Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902750 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 20:03 - pre 130 meseci
onda se ja izvinjavam.

aktiv kereső znaci zaposlen.

my bad :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 20:22 - pre 130 meseci
To je neki statisticki izraz http://hu.wikipedia.org/wiki/Akt%C3%ADv_keres%C5%91 Fraza poput "radno sposoban" i sl.

keres u recniku pored "traziti" ima i drugo znacenje "zaradjivati", a kereső bi onda bio privredjivac. Onaj koji trazi posao se kaze álláskereső. Ne razumem zasto nisu jednostavno stavili rec za zaposlen.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 21:21 - pre 130 meseci
@agora11

hvala. meni je bas bilo konfuzno to zbog samom glagola keres.
evo sad sam i ja nasao...

keres = earn, make money,
look for, seek, search for/after.


sad svi znamo sta znaci aktiv kereső :-) .
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 21:21 - pre 130 meseci
Ako je nekome interesantno, nakon dobijanja državljanstva procedura za dobijanje pasoša nije uopšte komplikovana i sa makar iole malim znanjem mađarskog odnosno da razumete samo šta vam kaže službenik koji tamo radi da uradite, možete i sami bez ičije pomoći da predate zahtev za pasoš, odnosno da ne bacate pare na "usluge" vođenja do šaltera koje sam čuo da koštaju 100 EUR kod pojedinih osoba. Lično sam u Budimpešti na adresi u ulici Visegrádi u. 110-112. u Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központ (Centar za administrativne i elektronske javne usluge - izrada putnih dokumenata, ličnih karata, vozačkih dozvola itd.) napravio pasoš u proceduri za 3 dana. U navedenom centru postoje usluge izrade pasoša za 24 sata, 3 dana, 7 dana ili po normalnoj proceduri za 10-15 dana. Usluga po normalnoj proceduri u kojoj dobijate pasoš za 10 -15 dana je 14.000 FT (oko 5300 dinara). Ona se može dobiti u svakoj Okmányiroda (Kancelarija za dokumenta). Uslugu za izradu u roku od 24 sata možete dobiti samo u ovom centru u Budimpešti i plaćate je 14.000 FT kao i za normalnu proceduru, uz još dodatnih 39.000 FT za ubrzanu proceduru, što znači ukupno 53.000 FT (oko 20.000 dinara). Usluga za 3 dana košta ukupno 43.000 FT tj. 14.000 + 29.000 FT za hitnost (ukupno oko 16.300 dinara), a za 7 dana košta 14.000 + 19.000 FT tj. ukupno 33.000 FT (oko 12.500 dinara). Usluge za 3, 7 i 10-15 dana se mogu dobiti u većini Okmányiroda, s tim što na sajtu http://okmanyiroda.lap.hu/ imate adrese svih kancelarija (po županijama - na mađarskom megye ), sa telefonima, radnim vremenom, kao i nazivima dokumenata koja se mogu dobiti u tim kancelarijama. U Budimpešti na navedenoj adresi procedura je takva da uđete u salu sa šalterima, uzmete sami sa automata ili pitate službenika koji sedi za pultom na informacijama pored tog automata da vam da redni broj (sorszám) za izradu pasoša po proceduri kojoj želite: 24h - 24 órán belüli azonnali eljárás, 3 dana - sürgősségi eljárás (3 napos) , 7 dana - soron kívüli eljárás (7 napos) ili po normalnoj proceduri - normál kérelem, potom sačekate da se na jednom od preko 30 šaltera pojavi vaš broj, odete do službenika koji već ima na monitoru pred sobom napisano zbog čega ste došli kod njega tako da vas ništa posebno neće ni pitati, a vi samo odmah čim priđete date na uvid vašu lakcim karticu ili kažete svoje ime. Službenik vam potom kaže da uđete u kabinu da vas fotografiše i napomenuće vam da postavite glavu pravo i malo podignete bradu i da gledate u objektiv i završi za čas. Kada vas bude fotografisao u kabini pravo ispred vas to jest na monitoru iznad vaše glave ćete videti vašu gotovu sliku i službenik će vas pitati da li ste zadovoljni. Ako jeste, kažite igen i tu sliku će vam uneti u pasoš. Ostajete u toj kabini i dalje i na mali skener za otiske prstiju kada vam kaže službenik ostavite otisak (blago samo nasloniti prst na skenerčić - ne pritiskati). Prvo kažiprst desne, a kada vam kaže da je ok onda blago bez pritiskanja naslonite i kažiprst leve ruke. Kada su otisci oba kažiprsta uzeti, izađe se iz kabine i sačekate da vam službenik da jedan papir na koji treba da se potpišete kako se i inače potpisujete (ne zaboravite samo da ide prvo prezime pa ime i ne ćirilicom da se zeznete haha). Zatim će vam službenik izlista dva identična lista A4 formata sa vašim podacima i fotografijom od malopre i onim potpisom od malopre koji je sada na ovim listovima u vidu skeniranog potpisa. Službenik će vam reći da proverite sve podatke sa papira da li su ispravno navedeni (ime, prezime, godina rođenja itd.) i da se još jednom potpišete na oba lista tamo gde vam pokaže prstom. Dva primerka lista je zbog toga jer jedan ostaje kod službenika, a drugi ide vama. Ovim je procedura predaje zahteva završena i sa primerkom papira koji ste dobili ćete i "podići" gotov dokumenat. Prilikom podizanja dokumenata ne idete u onu salu na adresi Visegrádi u. 110-112, nego odmah iza ugla na adresi Véső utca koja je u stvari jedno te isto i povezana je sa prvom salom, s tim da se u toj Véső ulici samo preuzimaju gotova dokumenta tj. na mađarskom "Az elkészült okmányok átvétele". Tu uđete, sami uzmete broj sa jednog prostog automata na kojem ima samo mogućnost da se stisne jedno dugme, odcepite broj i sačekate da se vaš broj pojavi na displeju iznad jednog od 4-5 šaltera koliko ih ima. Priđete službeniku, dajete mu papir koji ste dobili prilikom predaje zahteva i odsečak sa rednim brojem koji ste malopre uzeli, a da bi izbegli bilo kakvo pitanje ili nešto, spuštate mu odmah na sto i lakcim karticu i vaš srbijanski pasoš (to ili neki drugi srbijanski dokumenat se traži da bi poslužio kao identifikacija da ste to vi - najbolje je pasoš jer ga svakako koristite prilikom dolaska u Mađarsku) sednete i dovoljno je da kažete samo utlevél i službenik već počinje da traži vaš pasoš među dosijeima. Kada ga nađe, daje vam ga na uvid i kaže da proverite da li je sve ispravno upisano i da vam jedan papir da mu potpišete da ste preuzeli i to je sve. Ustajete i idete uz pozdrav. Sve ukupno 2-3 minuta posla prilikom preuzimanja.

