Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)

[es] :: Zaštita :: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14022 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)24.04.2009. u 22:56 - pre 181 meseci
Zbog cinjenice da je sve veci broj tema na kojima se raspravlja i polemise o odabiru/kombinaciji antivirusnog(ih) programa (i ostalih programa za zastitu), odluceno je da se napravi jedinstvena tema u kojoj ce se raspravljati o izboru odgovarajuceg zaštitnog (antimalware) softvera za Vas racunar. Da bi mogli da Vam pomognemo potrebno je prvo Vi da pomognete nama, odgovaranjem na sledeca pitanja:

• Da li trazite besplatni ili komercijalni (onaj koji se placa) antivirus/firewall/antispyware...?
• Koja je Vasa konfiguracija (procesor, memorija)?
• Koji operativni sistem koristite?
• Da li Vam je pored tog programa potrebna i jos neka dodatna zastita (firewall/antispyware/antimalware...)?
• Vas dodatni komentar/napomena.


Jedino takve poruke ce biti zadrzane u ovoj temi i o njima ce se polemisati. Sve ostale ce biti obrisane, odnosno od Vas ce se traziti da pravilno postavite upit. U ovoj temi se razmatraju svi programi koji imaju veze sa zaštitom.

Dakle, samo u ovoj temi diskutujemo o odabiru resenja za zaštitu koje zelite da instalirate na Vas sistem.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 26.04.2009. u 11:00 GMT+1]
 
0

cumaethor

Član broj: 177264
Poruke: 7
77.46.188.*



Profil

icon Re: Odabir antivirusnog programa (samo u ovoj temi)25.04.2009. u 02:53 - pre 181 meseci
E ovako
1. Trazim besplatun verziju firewall-a
2. D2C 2.8Ghz, 3 gb ram-a
3. ????

Jos malo dodatnih informacija. Windows XP (sp3), Nod32 3, Ad-Aware 2007, Spybot-s&d... I Aolynk ruter koji bi trebao da ima svoj neki firewall. E sada moje pitanje jel mi je potreban firewall, ili je ruterov firewall dovoljan? Za sada nisam imao problema, ali... I jel ce mi neki firewall praviti probleme ili konflikte s antivirusom?

 
0

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Odabir antivirusnog programa (samo u ovoj temi)25.04.2009. u 10:03 - pre 181 meseci
U principu nema potrebe da ukljucujes oba firewall-a (na ruteru i softverski). Znaci ili podesis onaj na ruteru ili recimo probas neki softverski npr. Comodo. Uz Comodo dolazi i antivirus, ali posto tebi to ne treba, ti tokom instalacije, kad ti ponudi sta sve želiš da instaliras - ostavi stikliran samo firewall.

Dodatak: Firewall ti neće praviti probleme/konflikte sa antivirusom i ostalim programima za zaštitu koju ti poseduješ. Takođe je preporuka da ugasiš Windows-ov firewall, ako odlučiš da instaliraš Comodo ili neki drugi.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 25.04.2009. u 23:35 GMT+1]
 
0

cumaethor

Član broj: 177264
Poruke: 7
79.101.179.*



Profil

icon Re: Odabir antivirusnog programa (samo u ovoj temi)25.04.2009. u 11:47 - pre 181 meseci
Hvala na odgovoru.

Moram da te pohvalim, citao sam sad vec dosta postova na ovo temu i primetio da si prijatan, predusetljiv, strpljiv, temeljan i da mozes da objasnis neke tehnicke detalje manje strucnim korisnicima racunara.
Sve pohvale od mene. Sada cu da prekinem da ne preteram :)
 
0

Nemanja Živanović

Član broj: 212716
Poruke: 459



+4 Profil

icon Re: Odabir antivirusnog programa (samo u ovoj temi)25.04.2009. u 21:01 - pre 181 meseci
Hvala tebi na lepim pohvalama. Zadovoljstvo mi je bilo da ti pomognem.

