Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899503 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

C.I.C.I.

Član broj: 310560
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 15:51 - pre 136 meseci
Citat:
milosenator:
Jedno pitanje za sve upucene. da li mi je potreban vencani list od roditelja??? spomenuto mi je u konzulatu, ali nisam razumeo zasto.
ja trazim papire na osnovu prababe, ne znam da li i pradedine papire da predam? oboje su iz Backe.
Hvala unapred na odgovoru!
I jos jedna stvar, ako smo neozenjeni (neudati) i nemamo decu, jel onda popunjavamo samo prvi formular?

[Ovu poruku je menjao milosenator dana 18.02.2013. u 16:22 GMT+1]


Ne treba vencani list od roditelja. Ja sam ga bila ponela za svaki slucaj i dala sam ga sluzbenici ali mi ga je ona odmah vratila i rekla da ne treba.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 16:17 - pre 136 meseci
Pošto ima novih ljudi koji su predali papire, a ja još učim jezik, pitanja da prepoznam i odgovore. Da li je bilo pitanje ne vezanih za papire preko u mađarskoj? Kao provera jezika?
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 16:26 - pre 136 meseci
Mirko 09
e kad jedan sudski tumač kaže da se proverava, onda je to definitivno tako! :)

Prvo Mirko, izgleda da nisi procitao citav odgovor, ja sam indirektno rekao da je priznata u mnogim oblastima, posao tumaca je samo jedna od oblasti kojima se bavi, ne znam sto se ti to podsmevas nekom, jer budi siguran da ima mnogo preciznije i tacnije informacije od tebe i vecine korisnika, pa sam zato podelio, ja u to verujem, ko nece ne mora, ali ne znam sta ti molim te imas da komentarises na taj nacin, koliko sam skontao ti si vec odradio posao oko pasosa, pa me interesuje sta ,,visis,, ovde, sto ne odes da radis negde ili da studiras negde kad si vec ovaj posao zavrsio.... Ne shvatam. Da li su tvoje konstatacije tacne? Cime ti potkrepljujes ono sta komentarises na forumu, dosad? Sta si ti po profesiji? Citao sam forum detaljno od prve do poslednje stranice, i primecujem da si veoma aktivan kad treba da se brani onaj centar u Subotici. Da ne treba kod njih da proveravam nesto,ili? Treba li mi njihov blagoslov da zavrsim zapoceto?
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.opera-mini.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 16:34 - pre 136 meseci
jel mogu ta 2 formulara da se skinu sa neta pa popune? ili mora od njih da se uzimaju?
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 17:10 - pre 136 meseci
Skines i popunis a tamo potpisujes.
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 17:55 - pre 136 meseci
ja kada sam bio preko da predam bilo je pitanja nevezano za papire pitala me je kako sam putovao i dali je guzva na granici.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 20:10 - pre 136 meseci
Mene nista drugo nije pitala, pricali smo oko promene prezimena najvise. Sve ostalo je bilo ona kao popunjava sta ja nisam zavrsio, a ja potvrdjujem i govorim igen, mhm, igen.
Ali se zato moja poznanica raspricala i do kraja je opisivala kako je ona ucila madjarski kada je dosla u Madjarsku gledajuci Esmeraldu sinhronizovanu na madjarski. :D
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 10:48 - pre 136 meseci
Citat:
Misi167:
Jel neko zna da li ce Kelebija ostati posle 1.marta kao mesto gde moze da se predaju dokumenta?


nece.. pustio sam im mail juce..

svi termini do kraja meseca su zauzeti a posle 1. marta se prebacuje za kiskumhalas
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 12:25 - pre 136 meseci
@ignja