[Ovu poruku je menjao Mikki73 dana 25.08.2013. u 22:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 21:48 - pre 130 meseci
E da pitam samo.. Treba jednoj mojoj drugarici iz Beceja, pa da pitam ovde posto ona ne zna... Da li neko zna ko u Beceju popunjava zahtev za madjarsko drzavljanstvo? Na kojoj su adresi ljudi koji to popunjavaju? Hvala unapred..
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 22:05 - pre 130 meseci
Citat:
maaar:
@joksla


aktiv kereso - aktivno trazis posao
munkanelkui - nezaposlen
nyugdijas - penzioner
nappali tagozatos tanulo - valjda da studiras!?
haztartasbeli - domacica
egyeb eltartott - ostalo?

tako sam evo ja nasao prevode u recniku... i meni se cini da pod 18. pitanjem nema ponudjene opcije za nekog ko je zaposlen.
ili mozda to spada pod ovo egyeb eltartott?

Za sve ovo sam i ja znao,a za aktiv kereso sam isto mislio da znaci aktivno trazenje posla,ali eto i to smo razresili!
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 22:57 - pre 130 meseci
Citat:
Mikki73:
Ako je nekome interesantno, nakon dobijanja državljanstva procedura za dobijanje pasoša nije uopšte komplikovana i sa makar iole malim znanjem mađarskog odnosno da razumete samo šta vam kaže službenik koji tamo radi da uradite, možete i sami bez ičije pomoći da predate zahtev za pasoš, odnosno da ne bacate pare na "usluge" vođenja do šaltera koje sam čuo da koštaju 100 EUR kod pojedinih osoba. Lično sam u Budimpešti na adresi u ulici Visegrádi u. 110-112. u Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központ (Centar za administrativne i elektronske javne usluge - izrada putnih dokumenata, ličnih karata, vozačkih dozvola itd.) napravio pasoš u proceduri za 3 dana. U navedenom centru postoje usluge izrade pasoša za 24 sata, 3 dana, 7 dana ili po normalnoj proceduri za 10-15 dana. Usluga po normalnoj proceduri u kojoj dobijate pasoš za 10 -15 dana je 14.000 FT (oko 5300 dinara). Ona se može dobiti u svakoj Okmányiroda (Kancelarija za dokumenta). Uslugu za izradu u roku od 24 sata možete dobiti samo u ovom centru u Budimpešti i plaćate je 14.000 FT kao i za normalnu proceduru, uz još dodatnih 39.000 FT za ubrzanu proceduru, što znači ukupno 53.000 FT (oko 20.000 dinara). Usluga za 3 dana košta ukupno 43.000 FT tj. 14.000 + 29.000 FT za hitnost (ukupno oko 16.300 dinara), a za 7 dana košta 14.000 + 19.000 FT tj. ukupno 33.000 FT (oko 12.500 dinara). Usluge za 3, 7 i 10-15 dana se mogu dobiti u većini Okmányiroda, s tim što na sajtu http://okmanyiroda.lap.hu/ imate adrese svih kancelarija (po županijama - na mađarskom megye ), sa telefonima, radnim vremenom, kao i nazivima dokumenata koja se mogu dobiti u tim kancelarijama. U Budimpešti na navedenoj adresi procedura je takva da uđete u salu sa šalterima, uzmete sami sa automata ili pitate službenika koji sedi za pultom na informacijama pored tog automata da vam da redni broj (sorszám) za izradu pasoša po proceduri kojoj želite: 24h - 24 órán belüli azonnali eljárás, 3 dana - sürgősségi eljárás (3 napos) , 7 dana - soron kívüli eljárás (7 napos) ili