Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899739 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 14:28 - pre 136 meseci
To se ne radi na nivou EU, bar mislim da jos uvek ne. To je stvar medjudrzavnih (bilateralnih) sporazuma, koji postoje izmedju vecine drzava u Evropi. Sve po sluzbenom zahtevu biva dostavljeno, jer i druga drzava ima pravo da isto trazi... Sada je malo specificna situacija zbog ogromnog broja zahteva za povratom drzavljanstva ...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 14:39 - pre 136 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Da li neko zna kako se kaze cukundeda na madjarskom?


ükapa
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 14:43 - pre 136 meseci
Hvala Agora.:)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 15:02 - pre 136 meseci
Citat:
agora11: Pa kako je Madjarska omogucila tako nesto Americi, na osnovu cega tacno tvrdis da je nemoguce da je Srbija isto to omogucila EU?


Zato sto se to ne radi preko kolena u mracnim kuloarima. To sto Madjari dele informacije sa USA je njihov izbor, zakonski pokriven i bilateralnim dogovorom i izmenama u zakonu o licnim infomrmacija koje su namerno i JAVNO uradili da bi kvalifikovali svoje gradjane za Visa Waiver Program (VWP), niko njih nije tukao po usima da to rade i moglu su da kazu necemo i da onda jure vise za USA kao i ostali. Da znam madjarski dobro, kao sto ne znam, siguran sam da su ti svi dokumenti javno dostupni na sajtovima skupstine i/ili vlade madjarske. Ja sam na pocetku ove nase male digesije pretrazio sve sajtove nase skupstine i vlade i ministarstva unutrasnjih i spoljnih poslova u potrazi za bilateralnim dogovorom izmedju Srbije i Madjarske o razmeni informacija i to nisam nasao, a ako postoji MORA biti publikovan. Tako da eto, argumentujte vase tvrdnje tako sto cete pronaci taj dokument i ja cu priznati da ste u pravu. Ako tog dokumenta nema a provera se ipak vrsi onda je to posao za BIA-u da malo protrese te maticnjake i malo proveri koja tu agentura vrsi proveru cega i za cije babe zdravlje i ko od ovlascenih lica u Srbiji saradjuje sa stranim sluzbama i sta se tu sve prosledjuje.

Da se razumemo ja nisam kategoricki ni rekao da provere nema ni uopste ni za bilo koga, samo sam izrazio realnu sumnju da se to radi onako kako ste vi zamislili i u obimu u kojem ste vi zamislili, dakle za sve i automatski. Zato sam i pitao da li neko konkretno zna, ali umesto odgovora nekog ko konkretno zna dobio sam gomilu "mitoloskih prica o tome kako perica zamislja da drzava funkcionise putem magije". Toliko o korektnosti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 16:04 - pre 136 meseci
Koliko znam Slovaci su se u pocetku protivili dodeli drzavljanstva madjarskim Slovacima preteci da ce im biti oduzeto drzavljanstvo Slovacke dok je sa druge strane madjarska vlada garantovala diskreciju svim gradjanima slovacke koji budu zatrazili drzavljanstvo. Po mojoj logici oda tu nikako nije moglo legalnim tokom doci do provere tih gradjana jer bi samom zahtevom za proveru bili razotkriveni svi gradjani koji su trazili povracaj drzavljanstva. Pa vi zakljucite sami da li proveravaju
stefa
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 18:37 - pre 136 meseci
Da l je moguce da ovoliko vremena pisete o jednom pitanju ciji je odgovor jasan kao dan?!?! Da li zaista neki od vas misle da je spijunaza ako madjarski sluzbenik proveri nekog naseg drzavljanina u cilju dobijanja drzavljanstva?!?! I da l neko moze i da pomisli da pretragu rade preko googla,tj.da JMBG onih koji su osudjivani mogu se naci na googlu....msm gde ljudi mislite da zivite?!?!
 
Odgovor na temu

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 19:17 - pre 136 meseci
proveru o osudjivanosti ili o krivicnom gonjenu vrsimo iskljucivo slucajnim odabirom.
ne vidim razlog da lupetate po forumu toliko.
dakle, uzmu se 5 do 10 maximum od recimo 50 kandidata i vrsi se provera.

