Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902587 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 07:50 - pre 130 meseci
.....ja idem u oktobru a vi idite kad vi hocete............

[Ovu poruku je menjao filbos dana 23.08.2013. u 09:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 08:15 - pre 130 meseci
Citat:
filbos:
........e koji ste vi narod majke mi....hocete verovatno da vidite email e pa nema problema evo sad cu




nema vise emaila da gledate sorry maar i detlic....fu


zamislite ljudi
danas su poceli da salju pozivnice za zakletvu u Segedinu za DECEMBAR :-) .
a za sutra su rekli da ce da salju pozivnice za Januar :) . Kako je to lepo od njih :)
 
Odgovor na temu

kikinda2409

Član broj: 314868
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 15:31 - pre 130 meseci
Ima li neko ko je prošao kompletnu proceduru u mestu Mako, zakletva i kasnije pasoš ? Interesuje me koliko su prosečno čekali od aplikovanja do poziva na zakletvu i koliko vremena pre zakletve su dobili poziv. Ja sam predao početkom aprila. Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 16:30 - pre 130 meseci
Ja sam predao februara 12 u madjarskoj i jos nezovu na zakletvu da nesto nije uredu mislim da bi vec zvali za dopunu ili odbijenicu dali neko zna sta se desava ili dali ima nekoga sa ovakvim slucajem
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 16:39 - pre 130 meseci
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon mađarski pasoš23.08.2013. u 16:55 - pre 130 meseci
nije mi jasno šta tu ima da se priča dok se vadi pasoš, dovoljno je samo da razumeš šta traže od tebe, osim ako su neki arogantni službenici.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 17:00 - pre 130 meseci
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos


Au crni sine nije bilo lako:P

Ma ima svega verujem,verovatno zavisi na kakvog sluzbenika naletis,ko kaze da vam sutra na granici isto tako nece praviti probleme ako vas nesto pitaju a vi ne znate da pricate ali opet vam pravno gledano ni oni ne mogu nista tako da...samo mogu da vam iskomplikuju ili upropaste raspolozenje:)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 18:07 - pre 130 meseci
Mogu jos kako, vec je vise puta napisano da 10 godina mogu da vam oduzmu drzavljanstvo. To sto se time niko normalan nece baktati ne znaci da ne mogu.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 18:27 - pre 130 meseci
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos

Ja sam predao u Baji za pasoš pola nisam razumeo što mi priča i nije me isterala.Prvo mi je rekla stavi levi prst(za otisak) ja stavio desni a polse mi je rekla da podignem i ponovovo stavim i to nisam razumeo odma .Jeste da nije bila nasmejana ali prošlo sve dala neki papirić sa nekom veb adresom i brojem da proverim kad je gotov i to je to!
Dali je neko ostao bez drzavljansta zbog neznanja jezika?
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.crnagora.net.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 19:29 - pre 130 meseci
Mozda je bolje pitanje da li je neko ostao bez drzavljanstva nakon sto ga je dobio, tj.nakon sto je izvadio pasos, ili da li je neko imao komplikacije na granici sa madjarskim sluzbenicima, tj.zbog nerazumevanja istih i istovremenog posedovanja madjarskog pasosa ?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.180.254.60.targo.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 19:38 - pre 130 meseci
pre neki dan sam poslao na onaj mail pitanje u vezi toga dokle se stiglo sa mojim slucajem i malo pre sam dobio odgovor koji nisam bas najbolje shvatio pa ako neko moze da mi prevede

Tájékoztatom, hogy honosítási ügyében a köztársasági elnök úr döntött, az errol szóló értesítést a héten megküldtük a belgrádi külképviseletünknek.







Üdvözlettel



Cirléné Széll Margit

foosztályvezeto-helyettes

BÁH Egyszerusített Honosítási Igazgatóság

Egyszerusített Honosítási Osztály


asdf
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93.123.42.1



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 19:49 - pre 130 meseci
Pa imas google prevodioc,kaze da je predsednik republike poslao u Beograd(verovatno si u ambasadi predao) odgovor na tvoj zahtev za drzavljanstvo.
Ocekuj od njih ili njih kontaktiraj jer je tvoj predmet tamo.
ja na osnovu ovoga zakljucujem da si dobio drzavljanstvo,jer da nije tako napisali bi da du tebi poslali odgovor.
Srecno
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93.123.42.1



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 19:54 - pre 130 meseci
Citat:
shejtan-:
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos

Ja sam predao u Baji za pasoš pola nisam razumeo što mi priča i nije me isterala.Prvo mi je rekla stavi levi prst(za otisak) ja stavio desni a polse mi je rekla da podignem i ponovovo stavim i to nisam razumeo odma .Jeste da nije bila nasmejana ali prošlo sve dala neki papirić sa nekom veb adresom i brojem da proverim kad je gotov i to je to!
Dali je neko ostao bez drzavljansta zbog neznanja jezika?

