Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902627 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 11:10 - pre 130 meseci
Nema potrebe da uzimas nemacko drzavljanstvo ako imas HU pasos. Osim ako ti bas nije toliko stalo da glasas u Nemackoj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 11:28 - pre 130 meseci
Da li se sa HU pasosem moze raditi u Svicarskoj? Naisla sam na neki forum gde kazu da ne moze.
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 11:45 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Nema potrebe da uzimas nemacko drzavljanstvo ako imas HU pasos. Osim ako ti bas nije toliko stalo da glasas u Nemackoj.

pa ne bih se odricao hu državljanstva zarad nemačkog, ali ako može da se zadrži hu, šta fali i nemačko, od viška glava ne boli...
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
*.ipcom.comunitel.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 11:48 - pre 130 meseci
do 2014 ne moze da se radi u Svajcarskoj
http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_movement_for_workers
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 11:56 - pre 130 meseci
Pravila

♦ Prema zakonu Republike Mađarske, koji je stupio na snagu 1. januara 2011. godine, sve zainteresovane osobe, dakle i naši građani, koji mogu da dokažu mađarsko poreklo mogu aplicirati za dobijanje dvojnog državljanstva.

♦ Nije potrebno da su preci osobe koja konkuriše bili mađarske nacionalnosti, već samo da su rođeni na teritoriji mađarskog dela Austrougarskog carstva u vreme do 1921. godine ili u Mađarskoj između 1941. i 1945.

♦ Dokaz za to su krštenice ili umrlice.

♦ Dokazi se prilažu kroz rodoslovnu vertikalu, što znači da su potrebne krštenice/umrlice svih koji su uključeni u dokazivanje porekla.

♦ Neophodno je obaviti intervju na mađarskom jeziku.

♦ Osoba ne sme biti osuđivana i ne sme predstavljati opasnost za nacionalne interese Mađarske.
 
Odgovor na temu

tamajico
nezaposlena
no money

Član broj: 311604
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 12:34 - pre 130 meseci
Imam jos jedno pitanje.... Polagali smo zakletvu u subotu u Madjarskoj (svi su prosli, nema nikakve frke oko zakletve, cetiri potpisa, pasos radi identifikacije, izgovaranje zakletve, himna, cestitanje i predaja drzavljanstva) i dobili i lakcim. karticu. E sad, neko kaze moze odmah da se pravi pasos, neko kaze treba sedam, deset dana ili tri nedelje? Sta je najsigurnije, da se ne zaputim sutra da predam za pasos pa poljubim vrata... Pozz
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
212.178.244.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 12:58 - pre 130 meseci
Pozdrav,

Pratim već neko vreme temu, hvala ljudi na informacijama koje delite, mnogo mi pomaže u ovom celom procesu.
Učim mađarski (Pimsleur), spremam papire, sve je to dug proces, svi već znate.
Ono što bi mi trenutno mnogo značilo je informacija koju nigde nisam uspela naći:

Da li je u martu 1943 Slavonija (Gornji Uljanik, to je kod Pakraca, Lipika, Kutine..) takođe bila teritorija Mađarske, pa se onda predak rođen tad računa kao validni link za apliciranje za državljanstvo?

Ovi kod nas nemaju info, kažu da pišem mađarskoj ambasadi u HR, a znajući kakvi su jezički čistunci bojim se da ako im pišem na srpskom niko mi neće ni odgovoriti. Mađarski još ne znam dovoljno.

Uspela sam preko raznih veza da izvadim izvode i njegovih predaka, ali se ispostavilo da se svuda po neko slovo razlikuje ili način na koji su upisali i onda sam opet na početku, ako moram tražiti izmene svih izvoda, a nisam tamo.. Ako se ispostavi da je dovoljan dokaz izvod tate koji je tad rođen tamo, sjajno!