Srdačan pozrdav!
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
94.189.171.*



+13 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)26.04.2009. u 11:49 - pre 181 meseci
Citat:
Nemanja Živanović: ti tokom instalacije, kad ti ponudi sta sve želiš da instaliras - ostavi stikliran samo firewall.

A ako hoćeš još bolju zaštitu štikliraj i Defense+ (nisam siguran da li tako piše ili Proactive Defense). To presretava sve što pokušava svaki program i pita te da li ćeš da dozvoliš. Može da bude malo dosadno.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 26.04.2009. u 13:20 GMT+1]
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

Zgembo13
Kanada

Član broj: 16544
Poruke: 9
*.pppoe.execulink.com.



Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)03.05.2009. u 22:11 - pre 181 meseci
Antivirus - Avast Free Edition ( koristim ga par godina na par masina, dnevno mi nadje neki virus dok surfujem po internetu)
Firewall - ZoneAlarm

Kratko i jasno

Pogledajte ako vec niste:
http://www.crnaberza.com
 
0

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
92.244.144.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)18.05.2009. u 10:23 - pre 180 meseci
Prijatelj ima nekoliko fotokopirnica u gradu. Imaju veliki problem jer svaki drugi klijent zeli nesto sa odstampa, naravno sa USB-a, a 90% ih ima neki virus. Do sada se najbolje pokazao KIS7, najvise zbog real time protection, a i lak je za podesavanje, manual update itd. Verujem da bi i KAV vrsio posao, obzirom da mu kompjuteri nisu povezani na net KIS nije neophodan. Koristili su i NOD32 ali nisu bili zadovoljni. Naravno, ni Kaspersky ne moze sve da resi, pogotovo sto nisu online vec se update radi rucno, svakih par dana. U pitanju su uglavnom racunari u rangu PIV. Znaci single core procesori (okvirno oko 2GHz), 512-1024MB DDRI, integrisana grafika itd. U pitanju su racunari sa XP Pro OS. Da li bi bilo dobro resenje upariti dva AV koji se medjusobno podnose i koje? Racunam da nesto sto ne vidi jedan videce ovaj drugi. Bilo bi lepo da budu free verzije ali prijatelj je spreman i da plati godisnju licencu samo da resi problem.
Ja sam razmisljao o Aviri, samo ne znam koja verzija bi bila najbolja? Bilo bi dobro da postoji real time protection, a to nemaju sve verzije.
Svaki predlog je dobrodosao. Hvala.

Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
0

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)18.05.2009. u 11:05 - pre 180 meseci
Ako postoje dva antivirusa na jednom kompjuteru onda mora biti ukljucen real-time protection samo od jednog jer bi u suprotnom doslo do drasticnog smanjenja performansi kompjutera. Ja bih predlozio da stavite KAV 8 i Dr.Web. Sto se tice Avira-e, mislim da ce biti dovoljna Personal verzija(freeware).
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)18.05.2009. u 19:45 - pre 180 meseci
Citat:
Zgembo13: Firewall - ZoneAlarm

Ne bih baš rekao... Svi mi ovde znamo da taj FW koči komp, a pogledajte malo novije testove, ispada nikakav. Čak i pro verzija je lošija od nekih besplatnih.
Besplatan FW može da bude neki od ovih: Comodo FW Pro, PC Tools FW Plus, Outpost FW Free. Svi su super, ali naravno imaju neke mane. Comodo bez prestanka smara, čak i kad ga podesite, jer ipak ćete nešto na kompu morati kad tad da promenite, a tad na scenu stupa Comodo. PC Tools ima bagove i često će vam kočiti komp sa ovom verzijom 5.0.0.38, inače je savršen (mada to mu baš i ne vredi). Outpost je super, ova besplatna verzija je samo prečišćena Pro. Povadili su sve nebitno što samo usporava komp. Ništa mu ne fali, vidite i na matousec-u. Jedino što smaraju sa reklamama za Pro verziju, ja ga sada koristim. Od ovih samo Comodo može da prekida konekciju, čisto da znate.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)18.05.2009. u 19:49 - pre 180 meseci
Evo ga program za zaštitu USB-a. Kad se podesi ne može da se piše po USB-u, mada nisam još isprobao po raznim kompovima, samo sam probao fajlić-dva i nije uspelo.
http://download.softpedia.com/...re/portable/security/usbwp.rar
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)19.05.2009. u 07:44 - pre 180 meseci
Citat:
93 Stefan: Od ovih samo Comodo može da prekida konekciju, čisto da znate.


