Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129047 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.01.2011. u 21:58 - pre 160 meseci
Citat:

Moze neki link,kako bih saznao malo vise o toj temi?
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
212.200.65.*

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.01.2011. u 22:20 - pre 160 meseci
@Stefan Jocic - Jeste plugin,i to WP Super Cache!!!
Hvala!
 
Odgovor na temu

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.01.2011. u 23:34 - pre 160 meseci
Da li neko zna koju wordpress temu da instaliram,a da je nalik ovoj joomla temi ? Naisao sam na ovu,ali me zanima da li mogu da priladim background,boje i ostale detalje prema mojim potrebama?
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.01.2011. u 01:07 - pre 160 meseci
Citat:
Naisao sam na ovu,ali me zanima da li mogu da priladim background,boje i ostale detalje prema mojim potrebama?

Naravno da možeš. Kada skineš tu temu sa WP sajta, pronađi unutar arhive style.css i odatle možeš menjati boje, pozadinske slike i sl.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.01.2011. u 08:24 - pre 160 meseci
A imas i programe kao http://www.artisteer.com/

ali nije free

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

BrainDemage
gotovan

Član broj: 253985
Poruke: 114
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.01.2011. u 10:56 - pre 160 meseci
@dragancesu, @Stefan Jocic

Hvala!
Život je polje svih mogućnosti.
Ono što izaberete to je vaš život.
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.01.2011. u 16:38 - pre 160 meseci
Za srpski Wordpress, izvor je ovde: sr.wordpress.org.
Podrazumevano na ćirilici, a može se postaviti i latinica.
Naši formati datuma, vremena, sistemskih poruka...
Jedino što ćeš verovatno morati da se potrudiš oko prevoda teme, ali to je drugo pitanje.
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon WP blank-page posle submit-a17.01.2011. u 15:32 - pre 160 meseci
Pozdrav, imam problem sa WP-om instalirao sam novi template i posle svakog submita(postavljanja komentara, dodavanja posta) bilo kakve akcije kada stisnem dugme SUBMIT on me odvede na blank-page. Prazna strana totalno a sacuva sva podesavanja... DOk da default temi radi sve normalno.. Verovatno je do teme koju sam instalirao pa ako moze pomoc ko se razume da mi pojasni gde sta da trazim u vezi ovog problema...

Radim direktno na serveru i imam taj problem jedino tu... DOk na localhostu sve radi savrseno
Unapred Hvala!!!
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WP blank-page posle submit-a17.01.2011. u 21:32 - pre 160 meseci
Moguće da je do teme, ali i do servera. Probaj ako možeš na nekom drugom serveru. Inače o kojoj se temi radi, da probamo da rešimo problem?
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!18.01.2011. u 02:29 - pre 160 meseci
Pokusao sam dosta i googlao sam dosta nasao sam dosta blank-page problema i nisam uspeo da fixiram....

http://www.smashingmagazine.co...ge-and-blues-wordpress-themes/
Ova plava BLUES
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!18.01.2011. u 03:37 - pre 160 meseci
Probao. Sve je u redu - tema savršeno funkcioniše, čak sam joj i kod pregledao (vezan za šablon komentara i njihovih prikaza). Da li možda imaš uključen captcha ili neki drugi spam preventing dodatak za komentare?
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!18.01.2011. u 12:38 - pre 160 meseci
Vidi ovako na lokalu savrseno radi. Dok na serveru bilo koji upit (query) probam da posaljem on me baca na blank ali sacuva sve to. Gledao sam detaljno kod teme a i wp-comment-post.php nisam uspeo... Znaci na serveru bilo koji upit da zadam odma me vodi na blank ne razumem vise u cemu bi mogao problem da bude. Sve ostale teme rade super, gledao sam da tema nije radjena za stariju verziju wp-a pa sam guglao da vidim sve izmene kroz verzije koje su dolazile da tu nesto ne stima... Jok nista od toga, jedino mi ostaje da je napravim sam da odvojim jedno 5h i ispisem novi kod funkcije istale stavke za template...
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon WordPress plugin za pretplata na godinu dana19.01.2011. u 18:02 - pre 160 meseci

Imam sledeci problem: Potrebno je da se korisnik pretplati na godinu dana ili samo ako kupi poslednji broj casopisa.
Ima li nesto slicno za ovu namenu od raspolozivih plugina
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!20.01.2011. u 22:51 - pre 160 meseci
Na koji način mogu da podesim moj glavni meni... Konkretno ako napravim novu stranicu, ona se automatski pojavi u glavnom meniju, a ja recimo to ne želim... Išao sam u podešavanja Menus ali tamo iѕgleda mogu samo da pravim novi meni... Znači gde mogu da kontrolišem šta će sve stajati u glavnom meniju?
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!21.01.2011. u 05:45 - pre 160 meseci
Obično u header.php treba editovati jednu liniju, tamo gde stoji <?php wp_list_pages(); ?> ili slično, izmeni u <<?php wp_list_pages('exclude=2,3'); ?> gde su 1, 2, 3 ID stranica koje želiš da isključiš iz menija.

Ili dodatak: http://wordpress.org/extend/plugins/exclude-pages/
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!24.01.2011. u 10:28 - pre 160 meseci
Pitanje u vezi prikaza slova. Sajt je na srpskom i sada da se ne bi smarao da menjam celokupni kod da bi dobio slova sa kvrzicama jel postoji neki plugin ili nesto slicno tome... ČĆŠĐ ili cu ipak morati sve do detalja da promeni.
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.01.2011. u 17:06 - pre 159 meseci
Instaliraj "wordpress.com stats" plagin koji ce ti dati podatke koje zelis. pojavice se poseban link u okviru dashboard odeljka. sve sto ti je ppotrebno za instalaciju je API Akismet kljuc.
Pozz
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.01.2011. u 18:11 - pre 159 meseci
U srpskoj verziji WP-a iskopiraj iz wp-content/plugins srlatin.php u svoj wp-content/plugins na serveru i aktiviraj plagin.
pozz
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!04.02.2011. u 15:43 - pre 159 meseci
Problem sa kategorijama na blogu.

Kada klikne na kategoriju prikazu mi se postovi a kad zelim pogledati starije postove kliknem na « Older Entries i dobijem odgovor da trazena stranica nepostoji.

http://www.********.com/category/*******/page/2/

''Sorry, the page your requested could not be found, or no longer exists.''


Znali neko kako da resim problem....................unapred hvala.


 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!09.02.2011. u 17:08 - pre 159 meseci
@glumerys

koliko ti se postova prikaže na stranici posle klika na kategorije? koliko imaš postova u okviru kategorije?

pozz
Alek
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129047 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.