Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895454 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 14:39 - pre 129 meseci
Citat:
panadol:
Citat:
mmix:
Nema potrebe da uzimas nemacko drzavljanstvo ako imas HU pasos. Osim ako ti bas nije toliko stalo da glasas u Nemackoj.

pa ne bih se odricao hu državljanstva zarad nemačkog, ali ako može da se zadrži hu, šta fali i nemačko, od viška glava ne boli...


Kad uzimas Nemacko, ne odrices se "jednog od" nego "svih ostalih, izuzev u dozvoljenim situacijama". Dozvoljena situacije je drzavljanstvo EU, tako da mozes da zadrzis HU ali moars da se odreknes RS. Ti mozes da precutis od pocetka da imas drzavljanstvo RS, ali da bi to uradio moraces da slazes Nemce na vise mesta. Ako te otkriju kasnije mozes da ostanes bez drzavljanstva DE, a mozda i HU jer si ga koristio da nelegalno dobijes DE, i ko zna sta jos moze da im padne na pamet. Sve je to siva zona i ja se ne bih mnogo zezao po sudovima oko toga, dara daleko prevazilazi meru.

Ono sto malo ljudi zna je da kao naturalizovani Nemac mozes da pismeno zamolis Nemacki sud da ti se dozvoli da imas dvostruko drzavljanstvo sa zemljom iz koje si dosao. Obrazlozi se porodicnim vezama, posedovanjem imovine, itd, pa kako te uke*ja. Tvoja deca, rodjena u Nemackoj, medjutim nemaju to pravo, ili su Nemci ili Srbi, sto je opet nesto o cemu mozda treba razmisljati.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 16:29 - pre 129 meseci
@valent - ne znam kome odgovarate posto vam niko nije tako nesto ni napisao. Samo je napisano da je sramota da ne znate najosnovnije stvari iz istorije, stvar je opste kulture znati makar nacelno sta se desavalo za vreme Drugog svetskog rata. Mozete da se vredjate koliko hocete, ali kritika nepoznavanja opste kulture, najosnovnijih cinjenica nije vredjanje. Uostalom kako to da znate sve sta se desavalo u Vojvodini ali vas je mimoislo postojanje necega sto se zvalo NDH?! Izvinjavam se za off, ali stvarno ljudi ako vec nista ne znate onda se makar potrudite da proguglate pre nego sto postavljate pitanja.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 16:31 - pre 129 meseci
Jos valja napomenuti da je program nemacke opozicije SDP da se uvede dvojno drzavljanstvo. Ako oni pobede na izborima i ostvare izborni program onda ovo pitanje vise nece postojati.

Citat:
bojan.n:
Cao svima! Imam jedno pitanje pa ako ima neko da mi odgovori. Kum je odbijen i uz odbijenicu su mu poslali izvod iz maticne knjige rodjenih koji je preveo i predao sa papirima. Da li to znaci da su ga zbog tog papira odbili ili salju sa odbijenicom svakako? Ovo mu je drugi put da je odbijen i prosli put su mu isto tako vratili. Hvala unapred!!!


Da li ima bilo sta na sta sumnja u izvodu da bi moglo biti problematicno? Da li se sve poklapa izmedju njegovog i izvoda predaka? Da li su prevodi tacni 100%? Da li je mesto gde je rodjen predak neko koje mogu da pronadju u svojim bazama?
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 17:58 - pre 129 meseci
Pregledao je i sve je ok, predao je i prevodio originalni izvod iz 1986, ne znam da li je to mozda problem... Prevodili smo kod iste zene, meni je ok... Stvarno mi nije jasno...
 
Odgovor na temu

jubidubidu

Član broj: 317033
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 18:44 - pre 129 meseci
Pozdrav svima !

Da li je neko skoro išao na zakletvu u Suboticu i da li bi mogao da opiše u tančine kako je to izgledalo ( da li i šta postavljalju dodatno od pitanja i tome sl.).
Takodje me zanima da li je neko skoro dobio poziv za dobijanje državljanstva i koliko se u Subotici meseci u proseku čeka?

Najleše hvala
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 18:49 - pre 129 meseci
Citat:
maaar:
@Vladilslav

1. 2. ukoliko predajte ti i majka porodicno onda ulazite zajedno. nije potrebno duplirati dokumentaciju.
3. negde se zakazuje preko telefona, negde nije potrebno zakazivanje - Segedin npr.
4. mozda.


Hvala ti puno na odgovorima!

