Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129054 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 20:54 - pre 165 meseci
Citat:
Prvo sto mi pada na pamet je neuspjeli pokusaj upgrade/update wordpress 3.0 na 3.01, dugo je trajao taj proces i na kraju failure... Ista situacija je i sa plugin-ovima.. Naravno, problem je u hostingu

Pisao sam o rešenju ovog problema na svom blogu. Bottom-line je da trebaš da izmeniš u wp-config.php maksimalno iskorišćenje memorije (nije previše preporučljivo za one na shared hostingu). Trebaš pre update-a (plugina, teme, wp-a) da izmeniš tu vrednost (koja je po default na 8MB, ako se ne varam). Dovoljno je da tu vrednost podigneš na 16MB, a zatim da pokreneš postupak update-a. Ukoliko si na shared hostingu, odmah posle update-a vrati ovu vrednost na 8MB (da ne bi došao u situaciju da ti hosting provajder suspenduje nalog). Do greške dolazi, zbog memory limit-a, koji je ograničen na mnogo malu vrednost, pa se prilikom update-a, tarball arhiva koja sadrži neophodne fajlove za update, ne može raspakovati jer nema dovoljno memorije za tu operaciju. I onda dolazi do takvih grešaka. To je glavni poblem, u većini slučajeva. Drugi problem je ukoliko postoji na serveru instaliran neki firewall ili proxy koji blokira konekcije.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.88.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 21:46 - pre 165 meseci
Sutra cu to da pokusam, pa javim jesam uspio.
A problem vjerovatno postoji i sa firewall-om/proxy, jer ne mogu da ubacim RSS vijesti sa nekog drugog portala, ili recimo vremensku prognozu, te jos neke stvari nisu dostupne...
Citao sam nekoliko clanaka na tvom blogu, ima dosta toga korisnog,ali taj clanak nisam do sada citao. Sto se recimo ne moze reci za page source, to sam temeljito procesljao :)

*EDIT... Da ne pisem novi post i ne razvodnjavam temu, izmjenio sam wp-config.php i ipak je do servera, odnosno firewall-a/proxy-a... Ebo ih njihov hosting. Ali nece zadugo...

[Ovu poruku je menjao Davor Stanković dana 26.08.2010. u 00:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!26.08.2010. u 07:11 - pre 165 meseci
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za uploadovanje slika.
Desava se kad uploadujem vise velikih slika odjednom, da se wordpress "zabode" kod neke slike. Ne znam tacno koji je uzrok, ali verujem da je to jako zahtevno za sam server i wordpress. Da li postoji neko setovanje na serveru koje bih mogao da izmenim, kako bih dobio bolje preformanse kod uploadovanje slika i izbegao greske.


pitanje broj 2

kako da smanjim razmak izmedju 2 slike. Ubacio sam galeriju u post. Trazio sam po CSS-u bas stil koji to definise ali nisam uspeo.
Smanjio sam thumb na 75x75 i odabrao u galeriji 4slike u redu.







[Ovu poruku je menjao milosbeo dana 26.08.2010. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.69.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!26.08.2010. u 19:23 - pre 165 meseci
Uradim slijedece:

Dodam Anchor link u post linkujuci dio teksta i ubacivajuci #anchorime, kasnije konfigurisem html tog posta na nacin:
<div id=”anchorime> i na kraju tog paragrafa </div> .
E sad, anchor link je vidljiv kada otvorim taj post, sto je logicno, ali mi je potreban anchor link tog posta, odnosno da on bude vidljiv i na home page stranici, jer je taj post recimo izdvojen. Na koji nacin to da odradim? Mozete me naravno uputiti i na neki tutorial, literaturu...
Na tvom blogu Stefane je to rijeseno, #post-neki broj je anchor ime...

