Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902844 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 07:24 - pre 130 meseci
@mmix

Svaka cast, cestitamo
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 08:41 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Ok, pozdrav od novopecenog drzavljanina EU :)


Danas sam bio na polaganju zakletve u Ferencszalas-u i bilo je veoma lepo i svecano iskustvo. Maticarka je cak bila toliko ljubazna da unapred pripremi statisticki list tako da smo morali samo da potpisemo isti bez potrebe za popunjavanjem. Bilo je prigodnih govora, izgovaranje zakletve, jos govora i na kraju dodela drzavljanstava i prigodna zdravica sampanjcem (bilo je i bezalkoholnog sampanjca).

Jedina losa stvar je bila sto je maticarka bila prilicno rezignirana veoma losim znanjem madjarskog jezika ljudi koji su polagali zakletvu. Cak je u svom govoru pred svima to ispricala i kritikovala ali je bilo vise nego ocigledno da je ljudi kojima je to bilo upuceno uopste nisu razumeli. Rekla je da ne moze da veruje da su ljudi koji su pred njom znali koliko toliko madjarski u medjuvremenu sve zaboravili do te mere da neki nisu znali ni da se predstave i kazu svoje ime kad ih je pitala. Nas je pitala porodicno i dato ime, datum rodjenja i ime majke i mene je specificno pitala gde mi je dete (posto je na mojoj prijavi a nije dosao) i ja sam joj usmeno to odgovorio i bila je zadovoljna mojim odgovorima i vec tada na pocetku nam je natuknula nesto u stilu dobro je da bar vi znate nesto, imace ko da izrekne zakletvu :) Ja generalno ne mogu za sebe da kazem da znam madjarski tako dobro, pa je vrlo upitno kako su tek ostali znali. Imho, to je veliki izraz nepostovanja prema celom ovom procesu i zena je bila sa pravom rezignirana. Ako idete tamo da polazete zakletvu onda bar naucite kako da se predstavite i kako da kazete hvala kad vam uruce fasciklu, bilo je veoma ruzno gledati kako ljudima gradonacelnik cestita dobijanje drzavljanstva i pruza ruku a mulci ne znaju ni da beknu najobicnije hvala.

U svakom slucaju, uz drzavljanstvo smo odmah dobili i lakcim kartice tako da sam odmah zapalio za Mako i predao za pasos. Zene tamo su bile veoma ljubazne i koliko sam primetio nisu uopste pravile probleme ljudima koji su blejali puni nerazumevanja dok god je bio neko pored njih da im prevodi.

Eto toliko od mene, hvala svima koji su me ovoj temi i u PP savetovali, pre 7 meseci nisam ni pretpostavljao da ce me sudbina odvuci u ovom pravcu. C'est la vie.


I da, jedna stvar koja je vazna za sve "februarce". Moj zahtev je odobren 11. juna, dakle dva meseca pre zakazane zakletvae. Izgleda da sam bio u pravu, svi su dobili jos pre par meseci ali oni jednostavno nemaju dovoljno kapaciteta u toj crkvici (danas je ilo malo manje od 50 ljudi) da svi poloze zakletvu odjednom, izgleda da organizuju svecanost jednom mesecno i tako ce to ici dok se ne isprazni lista. Pretpostavljam da su oni koji su odbijeni vec dobili takvo obavestenje u junu, tako da je no news u stvari good news. Samo strpljenja (i vezbanje Madjarskog).


Cestitam,puno uspeha i svako dobro!Hvala na iscrpnom opisu kako to sve izgleda i sta nas ceka...
Pa nisu oni ljudi glupi da ocekuju od nas nekakve recitacije ali stvar je kulture uljudno se ponasati i ispostovati bar toliko koliko si naveo gore u postu,da se zna predstaviti,zahvaliti,itd. osnovne stvari moze svako od nas uz dobru volju nauciti samo ako hoce.
pozz...
 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 10:42 - pre 130 meseci
Da li je jos neko cuo da su toliko poostrili, da sada i neke Madjare odbijaju, da je gotovo nemoguce dobiti papire ako nemas nekog ko je madjarske krvi, znaci pravi Madjar? Da li je moguce da se to desava? Ima neki problem sa Hrvatima, Rumunima, ne znam tacno i sada ima previse zahteva i jako je tesko aplicirati!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
x1.tvskat.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 10:59 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:


Pridruzujem se cestitkama.
Moja supruga ide 16.sep. u isto mesto na polaganje.
Znaci potvrdjuje se moja teorija da ko dobije lakcim kartu prilikom urucenja da moze odmah da preda za pasos.
Ajde mi reci adresu i proceduru za pasoso,jer ce mo i mi cim supruga dobije ici u MAKO da predamo stim da ce mo onu varijantu za 21 dan.kako je dobila supruga sa decom mi planiramo odmah da predamo i za decu,e sada me samo malo buni jer treba i ja kao roditelj da budem prisutan i dam saglasnost da deca mogu da vade pasos inace beba je u pitanju i cerka 11 godina,da li na licu mesta ima neki papir koji ja treba da potpisem.
Hvala

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 11:06 - pre 130 meseci
Ima li iko da je u skorije vreme predavao da podeli pitanja sa nama koji tek trebaju predati? :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 11:16 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Pridruzujem se cestitkama.
Moja supruga ide 16.sep. u isto mesto na polaganje.
Znaci potvrdjuje se moja teorija da ko dobije lakcim kartu prilikom urucenja da moze odmah da preda za pasos.
Ajde mi reci adresu i proceduru za pasoso,jer ce mo i mi cim supruga dobije ici u MAKO da predamo stim da ce mo onu varijantu za 21 dan.kako je dobila supruga sa decom mi planiramo odmah da predamo i za decu,e sada me samo malo buni jer treba i ja kao roditelj da budem prisutan i dam saglasnost da deca mogu da vade pasos inace beba je u pitanju i cerka 11 godina,da li na licu mesta ima neki papir koji ja treba da potpisem.
Hvala


Koordinate opstine u Makou su ti: 46.218449,20.474803 (ubaci u google maps ili navigaciju). Iza opstine imas ogroman parking gde mozes da parkiras. Dace ti postansku uplatnicu za svaki pasos koji vadis (plus dodatne uplatnie za ubrzano procesiranje ako hoces) i moras da ides u postu da ih platis. Koordinate poste su ti: 46.213635,20.475162 (to ti je u pesackoj zoni, tako da ili parkiraj negde van ili jednostavno prosetaj od opstine). Spremi kes unapred, imas ovde u temi izlistane cene pasosa za razne uzraste. mislim da je 14000 za odrasle za 10 godina, 2500 po detetu s tim sto ces za cerku moci da dobijes na 5 godina a za bebu na 3 godine. Tko da ne znam kad planirate da putujete ali mozda bolje da za decu izvadite kad i ti dobijes drzavljanstvo?

Za decu spremi slike pasoske velicine i da, moras ti da budes prisutan da potvrdis potpisom saglasnost. U suprotnom tvoja supruga mora kod nas u opstini da overi saglasnost i onda ta overena i prevedena saglasnost mora da se dodatno overi u ambasadi u Beogradu, sto ti je zezancija, bolje da odes licno.

16. sept je ok jer samo ponedeljkom i sredom rade popodne od 13h, taman kad se zavrsi ceremonija.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 13:37 - pre 130 meseci
Citat:
lochte:
Da li je jos neko cuo da su toliko poostrili, da sada i neke Madjare odbijaju, da je gotovo nemoguce dobiti papire ako nemas nekog ko je madjarske krvi, znaci pravi Madjar? Da li je moguce da se to desava? Ima neki problem sa Hrvatima, Rumunima, ne znam tacno i sada ima previse zahteva i jako je tesko aplicirati!