Lep pozdrav!
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 20:30 - pre 129 meseci
Pozdrav!
Da li se moze negde pratiti tok zahteva za madjarsko drzavljanstvo?
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 22:53 - pre 129 meseci
Pozdrav narode,da li neko moze da mi kaze/objasni sta tacno od formulara sa sajtahttp://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=133&Itemid=71 treba da skinem hocu da odstampam i da li se popunjava sve ili se neke stavke ostavljaju prazne,apliciraju zajedno sa mnom i deca a ako sam dobro pratila popunjava se i za supruznika bez obzira da aplicira ili ne...ne bih da nesto zabrljam a ko je aplicirao porodicno sigurno zna:)E da biografija svojerucno napisana i potpisana?
hvala unapred:)pozdrav svima
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 22:56 - pre 129 meseci
Citat:
jubidubidu:
Pozdrav svima !

Da li je neko skoro išao na zakletvu u Suboticu i da li bi mogao da opiše u tančine kako je to izgledalo ( da li i šta postavljalju dodatno od pitanja i tome sl.).
Takodje me zanima da li je neko skoro dobio poziv za dobijanje državljanstva i koliko se u Subotici meseci u proseku čeka?

Najleše hvala

Izgleda da u Suboticu idu najhrabriji:))dugo se niko nije javljao sa iskustvima...a bas bi voleli da cujemo da li se ista promenilo na bolje naravno:)
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.08.2013. u 07:23 - pre 129 meseci
Da li je neko polagao zakletvu juce u Budimpesti, 20.avgusta, za praznik sv.Stefana i kako je izgledalo?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.08.2013. u 08:55 - pre 129 meseci
Da li ide neko na zakletvu u Segedin 5og sep?
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.08.2013. u 09:31 - pre 129 meseci
Citat:
vojvodjanka021:
Pozdrav!
Da li se moze negde pratiti tok zahteva za madjarsko drzavljanstvo?



Postoji valjda onaj jedan sajt na kom moze da se pita a koji se pominjao ovde jel? I mene ovo zanima
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.08.2013. u 18:52 - pre 129 meseci
Moze da se pita ali imajte u vidu i da mnogima ne odgovore konkretno nego samo da je u proceduri. Neka automatska provera gde vi ukucate broj i izadje vam sta se desava koliko ja znam ne postoji javno, a navodno mogu da pogledaju tamo gde ste predali da li je obrada zavrsena, tj. da li je izdato drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.08.2013. u 19:31 - pre 129 meseci
Citat:
83sjm:
Pozdrav narode,da li neko moze da mi kaze/objasni sta tacno od formulara sa sajtahttp://www.allampolgarsag.gov....ticle&id=133&Itemid=71 treba da skinem hocu da odstampam i da li se popunjava sve ili se neke stavke ostavljaju prazne,apliciraju zajedno sa mnom i deca a ako sam dobro pratila popunjava se i za supruznika bez obzira da aplicira ili ne...ne bih da nesto zabrljam a ko je aplicirao porodicno sigurno zna:)E da biografija svojerucno napisana i potpisana?
hvala unapred:)pozdrav svima


Ovo i mene zanima.Da li se može odštampati i popuniti, ili da popunimo tek tamo kad dobijemo te dokumente?

Ako se ne varam, na onom prvom dokumentu na 3. i na 6. praznoj strani se piše CV. Na trećoj ide tvoj CV a na 6. CV žene - supruge, ako sam dobro rastumačio.

Još jedno pitanje: Da li je neko predao papire u Tompi? Ja sam mislio tamo da idem jer je blizu a i da kupim usput nešto :D
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2013. u 11:08 - pre 129 meseci
........eto i ja da se javim drugari i drugarice dobio sam email za zakletvu u segedin za 3 octobar...to je znaci sedam meseci i kusur jer sam predao 25-og februara....danas sam dobio email .....jako sam srecan i zelim svima srecu i uspeha da svi koji su aplicirali da dobiju pasos
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2013. u 13:11 - pre 129 meseci
Drago mi je da si dočekao taj poziv :) I ja se nadam tome tokom sledećeg leta, ako predam papire uspešno početkom oktobra :)
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2013. u 13:16 - pre 129 meseci
Da li ima neko da su mu popunjavali formulare u kancelariji za informisanje u Novom Sadu,Temerinu,Beceju...?
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2013. u 17:43 - pre 129 meseci
.....hvala druze od srca..............
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.08.2013. u 19:42 - pre 129 meseci
@filbos

mojim prijateljima su poslali poziv za zakletvu u segedinu za novembar :-) .
...bas cudno da su tebe tek sad pozvali za oktobar...

kako je btw @atinski,
vi se izgleda druzite? :)
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.08.2013. u 07:47 - pre 129 meseci
........e koji ste vi narod majke mi....hocete verovatno da vidite email e pa nema problema evo sad cu




nema vise emaila da gledate sorry maar i detlic....fu
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895454 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.