Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129091 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.03.2011. u 20:01 - pre 157 meseci
A da li si na serveru ispravno instalirao wordpress?
Možda je pitanje glupo, ali na osnovu tvog opisa rekao bih da si jednostavno prekopirao folder "wordpress" sa svog računara na server.
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.03.2011. u 20:11 - pre 157 meseci
A da li si na serveru ispravno instalirao wordpress?
Možda je pitanje glupo, ali na osnovu tvog opisa rekao bih da si jednostavno prekopirao folder "wordpress" sa svog računara na server.
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.03.2011. u 20:12 - pre 157 meseci
A da li si na serveru ispravno instalirao wordpress?
Možda je pitanje glupo, ali na osnovu tvog opisa rekao bih da si jednostavno prekopirao folder "wordpress" sa svog računara na server.
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!28.03.2011. u 20:12 - pre 157 meseci
A da li si na serveru ispravno instalirao wordpress?
Možda je pitanje glupo, ali na osnovu tvog opisa rekao bih da si jednostavno prekopirao folder "wordpress" sa svog računara na server.

*27.03.2011: izvinjavam se zbog ponovljenih poruka, dobijao sam izveštaj o greškama na serveru

[Ovu poruku je menjao sholastik dana 30.03.2011. u 07:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smoothwall
G.R. Impianti S.r.l. ::: Impianti
Elettrici - Civili Industr
Via Mattei, 9 - 46043 Cas

Član broj: 219267
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.smoothcode.tk


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!30.03.2011. u 14:40 - pre 157 meseci
Pozdrav wordovci :)

Nov sam u WP pa me interesuje da li mogu da ugasim registraciju novih korisnika i postavljanje komentara na WP
znaci trebalo bi da od wp napravim nesto poput obicnog sajta :) znaci da li neki plugin treba da se instalira ili nesto slicno da ne bih imao korisnike na WP i komentare

UNAPRED HVALA !
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!30.03.2011. u 17:18 - pre 157 meseci
Naravno da može.
U meniju Settings/Discussion odštrikliraj "Allow people to post comments on new articles".
 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!30.03.2011. u 17:25 - pre 157 meseci
Ovo što je napisao sholastik + u delu Settings/General odštrikliraš member/anyone can register

pozz
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!01.04.2011. u 15:53 - pre 157 meseci
@ sholastik:
resio sam problem:
http://www.elitesecurity.org/t426043-0#2844413

Hvala na interesovanju.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

uabanke

Član broj: 214591
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!07.04.2011. u 00:06 - pre 157 meseci
Drugi put mi se dešava isti problem a ne znam zašto. Sajt je www.rumainfo.com i tu postoje kategorije kao recimo trgovina gde se nalazi baner jedne firme. Ranije kad se klikne na taj baner link vodi na stranicu sa podacima koji su uneti prilikom postavljanja slike a kako sam osvežio wordpress sa 3.11 i malo menjao opcije u "seo all in one" dodatku odjednom neće da vodi na link do te stranice sa podacima već vraća na istu stranicu (trgovina). Jel neko imao sličan problem ili neko možda pretpostavlja šta bi mogao biti problem. Pregledao sam sva podešavanja i sve mi je isto kao i na localhostu gde sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!23.04.2011. u 10:17 - pre 157 meseci
Da li postoji neki plugin koji dodaje dodatna polja u formi pri registrovanju korisnika... Na primer trebala bi mi dodatna polja kao sto je br. telefona, adresa...
Mozda jos neka. Naravno to bi prosirilo tabelu wp_users.
Nesto korisno nisam mogao da nadjem.
 
Odgovor na temu

sholastik

Član broj: 34911
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.04.2011. u 17:12 - pre 157 meseci
Sa jednog od sajtova koje najradije posećujem (http://wordpress.stackexchange.com), da ne prevodim:

Add Custom User Profile Fields

Place the code below into your functions.php file to add custom user profile fields. Edit or add lines as you see fit.

Remember not to remove the line: return $contactmethods; otherwise this won't work.

