Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129130 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!23.02.2011. u 15:56 - pre 159 meseci
@glumerys,

poželjno je da ve popuniš u okviru all in one seo modula jer će se to što tu upišeš pojaviti na veb pretraživačima. povedi računa da ne dupliraš tagove i ključne reči i da upišeš samo one koji se odnose na objavljeni post - ovde ne važi pravilo "od viška glava ne boli"!
pozz,
alek
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

glumerys
Pekara
Novi Sad

Član broj: 266643
Poruke: 16
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.wrongdream.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!23.02.2011. u 16:41 - pre 159 meseci
Citat:
blogdoksirekoblog: @glumerys,

poželjno je da ve popuniš u okviru all in one seo modula jer će se to što tu upišeš pojaviti na veb pretraživačima. povedi računa da ne dupliraš tagove i ključne reči i da upišeš samo one koji se odnose na objavljeni post - ovde ne važi pravilo "od viška glava ne boli"!
pozz,
alek


Dali je bolje da ne popunjavam post tags a pri tom da all in one seo pack popunim u celosti ili mogu sve popunjavati pod uslovom da npr. jedne te iste reči ne unosim u sva polja
 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!23.02.2011. u 18:31 - pre 159 meseci
@glumerys,

tagovi su "približnije" ključne reči i važne su za svaki post. pojavljuju se ispod svakog objavljenog posta i možeš ih posebno odvojiti na desnoj koloni u okviru "tag cloud" widgeta koje će posetiocu, kada klikne na neki od tagova otvoriti stranu sa svim relevantnim postovima. Keywords možeš imati više i njih upisuješ u delu koji je predviđen za njih u okviru AI1SEO pack-a vodeći računa da ne "prepišeš" već upisane tagove.

pozz
Alek
Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

matijalukic

Član broj: 242387
Poruke: 80
*.neobee.net.

Sajt: mltutorijali.com


+8 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.02.2011. u 19:23 - pre 159 meseci
Treba mi neki widget da na pocetnoj stranici bude po jedan post iz svake kategorije.
 
Odgovor na temu

snake_master
Čačak

Član broj: 18087
Poruke: 402
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Trenutno nemam:)


+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!25.02.2011. u 19:50 - pre 159 meseci
Ovaj plugin je ok, mozes da biras kategoriju i broj postova koji hoces iz nje da prikazes, takodje imas template uz pomoc kog kontrolises izgled boxa u kome se prikazuje post.

http://informationtakesover.co.uk/blog-in-blog-wordpress-plugin/
 
Odgovor na temu

matijalukic

Član broj: 242387
Poruke: 80
*.neobee.net.

Sajt: mltutorijali.com


+8 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!26.02.2011. u 20:29 - pre 158 meseci
Hvala, ali ja opet imam problem sa wordpress-om. Bas mi je zaniljivo. Ne mogu se ulogujem u Cpanel Wordpress-a prikazuje mi poruku: Nemate dovoljna prava da pristupite ovoj strani. ne znam da li sam nesto obrisao cak sam i bazu podataka vise puta resetovao ali opet nece.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!05.03.2011. u 08:00 - pre 158 meseci
Zdravo svima! Skroz sam nov u WordPress svetu, 1. marta sam "zvanicno" pustio svoj prvi blog: Naked Tech Truth.

Prosao sam brzo kroz celu ovu temu, naravno da imam dosta pitanja, ali puno toga sam uspesno resio u samoj WP zajednici. Jedna svar koja me trenutno "muci" opisana je na http://www.elitesecurity.org/p2825322

Medjutim, sada bih hteo da kazem kako je http://www.blogdoksirekoblog.com/ sjajna strana! Odusevio sam se jednostavnoscu pisanja, sjajnim dizajnom, i korisnim, nepretencioznim sadrzajem. Tek se spremam da je (is)citam.

Prvo sto cu da uradim je da instaliram All in One SEO pack i podesim prema upustvu sa sajta. O SEO-u ne znam nista (jos uvek).
Drugo, bio bi red da otvorim svoj domen, a ne da koristim WP subdomen. Medjutim, jos mi nista ne pada (pametno) na pamet, pa cu sacekati. (inace koristim free nalog na wordpress.COM).



Usput, moja stranica zvanicno je "pustena" u rad 1. marka bez reklamiranja, sem sto sam poslao par mejlova drugarima i postavio potpis na ES. Za 4 dana zabelezio sam 800 poseta! Da li je to puno/malo?



Koristici Dashboard: Site Stats, gledao sam odakle dolaze posetioci: sa ES-a (ocekivano), ali i FB, Twitter, Mobilni Svet, Benchmark Forum, SRBforum, Linkedin, Netvibes, pa cak i Google.rs. Odmah da napomenem, nemam FB i Twitter naloge. Da li ovo znaci da je neko sherovao neku vest i prosledio je dalje, jer ja nisam? Medjutim, share opciju uveo sam tek juce. Mozda su koristili permalink. Ne znam. Voleo bih da mi neko ovo objasni.

