Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181829 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 18:14 - pre 143 meseci
Je'l stizes? Kad?
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 18:23 - pre 143 meseci
da li ovde na forumu ima nekog ko je prosao proces spajanja porodice i dobianja svih tih viza ali u austriji tj becu??
isto je sve cini mi se dobijanje ulazne vize pa se dobija samo boravak na godinu dana pa posle kad drugi put produzavas boravak posle godinu daNA tek onda dobijas i radnu ne znam kako je u nemackoj koliko vidim tu odmah dobijate i boravak i radnu dozvolu posle prve vize.pozz
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 18:24 - pre 143 meseci
2.jula stizem :)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 19:14 - pre 143 meseci
Javi se da pijemo kafu i razmenimo iskustva ;))))
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.06.2012. u 20:30 - pre 143 meseci
DogovoreTo :) Jedva cekam da stignem.
 
Odgovor na temu

Anabel_Lee
Beograd

Član broj: 304178
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: Anabel_Lee


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.06.2012. u 08:59 - pre 143 meseci
Citat:
ocean: da li ovde na forumu ima nekog ko je prosao proces spajanja porodice i dobianja svih tih viza ali u austriji tj becu??
isto je sve cini mi se dobijanje ulazne vize pa se dobija samo boravak na godinu dana pa posle kad drugi put produzavas boravak posle godinu daNA tek onda dobijas i radnu ne znam kako je u nemackoj koliko vidim tu odmah dobijate i boravak i radnu dozvolu posle prve vize.pozz


Evo ja sam nedavno isla na to spajanje porodice pa cu ti tacno napisati. U principu se ne razlikuje bitno po pokrajinama, u Becu ti je zaduzen za to MA35, a potrebno ti je sledece
- sertifikat A1
- izvod iz maticne knjige vencanih ( original i prevod)
- izvod iz maticne knjige rodjenih (original i prevod)
- drzavljanstvo
- potvrda da se protiv tebe ne vodi sudski postupak (ovo uzimas ne u sudu, nego u policijskoj stanici i ne sme da bude starije od 3 meseca)
- pasos i kopije, novog i starog
(naravno sve mora biti prevedeno na nemacki)
A za supruznika treba
- drzavljanstvo, kopija pasosa
- ugovor o stanu
- 3 izvoda od plate s tim da plata ne sme da bude manja od 1.200 i nesto evra (pitaj tacno u ambasadi jer racunaju 13 i 14 platu)

E sad, najbitnije od svega je da moras podneti to u zemlji iz koje dolazis. Ja sam probala da podnesem tamo u uredu za strance ali su me vratili, doduse ja sam u ÖO, moguce da je dole drugacije pa pokusaj. Prvi put ti je daju na godinu dana uz potpisivanje integracijskog sporazuma da ces u roku od dve godine poloziti za A2, sledece podnosenje ti je daju na 2 pa na 3 godine, svake godine nosis skoro ista dokumeta i onda polazes za B1 i dobijas tu neku trajnu na 5 godina. Kada dobijes tu prvu imas slobodan pristup trzistu rada, znaci pise ti u onoj wrw kartici da mozes da radis slobodno tako da ti ne treba nikakva dodatna dozvola jer ti poslodavac prvo to gleda. Kada dobijes vizu i prijavis se u uredu za strance, idi odmah u Krankenkasse da te osiguraju i da dobijes Ecard. To je uglavnom to, ako ima jos nesto pitaj :)
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.06.2012. u 12:10 - pre 143 meseci
Znaci isto je prakticno kao i u DE.
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.06.2012. u 20:45 - pre 143 meseci
a lepo sada mi je malo jasnije znaci sa prvom vizom dobijam i radnu vizu tj da sam dostupan za trziste rada?a reci mi molim te koliko se ceka na tu ulaznu vizu od predavanja dokumenata a koliko na prvu boravisnu posle ulazne?pozz
 
Odgovor na temu

Anabel_Lee
Beograd

Član broj: 304178
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: Anabel_Lee


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.06.2012. u 21:50 - pre 143 meseci
U ambasadi dobijas vizu u pasos sa kojom prelazis granicu, a tamo kad se prijavis u ured za strance dobijas wrw karticu u kojoj ti pise da si familienangehörige i mozes odmah da pocnes da radis.
Iskreno, nema pravila oko cekanja vize, neko ceka 3 nedelje, a neko 2 meseca. Cenim da je problem u komunikaciji izmedju ovih u ambasadi i onih tamo sto proveravaju, ja sam cekala nesto malo preko mesec dana, a karticu dobijas ko nasu LK, za par dana tj prilikom potpisivanja integracijskog sporazuma i sto se njih tice ti odmah mozes da pocnes da radis ako si nasao posao. WRW kartica ti vazi godinu dana pa je produzavas itd sve do one trajne posle 5 godina (tada mozes da podneses i za drzavljanstvo ako zelis).

[Ovu poruku je menjao Anabel_Lee dana 16.06.2012. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 00:33 - pre 143 meseci
a ok mozes li molim te reci koji je deo austrije OO odakle si ti?sta je e card?
jesi ti probala da nadjes posao sa tom wrw karticom?
 