Poznavanje jezika više nije dovoljno, moraš da znaš da pevaš.
Bosanci se odavno spremaju


Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

lochte

Član broj: 316637
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 15:14 - pre 130 meseci
Ooo pa super, sad mi je lakse, odlicno pevam, pa i na madjarskom :)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93.123.42.1



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.08.2013. u 18:31 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
jedy023:
Pridruzujem se cestitkama.
Moja supruga ide 16.sep. u isto mesto na polaganje.
Znaci potvrdjuje se moja teorija da ko dobije lakcim kartu prilikom urucenja da moze odmah da preda za pasos.
Ajde mi reci adresu i proceduru za pasoso,jer ce mo i mi cim supruga dobije ici u MAKO da predamo stim da ce mo onu varijantu za 21 dan.kako je dobila supruga sa decom mi planiramo odmah da predamo i za decu,e sada me samo malo buni jer treba i ja kao roditelj da budem prisutan i dam saglasnost da deca mogu da vade pasos inace beba je u pitanju i cerka 11 godina,da li na licu mesta ima neki papir koji ja treba da potpisem.
Hvala


Koordinate opstine u Makou su ti: 46.218449,20.474803 (ubaci u google maps ili navigaciju). Iza opstine imas ogroman parking gde mozes da parkiras. Dace ti postansku uplatnicu za svaki pasos koji vadis (plus dodatne uplatnie za ubrzano procesiranje ako hoces) i moras da ides u postu da ih platis. Koordinate poste su ti: 46.213635,20.475162 (to ti je u pesackoj zoni, tako da ili parkiraj negde van ili jednostavno prosetaj od opstine). Spremi kes unapred, imas ovde u temi izlistane cene pasosa za razne uzraste. mislim da je 14000 za odrasle za 10 godina, 2500 po detetu s tim sto ces za cerku moci da dobijes na 5 godina a za bebu na 3 godine. Tko da ne znam kad planirate da putujete ali mozda bolje da za decu izvadite kad i ti dobijes drzavljanstvo?

Za decu spremi slike pasoske velicine i da, moras ti da budes prisutan da potvrdis potpisom saglasnost. U suprotnom tvoja supruga mora kod nas u opstini da overi saglasnost i onda ta overena i prevedena saglasnost mora da se dodatno overi u ambasadi u Beogradu, sto ti je zezancija, bolje da odes licno.

16. sept je ok jer samo ponedeljkom i sredom rade popodne od 13h, taman kad se zavrsi ceremonija.

Pa ti si Car,
Bio sam ja pre mesec dana u banji tako da cu se snaci.Malo si me zbunioda se to radi u opstini a ne u nekoj policijskoj stanici.Ipak cemo praviti onaj za 21 dan jer nam se ne zuri.Dobro si mi rekao za fotografije njih imamo kada smo pravili tj.supruga predavala za drzavljanstvo.Inace da verovatno cu onda sinu praviti kada ja dobijem.Da li te oni tamo ponovo slikaju ili stavljaju slike koje doneses.
Inace samo mi reci da li kada se udje u tu opstinu ima informacije gde se pravi ultavel.sem lakcim karte i naseg pasosa da li treba jos nesto,i da li se popunjava neki obrazac na licu mesta.
Hvala

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 15.08.2013. u 21:02 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

drLecter
Vlad Vuk

Član broj: 146286
Poruke: 55
*.0.fullrate.dk.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 10:19 - pre 130 meseci
ja se jako brinem jer sam predao krajem februara i nista nisam jos uvek dobio
zvao mesto gde je predato i nista nije stiglo
pritom svi koji su predali isti dan sa mnom su dobili mejlove pocetkom avgusta i krajen jula

jel ima neko neki info sta bi mogao biti problem?
bojim se da cu samo posle dobiti odbijenicu
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 11:11 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
deedee5:

Ovo nije Hu pasos...


Al je odusevljenje isto!

Puno pozdrava za tebe jedy023 a i za sve forumase!
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 11:16 - pre 130 meseci
Dal ima jos neko da je dobio email poziv za zakletvu u Ferencszallas za avgust ili septembar a da je predao februara!!!!!!!
 
