Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129073 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dekstr
Zr

Član broj: 65485
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!07.08.2010. u 14:09 - pre 165 meseci
Hvala Stefane na odgovorima !!!
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!07.08.2010. u 14:18 - pre 165 meseci
Kako da namestim da mi wordpress ne prikazuje njegove error stranice,već moje,ali ne za ceo sajt!
Da pojasnim:
imam sajtove open.eye.rs i open.eye.rs/camera i sad on na oba sajta prikazuje istu stranicu za grešku.
probao sam da u folder camera stavim .htaccess ali opet isto!
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!07.08.2010. u 15:14 - pre 165 meseci
@Milan Kragujevic
Moraš da kreiraš šablon 404 stranice. Više o tome ovde.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.65.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!08.08.2010. u 22:07 - pre 165 meseci
Posto se nisam time bavio, imam jedno pitanje..

Zelim prebaciti wordpress blog na drugi hosting (i ide nova domena) i koja je procedura? Kako ce se ta "transakcija" odraziti na google rejting?

Mogu nagadjati i prebaciti sve fajlove + bazu na taj drugi hosting, no ima li nesto bitno sto ne smijem zaboraviti?

HVALA!
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!08.08.2010. u 22:45 - pre 165 meseci
Vodi računa da lepo odradiš backup baze i fajlova. Ako ti je domen "star" i ako duže vremena pišeš, može se odraziti na pretragu.

Sve ovo ti se svodi na sledeće:

1. Napraviš backup
2. Prebaciš backup na novi server
3. Fajlove otpakuješ i importuješ bazu preko phpMyAdmin
4. Izmeniš podatke za konekciju na bazu
5. Pošto menjaš domen, dodaš ove dve linije, u wp-config.php, na kraju dokumenta (primer):
Code (php):

define('WP_SITEURL', 'http://www.mojdomen.rs');
define('WP_HOME', 'http://www.mojdomen.rs/blog');

6. Proveriš permisije fajlova
 
Odgovor na temu

Ljubiša Begović
Ljubiša Begović
Beograd

Član broj: 203776
Poruke: 510
212.178.242.*

Sajt: www.besplatne-igrice-igre..


+31 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!09.08.2010. u 01:37 - pre 165 meseci
Ako ćeš samo na novi host onda se neće odraziti na pretragu, ali ako menjaš domen sigurno da hoće. Jeste to isti sadržaj, ali domen kao glava sa njemu pripadajućim stranicama nosi rejting, a kad glavu promeniš to više nije to, druga priča.
Najlakši način ti je da full backup preko cPanela (ako imaš isti) prebaciš putem ftp-a na tvoj novi domen, tamo raspakuješ fajlove u neki temp dir i sadržaj tog backupovanog public_html foldera prebaciš u public_html folder na tom novom hostingu, bazu importuješ i podesiš parametre (kako je Stefan rekao).
Ja sam tako skoro uradio za prijatelja, u pitanju je bio phpbb forum, i tražili su mu iz teh.podrške 15 $ da mu urade restore full backup-a.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.95.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!09.08.2010. u 10:12 - pre 165 meseci
Hvala svima na odgovorima i prakticnim savjetima, biće od velike koristi!



[Ovu poruku je menjao Davor Stanković dana 09.08.2010. u 11:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!18.08.2010. u 15:13 - pre 165 meseci
Nesto me zbunjuje na ovoj slici:


Ispod polja gde se upisuje naziv nove baze, je polje gde je izabrano "Collation". Medjutim u tom polju takodje moze da se izabere svasta... zbunjen sam u vezi toga. Imam par pitanja:
- Sta znaci ako je tu izabrano "Collation"?
- Da li i tu treba izabrati "utf8_general_ci" jer vidim da postoji i ta opcija?
 
Odgovor na temu

Blejač
Blejač
Niš

Član broj: 265162
Poruke: 1
217.16.128.*



Profil

icon WordPress pomoć19.08.2010. u 17:33 - pre 165 meseci
Treba mi pomoć oko instaliranja wp-a.. Za sada na free domenu i hostu, ali ništa ne razumem ove što su stavili na sajtu wp.org
prvo, koji host da uzmem? domen ću iz.rs, čisto da probam, pa kasnije novo..
dalje, možete da mi napišete korak po korak prosto kako da dignem wp! :)
hvala unapred :)
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!20.08.2010. u 00:25 - pre 165 meseci
Collation je pravilo za poređenje karaktera. A utf8_general_ci je enkoding (eng. encoding), njega je potrebno izabrati da bi u bazi mogli da beležimo slova sa kvačicama (šđčćž).
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
212.178.239.*

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!20.08.2010. u 19:03 - pre 165 meseci
Imam problem sa wordpressom 3.01. Desava se to da kad uploadujem slike on ne generise thumbove, vec samo ubacuje slike u full rezoluciji. Takodje kad hocu da ubacim slike u post ne mogu da kliknem na small thum, ne radi dugme...

Guglao sam, ali nisam nasao resenje, niti uzrok problema.

Hocu da probam sledece ali...
Posto nemam phpmyadmin, vec samo podatke za bazu, usera i pass... Kako da downgrade-ujem verziju wordpress-a? Da obrisem preko ftp-a sve foldere... Mislim da nece da radi zato sto vec postoje podaci u bazi, ako ne moze moracu da trazim novu bazu.
 
