 17:42 - pre 136 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
ignja.86:Ne znam gde i kako si se slozio, nisam video, ali nije ni bitno, ne zelim o tome da polemisem
evo pogledaj taj post, pročitaj post koji sam komentarisao i šta sam ja na to odgovorio...
al skroz je sad nepotrebna ova rasprava, jer sve što su oni radili bilo je vezano za mesta koja se sada ukidaju kao mesta za predaju dokumenata.

Citat:
ignja.86:treba mi informacija hoce li se moci u Morahalomu od 1.marta predavati dokumenta?
Prema ovoj mapi okruga, moćiće da se preda u Mórahalomu. Pretpostavljam da je Mórahalom sedište okruga Mórahalmi

Citat:
neeky:Idem sutra na zakletvu, pa me zanima da li moram celu himnu da naucim
Citat:
stefa80: Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta...
Na mojoj zakletvi je bilo isto tako - svi kao nešto zevali, a na zakletvi mog jednog prijatelja (u Ujszentivanu) se desila se baš smešna situacija, pustili su himnu, ljudi počeli da "pevaju" i negde na pola (slučajno ili namerno) isključili himnu. posle toga tek ponekoje nastavio da peva ko je stvarno znao... Tako da Neeky, ako već ne možeš celu, bolje nauči drugu polovinu himne )))



hvalaaa
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.210.165.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 17:44 - pre 136 meseci
Ok, al u tome i jeste problem.
U popunjenom primeru covek formular popunjava za sopstveno dete, i sebe navodi kao oca, a suprugu kao majku.
Sto on nije sebe naveo kao dete??? Isti taj covek u formularu 'Honosítási - visszahonosítási kérelem' daje svoje podatke.
Nista mi nije jasno!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 18:34 - pre 136 meseci
Ja juce bio u Janoshalmi i pao


U 9h imao zakazano i sednem ja u park ispred gradske kuce u 8 30 I ubijam vreme. 8 50krenem ja unutra otvaram vrata a u zgradi mirise kao u apoteci I to privatnoj. Tu bio salter levo i ja kazem da sam dosao na predaju a zena kad cula rastegla osmeh I pita kad imam zakazano, ja u 9h a ona me odvede niz hodnik I kaze da sacekam tu jos par minuta pa da udjem. Udjem, a unutra maticarka rastegla osmeh dobar dan, dobrodosao izvolite sesti. Dam jos fasciklu i ona pocela da gleda papire, pa onda nesto rekla, sto ja nisam shvatio, nakon cega se nasmejala a ja joj na to odgovorio sa igen, igen. Ljubazna je bila kao da joj direktor iza ledja stoji i pocnemo mi tu nesto pricamo a ja sam dve tri teske greske napravio:

- kao prvo davao sam dugacke odgovore mesto da odgovaram samo sa igen ili nem, kao sto je neko vec ranije rekao. Dugim odgovorima sam samo otkrivao to koliko ne znam ispravno da govorim. Glupi maneken i njegov glupi personality. Trebalo je samo da cutim i pokazujem noge
- druga stver je da bi glupi konj uvek sebe ispravljao kad bi nesto pogresio, te sam opsti utisak srozavao.
- a trece je i najveca glupost koju sam napravio, je da sam se nakon triminuta, usled ljubaznosti, vec toliko opustio i stekao utisak da ona nije tu da ocenjuje znaje vec samo da primi dokumenta i nista da ne kaze.

Pa me pita da li je vrsac bio u madjarskoj, a ja kazem da jeste, pa me pitala otkud to da bas u Janoshalmi da predajem, a ja tu izmislim da mi je drug preporucio, ne zeleci da kazem da je ona jedina koja me je pustila bez zakazivanja, a ona me pita koji drug, mozda ga se seca, ja se tu pogubim i kazem nikolic …..eee…. marko, prvo ime koje mi je palo napamet a ona kaze da ga se ne seca(ja se iscepao u sebi) pitala me sta predstavlja dobijanje drzavljanstva, a ja rekao da hocu da palim na zapad, da bi izbegao onu patetiku da srbin trazi drzavljanstvo jer ima jaka nacionalna osecanja prema Madjarskoj. Pitala me da li neko u porodici govori madjarski…………..