Kako vam se cini sajt i imate li neki komentar? :)

Veliko hvala, i pozdrav od WP pocetnika! :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!05.03.2011. u 08:16 - pre 158 meseci
Da, to znači da je neko delio linkove kada je video neki tvoj tekst (iako nema share dugmeta) ili jednostavno okačio link na neku specifičnu stranu. A onda neko drugi pregleda link, pa i on podeli i tako u krug. Pogotovu ako se radi o kvalitetnim tekstovima namenjenim širokoj grupi ljudi.

Što se tiče domena mislim da je to zaista dobra stvar za kreiranje indetiteta na internetu, i drugačije je kada imaš jedinstvenu adresu od nesto.wordpress.com . Tako poznaješ prepoznatljiv.

Anyway, dobrodošao u blogerski svet.


 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!05.03.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
Citat:
to znači da je neko delio linkove kada je video neki tvoj tekst (iako nema share dugmeta) ili jednostavno okačio link na neku specifičnu stranu. A onda neko drugi pregleda link, pa i on podeli i tako u krug. Pogotovu ako se radi o kvalitetnim tekstovima namenjenim širokoj grupi ljudi.

Hvala! Pretpostavio sam, ali nisam bio siguran.
Citat:
Što se tiče domena mislim da je to zaista dobra stvar za kreiranje indetiteta na internetu, i drugačije je kada imaš jedinstvenu adresu od nesto.wordpress.com . Tako poznaješ prepoznatljiv.

Ovo mi je potpuno jasno, ali nisam smislio "pametan" naziv domena, a to nije svar koja se promeni sa "Edit". Zapravo, "onako" sam poceo da blogujem, ali mi je jasno da treba da se fokusiram na jednu oblast. Uostalom, vec pravim "gresku", ceo blog mi je na srpskom, a naziv bloga na engleskom -- ne ide.

Drugar mi je rekao:
Citat:
Sto se tice tematike bloga, ako hoces da brendiras svoje ime i prezime pisi o svemu sto znas iz sto vise oblasti. Ako hoces da zauzmes neku oblast u kojoj ces poslovati, onda pisi samo o tome, cisto jos jedna smernica.
 
Odgovor na temu

blogdoksirekoblog
Bloger
Beograd

Član broj: 278330
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.blogdoksirekoblog.com


Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!05.03.2011. u 10:15 - pre 158 meseci
@OWIM,

dobrodošao u blogosferu!

Hvala na komentaru koji si napisao u vezi mog bloga i drago mi je da si tamo naišao na korisne informacije.

Kao i u stvarnom životu, davanje imena firmi je jedan od najdelikatnijih delova započinjanja "biznisa" pa iz tog razloga ne moraš da žuriš, dok sa druge strane ne treba ni odugovlačiti jer ćete ljudi brzo upamtiti pod postojećim imenom, pa kasniji prelaz može stvoriti konfuziju.

Ako blog nazivaš po sebi, onda je izbor lak i jedino što treba otkriti je to da li je tvoje imeprezime.com slobodno. Jedan od najboljih primera ti je upravo StefanJocic.com jer se fokusirao na temu o kojoj zna mnogo (IT i web developmnet) i od koga svako može mnogo naučiti.

Ako ne želiš da se zove po tebi, predlažem ti da smisliš neko neuobičajeno ime koje će se lako pamtiti i koje će vremenom postati "brend" za sebe.

Pozdrav,
Alek

Kako napraviti blog u WordPress-u?
www.blogdoksirekoblog.com
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!05.03.2011. u 14:56 - pre 158 meseci
^ Hvala svima na dobrodoslici u WP svet! :)

U svom prvom postu ovde ostavio sam link na problem koji imam, pa ako nekoga ne mrzi da pogleda http://www.elitesecurity.org/p2825322 bio bih zahvalan :).
 
Odgovor na temu

Ivan Popov

Član broj: 265962
Poruke: 43
*.static.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!11.03.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
Off topic,sto nema poseban forum za wp,ovako je sve zbrljano?
 
Odgovor na temu

The Genius
budva

Član broj: 278635
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!14.03.2011. u 23:26 - pre 158 meseci
Imam pitanje u vezi prelaska sa joomle na WP! Mnogo mi se svidjela jedna WP tema pa pomislih da predjem na WP i ako sam zavrsio sajt u joomlu. Sajt treba da bude gotov za nekoliko dana.
Sta mislite da li da predjem na WP, i da se tu radi na istu foru kao u joomlu? Ako je bas slicno onda da ga instaliram valjda mi nece trebat puno obuke ?:)
 
Odgovor na temu

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
109.175.69.*



+2 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!15.03.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
Pozdrav !