i kad aplicirate za americku vizu i ostalu dokumentaciju takodje se provera vrsi slucajnim odabirom, a ne svih aplikanata.
imam slucaj prijatelja koji je iza sebe imao bas dosta toga a opet je prosao jer je imao srece jednostavno...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 19:23 - pre 136 meseci
To sa JMBGom je bilo cinicno, ako nisi provalio, a nisi. Poenta je bila da ne postoji javni online servis bilo koje vrste koji neko moze da koristi bez pitanja i dozvole da pribavi te informacije.
I da, spijunaza je ako agent strane drzave ostvari nedozvoljen pristup poverljivim informacijama bez legitimne dozvole. A dozvole izgleda nema. I bas zato sto ne mislim da su Madjari papani i operisani od diplomatije kao severno korejanci smaram da provere nema. Naravno nikad se ne moze iskljuciti mogucnost da neki ljudi iz nase vlasti smatraju sebe iznad zakona pa su napravili neke dilove sa Madjarima navodeci ih da veruju da imaju autoritet da dele te podatke i da je to legitimno kod nas. Al to je opet posao za nase bezbednjake.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 19:48 - pre 136 meseci
Citat:
mmix: Poenta je bila da ne postoji javni online servis bilo koje vrste koji neko moze da koristi bez pitanja i dozvole da pribavi te informacije.


Mislim da ovde odgovarate sami sebi posto niko drugi nije tvrdio da ovako nesto postoji online. Policija ima svoje kanale za saradnju i to se ne radi preko web portala naravno.

Citat:
jovancemitic: proveru o osudjivanosti ili o krivicnom gonjenu vrsimo iskljucivo slucajnim odabirom.


Koji to mi?
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 20:27 - pre 136 meseci
Niko nije napisao da pretraga moze da se uradi tako sto ukucas jmbg u google, to je samo neko banalizovao moju konstataciju da provera moze da se odradi sa par klikova, brojki i slova ali ako si na pravom mestu.
Ne vidim cemu toliko strecanje oko ove price, meni uopste nije problem ako rade proveru ( a ubedjena sam da rade) jer niti sam osudjivana niti sam ikada u zivotu kaznjavana.
 
Odgovor na temu

Misi167
beograd
beograd

Član broj: 309978
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.02.2013. u 20:33 - pre 136 meseci
Citat:
mmix:
To sa JMBGom je bilo cinicno, ako nisi provalio, a nisi. Poenta je bila da ne postoji javni online servis bilo koje vrste koji neko moze da koristi bez pitanja i dozvole da pribavi te informacije.
I da, spijunaza je ako agent strane drzave ostvari nedozvoljen pristup poverljivim informacijama bez legitimne dozvole. A dozvole izgleda nema. I bas zato sto ne mislim da su Madjari papani i operisani od diplomatije kao severno korejanci smaram da provere nema. Naravno nikad se ne moze iskljuciti mogucnost da neki ljudi iz nase vlasti smatraju sebe iznad zakona pa su napravili neke dilove sa Madjarima navodeci ih da veruju da imaju autoritet da dele te podatke i da je to legitimno kod nas. Al to je opet posao za nase bezbednjake.

Sigurna sam da s neki na tvoj komentar otkucali svoj jmbg na googlu da vide sta ce izaci...Ocigledno da nisam provalila da je cinizam u pitanju a zaista ne vidim mesta njemu ovde,kao ni silnoj polemici oko provere za osudjivanje.
Spijunaza koju sam ja spomenula nije nedozvoljen pristup....skroz bi bilo nelogicno da se ti podaci kriju od Madjara,i da oni iskljucivo tajnim putem mogu doci do njih.Ipak mi sa njima imamo prijateljske odnose,zar ne?
 
Odgovor na temu

ignja.86
Zoran Ignjovski

Član broj: 311435
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+50 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 07:11 - pre 136 meseci
Da zatvorimo temu sto se tice osudjivanosti. Skoro sam prevodio dokumenta kod zene, tumaca, ciji se potpis i pecat veoma cene u Madjarskoj jer radi mnoge stvari na relaciji Srbija-Madjarska a se fenomenalno dokazala i kod nas i u Madjarskoj. Inace zena je iz Panceva. Kada sam je pitao da li treba da ponesem i dokument o neosudjivanosti za mene, rekla je da nema potrebe jer to rade madjarska i srpska policija u saradnji, bar kada je rec u slucaju dvojnog drzavljanstva, dakle, samo se to proverava sto se tice podnosioca zahteva, i nista drugo, jer kada bi se sve detaljno ispitivalo trajalo bi 10 godina. Ovako samo proslede nasim odredjenima spiskove ljudi koji su podneli zahtev, oni vrate informaciju ako je neko slucajno gonjen krivicno i za koje delo se tretira. Pa Madjari dalje odluce kome daju drzavljanstvo, a kome ne, to ne obrazlazu, mada verujem da se obustavi onim osobama koji imaju neka teska kriminalna dela iza sebe, ovo za neku tucu ili pogresno preticanje cisto sumnjam da bude problema, mada to je moje misljenje pozdrav za ucesnike na forumu.
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 09:02 - pre 136 meseci
Prijatelji bio sam u sudu da proverim za sebe sto se tice osudjivanosti za tu tucu i dobijanje uslovne to je obrisano. Ali su mi nasli da sam osudjivan za saobracajni udes i to se vodilo kao krivicno jer su bile lakse telesne povrede u svakom slucaju sam bio osudjivan.
Uslovno osudjen znaci ako pre toga nisi bio osudjivan i posle toga nisi imao nikakvih problema sa zakonom to se brise to se zove rehabilitacija e sada ne znam sto nije obrisano to o saobracajnim udesom to je bilo pre toga
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 09:35 - pre 136 meseci
ajde bre Limeni, šta si se istripovao?! bez brige dobićeš državljanstvo... pored svega što je napisano, ja sam i dalje ubeđen da ne postoji mehanizam kojim bi oni mogli da proverajaju storine hiljada predmeta. Ne radi se samo o Srbiji nego i drugim zemljama iz kojih stižu zahtevi za povraćaj državljanstva. Da im je to ključni zahtev, tražili bi da aplikanti podnesu i potvrdu o tome da nisu osuđivani, to bi mogla da bude bar predeliminacija za one koji imaju dosije.