Odgovor na temu

meraklija
Dragan ILIC
Nis

Član broj: 30850
Poruke: 156
93.184.85.*



+3 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!22.08.2010. u 12:17 - pre 165 meseci
Postavio sam plugin u WP3 koji mi zavrsava potreban posao, ali je problem sto kada unesem tekst cirilicom u polja plugin-a, posle klika na "Save" cirilicna slova se pojave sa upitnicima na stranici sajta i u administraciji opcija plagin-a gde je unet cirilican tekst.

U kodu plugin-a nigde nije definisam kodni raspored, a ceo sajt je u wordpress-u i radi lepo cirilicu sa UTF-8. Problem je samo deo koji daje plugin.
Gde bi i sata trebalo da se popravi pa da plugin naucim cirilicu? (isto se desava i sa svakim drugim znakom koji nije iz alfabeta).
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!22.08.2010. u 17:48 - pre 165 meseci
Citat:
Collation je pravilo za poređenje karaktera. A utf8_general_ci je enkoding (eng. encoding), njega je potrebno izabrati da bi u bazi mogli da beležimo slova sa kvačicama (šđčćž).
Znam to. Ja isto odaberem kao na toj slici ali zbunjuje me ono polje u sredini gde je izabrano "Collation". Nigde ne pise da li to treba tako ostaviti ili i tu izabrati utf8... ?!
Cak sam nasao i knjigu o phpmyadmin-u i takodje nisu objasnili cemu sluzi to polje.
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!22.08.2010. u 19:41 - pre 165 meseci
Da javim da sam resio... Modifikacija prava pristupa fajlovima je pravila problem.
 
Odgovor na temu

braca86
student
sabac

Član broj: 217370
Poruke: 50
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon plugin za reklame wp24.08.2010. u 19:41 - pre 165 meseci
jel postoji plugin za wordpress sa kojim mogu da postavim bannere i reklame(znaci vec gotovu slicicu) na sajtu
a da takodje mogu da pratim vremenski interval menjanja ili pojavljivanje po ucitavanju ili nesto slicno???
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+111 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 00:08 - pre 165 meseci
http://wordpress.org/extend/plugins/random-image-widget/
Ima jedan plugin koji sam koristio, zaboravih kako se zove, a verujem da i ovaj moze da uradi sve to, samo ne znam da li ima neki kontrol panel ili moras menjati vremenski interval u kodu.

Inace za sve korisnike wordpresa neophodna stvar da sam naleteo ranije ustedeo bih sebi dosta vremena i zivaca. Ako nesto skripi videcete gde je gresaka: http://yoast.com/wordpress-debug/
Pogledati i komentare ima korisnih objasnjenja.
 
Odgovor na temu

braca86
student
sabac

Član broj: 217370
Poruke: 50
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 01:57 - pre 165 meseci
mislim da je ovo naj bolje resenje....

http://www.howtospoter.com/mon...nner-management-plugin-options
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.93.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 13:36 - pre 165 meseci
Jedno brzopotezno pitanje :)

Evo slika:



Pokusavam da promjenim datum posta, ali kad kliknem na edit dostupna mi je samo opcija OK i naravno cancel, ne mogu da ukucam nikakav datum...
Jesam se negdje presao,ili?

I jos jedno pitanje, da li zbog sigurnost postoje fajlovi koji se nakon instalacije wordpress-a, teme,... Moraju obavezno izbrisati?
Dakle, koji su sigurnosni koraci koje preduzimate?
Ili koristite iskljucivo plugin-ove kojih u tu svrhu ima veliki broj?

[Ovu poruku je menjao Davor Stanković dana 25.08.2010. u 15:22 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 19:35 - pre 165 meseci
Da li se to isto dešava i u drugom browseru? Koliko vidim koristiš FireFox 3.6.8. , probaj sa Chrome. Da li ti je podrška za JS isključena u browseru? Ako se radi o upgrade-ovanoj instalaciji moguće je da nešto nije u redu, pa ti onda savetujem reinstalaciju. A ako je clean install onda je verovatno nešto do browsera.
Citat:
I jos jedno pitanje, da li zbog sigurnost postoje fajlovi koji se nakon instalacije wordpress-a, teme,... Moraju obavezno izbrisati?

Ne moraš ništa da brišeš. Sigurnost svakako možeš da podigneš, tako što ćeš koristiti custom username (do WP 3.0 po default je bilo admin, mada je i to moglo da se izmeni), i dodatno zaštiti admin deo (pomoću nekog plugina, ili prostom zaštitom dir-a preko .htaccess i .htpasswd). A takođe savetujem i minimalni broj plugina, koje ti preporučujem da skidaš isključivo sa WP.org. Nikako preko 3rd party sajtova.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
109.175.86.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.08.2010. u 19:59 - pre 165 meseci
Zahvaljujem Stefane...

Clean instalacija je,ali...
Prvo sto mi pada na pamet je neuspjeli pokusaj upgrade/update wordpress 3.0 na 3.01, dugo je trajao taj proces i na kraju failure... Ista situacija je i sa plugin-ovima.. Naravno, problem je u hostingu, tako da pretpostavljam da se u tom procesu nesto poremetilo, odnosno da nesto nije zavrseno do kraja. A jos uvijek nisam presao na drugi hosting, cekam da konacno uoblicim Blog, postavim odredjeni kvalitetan sadrzaj i da zavrsim sa ovim finalnim "dotjerivanjem" i edukacijom :). Ali to nije tema :)

Java i Browser takodje nisu prepreka, definitivno... Pomislio sam da to nije bug recimo, ali sada pretpostavljam u cemu je problem. Hvala.

Sto se tice zastite, to je sve uradjeno, ali potvrda da nesto nisam slucajno zaboravio je uvijek bitna i nuzna.

 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129073 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.