Moze i Outpost Firewall.
Settings > Firewall > Firewall policy > Block All(Blocks all inbound and outbound communications.)
 
0

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)19.05.2009. u 08:14 - pre 180 meseci
Citat:
Comodo bez prestanka smara, čak i kad ga podesite, jer ipak ćete nešto na kompu morati kad tad da promenite, a tad na scenu stupa Comodo.


Ma kako smara ? Mozes da ga podesis i samo te pita prvi put za one programe koje prvi put pokreces, pr. uTorrent ili za mrezu... Mozes da ga podesis kako god hoces. Ne razumem sta ce ti firewall ako ne zeliz da ti odlucis sta ces da propustis a sta da blokiras. Program je odlican bukvalno ima sve opcije koje su potrebne prosecnom korisniku.

Citat:
Ako postoje dva antivirusa na jednom kompjuteru onda mora biti ukljucen real-time protection samo od jednog jer bi u suprotnom doslo do drasticnog smanjenja performansi kompjutera.


Ne sme da bude dva antivirusa na kompu, zato sto svaki AV instalira svoje drajvere u kernel modu, koji nije svestan postojanja user moda. A kernel mode ima priporitet nad kontolom desavanja u sistemu u odnosu na user mode tako da ne zavisi od korisnika.
Ne da ce doci do smanjenja performansi, vec vrlo lako moze doci do BSOD ili ti pada sistema.

[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 19.05.2009. u 09:25 GMT+1]
 
0

kljunovi

Član broj: 220483
Poruke: 29



+1 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)20.05.2009. u 11:40 - pre 180 meseci
koji besplati antivirus preporucujete?

imam dve konfiguracije
prva - OS windows xp professional (32bitna verzija), dual core procesor, 4GB rama

druga - OS windows vista (64 bitna verzija), quad core procesor, 4 GB rama


Trazim besplatni i efikasan antivirus koji po svojim karakteristikama i načinu rada najvise odgovara kasperskom?
Dvoumim se izmedju avasta i avire, koji bi bio najbolje rešenje
 
0

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
*.arhisoft.net.



+45 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)20.05.2009. u 12:01 - pre 180 meseci
Ja sam jedno vreme koristio samo Zone alarm, bez antivirusa i bilo kojih drugih zastita. Tad mi je racunar najbolje radio i ako sam na netu bio skoro non-stop. Samo potvrdim koji services pustam a koji ne.
Medjutim poceli su problemi kad je taj isti Zone Alarm poceo neprestano da mi nudi da predjem na pro i krenule su reklame i spijunski softver. Sto znaci ko ne plati na mostu platice na cupriji.
 
0

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)20.05.2009. u 20:15 - pre 180 meseci
Citat:
kristi1: Ne sme da bude dva antivirusa na kompu, zato sto svaki AV instalira svoje drajvere u kernel modu, koji nije svestan postojanja user moda. A kernel mode ima priporitet nad kontolom desavanja u sistemu u odnosu na user mode tako da ne zavisi od korisnika.
Ne da ce doci do smanjenja performansi, vec vrlo lako moze doci do BSOD ili ti pada sistema.

[Ovu poruku je menjao kristi1 dana 19.05.2009. u 09:25 GMT+1]


Slazem se da moze doci do BSOD-a. Do BSOD-a moze doci i pri instalaciji jednog, skoro sam imao prilike da vidim taj problem kod klijenta(necu da kazem koji je antivirus da ne bi bila anti-reklama). Ali opet, mogu se instalirati dva antivirusa.

