Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897307 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milancheBGD

Član broj: 158919
Poruke: 48



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.02.2013. u 17:02 - pre 135 meseci
Citat:
boNS:
Hvala svima koji pisu na ovom forumu, jer mi je dosta informacija pruzio po pitanju dobijanja madjarskog drzavljanstva. Ja sam celu pricu prosao i dobio drzavljanstvo...sad samo preostaje da izradim pasos.
Moje pitanje je za ljude koji vec imaju pasos i putovali su sa njim. Konkretno me zanima putovanje u US?
Hvala unapred na odgovoru


Nemam pasos, ali znam da je Madjarska u Visa Waiver Programu, tako da je mnogo lakse dobiti vizu za US, dovoljno je da popunis aplikaciju na https://esta.cbp.dhs.gov/ 3 dana pre putovanja.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.02.2013. u 21:00 - pre 135 meseci
malo citam forum na ovu temu i jel to znaci svako ko ima pretke sa ove teritorije http://mapcollection.wordpress.../austro-hungarian-empire-1914/ i znaju madjarski jezik mogu dobiti drzavljanstvo? jesam li dobro razumeo ili gresim?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.02.2013. u 21:07 - pre 135 meseci
Citat:
cika dacha: malo citam forum na ovu temu i jel to znaci svako ko ima pretke sa ove teritorije http://mapcollection.wordpress.../austro-hungarian-empire-1914/ i znaju madjarski jezik mogu dobiti drzavljanstvo? jesam li dobro razumeo ili gresim?

Nisi daleko... Karta je Austro-Ugarska, ali tačno se znalo šta je bilo Austrijsko a šta Madjarsko. To što je bilo Madjarsko sada se odobrava za državljanstvo uz osnovno znanje madjarskog jezika, bez obzira na nacionalnost. Ima mapa negde unazad par strana...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

synthetica
nezaposlena
Subotica - Vienna

Član broj: 311350
Poruke: 7
212.57.46.*



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.02.2013. u 21:37 - pre 135 meseci
Citat:
Misi167:
Znam da ne treba,nego to je prezime moje prababe bilo,pa bih zelela da znam! Znam da postoji madj.verzija samo ne znam koja je!


Moguće da je Márton. :)
 
Odgovor na temu

Ceca4321
Mala Mala
Srbija

Član broj: 312170
Poruke: 5
46.174.102.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.02.2013. u 23:17 - pre 135 meseci
Pitanje! Imam drugara koji je bio u zatvoru i odlezao je tu kaznu od 4 god. da li moze on da preda za madjarske papire, koje su sanse da ga odbiju? Hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 09:25 - pre 135 meseci
Citat:
milancheBGD:
Citat:
boNS:
Hvala svima koji pisu na ovom forumu, jer mi je dosta informacija pruzio po pitanju dobijanja madjarskog drzavljanstva. Ja sam celu pricu prosao i dobio drzavljanstvo...sad samo preostaje da izradim pasos.
Moje pitanje je za ljude koji vec imaju pasos i putovali su sa njim. Konkretno me zanima putovanje u US?
Hvala unapred na odgovoru


Nemam pasos, ali znam da je Madjarska u Visa Waiver Programu, tako da je mnogo lakse dobiti vizu za US, dovoljno je da popunis aplikaciju na https://esta.cbp.dhs.gov/ 3 dana pre putovanja.


OK, jasno mi je sve to, ali koliko sam ja shvatio, u madjarskom pasosu nije upisana adresa...cisto bih hteo da cujem utiske nekog ko je isao u Ameriku sa madjarskim pasosem.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 09:25 - pre 135 meseci
Citat:
Ceca4321: Pitanje! Imam drugara koji je bio u zatvoru i odlezao je tu kaznu od 4 god. da li moze on da preda za madjarske papire, koje su sanse da ga odbiju? Hvala unapred :)

Bila je na prethodnim stranama diskusija o tome... na to pitanje niko ne može da ti da tačan odgovor, sve su samo pretpostavke.
ja sam ubeđen da to niko ne proverava jer ne postoji način da provere stotine hiljada ljudi. možda se jedino vrši neka nesumična provera.
Ne prilaže se potvrda o tome da nisi osuđivan, jedino se daje se izjava o neosuđivanostei prilikom apliciranja gde bi on morao da laže!
Da ne pokrećemo sad ponovo diskusiju o tome da li će to proći ili ne i da li je to moralno uraditi tako nešto ili nije, neka sam odluči da li će da preda.
 