Zanima me ova tema o Wordpressu pa sam je propratio te naučio dosta novosti.Postavio sam stranicu urađenu u wordpressu
(koristim WP3.1,tema je Andromeda,hosting 1and1.com) pa me zanimaju neke stvari koje nisam mogao sam riješiti:

1.Kako u single postu izbaciti Sidebar sa obje strane ili barem sa jedne kako bi se dobilo na širini u postu ? Trenutno je širina
posta cca 520 px a htjeo bih nekada u nekom postu da to bude i šire,radi ubacivanja recimo PDF-ova ili nekih drugih stvari ...
Pokušao sam koristiti plugin Custom post template ali ... hmmm.. jednostavno nisam uspio,ako sam pogodio pravi :-(

2.Na jednom američkom sajtu,zaboravih memorisati URL,sam vidio da je u WP temi ubačen neki plugin ili PHP skripta gdje se
časopis,urađen u PDF-u,mogao čitati na taj način da se pomoću kursora,tj. miša,stranica po stranica mogla okretati,poput paprirnih
časopisa ? Zna li neko o čemu se radi ?

3.Pošto trenutno je u toku rad na tri WP stranice (sve tri free of charge :-) tj. sve tri su bez plaćanja,čak domene i hosting ja
plaćam,ali ne žalim se) htjeo bih mišljenje koji mobile SW koristiti za java i symbian S60v3 telefone,kako bih mogao druge obučiti
u postavljanju postova radi pravovremenosti informacija (ovo pogotovo važi za sajt lokalnog Dobrovoljnog vatrogasnog društva
gdje bi se vrlo brzo postavljala informacija o intervenciji) ?

Trenutno su sve tri u toku izrade (najveći problem sadržaj tj. postovi kao članci),dok je jedna stranica ugledala "svjetlost dana"
tj.puštena je eksperimentalno,dok će zvaničnu promociju imati za neki dan (riječ je o www.ipaorasje.info ).


Hvala unaprijed !


HJasko
 
Odgovor na temu

The Genius
budva

Član broj: 278635
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.03.2011. u 17:32 - pre 158 meseci
Vec na prvom koraku problem :) Instalirao sam na lokalu WP i kad se logujem prvi put kao administrator sve normalno radi ali kad izadjem i pokusam ponovo da selogujem pritinnem LOGIN ali kao da ne postoji nista se ne desava?? Ponovo sam sve instalirao ali opet isto?
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.03.2011. u 22:11 - pre 158 meseci
Koje AMP rešenje koristiš? XAMPP, WAMP, nešto treće i koju verziju?
 
Odgovor na temu

The Genius
budva

Član broj: 278635
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.03.2011. u 22:18 - pre 158 meseci
Koristim XAMPP Windows 1.7.4 probat cu sjutra wamp server...
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.03.2011. u 22:41 - pre 158 meseci
Ne bi trebalo da imaš problema, pošto ja koristim XAMPP i to upravo 1.7.4. Jedino što mi pada na pamet jeste da ti browser blokira JS (ili neki njegov dodatak). Probaj drugim browser-om.
 
Odgovor na temu

The Genius
budva

Član broj: 278635
Poruke: 28
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!16.03.2011. u 23:00 - pre 158 meseci
Probao i sa jos nekoliko borwsera ali opet isto.
 
Odgovor na temu

SouthSider

Član broj: 102301
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!27.03.2011. u 14:07 - pre 158 meseci
O cemu se radi:

Pomocu uputstva Stefana Jocica uspeo da uradim sve lepo na localhostu na svom racunaru.
Uzeo sam free domen i host na 000webhost.com,resio da se oprobam u stvaranju sajta i bloga.
Vec nekoliko dana pokusavam da na neki nacin postujem Wordpress na net i ne uspevam nikako!

Prva situacija/problem:
Napravio stranu uspesno na localhostu(svom racunaru),ali nikako nije htela da radi kada se prebaci na server pomocu FileZilla-e(blanko strana u browseru!)
Zatim pokusao da prebacim 'prazan' WP na server.Kada sam ukucao svoju web adresu dobijao sam prvo belu stranu sa natpisom
''Index of'' a ispod nje link ''wordpress'' -na njega kliknem i tek tada mi se otvarala prva strana mog sajta/bloga.
Mislim da je greska bila u tome sto sam u public_html stavio ceo folder wordpress a ne fajlove iz foldera.Resio sam da to promenim.

Druga situacija/problem:
Napravio sam novu MySql bazu na serveru i pomocu FileZilla-e prebacio fajlove iz WP-a u public_html folder(sem wp-config-sample.php fajla - Lynd tutorijal).
Usput sam odradio unosenje podataka(sifra,ime baze,password) u wp-config.php fajl po uputstvu sa Lynda tutorijala.
Sada kada ukucam adresu sajta u browser,dobijam skroz blanko stranu.Belo,nista!Nista se ne desava ni kada web adresi dodam nastavak wp-admin.
Inace u root folderu mi se nalaze sledece stavke:
-folder public_html
-fajl ftp.quota
-fajl DO NOT COPY HERE

Molim Vas neka neko pomogne...
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: WordPress TEMA - Instalacija, podešavanja, problemi, pitanja i diskusija u ovoj temi!
(TOP topic, by Stefan Jocic)
Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129130 | Odgovora: 444 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.