po normalnoj proceduri - normál kérelem, potom sačekate da se na jednom od preko 30 šaltera pojavi vaš broj, odete do službenika koji već ima na monitoru pred sobom napisano zbog čega ste došli kod njega tako da vas ništa posebno neće ni pitati, a vi samo odmah čim priđete date na uvid vašu lakcim karticu ili kažete svoje ime. Službenik vam potom kaže da uđete u kabinu da vas fotografiše i napomenuće vam da postavite glavu pravo i malo podignete bradu i da gledate u objektiv i završi za čas. Kada vas bude fotografisao u kabini pravo ispred vas to jest na monitoru iznad vaše glave ćete videti vašu gotovu sliku i službenik će vas pitati da li ste zadovoljni. Ako jeste, kažite igen i tu sliku će vam uneti u pasoš. Ostajete u toj kabini i dalje i na mali skener za otiske prstiju kada vam kaže službenik ostavite otisak (blago samo nasloniti prst na skenerčić - ne pritiskati). Prvo kažiprst desne, a kada vam kaže da je ok onda blago bez pritiskanja naslonite i kažiprst leve ruke. Kada su otisci oba kažiprsta uzeti, izađe se iz kabine i sačekate da vam službenik da jedan papir na koji treba da se potpišete kako se i inače potpisujete (ne zaboravite samo da ide prvo prezime pa ime i ne ćirilicom da se zeznete haha). Zatim će vam službenik izlista dva identična lista A4 formata sa vašim podacima i fotografijom od malopre i onim potpisom od malopre koji je sada na ovim listovima u vidu skeniranog potpisa. Službenik će vam reći da proverite sve podatke sa papira da li su ispravno navedeni (ime, prezime, godina rođenja itd.) i da se još jednom potpišete na oba lista tamo gde vam pokaže prstom. Dva primerka lista je zbog toga jer jedan ostaje kod službenika, a drugi ide vama. Ovim je procedura predaje zahteva završena i sa primerkom papira koji ste dobili ćete i "podići" gotov dokumenat. Prilikom podizanja dokumenata ne idete u onu salu na adresi Visegrádi u. 110-112, nego odmah iza ugla na adresi Véső utca koja je u stvari jedno te isto i povezana je sa prvom salom, s tim da se u toj Véső ulici samo preuzimaju gotova dokumenta tj. na mađarskom "Az elkészült okmányok átvétele". Tu uđete, sami uzmete broj sa jednog prostog automata na kojem ima samo mogućnost da se stisne jedno dugme, odcepite broj i sačekate da se vaš broj pojavi na displeju iznad jednog od 4-5 šaltera koliko ih ima. Priđete službeniku, dajete mu papir koji ste dobili prilikom predaje zahteva i odsečak sa rednim brojem koji ste malopre uzeli, a da bi izbegli bilo kakvo pitanje ili nešto, spuštate mu odmah na sto i lakcim karticu i vaš srbijanski pasoš (to ili neki drugi srbijanski dokumenat se traži da bi poslužio kao identifikacija da ste to vi - najbolje je pasoš jer ga svakako koristite prilikom dolaska u Mađarsku) sednete i dovoljno je da kažete samo utlevél i službenik već počinje da traži vaš pasoš među dosijeima. Kada ga nađe, daje vam ga na uvid i kaže da proverite da li je sve ispravno upisano i da vam jedan papir da mu potpišete da ste preuzeli i to je sve. Ustajete i idete uz pozdrav. Sve ukupno 2-3 minuta posla prilikom preuzimanja.