Ako neko zna, hvala unapred na odgovoru! :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:00 - pre 130 meseci
Citat:
tamajico:
Imam jos jedno pitanje.... Polagali smo zakletvu u subotu u Madjarskoj (svi su prosli, nema nikakve frke oko zakletve, cetiri potpisa, pasos radi identifikacije, izgovaranje zakletve, himna, cestitanje i predaja drzavljanstva) i dobili i lakcim. karticu. E sad, neko kaze moze odmah da se pravi pasos, neko kaze treba sedam, deset dana ili tri nedelje? Sta je najsigurnije, da se ne zaputim sutra da predam za pasos pa poljubim vrata... Pozz


Mozes odmah po dobijanju lakcim.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:09 - pre 130 meseci
Citat:
valent:Da li je u martu 1943 Slavonija (Gornji Uljanik, to je kod Pakraca, Lipika, Kutine..) takođe bila teritorija Mađarske, pa se onda predak rođen tad računa kao validni link za apliciranje za državljanstvo?


Ne znam stvarno sta da vam kazem a da ne zvucim grubo. Da li ste culi za nesto sto se zvalo NDH? http://upload.wikimedia.org/wi...rzavaHrvatskaDistricts1943.png
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
212.178.244.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:24 - pre 130 meseci
Citat:
agora11: Ne znam stvarno sta da vam kazem a da ne zvucim grubo. Da li ste culi za nesto sto se zvalo NDH? http://upload.wikimedia.org/wi...rzavaHrvatskaDistricts1943.png


Ne znam istoriju i ne mislim da je to najbitnija stvar u životu. Očigledno, čim me nikad nije interesovalo. Vi meni date info u vezi s tim, ja ću Vama u vezi sa kuvanjem ili već nečim trećim. Fer razmena.
Na mapi piše 43-44. Ako imate informacije o tačnim datumima, hvala unapred. Npr informacija: to područje nije tokom '43 bilo u sastavu tadašnje Mađarske bi mi značila. Fala lepo :)
A što se tiče grubosti, nema potrebe za njom. Pitala sam jer ne znam, pa što bi Vas to ljutilo? Ako znate, kažite. No hard feelings.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:29 - pre 130 meseci
Gornji Uljanik je tokom drugog svetskog rata bio deo NDH a ne Madjarske.
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
212.178.244.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:31 - pre 130 meseci
Hvala gajo2.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:32 - pre 130 meseci
Stigla cestitka novim drzavljanima postom iz kancelarije Orban Viktora sa pozivom da se ucestvuje u kreiranju zajednicke sudbine,
da se uzme ucesce na izborima :D elem jos cekam Lakcim pa cu u Budapest da vadim pasos..
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:32 - pre 130 meseci
rodjenjem na tlu nekadasnje NDH nije se sticalo madjarsko drz te stoga ni ne moze da se trazi povracaj istog.



[Ovu poruku je menjao maaar dana 20.08.2013. u 15:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:47 - pre 130 meseci
Trebala bih pomoc, trenutno pisem biografiju,e sad citala sam na forumu da je nekima biografija bila 2 trecine A4 formata lista, meni ne dodje ni do polovine a napisala sam svoje ime i prezime gde i kad sam rodjena koju skolu sam zavrsila,napisala sam za roditelje gde i kad su rodjeni,cime se bave,napisala da imam sestru i za nju gde i kad je rodjena i koju skolu ide,napisala sam da 3 meseca budem u Bosni a tri u Subotici kod decka,napisala hobi i da mi decko i prijatelji pomazu da usavrsim madjarski,nemam ideje sta vise da pisem a cini mi se da je ovo malo :\
Druga stvar sto me zanima jeste ovi formulari,posto nisam udata i nemam dece,to da ostavim nepopunjeno i tako predam ili da uopste ne predajem taj deo formulara?
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 13:53 - pre 130 meseci
Bitna stvar u biografiji je da napišeš na osnovu koga želiš da apliciraš za državljanstvo i da se zahvališ Madjarskoj što ti je to omogućila. Formulare ostaviš prazne i predaješ ceo komplet.
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 14:11 - pre 130 meseci
Citat:
Vladilslav:
Pozdrav drugari! Vec neko vreme pratim ovu temu jer i sam imam nameru da konkurisem za magyar drzavljanstvo pa bih zeleo par stvari da vas pitam (nisam nasao na ovoj temi).