Listala one papire i u rubrici za zakletvu me pitala nesto sto nisam razumeo, pa me opet to isto pitala i mislim da je to presudilo na kraju. Nakon tri minuta je rekla nesto sto sam savrseno razumeo a to je da ja “malo znam madjarski”, a da je za znanje potrebno srednje znanje I pocela lagano razvasarene papire sa stola da skuplja i pocela lagano da ih vraca u fasciklu i tad sam se tako smorio da nisam vise znao sta da kazem i da sam hteo. U poslednja dva minuca je rekla sajnalom

Izlazim napolje i vracam se na zel stanicu i cekam voz za kiskunholos koji je tek za sat vremena i sednem u cekaonicu sa pripadnicima jedne manjine(ne bih da se izjasnjavam koje, predpostavljam da znate koje) koji su se dernjali ko nenormalni a ja izadjem napolje i razmisljam sta je sve potrebno da bih ja postao madj.drzavljanin kao I oni koji ni krivi ni duzni to rodjenjem jesu.

Odem u kiskunholos i imao sam sat i po do voza za BG i odem do opstine ali nisam mogao da odem unutra jer nisam bio u stanju ni za pricu na srpskom. Danas mi je krivo, al sta cu

Bilans je da sam trecinu pitanja shvatioo i da odgovor koji mozda i jeste ali cesce nije bio gram.ispravan, drugu trecinu bih bih sa teskocom razumeo ili ne razumeo, a poslednju trecinu nisam nista shvatio.

O maticarki mogu samo da kazem reci hvale iako nisam prosao

Preporuke:

-koliko god su ljubazni vi ostanite ozbiljni i ne zaboravite gde ste, zbog cega ste dosli i sta imate za cilj
-ako imate jos nekog prijatelja rodjaka nebitno idite skupa svi jedan po jedan i neka prvo udje najbolji i kad on prodje a vi se svi u hodniku derite od srece cestitajuci mu. Ponasajte se kao kolektiv. Maticari su uglavnom zene i one vise vole te “sve za ljubav” fazone
-na pitanja kao sto su kako ste, zasto zelite drzavljanstvo, i slicno odgovore naucite napamet nakon sto vam ih neko kome je madjarski maternji prevede. Na takva pitanja odgovarajte a na ostal sam sad a ili ne
-ucite na mojoj greski, ne na svojoj. Ne budite prva osoba na forumu koja ja pala u madjarskoj, kao ja

Ja u ponedeljak idem u segedin I ako ne uspe, ni tad pravim pauzu do juna da kada cu morati da nesto ozbiljno promenim povodom ucenja

Pozdrav svima i srecno!

asdf
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 18:37 - pre 136 meseci
Citat:
milosenator:
Ok, al u tome i jeste problem.
U popunjenom primeru covek formular popunjava za sopstveno dete, i sebe navodi kao oca, a suprugu kao majku.
Sto on nije sebe naveo kao dete??? Isti taj covek u formularu 'Honosítási - visszahonosítási kérelem' daje svoje podatke.
Nista mi nije jasno!


Da evo sad gledam, taj formular koji su oni dali kao primer je gde otac kao staratelj trazi za cerku. Dakle primer koji su oni dali je zahtev Sabo Kate medjutim posto je ona maloletna onda prakticno popunjava za nju njen otac i on onda popunjava svojim podacima dole gde pise roditelji pa je sve to malo zbunjujuce.

Posto ti popunjavas za sebe onda tamo gde pise "Sabau Petru kéri Sabau Kata" pises samo "prezime/ime kéri " a drugu crtu ostavis praznu posto trazis za sebe. I dole gde je potpis, potpisaces pred njima tamo gde pise "kérelmező" a ne ispod "Kiskorú esetében" sto znaci "za maloletnika" i ne ispod "Törvényes képviselő eljárása esetében, amennyiben nem a szülő a kérelmező" jer se to odnosi na staratelja vec iznad "kérelmező". I tamo gde su podaci za roditelje pises svoje roditelje.

Ako niste citali uputstvo, drzavu rodjenja pisete kako je bila tada dakle kao Jugoszlávia.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 19:00 - pre 136 meseci
milos.hu - zao mi je da cujem. Meni su dali preporuku da odgovaram na sve sa da/ne ili jednom recju. Tipa "gde vam je rodjen predak?" "-'ime mesta'" a ne cak ni "moj pradeda se rodio tu i tu" a kamoli nesto duze. On ako ce da te pita posle a ko vam je taj predak postavice novo pitanje. Jezik je prosto takav da ces gresku napraviti i pre nego sto si poceo da pricas i sve to para usi. Ali i samo davanje punih recenica na takva pitanja para usi. Otprilike kao na salteru u Beogradu da predajes, ne bi davao pune recenice. Tako u ponedeljak probaj tom metodom. Ako nesto ne razumes bolje se pravi da ne razumes sustinu nego jezik, meni je tako bilo oko promene imena, istina nisam ni proceduralno bas znao sta trazi ali nisam bas razumeo ni sta mi prica pa je velika verovatnoca da ce ona onda preformulisati ili ti dati neki primer. Npr. da se desava na srpskom razgovor a da ga ti slabo razumes "vase ime sadrzi kvacicu pa je u skladu sa pravopisom naseg jezika potrebno da poslednje slovo promenimo i za te potrebe cete popuniti formular. samo mi recite kako biste zeleli da vam stoji ime u dokumentima?" i ti naravno ne razumes nista osim da te pita nesto za promenu imena (a pritom i da razumes sve nisi bas siguran ni kakav formular ni sta treba da radis) i umesto da kazes "ja vas nista ne razumem" ili da se upetljas u pokusaju da na jeziku kojim slabo vladas izgovoris neku administrativnu recenicu tipa "da u redu popunicu taj formular" ti kazes "da da, moze milos" cime nista nisi rekao ali ce onda ako imas srece da preformulise npr. "znaci milo-sh ili milo-s?" sto ces vec razumeti i samo ponovis koju hoces. Srecno!