[Ovu poruku je menjao Mikki73 dana 25.08.2013. u 22:31 GMT+1]


Svaka čast za ovo superdetaljno objašnjenje, Miki!!!! Puno si olakšao meni i mnogima koje tek ovo očekuje da odrade!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 00:15 - pre 130 meseci
Citat:
zomi81:
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.

ne znam za cega je taj formular ali si u pravu to dobijes pre zakletve da popunis....mene je maticarka pitala par pitanja i kad se uverila da znam da se sporazumem dala taj formular da popunim



A šta te je pitala matičarka?
napustio forume
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 07:44 - pre 130 meseci
Bravoooooooo Mikki73!
 
Odgovor na temu

sombor025

Član broj: 314042
Poruke: 8
*.adsl.highway.telekom.at.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 07:49 - pre 130 meseci
Listam temu ne mogu da nadjem nigde da li je neko postavio broj telefona u Budimpesti, ili neki mail na koji mogu da se dobiju informacije o predmetu. Posto sam dobila postom obavestenje, propust njihovog sluzbenika, dete nije potpisalo na licu mesta formular na kraju na 10. strani a ima 15. godina, i trazili su da posljem potpisanu izjavu deteta. Ponovo smo popunili te formulare zajedno sam njenim potpisaom i poslali im za Budimpestu. Sada me interesuje da li im je stglo i dali je ok. Da li je neko imao takavslucaj? Ia ko zna neko br. tel u Budimpesti! Hvala!
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 08:02 - pre 130 meseci
Hvala Miki na objašnjenju, veoma korisna informacija.
U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 08:31 - pre 130 meseci
Citat:
sombor025:
Listam temu ne mogu da nadjem nigde da li je neko postavio broj telefona u Budimpesti, ili neki mail na koji mogu da se dobiju informacije o predmetu. Posto sam dobila postom obavestenje, propust njihovog sluzbenika, dete nije potpisalo na licu mesta formular na kraju na 10. strani a ima 15. godina, i trazili su da posljem potpisanu izjavu deteta. Ponovo smo popunili te formulare zajedno sam njenim potpisaom i poslali im za Budimpestu. Sada me interesuje da li im je stglo i dali je ok. Da li je neko imao takavslucaj? Ia ko zna neko br. tel u Budimpesti! Hvala!



tel za budimpestu: 003614639196 oni ce te prebaciti na drugi lokal ime i prezime i godinu rodjenja. rade:
Utorak 08.30-12.00 i 13,00-16,00
Sreda 08.30-12.00
 
Odgovor na temu

sombor025

Član broj: 314042
Poruke: 8
*.adsl.highway.telekom.at.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 08:38 - pre 130 meseci
Hvala maaar!
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:17 - pre 130 meseci
Citat:
amigos:
Hvala Miki na objašnjenju, veoma korisna informacija.



