Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902851 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 21:07 - pre 130 meseci
[quote]agora11:
Nisu svi u konzulatu konzuli ali po zakonu su samo konzuli oni koji se time bave. A naravno ima tu i sekretarica, prevodilaca, bastovana ali oni nemaju veze sa ovim.

I naravno da ljudi predaju u Novom Sadu ali ne predaju sluzbenicima manjinske organizacije vec konzulima koji dodju na konzularni dan (kihelyezett konzuli nap). A to je nesto sasvim drugo u odnosu na vasu tvrdnju da se dokumenta predaju tim jadnim zenama na koje ste se navrzli, i mislili da ako im kazete da su frustrirane i sl. da ce biti ljubazne prema vama. I jos insinuirate da su bile ljubazne prema meni zato sto sam musko a da bi bila druga prica da su zaposleni muskarci, ne znam kako vas nije sramota.

Sa vama ne da se niko nije sluzio vec ste od strane vise ljudi zamoljeni da prestanete da nas mucite, i zaista ste nestali na 2 meseca, ali eto opet imamo cast da slusamo ove nebuloze i uvrede a sad tome dodajete i notorne lazi i optuzbe.

Dakle da zakljucim, ako nemate nista pametno da napisete, onda bolje nemojte nista da pisete nego da dajete lazne informacije da bi samo nesto pisali.

ovaj agora odavno dobio drzavljanstvo i jos se vrti po forumu hahaha.........jerk..............ovde svi nekog ponizavaju ili ispravljaju iako svi idu ka jednom cilju magyar utlevel................prestanite vise da se prepucavate i razgovarajte cisto o madjarskom drzavljanstvu ok.....ljudima je dosta vasih ispravki i zamerki koji nemaju veze sa zivotom............trebalo bi blokirati ovog agoru zato sto misli da je advokat hahaha.....
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 21:09 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Mia_Mia:U Novom Sadu ne verujem da bi ti popunili formulare, stavise, zahtevaju komunikaciju na madjarskom jeziku


Nije istina. Ako ste vi ljubazni prema njima, i oni ce biti ljubazni prema vama.


Tek to nije istina . Bar po onome što sam u par navrata čula iz prve ruke. Za NS važi pravilo: bez tečnog mađarskog ne pokušavati jer žena izbacuje naglavačke! Zadnje iskustvo koje znam, muž žene sa kojom sam išla na časove je otišao po inf., nema šta mu nije rečeno jer je počeo razgovor na srpskom. Jedva je uspeo da je prekine u galami i da joj kaže kako nije došao zbog sebe nego zbog supruge, e kad je to došlo do njenog mozga, onda je rekla ok, onda može. I poruka ženi da ne dolazi i pokušava bilo šta dok ne nauči kako treba, samo da nastavi da uči.

Cenim agora Vaše postove, i informisanost, ali mislim da ovog puta grešite. No, lako ćemo mi za galamdžiju iz NS, samo da svi uspeju doći do pasoša. Pozdrav!

Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 21:09 - pre 130 meseci
@filbos - Kako napreduje vas slucaj? A gospodina atinskog? Koliko ste do sada dobili madjarskih drzavljanstava? :)

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 24.08.2013. u 22:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 21:54 - pre 130 meseci
Citat:
Vladilslav:
Sad sam gledao one formulare za prijavu i vidim da se traži DRŽAVLJANSTVO i kad sam ga stekao po kom osnovu. Da li ste vi pisali Srbija ili ste pisali SFRJ, jer smo rođeni u toj državi, pa onda dole kod sledećeg pitanja ispod tek Srbija, nakon raspada SCG?