Ono što ja napišem je iz ličnog iskustva, jer kao što si i sam zaključio, prošao sam tu celu proceduru kao i još par mojih prijatelja u nekoliko različitih mesta u HU kao i ovde kod nas, pa se trudim da stvarima koje znam pomognem ljudima koji su trenutno u toj priči oko predaje jer sam i sam ovde našao korisne informacije kada su meni bile potrebne. Za ono što ne znam iz iskustva i što su moje pretpostavke (kao što je bilo ovo za osuđivanost) jasno napišem "JA MISLIM DA..." (pogledaj moje postove), a ne iznosim ih kao ti u tvom pretposlednjem postu: rekla žena iz Pančeva da se to proverava i završena priča na tu temu! evo izvinjavam se i tebi i gospođi-sudskom tumaču, nije mi bila namera da se podsmevam nego ne volim kada neko iznosi informacije tipa "reko mi jedan čovek", jer se uglavnom pre ili kasnije za takve tvrdnje ispostavi nisu bile tačne. Što se "centra" tiče, kao što sam već i rekao, ne volim kada neko iznosi neistine ovde, pa kada sam poslednji put komentarisao nešto vezano za "centar" samo sam rekao da jedna stvar koju je neko o njima napisao nije tačna, a složio sam se sa mnogim drugim vrlo negativnim stvarima iznetim na njihov račun, tako da ne mogu baš da se složim da sam vrlo aktivan u njihovoj odbrani.
 
Odgovor na temu

bobi63
vojvodina

Član broj: 307043
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 18:23 - pre 136 meseci
da li jos uvek moze da se predaju papiri u madjarskoj ,ili......
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 19:50 - pre 136 meseci
Jedno pitanjce za Vas koji ste predali zahtev, negde sam procitala da nije lose poneti im neki znak paznje tipa kafa, cokolada, bombonjera. Kakva su Vasa iskustva? Nositi ili ne? Licno ne volim takve varijante ali ako je to kod njih obicaj onda je ok.
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 20:41 - pre 136 meseci
Da kazem i ja nesto za taj "centar". Svima njima ja se mnogo zahvaljujem, jer bez njih nikad ne bih uspeo da stignem do cilja. Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

synthetica
nezaposlena
Subotica - Vienna

Član broj: 311350
Poruke: 7
*.tippnet.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 21:00 - pre 136 meseci
Citat:
bojan_sm:
Pošto ima novih ljudi koji su predali papire, a ja još učim jezik, pitanja da prepoznam i odgovore. Da li je bilo pitanje ne vezanih za papire preko u mađarskoj? Kao provera jezika?
:-)


Pošto sam ostavila svoje prezime prilikom udaje, mene su pitali čije će prezime nositi buduće dete, kao i da li će moj suprug tražiti državljanstvo.



Citat:
Mia_Mia:
Jedno pitanjce za Vas koji ste predali zahtev, negde sam procitala da nije lose poneti im neki znak paznje tipa kafa, cokolada, bombonjera. Kakva su Vasa iskustva? Nositi ili ne? Licno ne volim takve varijante ali ako je to kod njih obicaj onda je ok.


Išla sam organizovano (u grupi) i mi smo svi poneli poklončiće.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.02.2013. u 22:03 - pre 136 meseci
Dobro vece dobri ljudi! Zna li se koji ce to biti veci gradovi u madjarskoj gde ce se moci predati papiri posle 1.marta? Hvala, pozz za sve!
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 05:01 - pre 136 meseci
Citat:
vukaschin:
Citat:
Misi167:
Jel neko zna da li ce Kelebija ostati posle 1.marta kao mesto gde moze da se predaju dokumenta?


nece.. pustio sam im mail juce..

svi termini do kraja meseca su zauzeti a posle 1. marta se prebacuje za kiskumhalas

Steta! Hvala na odgovoru!!!
 
Odgovor na temu

neeky

Član broj: 250996
Poruke: 8
188.246.32.*



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 05:25 - pre 136 meseci
ljudi, hitno mi treba pomoc!!!!
Idem sutra na zakletvu, pa me zanima da li moram celu himnu da naucim, tj kakva je praksa do sada bila?

prenosim vam utiske cim se vratim

pozzzz
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 07:41 - pre 136 meseci
Mirko 09- Što se "centra" tiče, kao što sam već i rekao, ne volim kada neko iznosi neistine ovde, pa kada sam poslednji put komentarisao nešto vezano za "centar" samo sam rekao da jedna stvar koju je neko o njima napisao nije tačna..

Evo vidis, kazes da je neistina, a otkud znas da li je tacno ili ne, je si li bio prisutan, posto kazes da pises samo na osnovu licnog iskustva. Ok imas svoje iskustvo, ne ulazim, ali otkud znas kakva su iskustva ostalih? Ja, recimo, ne znam, pa ne komentarisem.

a složio sam se sa mnogim drugim vrlo negativnim stvarima iznetim na njihov račun...