Nema na čamu Amigos. Ako treba još neka info, ko želi može na pp da pita.
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:18 - pre 130 meseci
Citat:
Vladilslav:
Citat:
Mikki73:
Ako je nekome interesantno, nakon dobijanja državljanstva procedura za dobijanje pasoša nije uopšte komplikovana i sa makar iole malim znanjem mađarskog odnosno da razumete samo šta vam kaže službenik koji tamo radi da uradite, možete i sami bez ičije pomoći da predate zahtev za pasoš, odnosno da ne bacate pare na "usluge" vođenja do šaltera koje sam čuo da koštaju 100 EUR kod pojedinih osoba. Lično sam u Budimpešti na adresi u ulici Visegrádi u. 110-112. u Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központ (Centar za administrativne i elektronske javne usluge - izrada putnih dokumenata, ličnih karata, vozačkih dozvola itd.) napravio pasoš u proceduri za 3 dana. U navedenom centru postoje usluge izrade pasoša za 24 sata, 3 dana, 7 dana ili po normalnoj proceduri za 10-15 dana. Usluga po normalnoj proceduri u kojoj dobijate pasoš za 10 -15 dana je 14.000 FT (oko 5300 dinara). Ona se može dobiti u svakoj Okmányiroda (Kancelarija za dokumenta). Uslugu za izradu u roku od 24 sata možete dobiti samo u ovom centru u Budimpešti i plaćate je 14.000 FT kao i za normalnu proceduru, uz još dodatnih 39.000 FT za ubrzanu proceduru, što znači ukupno 53.000 FT (oko 20.000 dinara). Usluga za 3 dana košta ukupno 43.000 FT tj. 14.000 + 29.000 FT za hitnost (ukupno oko 16.300 dinara), a za 7 dana košta 14.000 + 19.000 FT tj. ukupno 33.000 FT (oko 12.500 dinara). Usluge za 3, 7 i 10-15 dana se mogu dobiti u većini Okmányiroda, s tim što na sajtu http://okmanyiroda.lap.hu/ imate adrese svih kancelarija (po županijama - na mađarskom megye ), sa telefonima, radnim vremenom, kao i nazivima dokumenata koja se mogu dobiti u tim kancelarijama. U Budimpešti na navedenoj adresi procedura je takva da uđete u salu sa šalterima, uzmete sami sa automata ili pitate službenika koji sedi za pultom na informacijama pored tog automata da vam da redni broj (sorszám) za izradu pasoša po proceduri kojoj želite: 24h - 24 órán belüli azonnali eljárás, 3 dana - sürgősségi eljárás (3 napos) , 7 dana - soron kívüli eljárás (7 napos) ili po normalnoj proceduri - normál kérelem, potom sačekate da se na jednom od preko 30 šaltera pojavi vaš broj, odete do službenika koji već ima na monitoru pred sobom napisano zbog čega ste došli kod njega tako da vas ništa posebno neće ni pitati, a vi samo odmah čim priđete date na uvid vašu lakcim karticu ili kažete svoje ime. Službenik vam potom kaže da uđete u kabinu da vas fotografiše i napomenuće vam da postavite glavu pravo i malo podignete bradu i da gledate u objektiv i završi za čas. Kada vas bude fotografisao u kabini pravo ispred vas to jest na monitoru iznad vaše glave ćete videti vašu gotovu sliku i službenik će vas pitati da li ste zadovoljni. Ako jeste, kažite igen i tu sliku će vam uneti u pasoš. Ostajete u toj kabini i dalje i na mali skener za otiske prstiju kada vam kaže službenik ostavite otisak (blago samo nasloniti prst na skenerčić - ne pritiskati). Prvo kažiprst desne, a kada vam kaže da je ok onda blago bez pritiskanja naslonite i kažiprst leve ruke. Kada su otisci oba kažiprsta uzeti, izađe se iz kabine i sačekate da vam službenik da jedan papir na koji treba da se potpišete kako se i inače potpisujete (ne zaboravite samo da ide prvo prezime pa ime i ne ćirilicom da se zeznete haha). Zatim će vam službenik izlista dva identična lista A4 formata sa vašim podacima i fotografijom od malopre i onim potpisom od malopre koji je sada na ovim listovima u vidu skeniranog potpisa. Službenik će vam reći da proverite sve podatke sa papira da li su ispravno navedeni (ime, prezime, godina rođenja itd.) i da se još jednom potpišete na oba lista tamo gde vam pokaže prstom. Dva primerka lista je zbog toga jer jedan ostaje kod službenika, a drugi ide vama. Ovim je procedura predaje zahteva završena i sa primerkom papira koji ste dobili ćete i "podići" gotov dokumenat. Prilikom podizanja dokumenata ne idete u onu salu na adresi Visegrádi u. 110-112, nego odmah iza ugla na adresi Véső utca koja je u stvari jedno te isto i povezana je sa prvom salom, s tim da se u toj Véső ulici samo preuzimaju gotova dokumenta tj. na mađarskom "Az elkészült okmányok átvétele". Tu uđete, sami uzmete broj sa jednog prostog automata na kojem ima samo mogućnost da se stisne jedno dugme, odcepite broj i sačekate da se vaš broj pojavi na displeju iznad jednog od 4-5 šaltera koliko ih ima. Priđete službeniku, dajete mu papir koji ste dobili prilikom predaje zahteva i odsečak sa rednim brojem koji ste malopre uzeli, a da bi izbegli bilo kakvo pitanje ili nešto, spuštate mu odmah na sto i lakcim karticu i vaš srbijanski pasoš (to ili neki drugi srbijanski dokumenat se traži da bi poslužio kao identifikacija da ste to vi - najbolje je pasoš jer ga svakako koristite prilikom dolaska u Mađarsku) sednete i dovoljno je da kažete samo utlevél i službenik već počinje da traži vaš pasoš među dosijeima. Kada ga nađe, daje vam ga na uvid i kaže da proverite da li je sve ispravno upisano i da vam jedan papir da mu potpišete da ste preuzeli i to je sve. Ustajete i idete uz pozdrav. Sve ukupno 2-3 minuta posla prilikom preuzimanja.