Kako ste vi, drugari, to popunili?

ja sam pisao jugoslavija....tako ti pise i a lakcim karti
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 22:01 - pre 130 meseci
Citat:
maaar:
dobio sam ovaj formular sa zakletve. nisam ja isao na zakletvu vec sam ga dobio od nekog drugog.

jel zna neko za cega je ovaj formular!?

nije onaj za statistiku jer se navodi i ime, prezime, datum rodjenja i slicno.

koliko sam razumeo, taj forumlar je popunjen na dan zakletve - pre zakleve.

zacrneo sam delove radi privatnosti osobe kojoj pripada.

ne znam za cega je taj formular ali si u pravu to dobijes pre zakletve da popunis....mene je maticarka pitala par pitanja i kad se uverila da znam da se sporazumem dala taj formular da popunim
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 23:10 - pre 130 meseci
Citat:
zomi81:
Citat:
Vladilslav:
Sad sam gledao one formulare za prijavu i vidim da se traži DRŽAVLJANSTVO i kad sam ga stekao po kom osnovu. Da li ste vi pisali Srbija ili ste pisali SFRJ, jer smo rođeni u toj državi, pa onda dole kod sledećeg pitanja ispod tek Srbija, nakon raspada SCG?

Kako ste vi, drugari, to popunili?

ja sam pisao jugoslavija....tako ti pise i a lakcim karti


Stvarno? Ovo mi zvuči neverovatno, ali ako ti tako piše na lakcim-u onda ok. Ipak Juga odavno ne postoji...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 23:16 - pre 130 meseci
Obavezno je napisati naziv drzave rodjenja onako kako je glasio prilikom rodjenja, pise to u uputstvu. Evo i primera formulara

http://cmh.org.rs/download/honositasidatalap-MINTA.pdf

http://cmh.org.rs/download/hazaihonszul-MINTA.pdf

http://cmh.org.rs/download/hk_honositott-MINTA.pdf
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.08.2013. u 23:23 - pre 130 meseci
E to sam tražio! Hvala puno na odgovoru!!!!

Lep pozdrav!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 11:09 - pre 130 meseci
Meni takođe na ličnoj karti piše "Ujvidek (Novi Sad), Jugoszlavia"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 11:19 - pre 130 meseci
Citat:
Vladilslav:
Citat:
zomi81:
Citat:
Vladilslav:
Sad sam gledao one formulare za prijavu i vidim da se traži DRŽAVLJANSTVO i kad sam ga stekao po kom osnovu. Da li ste vi pisali Srbija ili ste pisali SFRJ, jer smo rođeni u toj državi, pa onda dole kod sledećeg pitanja ispod tek Srbija, nakon raspada SCG?

Kako ste vi, drugari, to popunili?

ja sam pisao jugoslavija....tako ti pise i a lakcim karti


Stvarno? Ovo mi zvuči neverovatno, ali ako ti tako piše na lakcim-u onda ok. Ipak Juga odavno ne postoji...


I meni pise, a to je zbog odgovora na pitanje na prijavi gde pise ZEMLJA RODJENJA. A to je juga. Takmo gde pita koja jos TRENUTNA/PRETHODNA drzavljanstva imas pises srpsko.

U ovom statistickom formularu koji je maar okacio, na pitanje broj 6 odgovaras Jugoszlavia, a na 11 Szerb

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 11:26 - pre 130 meseci
Az állampolgársági eskü szövege:

„Én,...................... esküszöm, hogy Magyarországot hazámnak tekintem.
A Magyar Köztársaságnak hű állampolgára leszek, Alkotmányát és törvényeit tiszteletben
tartom és megtartom. Hazámat erőmhöz mérten megvédem, képességeimnek megfelelőenszolgálom.
Isten engemúgy segéljen.

Tekst zakletve:

Ja (vaše prezime i ime) zaklinjem se da ću Mađarsku smatrati svojom domovinom.
Da ću biti odan državljanin Mađarske Republike. Poštovaću i pridržavaću se Ustava i Zakona.
Shodno svojim mogućnostima braniću i služiću svoju domovinu. Neka mi Bog u tome pomogne.

mozda nekom bude od koristi.
ova poslednja recenica je opciona.