// CUSTOM USER PROFILE FIELDS
function my_custom_userfields( $contactmethods ) {

// ADD CONTACT CUSTOM FIELDS
$contactmethods['contact_phone_office'] = 'Office Phone';
$contactmethods['contact_phone_mobile'] = 'Mobile Phone';
$contactmethods['contact_office_fax'] = 'Office Fax';

// ADD ADDRESS CUSTOM FIELDS
$contactmethods['address_line_1'] = 'Address Line 1';
$contactmethods['address_line_2'] = 'Address Line 2 (optional)';
$contactmethods['address_city'] = 'City';
$contactmethods['address_state'] = 'State';
$contactmethods['address_zipcode'] = 'Zipcode';
return $contactmethods;
}
add_filter('user_contactmethods','my_custom_userfields',10,1);

To display custom fields you can use one of the two methods listed below.

Option 1:

the_author_meta('facebook', $current_author->ID)

Option 2:

<?php $current_author = get_userdata(get_query_var('author')); ?>
<p><a href="<?php echo esc_url($current_author->contact_phone_office);?>" title="office_phone"> Office Phone</a></p>
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!26.04.2011. u 12:04 - pre 157 meseci
Tnx za ovo. Bas je korisno.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.04.2011. u 05:52 - pre 157 meseci
Poruka za moderatora: WordPress je velika tema i mislim da zaslužuje svoj podforum, umesto što je sve strpano u istu temu. Ima lišanse da se to ostvari?

Neka pitanja su vezana za wp.COM, neka za wp.ORG, neka za specifično hostovanje, itd. Mislim da Wordpress to zaslužuje.
 
Odgovor na temu

spezia

Član broj: 134818
Poruke: 355
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.04.2011. u 14:03 - pre 156 meseci
Podrzavam predlog...
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.04.2011. u 14:17 - pre 156 meseci
podrzavam i ja...
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!21.05.2011. u 17:36 - pre 156 meseci
Imam problem sa WP Post Thumbnail pluginom, podesim to sve po upuctvu i nista,
da na pomenem da sam probao gomilu slicnih plaginova, pa ako neko ima neki predlog kako da mi se prikazu slike na ovoj temi
hvala
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
178.77.4.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!07.06.2011. u 21:46 - pre 155 meseci
Pozdrav raja...

Imam problema sa slovom Č u wordpressu... Ć,Š,Ž, Dž se uredno prikazuju.

utf_general_ci je baza podataka.
Utf-8 je podeseno u samom wordpressu. Tu sam takodje probao sa ISO 8859-16, no nisam nista rijesio?

Hvala.

P.S. U glavnom, header meniju se Č prikazuje, ali ne i u postu/excerptu na pocetnoj stranici.... Odnosno, u top meniju Č prikazan, a kad kliknem da se sad otvori taj članak, Č naravno nije prikazan kako treba, dok Š recimo jeste.









[Ovu poruku je menjao Davor Stanković dana 07.06.2011. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!14.06.2011. u 23:41 - pre 155 meseci
Otvori fajlove teme i ponovo ih zabeleži sa enkodovanjem "UTF-8 without BOM". To možeš najlakše uz pomoč Notepad++, koji je besplatan.
 
Odgovor na temu

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
178.77.19.*



+26 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.06.2011. u 23:00 - pre 155 meseci
Stefane, nisam rijesio sa tim problem... :(

Ne mogu nikako da shvatim u cemu je problem.

Top meni: Čep, Šolja, Šišmiš,....

Sve se prikazuje. Kad kliknem na Čep i otvori se page (ne post, vec page) u vrhu, u naslovu, stoji samo EP... Č nema. Dok recimo kliknem Šolja, otvori se nova stranica, title u vrhu te stranice je regularno prikazan, dakle Šolja.

Ne mogu da shvatim problem ni u css-u, ni u samom php-u...
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!23.06.2011. u 18:44 - pre 155 meseci
Ako ti nije problem ostavi link do sajta na kome se to dešava.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129091 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.