Citat:
ignja.86:Skoro sam prevodio dokumenta kod zene, tumaca, ciji se potpis i pecat veoma cene u Madjarskoj jer radi mnoge stvari na relaciji Srbija-Madjarska...

e kad jedan sudski tumač kaže da se proverava, onda je to definitivno tako! :)
 
Odgovor na temu

synthetica
nezaposlena
Subotica - Vienna

Član broj: 311350
Poruke: 7
*.tippnet.co.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 11:07 - pre 136 meseci
Citat:
dax075:
cene pasosa ...

za decu do 18 god i penzionere preko 70 godina 2500 forinti na 5 godina i ceka se 20 dana...
za odrasle 7500 forinti na 5 godina i ceka se 20 dana
za odrasle 14000 forinti na 10 godina i ceka se 20 dana...

Za one koji nemaju vremena cene su sledece....

za 24h 39000 forinti
za 3 dana 29000 forinti
za 7 dana 19000 forinti


Zanima me da li, ukoliko želim da pasoš bude gotov za 7 dana, plaćam samo 19000 forinti ili na onaj iznos od 14000 dodajem ovih 19000?

Informacija koju sam dobila iz Tompe je da se kod njih ne zakazuje, već odeš i čekaš (verovatno nemaju mnogo zahteva) i da ukoliko ste na zakletvi odmah dobili lakcim karticu, ne treba čekati da prođe 3 nedelje, u sistemu ste.
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 13:17 - pre 136 meseci
na sumu od 14000 dodajes ove sume sto ti pisu ukoliko hoces ubrzano
stefa
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.static.rdsor.ro.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 13:20 - pre 136 meseci
meni su rekli ukoliko hocu za 7 dana dodam jos 70e
stefa
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
77.210.108.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 14:59 - pre 136 meseci
Jedno pitanje za sve upucene. da li mi je potreban vencani list od roditelja??? spomenuto mi je u konzulatu, ali nisam razumeo zasto.
ja trazim papire na osnovu prababe, ne znam da li i pradedine papire da predam? oboje su iz Backe.
Hvala unapred na odgovoru!
I jos jedna stvar, ako smo neozenjeni (neudati) i nemamo decu, jel onda popunjavamo samo prvi formular?

[Ovu poruku je menjao milosenator dana 18.02.2013. u 16:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 15:23 - pre 136 meseci
Samo direktna linija. Ja sam vadio svasta ali zapravo nije trebalo, ako vadis na osnovu prababe onda predajes 4 lista, svoj, od roditelja iz te linije, babe ili dede i prababe.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.02.2013. u 15:49 - pre 136 meseci
Citat:
milosenator:
Jedno pitanje za sve upucene. da li mi je potreban vencani list od roditelja??? spomenuto mi je u konzulatu, ali nisam razumeo zasto.
ja trazim papire na osnovu prababe, ne znam da li i pradedine papire da predam? oboje su iz Backe.
Hvala unapred na odgovoru!
I jos jedna stvar, ako smo neozenjeni (neudati) i nemamo decu, jel onda popunjavamo samo prvi formular?

[Ovu poruku je menjao milosenator dana 18.02.2013. u 16:22 GMT+1]


Popunjavas ovo: http://www.allampolgarsag.gov....asivisszahonositasikerelem.pdf
i ovo: http://www.allampolgarsag.gov.hu/images/hazaihonszul.pdf

Ja sam u istoj situaciji kao i ti, predao sam samo izvode iz MKR, ova dva formulara, sliku, kopiju pasosa i, dodatno, zahtev za promenu prezimena. Nikakav vencani list.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899739 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.