I nemoj da im govoris to za zapad to ih provereno jako nervira. Nauci nesto neodredjeno u stilu "to je dobra prilika za buducnost" ili tako nesto.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 19:21 - pre 136 meseci
Citat:
milancheBGD:
Ima, na ovom linku pa pod Kitöltési segédlet a beadandó formanyomtatványokhoz se nalaze popunjeni primeri.


Ima i ovde: http://www.cmh.org.rs/index.php?p=17
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 19:27 - pre 136 meseci
Citat:
milos.hu:
Ja juce bio u Janoshalmi i pao

...

Listala one papire i u rubrici za zakletvu me pitala nesto sto nisam razumeo, pa me opet to isto pitala i mislim da je to presudilo na kraju. Nakon tri minuta je rekla nesto sto sam savrseno razumeo a to je da ja “malo znam madjarski”, a da je za znanje potrebno srednje znanje I pocela lagano razvasarene papire sa stola da skuplja i pocela lagano da ih vraca u fasciklu i tad sam se tako smorio da nisam vise znao sta da kazem i da sam hteo. U poslednja dva minuca je rekla sajnalom





Ne bih da gresim dusu, ali moguce da je nakon "sajnalom" ocekivala 150 evra. :D Naime, to je tarifa za one koji bi da prodju bez znanja jezika. Doduse, ne znam tacno u kojim sve selima to pali, ali znam ljude koji ne znaju madjarski, pa ih je celo zadovoljstvo predaje dokumenata (jos nisu dobili drzavljanstvo!) kostalo 400 evra.

Nemoj da se obeshrabris. Negde drugde ce da ti prihvate molbu. ;)
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 20:00 - pre 136 meseci
da li neko zna ,da li je sluzbenica sama u kancelariji? i u kom mestu :) ?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 20:08 - pre 136 meseci
Citat:
milos.hu:
Ja juce bio u Janoshalmi i pao


U 9h imao zakazano i sednem ja u park ispred gradske kuce u 8 30 I ubijam vreme. 8 50krenem ja unutra otvaram vrata a u zgradi mirise kao u apoteci I to privatnoj. Tu bio salter levo i ja kazem da sam dosao na predaju a zena kad cula rastegla osmeh I pita kad imam zakazano, ja u 9h a ona me odvede niz hodnik I kaze da sacekam tu jos par minuta pa da udjem. Udjem, a unutra maticarka rastegla osmeh dobar dan, dobrodosao izvolite sesti. Dam jos fasciklu i ona pocela da gleda papire, pa onda nesto rekla, sto ja nisam shvatio, nakon cega se nasmejala a ja joj na to odgovorio sa igen, igen. Ljubazna je bila kao da joj direktor iza ledja stoji i pocnemo mi tu nesto pricamo a ja sam dve tri teske greske napravio:

- kao prvo davao sam dugacke odgovore mesto da odgovaram samo sa igen ili nem, kao sto je neko vec ranije rekao. Dugim odgovorima sam samo otkrivao to koliko ne znam ispravno da govorim. Glupi maneken i njegov glupi personality. Trebalo je samo da cutim i pokazujem noge
- druga stver je da bi glupi konj uvek sebe ispravljao kad bi nesto pogresio, te sam opsti utisak srozavao.
- a trece je i najveca glupost koju sam napravio, je da sam se nakon triminuta, usled ljubaznosti, vec toliko opustio i stekao utisak da ona nije tu da ocenjuje znaje vec samo da primi dokumenta i nista da ne kaze.