Ima na forumu gde sam ja okacio link gde pise da do sada je oduzeto jedan drzavljanstvo od 2006 godine.
Pa nije njima u interesu da vam oduzimaju vec da nam daju a zasto to ce vreme pokazati,ali mi u tom vremenu necemo ziveti a ovaj EU pasos nam otvara velika vrata zapada.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 21:00 - pre 130 meseci
Citat:
83sjm:
Da li ima neko da su mu popunjavali formulare u kancelariji za informisanje u Novom Sadu,Temerinu,Beceju...?


U Novom Sadu ne verujem da bi ti popunili formulare, stavise, zahtevaju komunikaciju na madjarskom jeziku, za Temerin i Becej ne znam.
Ne vidim zasto je problem popunjavanje formulara, imas popunjene primere na netu tako da dok popunjavas formulare ujedno i vezbas jezik.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 21:02 - pre 130 meseci
Citat:
limenko:
Ja sam predao februara 12 u madjarskoj i jos nezovu na zakletvu da nesto nije uredu mislim da bi vec zvali za dopunu ili odbijenicu dali neko zna sta se desava ili dali ima nekoga sa ovakvim slucajem

Ima koliko hoces. Ima slucajeva gde su ljudi predali istog dana zahtev u istom mestu, neki su vec polozili zakletvu a neki jos nisu ni dobili poziv.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 21:48 - pre 130 meseci
Citat:
limenko:
I jos nesto juce sam nosio kolegicu u moraholom polozila je zakletvu u subotici i odlucila je da preda za pasos u madjarskoj u moraholomu i dvoje ispred nje su isto predavali za pasos muz i zena i lepo su ih isterali napolje jer nisu znali jezik a prosli su predaju papira i zakletvu ali im nisu dozvolili da predaju za pasos

Da covek ne poveruje, a to mesto zivi od nasih turista....
Nikad mi nije bilo jasno zasto su Madjari u pogranicnim mestima tolko isfrustrirani sa svojim juznim komsijama.
Godinama unazad pa i dan danas para i para su nasi ljudi potrosili i jos uvek trose u Madjarskoj pa i pored toga nemaju respekta...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 21:50 - pre 130 meseci
Citat:
Mia_Mia:U Novom Sadu ne verujem da bi ti popunili formulare, stavise, zahtevaju komunikaciju na madjarskom jeziku


Nije istina. Ako ste vi ljubazni prema njima, i oni ce biti ljubazni prema vama.
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 22:55 - pre 130 meseci
pozdrav svima...danas sam imao zakletvu u ujszetivanu nas 30 odprilike jednu zenu su vratili jer nije znala osnovna pitanja..kad se dodje u opstinu ulazi se u kancelariju kod maticara jedan po jedan i pita te ..jesi ozenjen ,,imas li decu ..kad si rodjen ..koji je danas dan i kad to prodjes ides u salu gde se polaze zakletva i ostalo je formalnost..
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
212.178.229.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 23:02 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Mia_Mia:U Novom Sadu ne verujem da bi ti popunili formulare, stavise, zahtevaju komunikaciju na madjarskom jeziku


Nije istina. Ako ste vi ljubazni prema njima, i oni ce biti ljubazni prema vama.


Moje iskustvo je kao i MiaMijino. Iako sam bila ljubazna, u kanc u NS je žena rekla da se u mađarskoj kancelariji priča na mađarskom a ne na srpskom, a uz moju svu ljubaznost i objašnjenje da učim, samo me uputila na drugu adresu i to da za pitanja koja imam pišem ambasadi u drugoj državi. Ćao zdravo.
Ambasada me naravno uputila na ambasadu u Bg.
Idemo u krug. :)
Da nema foruma, teško bih saznala koje su prepreke i zadaci, pa čak i pravila, u ovoj igri.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 01:42 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Mia_Mia:U Novom Sadu ne verujem da bi ti popunili formulare, stavise, zahtevaju komunikaciju na madjarskom jeziku


Nije istina. Ako ste vi ljubazni prema njima, i oni ce biti ljubazni prema vama.

Istina, insistiraju na komunikaciji na madjarskom jeziku ali da se ne prepucavamo nepotrebno.
Ah da, mi Novosadjani se rodimo ljubazni i lepo vaspitani, to nam je u genima tako da...:)

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902587 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.