[Ovu poruku je menjao Mikki73 dana 25.08.2013. u 22:31 GMT+1]


Svaka čast za ovo superdetaljno objašnjenje, Miki!!!! Puno si olakšao meni i mnogima koje tek ovo očekuje da odrade!

Pozdrav!



Nema na čemu Vladislave ;)
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:24 - pre 130 meseci
Citat:
83sjm:
Bravoooooooo Mikki73!


;)
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:41 - pre 130 meseci
Da li je potreban izvod iz knjige rođenih ili izvod iz knjige umrlih pretka koji je rođen na tlu Austro-Ugarske, ili je svejedeno?
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:52 - pre 130 meseci
svejedno je
 
Odgovor na temu

Mikki73
Vojvodina

Član broj: 316399
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 09:53 - pre 130 meseci
Svejedno ti je od te dve stvari koju nađeš. Logičnije je da ćeš pre pronaći izvod iz MKU nego iz MKR, ali je u principu svejedno od te dve stvari koju god ti je lakše da nabaviš. Ja sam predao izvod iz matične knjige umrlih moje bake (mamine mame).
 
Odgovor na temu

Miladinovic Dejan
Miladinovic Dejan
imr
IMR

Član broj: 315416
Poruke: 21
*.teol.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.08.2013. u 10:56 - pre 130 meseci
ja opet pitam da li neko zna gde se ne zakazuje termin za predavanje dokumenata? molim ljude koji sigurno znaju da napisu... hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902750 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.