Pa me pita da li je vrsac bio u madjarskoj, a ja kazem da jeste, pa me pitala otkud to da bas u Janoshalmi da predajem, a ja tu izmislim da mi je drug preporucio, ne zeleci da kazem da je ona jedina koja me je pustila bez zakazivanja, a ona me pita koji drug, mozda ga se seca, ja se tu pogubim i kazem nikolic …..eee…. marko, prvo ime koje mi je palo napamet a ona kaze da ga se ne seca(ja se iscepao u sebi) pitala me sta predstavlja dobijanje drzavljanstva, a ja rekao da hocu da palim na zapad, da bi izbegao onu patetiku da srbin trazi drzavljanstvo jer ima jaka nacionalna osecanja prema Madjarskoj. Pitala me da li neko u porodici govori madjarski…………..

Listala one papire i u rubrici za zakletvu me pitala nesto sto nisam razumeo, pa me opet to isto pitala i mislim da je to presudilo na kraju. Nakon tri minuta je rekla nesto sto sam savrseno razumeo a to je da ja “malo znam madjarski”, a da je za znanje potrebno srednje znanje I pocela lagano razvasarene papire sa stola da skuplja i pocela lagano da ih vraca u fasciklu i tad sam se tako smorio da nisam vise znao sta da kazem i da sam hteo. U poslednja dva minuca je rekla sajnalom

Izlazim napolje i vracam se na zel stanicu i cekam voz za kiskunholos koji je tek za sat vremena i sednem u cekaonicu sa pripadnicima jedne manjine(ne bih da se izjasnjavam koje, predpostavljam da znate koje) koji su se dernjali ko nenormalni a ja izadjem napolje i razmisljam sta je sve potrebno da bih ja postao madj.drzavljanin kao I oni koji ni krivi ni duzni to rodjenjem jesu.

Odem u kiskunholos i imao sam sat i po do voza za BG i odem do opstine ali nisam mogao da odem unutra jer nisam bio u stanju ni za pricu na srpskom. Danas mi je krivo, al sta cu

Bilans je da sam trecinu pitanja shvatioo i da odgovor koji mozda i jeste ali cesce nije bio gram.ispravan, drugu trecinu bih bih sa teskocom razumeo ili ne razumeo, a poslednju trecinu nisam nista shvatio.

O maticarki mogu samo da kazem reci hvale iako nisam prosao

Preporuke:

-koliko god su ljubazni vi ostanite ozbiljni i ne zaboravite gde ste, zbog cega ste dosli i sta imate za cilj
-ako imate jos nekog prijatelja rodjaka nebitno idite skupa svi jedan po jedan i neka prvo udje najbolji i kad on prodje a vi se svi u hodniku derite od srece cestitajuci mu. Ponasajte se kao kolektiv. Maticari su uglavnom zene i one vise vole te “sve za ljubav” fazone
-na pitanja kao sto su kako ste, zasto zelite drzavljanstvo, i slicno odgovore naucite napamet nakon sto vam ih neko kome je madjarski maternji prevede. Na takva pitanja odgovarajte a na ostal sam sad a ili ne
-ucite na mojoj greski, ne na svojoj. Ne budite prva osoba na forumu koja ja pala u madjarskoj, kao ja

Ja u ponedeljak idem u segedin I ako ne uspe, ni tad pravim pauzu do juna da kada cu morati da nesto ozbiljno promenim povodom ucenja

Pozdrav svima i srecno!


Milose i ja sam iz vrsca. Hvala na informaciji. Mozda budemo isli zajedno sledeci put :)))
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 20:51 - pre 136 meseci
Citat:
povremen: da li neko zna ,da li je sluzbenica sama u kancelariji? i u kom mestu :) ?


barem u Janosholmi je bila, kad sam usao u kancelariju, sa jednom mladjom koleginicom da bismo onda seli za pult udaljen 3m od koleginice koja je barem po mom misljenju gledala svoja posla. A sto pitas, da neces mozda da joj das koverat sa suskavim sadrzajem ili......




Citat:
keresztur: Ne bih da gresim dusu, ali moguce da je nakon "sajnalom" ocekivala 150 evra. :D Naime, to je tarifa za one koji bi da prodju bez znanja jezika. Doduse, ne znam tacno u kojim sve selima to pali, ali znam ljude koji ne znaju madjarski, pa ih je celo zadovoljstvo predaje dokumenata (jos nisu dobili drzavljanstvo!) kostalo 400 evra.

Nemoj da se obeshrabris. Negde drugde ce da ti prihvate molbu. ;)


hahahahahaha. jel mi verujes da sam poneo 140 evra sa siobom. sigurno je mislila da ne znam sta znaci sajnalom pa me je pa je rekla cetiri puta

[Ovu poruku je menjao milos.hu dana 20.02.2013. u 22:17 GMT+1]
asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901785 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.