@mmix
jesi ti popunjavao takav isti formular pre zakletve?
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 12:59 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Vladilslav:
Citat:
zomi81:
Citat:
Vladilslav:
Sad sam gledao one formulare za prijavu i vidim da se traži DRŽAVLJANSTVO i kad sam ga stekao po kom osnovu. Da li ste vi pisali Srbija ili ste pisali SFRJ, jer smo rođeni u toj državi, pa onda dole kod sledećeg pitanja ispod tek Srbija, nakon raspada SCG?

Kako ste vi, drugari, to popunili?

ja sam pisao jugoslavija....tako ti pise i a lakcim karti


Stvarno? Ovo mi zvuči neverovatno, ali ako ti tako piše na lakcim-u onda ok. Ipak Juga odavno ne postoji...


I meni pise, a to je zbog odgovora na pitanje na prijavi gde pise ZEMLJA RODJENJA. A to je juga. Takmo gde pita koja jos TRENUTNA/PRETHODNA drzavljanstva imas pises srpsko.

U ovom statistickom formularu koji je maar okacio, na pitanje broj 6 odgovaras Jugoszlavia, a na 11 Szerb


Ok hvala na informacijama.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 13:04 - pre 130 meseci
Citat:
maaar: @mmix
jesi ti popunjavao takav isti formular pre zakletve?


ja sam se spremao za nejga, ali nisam morao jer je maticarka vec popunila na osnovu podataka koje ima Bilo je lepo sa njene strane.

Nije to nista znacajno, to je popisni listic, na osnovu cega ce oni uknjiziti u popisu dal si novo pridosli stanovnik, dal si u dijaspori, strukturu familije, itd, itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 13:47 - pre 130 meseci
@mmix

hvala.
samo zbunjen sam jer se ovde navodi i ime i prezime, potpun datum rodjenja (ne samo godina),
za razliku od onog formulara koji si i ti sam ovde nakacio a vezan je za statistiku.
zbog toga mi nije jasno jel ovo novi formular koji menja onaj od ranije ili...
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 14:07 - pre 130 meseci
Da, nova statistika ukljucuje i licne podatke.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 16:24 - pre 130 meseci
Nije mi samo jasno sta da stavimo u polje 18 mi koji radimo,jel koliko vidimo u odgovorima nema takve opcije?
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 16:49 - pre 130 meseci
@joksla


aktiv kereso - aktivno trazis posao
munkanelkui - nezaposlen
nyugdijas - penzioner
nappali tagozatos tanulo - valjda da studiras!?
haztartasbeli - domacica
egyeb eltartott - ostalo?

tako sam evo ja nasao prevode u recniku... i meni se cini da pod 18. pitanjem nema ponudjene opcije za nekog ko je zaposlen.
ili mozda to spada pod ovo egyeb eltartott?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 17:03 - pre 130 meseci
aktiv kereso je odgovor.

Btw, tamo gde vam pise (Huzza ala ...) to znaci PODVUCI odgovor, ne zaokruzi, da se ne brukate


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 17:12 - pre 130 meseci
@mmix

glagol keres znaci - look for, seek, search for...
nikako mi nije jasno da kereso znaci zaposlen...
meni je jedini logican prevod aktiv kereso - aktivno trazenje posla ... u tom smislu.

da, upravu si.

huzza ala znaci podvuci.
glagol je huz...

[Ovu poruku je menjao maaar dana 25.08.2013. u 19:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.08.2013. u 19:39 - pre 130 meseci
Citat:
maaar:
@joksla


aktiv kereso - aktivno trazis posao
munkanelkui - nezaposlen
nyugdijas - penzioner
nappali tagozatos tanulo - valjda da studiras!?
haztartasbeli - domacica
egyeb eltartott - ostalo?

tako sam evo ja nasao prevode u recniku... i meni se cini da pod 18. pitanjem nema ponudjene opcije za nekog ko je zaposlen.
ili mozda to spada pod ovo egyeb eltartott?



Tacno, ako si zaposlen ide prva opcija: "aktiv kereso".

To je i nas zbunilo, pa smo pitali tamo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902851 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.