Ne znam gde i kako si se slozio, nisam video, ali nije ni bitno, ne zelim o tome da polemisem, ispasce da ih napadam, a ne znam ni ko su ni sta su. Oduvek je bilo da se nekom nesto posebno dopadne, a nekom ne i to ce uvek biti tako. Nista cudno da ih neki hvale a neki napadaju jer verovatno ima razloga za to.

prošao sam tu celu proceduru kao i još par mojih prijatelja u nekoliko različitih mesta u HU kao i ovde kod nas...ne volim kada neko iznosi informacije tipa "reko mi jedan čovek"

Evo vidis, kazes iz svog iskustva, a zatim kazes bilo je par mojih prijatelja u razlicitim mestima, znaci i oni su ti rekli, zar ne. Pa isto tako i meni je neko rekao, zar ne. A to da li ce se ispostaviti pre ili kasnije kao neistinite ne mozemo tacno znati ni ti ni ja, nego neko ko u Budimpesti odobrava proceduru i ima jasne instrukcije, rekao bih.

Mozda sam jedino preterao kad sam rekao da zatvorimo temu. Mislio sam to iz razloga sto verujem da 95 posto ljudi ovde nije osudjivano, a i ako neko i jeste ne verujem da bi to mogao da bude razlog odbijanja, jer sam ubedjen da je jedini nacin da te odbiju ako bas imas teska kriminalna dela iza sebe. Zato i kazem da sam ubedjen da itekako provere aplikante, jer ljudi, EU pasos je u pitanju. Pa nisu valjda ludi da veruju nekom na rec, sve se to da lako proveriti. Pa znate i sami da kod nas ne mozes ni posao obezbedjenja dobiti ako si osudjivan, a kamoli sta drugo. A ovde se ipak radi o necem jos ozbiljnijem i vrednijem da bi se dalo na rec. Ali to je samo moje misljenje.
Nije mi bila namera da se prepirem, treba mi informacija hoce li se moci u Morahalomu od 1.marta predavati dokumenta?



 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 08:16 - pre 136 meseci
Citat:
neeky:
ljudi, hitno mi treba pomoc!!!!
Idem sutra na zakletvu, pa me zanima da li moram celu himnu da naucim, tj kakva je praksa do sada bila?

prenosim vam utiske cim se vratim

pozzzz

Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta ali tekst zakletve smo ponavljali svi u glas i mislim da ne treba da znas himnu. Ja sam bio u Subotici mozda je negde drugacije mada ni majka koja je polagala u Madjarskoj nije znala himnu
stefa
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 08:50 - pre 136 meseci
Citat:
ignja.86:Ne znam gde i kako si se slozio, nisam video, ali nije ni bitno, ne zelim o tome da polemisem
evo pogledaj taj post, pročitaj post koji sam komentarisao i šta sam ja na to odgovorio...
al skroz je sad nepotrebna ova rasprava, jer sve što su oni radili bilo je vezano za mesta koja se sada ukidaju kao mesta za predaju dokumenata.

Citat:
ignja.86:treba mi informacija hoce li se moci u Morahalomu od 1.marta predavati dokumenta?
Prema ovoj mapi okruga, moćiće da se preda u Mórahalomu. Pretpostavljam da je Mórahalom sedište okruga Mórahalmi :)

Citat:
neeky:Idem sutra na zakletvu, pa me zanima da li moram celu himnu da naucim
Citat:
stefa80: Ja kada sam bio od nas 60 niko nije pevao himnu ono mozes kao nesto otvaras usta...
Na mojoj zakletvi je bilo isto tako - svi kao nešto zevali, a na zakletvi mog jednog prijatelja (u Ujszentivanu) se desila se baš smešna situacija, pustili su himnu, ljudi počeli da "pevaju" i negde na pola (slučajno ili namerno) isključili himnu. posle toga tek ponekoje nastavio da peva ko je stvarno znao... Tako da Neeky, ako već ne možeš celu, bolje nauči drugu polovinu himne :))))

 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.02.2013. u 11:29 - pre 136 meseci
Mirko 09-Prema ovoj mapi okruga, moćiće da se preda u Mórahalomu. Pretpostavljam da je Mórahalom sedište okruga Mórahalmi :)

Hvala za info. Pa trebalo bi da je to to. Super!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899503 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.