Citat:
kljunovi: Dvoumim se izmedju avasta i avire, koji bi bio najbolje rešenje :D


Ja bih glasao za Avira-u.

Citat:
toplim: Sto znaci ko ne plati na mostu platice na cupriji.


Slazem se.

[Ovu poruku je menjao Dashkes dana 21.05.2009. u 09:11 GMT+1]
 
0

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)21.05.2009. u 07:52 - pre 180 meseci
Citat:
kljunovi:Dvoumim se izmedju avasta i avire, koji bi bio najbolje rešenje :D

Avira bi bila bolje resenje od Avasta.

Sto se tice problema koji sam izneo ranije, vidim da je KIS izgleda najbolje resenje. Ali nije lose imati jos nesto pored sto moze da pripomogne. Lavasoft Ad-Aware smatram takodje za dobar program koji pomaze kod korisnika koji su stalno online i vole da surfuju po netu pa pokupe kojekakve gluposti. Ali sam ovih dana naleteo na jos jedan odlican programcic koji vrlo brzo i efektno radi. U pitanju je Malwarebytes' Anti-Malware koji mi je puno pomogao i ocistio nesto sto ni KIS nije mogao. Tako da mi je trenutno najefektnija kombinacija KIS + Mb's Anti-Malware.
Ima li neko vise iskustva, mozda negativnih, sa ovim programom?
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
0

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)21.05.2009. u 08:10 - pre 180 meseci
Citat:
Ali opet, mogu se instalirati dva antivirusa.


Mogu i tri, imao sam prilike i to da vidim
 
0

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)21.05.2009. u 09:21 - pre 180 meseci
Citat:
PCS: Avira bi bila bolje resenje od Avasta.

Sto se tice problema koji sam izneo ranije, vidim da je KIS izgleda najbolje resenje. Ali nije lose imati jos nesto pored sto moze da pripomogne. Lavasoft Ad-Aware smatram takodje za dobar program koji pomaze kod korisnika koji su stalno online i vole da surfuju po netu pa pokupe kojekakve gluposti. Ali sam ovih dana naleteo na jos jedan odlican programcic koji vrlo brzo i efektno radi. U pitanju je Malwarebytes' Anti-Malware koji mi je puno pomogao i ocistio nesto sto ni KIS nije mogao. Tako da mi je trenutno najefektnija kombinacija KIS + Mb's Anti-Malware.
Ima li neko vise iskustva, mozda negativnih, sa ovim programom?


Odlican program. Iskreno, ne koristim ga zato sto je shareware.
Koristim AGAVA Antispy(licenciran). Trenutno se ne update-uje zbog reorganizacije poslovnog prostora i preseljenja tima u "rusku silikonsku dolinu". Obacavaju da ce update proraditi u sledecih nekoliko dana.
 
0

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)21.05.2009. u 11:55 - pre 180 meseci
Citat:
Dashkes: Moze i Outpost Firewall.
Settings > Firewall > Firewall policy > Block All(Blocks all inbound and outbound communications.)

To je blokiranje za to znam :) Ja sam rekao prekidanje, to već ne može, za to mora Pro verzija. Ono da odaberem program i ugasim mu konekciju.
Citat:
kristi1: Ma kako smara ? Mozes da ga podesis i samo te pita prvi put za one programe koje prvi put pokreces, pr. uTorrent ili za mrezu... Mozes da ga podesis kako god hoces. Ne razumem sta ce ti firewall ako ne zeliz da ti odlucis sta ces da propustis a sta da blokiras. Program je odlican bukvalno ima sve opcije koje su potrebne prosecnom korisniku.

Pa evo isto to sve može da se odlučuje i na Outpost-u i PC Tools-u i oni me mnogo manje zapitkuju. Naravno da se podesi samo jednom, nego komentarišem. Kod instalacija čak i kad se stavi da je to Trusted App i onda nastavlja još da zapitkuje.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
0

[es] :: Zaštita :: Odabir programa za zaštitu (samo u ovoj temi)
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14022 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.