[Ovu poruku je menjao Davor Stanković dana 26.08.2010. u 20:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
89.216.54.*



Profil

icon Prikaz WordPress blogova na sopstvenom website-u27.08.2010. u 08:42 - pre 165 meseci
Pozdrav,
interesuje me da li je moguce i kako prikazati sadrzaj bloga iz WordPress-a (korisnik je kreirao nalog na sajtu WordPress, napisao nekoliko blogova i sad zeli da ih prikaze na sajtu koji je napravio nezavisno od WP-a)?
Uspeo sam da koristeci rss feed prikazem blogove na svom site-u..i sada treba da klikom na pojedinacni blog iz feed-a prikazem sadrzaj bloga u main delu sajta (trenutno, klik na feed vrsi redirekciju na wordpress).
nadam se da sam uspeo da objasnim sta zelim da postignem
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Prikaz WordPress blogova na sopstvenom website-u27.08.2010. u 08:49 - pre 165 meseci
Uvezi rss izvor u bazu sajta i onda ga prikazuj kako god želiš.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ajvan
Ivan Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 10783
Poruke: 71
89.216.54.*



Profil

icon Re: Prikaz WordPress blogova na sopstvenom website-u27.08.2010. u 09:06 - pre 165 meseci
Da,...hmm..ali ideja je da se podaci citaju direktno sa WordPress-ovog sajta, ja sam vec uspeo da inkorporiram ceo wordpress blog da mi bude deo sajta, kreirao bazu, uklopio WP da koristi header, footer, sidebar mog sajta i prikazujem podatke na zeljenom mestu...sada zelim da kompletan sadrzaj iscitavam direktno sa WP-ovog sajta,....da li je tako nesto izvodljivo? Bez interne baze, ako je moguce.
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.08.2010. u 13:19 - pre 165 meseci
Resio sam.
Samo da javim sta je u pitanju
Code:

#content .gallery .gallery-item {
    float: left;
    margin-top: 0;
    text-align: center;
    width: 14%; <---------------------------------------
}
#content .gallery img {
    border: 2px solid #cfcfcf;
}
#content .gallery .gallery-caption {
    color: #888;
    font-size: 12px;
    margin: 0 0 12px;
}
#content .gallery dl {
    margin: 0;
}
#content .gallery img {
    border: 5px solid #f1f1f1; <---------------------------------


i sada to izgleda ovako small thum 75x75px, galerija sa 7 pics i row:



 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.80.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.08.2010. u 14:01 - pre 165 meseci
Uz ono gore pitanje imam jos jedno...

Na koji nacin (i da li) je moguce sprijeciti popunjavanje kontakt forme (od imena, e-mail adrese, subjecta,teksta) kojekakvim xyz nebitnim simbolima?
 
Odgovor na temu

Dekstr
Zr

Član broj: 65485
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!29.08.2010. u 17:01 - pre 165 meseci
Koji plugin sluzi da vidim koliko je puta neki post pregledan ? nasao sam bio pre dve tri nedelje neki , nisam ga ni uploadovao , nemam ga vise na kompu i ne mogu nikako da najdme koji je bio . sve nalazim koliko ima posletilaca itfd , a meni treba neki koji ce biti u postu ili ispod posta mnije ni bitno i pisati koliko je puta pregledan , jso bolje ako ima opcija da samo ja vidim kao admin a ne posetioci mada nije to ni toliko bitno ? hvala !
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Wordpress plugin - kategorije u top meniju?14.09.2010. u 11:29 - pre 164 meseci
Želim da kategorije smestim u top menu ali mi ne uspeva. Kopajući po plugin-ovima za wordpress ne nadjoh ili mi je promaklo?
Dakle ne želim New page koja je statička i ne mogu posle ništa s njima.
nadam se da sam bio jasan.
Ako ima neko neku ideju zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

AleksicPetar
Freelancer

Član broj: 268415
Poruke: 2
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Wordpress plugin - kategorije u top meniju?14.09.2010. u 22:18 - pre 164 meseci
Jedostavno je.
Ne treba ti plugin, nego samo header.php modfikuj tako da umjesto pozivanja menija poziva funkciju wp_list_categories(), a argumente sam prilagodjavaj, ako ne budes znao, javljaj... ;)
 
Odgovor na temu

sanibo

Član broj: 4717
Poruke: 751
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Wordpress plugin - kategorije u top meniju?16.09.2010. u 11:14 - pre 164 meseci
Citat:
AleksicPetar: Jedostavno je.
Ne treba ti plugin, nego samo header.php modfikuj tako da umjesto pozivanja menija poziva funkciju wp_list_categories(), a argumente sam prilagodjavaj, ako ne budes znao, javljaj... ;)