Odgovor na temu

zomi81
nezaposlen

Član broj: 312735
Poruke: 17
*.iinet.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 12:18 - pre 130 meseci
poz...ja sam predao krajem februara u ferenzsalas...dobio sam poziv na zakletvu za 23 avgust
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 12:26 - pre 130 meseci
Sad citam da ima i odbijenica... :( kako sam prije citao forum primjetio sam da i ako nekoga odbiju odmah mu vrate dokumentaciju, a sad vidim da ljudi dobiju odbijenicu i poslije 5/6 mjeseci cekanja... Sad me strah, da prodjem sve to, ucenje jezika i troskovi sve do predavanja zahtjeva i onda da dobijem odbijenicu, to bi me dotuklo...
Zao mi je ljudi koji su upravo to sve prozivjeli... :(
Ako mi je dokumantacija u redu i ako naucim dobro madjarski da li opet ima mogucnosti da dobijem odbijenicu?

I da li oni uopste provjeravaju da li je neko bio kaznjavan? Ja sam dobio info da i ako provjeravaju to se odnosi samo na Madjarsku, znaci ako si bio kaznjavan u Madjarskoj ili ako se protiv tebe vodi krivicni postupak u Madjarskoj onda ne prolazis..
Ja sam licno imao spor sa jednim prevarantom, prevario me za neke pare i prijetio sam mu da bi povratio svoje pare. On me prijavio policiji za prijetnju prije 3 godine, i zbog tih prijetnji sam dobio uslovnu kaznu 1 godinu i novcanu kaznu 1000 maraka, ali svoje pare naravno nisam dobio... Znaci protiv mene se vodio krivicni postupak... I pre neki dan sam vadio uvjerenje o nekaznjavanju u Osnovnom Sudu i tamo mi pise da sam NEKAZNJAVAN. I kad god sam vadio papire za njemacku vizu (a radio sam to vise puta) trazili su mi uvjerenje o nekaznjavanju da licno donesem iz Suda, zato smatram da Madjari ako zele dobiti info da li je neko kaznjavan trazili bi licno od te osobe da donese uvjerenje o nekaznjavanju koje se placa. Ne vjerujem da bi oni sebi nabijali troskove i sami trazili uvjerenje o nekaznjavanju od Suda jer bi onda oni to trebali i platiti, a obzirom koliko je ljudi apliciralo za drzavljanstvo to nije nimalo mala cifra...
Da li su nekom trazili da donese uvjerenje o nekaznjavanju ili se samo da izjava o nekaznjavanju prilikom apliciranja?

Köszönom szépen
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 12:38 - pre 130 meseci
Previse razmisljas o nebitnim stvarima.

Tog sto ti ne da pare, trebao si da tuzis... i tacka, a ne on tebe da tuzi!
No sve to nije nikakva prepreka!

Skupi papire i javi mi se kad to uradis... pozdrav!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93.123.42.1



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 13:24 - pre 130 meseci
Citat:
pan 1:
[
Al je odusevljenje isto! :)

Puno pozdrava za tebe jedy023 a i za sve forumase!

hvala puno,sad ja nastupam.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

pboris
student
student

Član broj: 316948
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 16:08 - pre 130 meseci
Molim vas pomagajte:

Da li neko zna da li postoji broj telefona ili bilo kakav kontakt u Budimpesti gde se moze proveriti kakva je situacija sa predatim papirima?

Pitam ovo jer sam krajem februara predao dokumenta u Madjarskoj, nisu me ni na koji nacin jos kontatkirali dok su ljudi koji su samnom bili pre par dana dobili mailove sa pozivom na zakletvu. Jaaako sam se smorioo :///
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 16:26 - pre 130 meseci
Citat:
pboris: Molim vas pomagajte:

Da li neko zna da li postoji broj telefona ili bilo kakav kontakt u Budimpesti gde se moze proveriti kakva je situacija sa predatim papirima?