1. Da li mozemo moja majka i ja da zajedno udjemo u kancelariju na razgovor jer oboje konkurisemo za magyarsko drzavljanstvo i sva dokumentacija nam je ista?

2. Da li je potrebno u tom slucaju da svako od nas ima svoj primerak krstenica i vencanih listova (za pradedu, dedu itd) ili je dovoljan samo jedan primerak od svega toga?

3. Zakazivanje? Neko mi je rekao da moze telefonom da se zakaze. Da li je to istina?

4. Da li je bolje konkurisati u nekim manjim mestima u Madjarskoj jer su tamo manje zahtevni nego u Szegedu?

Hvala na odgovorima unapred :)


Može li neko da mi odgovori makar na neka od ovih pitanja?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 14:17 - pre 130 meseci
@Vladilslav

1. 2. ukoliko predajte ti i majka porodicno onda ulazite zajedno. nije potrebno duplirati dokumentaciju.
3. negde se zakazuje preko telefona, negde nije potrebno zakazivanje - Segedin npr.
4. mozda.
 
Odgovor na temu

valent

Član broj: 53697
Poruke: 13
212.178.244.*



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 14:24 - pre 130 meseci
Dragi maar i ostali ostrašćeni,

Moji nikada veze nisu imali sa politikom i državnim upravljanjem, a pogotovo ne sa klanjima. Oni su bili ratari, skromni i pošteni ljudi. I učili su nas razumevanju i ljubavi.

Nije tema, ali je bitno razgraničiti: kolju pojedinci, zločine čine pojedinci. I njima treba suditi. U tom istom drugom svetskom ratu u Vojvodini su najveće zločine mađarski fašisti napravili, pa ne vidim da ovde iko to pominje i zamera. Ako iko od vas uzme neki narod kao "koljački i zverski", onda odmah prestanite sa idejom apliciranja za mađarsko državljanstvo jer su neki mađari puno toga ružnog uradili tokom II sv. rata, u sklopu fašističke Mađarske, baš kao i hrvatski fašisti koje pominjete. I zašto pomišljate na odlazak na rad u Nemačku, koliko su tek nemački fašisti zločina napravili? A trebali bi i srpski i bilo koji drugi pasoš baciti, jer su tokom prethodne dve decenije svi narodi na ovim prostorima bili "koljači i zveri". Dakle, lepo nađite ostrvo i proglasite svoju čistu državu. Ili se pomerite na drugi ugao posmatranja i prestanite mrzeti, možda je to lakše?
O ovome više neću ni slova na ovoj temi napisati. Izvinjavam se što sam se nakačila na trolovanje, ali mislim da je bitno prestati sa mržnjom i provokacijama i stati u odbranu pravih vrednosti. Nadam se da će ovi pasoši koje ljudi dobiju doprineti putovanjima, upoznavanjima s raznim drugim kulturama i širenju vidika.

Ovo je tema za informacije o apliciranju za mađarsko državljanstvo i nemojte je skretati na druge stvari.

Kad je to u pitanju, a za one koji sami uče jezik evo mog iskustva: Pimsleur metod za učenje mađarskog je odličan, preporučujem ga početnicima, a posle prelazak na "Teach yourself Hungarian", koji takođe ima knjigu i audio lekcije.
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.08.2013. u 14:36 - pre 130 meseci
Cao svima! Imam jedno pitanje pa ako ima neko da mi odgovori. Kum je odbijen i uz odbijenicu su mu poslali izvod iz maticne knjige rodjenih koji je preveo i predao sa papirima. Da li to znaci da su ga zbog tog papira odbili ili salju sa odbijenicom svakako? Ovo mu je drugi put da je odbijen i prosli put su mu isto tako vratili. Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902627 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.