Rešeno, hvala.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Klickovic
Owner
Daedalus Outsourcing
Beograd

Član broj: 204183
Poruke: 344
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: petsq.me


+67 Profil

icon Re: Wordpress plugin - kategorije u top meniju?24.09.2010. u 23:47 - pre 164 meseci
Pa u nowom wordpressu imas sam opciju da kreiras menije, tj navigaciju.. i to da mixujes strane, clanke, kategorije i linkove ka drugim sajtovima, cak i sortiranje po ID-u, azbucno itd..
Daedalus Outsourcing | Web Development | SEO | Instagram Followers - http://daedalus.co.rs
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Wordpress i hooks26.09.2010. u 08:35 - pre 164 meseci
jedno pitanje o pravilnom nacinu programiranja plugina za wordpress..
1) Da li se preporucuje kada pisemo dodatke da direktno stavljamo pozive funkcija, u template ( i na taj nacin direktno menjamo template), ili uvek sve mora ici preko hooks-a.
Da li po ovom pitanju ima nekih pravila. Znam da kada se pise plugin koji ce neko drugi koristiti ide preko hooks-a, ali ovako po firmama da li rade i direktno upis i template.., ili se taj nacin uvek izbegava.
2) Hocu da stavim neki ispis u sidbar. Da li imam mogucnost da preko hooks pozicioniram gde zelim da stavim ispis,kao sto bih to lako uradio u templejtu...
Jer kad stavim hooks na sidebar uvek stavi na pocetku, kao i za sve ostalo( postovi, komentari...). Ja bih recimo stavio ispod archive, ili menija kategorija...
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
82.117.202.*

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.09.2010. u 23:59 - pre 164 meseci
Moj problem je sto mi se slike na Home strani ne prikazuju,
kad otvorim bilo koji post sve je u redu al na Home strani nema slika,
zna li neko u cemu je problem.

A drugo pitanje, nasao sam jedan zanimljiv dodatak pa bi ga zeleo staviti kod sebe na blog,
prilazem sliku






[Ovu poruku je menjao glumerys dana 29.09.2010. u 10:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
82.117.202.*

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Worldpres pomoc u vezi teme29.09.2010. u 23:45 - pre 163 meseci
Radim u Worldpesu evo skoro nedelju dana, zaci nov sam
imam problem sto mi se na Home strani ne prikazuju slike
koju god temu da izaberem na Home strani nemam slika

slika moje teme

http://brightcoconut.com/wp-content/uploads/elegant/whoswho02.jpg

 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!30.09.2010. u 15:10 - pre 163 meseci
Citat:
Moj problem je sto mi se slike na Home strani ne prikazuju,
kad otvorim bilo koji post sve je u redu al na Home strani nema slika,
zna li neko u cemu je problem.


Koliko vidim koristiš elegant themes temu. Koliko me sećanje služi, te slike koje se nalaze na naslovnoj se ubacuju preko custom fields. Pogledaj dokumentaciju koju si dobio uz temu (ili se im pošalji tiket iz klijent dela).

Citat:
A drugo pitanje, nasao sam jedan zanimljiv dodatak pa bi ga zeleo staviti kod sebe na blog,
prilazem sliku


Pa kakav problem imaš ovde? Raspakuješ arhivu plugin-a, okačiš na server /wp-content/plugins i aktiviraj iz WP Dashboard.
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
82.117.202.*

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.10.2010. u 10:47 - pre 163 meseci
Našao sam rešenje!

Prilikom pravljenja posta popunum custom field upisem link slike koju zelim da se prikaze na home strani. E sad me interesuje dali je moguce da se automacki prikaze prva slika da nemoram svaki put popunjavati custom field.

sto se tice plugin-a, hteo sam to namestiti kod sebe a nisam znao ime medjuvremenu sam ga nasao
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
82.117.202.*

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!02.10.2010. u 13:22 - pre 163 meseci
Problem rešen uz pomoć plugina http://wordpress.org/extend/plugins/generate-post-thumbnails/

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129054 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.