Pitam ovo jer sam krajem februara predao dokumenta u Madjarskoj, nisu me ni na koji nacin jos kontatkirali dok su ljudi koji su samnom bili pre par dana dobili mailove sa pozivom na zakletvu. Jaaako sam se smorioo :///


Puno ljudi je predalo zahtev u Madjarskoj u februaru i još nisu dobili nikakav odgovor. Bilo bi neverovatno da svi dobiju odbijenicu ili da im nešto nije u redu sa papirima... Strpi se malo, dobićeš poziv...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

pboris
student
student

Član broj: 316948
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 16:36 - pre 130 meseci
Hvala deedee5, nadam se da ce tako biti :) zabrinuo sam se jer je njih par pozvano a bili smo isti dan..

[Ovu poruku je menjao pboris dana 16.08.2013. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.08.2013. u 18:45 - pre 130 meseci
Citat:
mmix:
Ok, pozdrav od novopecenog drzavljanina EU :)


Danas sam bio na polaganju zakletve u Ferencszalas-u i bilo je veoma lepo i svecano iskustvo. Maticarka je cak bila toliko ljubazna da unapred pripremi statisticki list tako da smo morali samo da potpisemo isti bez potrebe za popunjavanjem. Bilo je prigodnih govora, izgovaranje zakletve, jos govora i na kraju dodela drzavljanstava i prigodna zdravica sampanjcem (bilo je i bezalkoholnog sampanjca).

Jedina losa stvar je bila sto je maticarka bila prilicno rezignirana veoma losim znanjem madjarskog jezika ljudi koji su polagali zakletvu. Cak je u svom govoru pred svima to ispricala i kritikovala ali je bilo vise nego ocigledno da je ljudi kojima je to bilo upuceno uopste nisu razumeli. Rekla je da ne moze da veruje da su ljudi koji su pred njom znali koliko toliko madjarski u medjuvremenu sve zaboravili do te mere da neki nisu znali ni da se predstave i kazu svoje ime kad ih je pitala. Nas je pitala porodicno i dato ime, datum rodjenja i ime majke i mene je specificno pitala gde mi je dete (posto je na mojoj prijavi a nije dosao) i ja sam joj usmeno to odgovorio i bila je zadovoljna mojim odgovorima i vec tada na pocetku nam je natuknula nesto u stilu dobro je da bar vi znate nesto, imace ko da izrekne zakletvu :) Ja generalno ne mogu za sebe da kazem da znam madjarski tako dobro, pa je vrlo upitno kako su tek ostali znali. Imho, to je veliki izraz nepostovanja prema celom ovom procesu i zena je bila sa pravom rezignirana. Ako idete tamo da polazete zakletvu onda bar naucite kako da se predstavite i kako da kazete hvala kad vam uruce fasciklu, bilo je veoma ruzno gledati kako ljudima gradonacelnik cestita dobijanje drzavljanstva i pruza ruku a mulci ne znaju ni da beknu najobicnije hvala.

U svakom slucaju, uz drzavljanstvo smo odmah dobili i lakcim kartice tako da sam odmah zapalio za Mako i predao za pasos. Zene tamo su bile veoma ljubazne i koliko sam primetio nisu uopste pravile probleme ljudima koji su blejali puni nerazumevanja dok god je bio neko pored njih da im prevodi.

Eto toliko od mene, hvala svima koji su me ovoj temi i u PP savetovali, pre 7 meseci nisam ni pretpostavljao da ce me sudbina odvuci u ovom pravcu. C'est la vie.


I da, jedna stvar koja je vazna za sve "februarce". Moj zahtev je odobren 11. juna, dakle dva meseca pre zakazane zakletvae. Izgleda da sam bio u pravu, svi su dobili jos pre par meseci ali oni jednostavno nemaju dovoljno kapaciteta u toj crkvici (danas je ilo malo manje od 50 ljudi) da svi poloze zakletvu odjednom, izgleda da organizuju svecanost jednom mesecno i tako ce to ici dok se ne isprazni lista. Pretpostavljam da su oni koji su odbijeni vec dobili takvo obavestenje u junu, tako da je no news u stvari good news. Samo strpljenja (i vezbanje Madjarskog).


Cestitam mmix!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902844 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.