Odgovor na temu

boNS

Član broj: 312421
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 09:25 - pre 135 meseci
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 09:43 - pre 135 meseci
@boNS
Ja sam predao 10 feb. u Madjarskoj, uzeli su papire i prosao jezik pa me je interesovalo koliko cu cekati na odgovor. A na zakletvu, ako prihvate zahtev, idem u HU.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 10:58 - pre 135 meseci
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd


Na koji nacin su te obavestili? Jel te zvao neko telefonom ili je sve bilo postom? Jel si popunjavao neke formulare? Koliko si imao od obavestenja do zakletve? Da li se ceremonija odrzava u ambasadi ili dole u konzulatu? Hvala puno!
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.210.165.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 11:20 - pre 135 meseci
Moje danasnje iskustvo ukratko:
Predao sam papire u madjarskom konzulatu u Barseloni!!
Kad sam usao za salterom sam rekao da imam termin pa su mi rekli da sacekam.
Dosla je jedna zena, trazila papire, i onda me je bukvalno par stvari pitala vezano za papire, koje joj nisu bile jasne.
I da, trazila mi je vencani list od roditelja i babe i dede, koje nisam imao. Na kraju je uzela od pradede papire a ne od prababe jer bi mi tad trebao i njihov vencani list. (oboje su rodjeni u austrougarskoj).
Jel ovo standardno?? Ja na ovom forumu nigde nisam nasao da treba vencani list. Pogotovu mi se cini diskriminacija da to traze u slucaju zena, kao da su neudate manje vazne. U mom slucaju su rekli da je neophodno posto idem preko zenske linije: mama i baba.
I da, prepravila je na par mesta prezime majke, trazila je da svugde pise originalno prezime.
Neke reci nisam ni razumeo, ali u globalu smo se sporazumeli.
Napisala je da govorim madjarski, iako je moj nivo tanak.
Delovalo mi je dosta lako...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 11:25 - pre 135 meseci
Cestitam! Moguce da traze za zene jer se u Madjarskoj tradicionalno zeni ukidalo ime po vencanju i postajalo "gdja ime i prezime muza" ali ako ti prababa nije Madjarica onda nema razloga, imali bi sve informacije u napomeni u izvodu. A mozda si prosto i treci koji je predao u Barseloni pa ni oni bas ne znaju tacno proceduru ali nije ni bitno, vazno je da si predao :)
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.210.165.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 11:37 - pre 135 meseci
Pa prababa je bila madjarica a pradeda srbin, pa sam zato i zeleo da predam za prababu.
Medjutim ona je samo prepravila deo kod prababe i napisala pradeda i uzela njegove papire umesto njenih (da mi nebi trazila i vencani list).
Ali da mi trazi vencani list od mame+tate i babe+dede.... nisam ocekivao.
Sad ne znam dal to da nabavljam, morali bi moji da mi salju postom.
A i malo me plasi sto moram da ih zovem telefonom, uzivo se jos i nekako snalazim, al preko telefona se totalno zbunim.
Bilo kako bilo, hvala svima na informacijama!!!!!!!
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 12:12 - pre 135 meseci
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd

ovde cini mi se..,nije bas naj jasnije sta si hteo reci ? javili su ti da ako neznas najbolje da ne dolazis,ili ti savetujes da ako neko nezna dobro madjarski da ne ide u bgd???
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 12:26 - pre 135 meseci
Citat:
Ceca4321:
Pitanje! Imam drugara koji je bio u zatvoru i odlezao je tu kaznu od 4 god. da li moze on da preda za madjarske papire, koje su sanse da ga odbiju? Hvala unapred :)

0%
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 13:43 - pre 135 meseci
Citat:
boNS:
@bojan.n
Predao sam papire u Beogradu, sredinom avgusta je predato a sredinom januara je stigao odgovor...ako ne znam poprilicno dobro madjarski, bolje da ne ides u Beograd


Koliko ti dobro govoris madjarski?
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 14:13 - pre 135 meseci
dale je mozda neko imao problema kod vadjenja pasosa? u smislu da su mu prigovarali sto ne zna dobro da prca ili da nedajboze nekom nisu dozvolili da napravi pasos zbog ne poznavanja jezika?.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 14:19 - pre 135 meseci
Pa pazi logicno je da mogu da ti prigovaraju, to je licna stvar sluzbenika. Ali mislim da nikako ne mogu da te sprece da uzmes pasos, jer kada dobijes drzavljanstvo onda je gotovo. Osim ako ne uvedu amandman da se drzavljanstvo naknadno oduzima onima koji "zaborave" madjarski.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 14:35 - pre 135 meseci
@japanskaprepelica

to tesko da moze da se uvede iz prostog razloga sto recimo drz dobije i dete prilikom rodjenja, onda recimo tvoj supruznik posle nekog vremena stekne drz, recimo ti se odreknes svog prvog drzavljastva itd. to bi izazvalo ogromne pravne i prakticne probleme.

dok recimo, neko ko predstavlja opasnog za madjarsku moze da bude lisen drz sigurno. a sad zbog jezika, pa ne znam bas.
uostalom, provera se vrsi U TRENUTKU predaje dokumentacije, a ne i godinu dana posle recimo.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.02.2013. u 16:36 - pre 135 meseci
Citat:
jovancemitic:
dale je mozda neko imao problema kod vadjenja pasosa? u smislu da su mu prigovarali sto ne zna dobro da prca ili da nedajboze nekom nisu dozvolili da napravi pasos zbog ne poznavanja jezika?.


Jel su ti pravili problem u Srbiji?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897307 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.