Odgovor na temu

Anabel_Lee
Beograd

Član broj: 304178
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: Anabel_Lee


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 01:44 - pre 143 meseci
Ja sam u Linzu, to ti je Gornja Austrija. E-card ti je zdravstvena knjizica jer ako ti se ne daj Boze nesto desi a nemas osiguranje gotov si. Muz slomio nogu pre mesec dana, pa zaglavio bolnicu, dan je 10 evra sa osiguranjem, to svi placaju i u tu cifru ti ulazi hotelski smestaj i hotelska ishrana, sve, sve, sve ali ako nemas onda je dan 560 evra, javno istaknut cenovnik, zato prvo nabavi osiguranje da mirno spavas.
Radim naravno, nisam odmah nasla posao jer ga nisam ni trazila (citaj muz ima dobru platu) ali mi je vremenom dosadilo sedenje kod kuce. Posla ima bitno je samo da znas jezik i zavisno od toga sta radis sat ti je izmedju 7,20 e (sto je najniza moguca suma) pa do 10-12-15 evra sto su neki mnogo bolje placeni poslovi, naravno uvek mozes da se nagodis sa gazdom za vise ili da radis tezi posao. Moj kum radi u fabrici u 4 smene, ne zna ni kako se zove vise ali ima 3 hiljade platu plus mu se placa kad radi nocu dodatno. Puno radno vreme je oko 40 sati nedeljno, ali nisam tacno sigurna. Ako si prijavljen na biro dobijas 22,5 evra dnevno jer smatraju da je to dovoljna suma da prezivis, izadje oko 600 i nesto evra mesecno plus te oni osiguravaju.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 10:00 - pre 143 meseci
Evo nekog mog iskustva u vezi dobijana nemacke vize. Post ce biti malo duzi, ali mozda bude nekom od koristi :).
Oko nove godine ponudi meni drug da dodjem u Nemacku na godinu dana na studentsku praksu. Bila sam kao malo dete kad mu date omiljenu igracku :).
I nakon sto sam dobila sve papire (ugovor iz firme i radnu dozvolu) krenem ja u Bg u konzulat po vizu.
Papire mi popunili u nekoj agenciji pored ambasade (mislim da se zove europa), stanem ja ispred konzulata nesto pre 7 a ono samo par ljudi. A dan ko "stvoren" za provodjenje van kuce, kisa lije, hladno, a ono sredina aprila. I mene zapise drugu onaj covek. Usla ja unutra, potpisala neki papir na salteru i cekam da me ona zena na salteru prozove. Dosla na red, predala papire, ona je nesto kuckala po racunaru i u jednom momentu me pita, ti nisi iz Beograda? Reko ne. E pa super, onda mozes da dodjes danas posle 2 po vizu. A jaaaaaa presrecna. Reko dobro. vratim se ja u stan (nisam htela da napomenem da imam rodjake u Bg kod kojih sam :D) kad ono pose nepunih sat vremena od kad sam predala (tj oko pola 9) zove me zena iz konzulata da kaze da mi je viza gotova i da ako hocu mogu da dodjem po nju. Ja ne verujem. Spakujem se, ajd nazad u konzulat, dobijem ja pasos, kad u njemu viza na 90 dana. I pitam je, a zasto na 90 dana kad su ljudi pre mene (posto na svakih tri meseca otprilike ode jedan student na praksu u tu firmu) dobijali na godinu dana? kaze ona meni, ja na vise od 90 ne mogu da ti dam, produzices ti to tamo bez problema(posto mi je ugovor na godinu dana i radna dozvola). Reko ok. Stigla ja u Nemacku, rekli mi sta sve treba za prijavu boravka(za studente su potrebni sledeci papiri: zdravstveno osiguranje(moja preporuka je DAAD koje kosta za godinu dana 285e), fotokopija ugovora o smestaju, fotokopija vize, 2 slike (biometrijske, ja sam platila 6e na automatu na hbf inace kostaju i po 12e i vise), fotokopije ugovora, radne dozvole. Mislim da je to to, od papira. naravno originale donosite na uvid. I trenutno je 110e (boravisna dozvola, plus produzenje vize). Inace ovde na papirima se cesto vidja pitanje koje ste veroispovesti. E sad, ako sam ja dobro razumela ljude ovde i mog mentora, ako upisete da ste pravoslavac/katolik/neku veru, 10% od plate vam automatski skidaju i uplacuju vasoj crkvi. Povucena iskustvom ljudi koji su bili pre mene, kazu oni to ti bude gotovo za 5 minuta. Medjutim. Ja predam toj zeni sve papire i ona trazi po nekoj fascikli moja dokumenta, i kaze mi kako ih nema. Reko koja dokumenta, pa ja sam prvi put ovde. Kaze ona, dokumenta koja su trebala da stignu iz ambasade jos uvek nisu i da dodjem za mesec dana. Reko ok. Odem ja u ponedeljak opet, vidim ja stigli papiri, sve super. Zavrsi ona to, kad kaze mi, kako cu morati da cekam 6-8 nedelja da mi stigne neko pismo da mi je stigla elektronska ID, pa onda cekam jos malo da mi stigne i od forreign office-a da mi je stigla kartica i odna sa ta dva pisma ja odem i podignem ID i produze mi vizu. Medjutim, problem je sto meni istice viza 26. jula, sto ce u to neko vreme mi stici sva ta pisma, ali ja ne mogu da rizikujem i cekam, nego cu morati da produzim vizu na jos tri meseca (posto kazu da na toliko produzavaju), pa kad mi stigne, onda ce mi produziti do kraja tih godinu dana (fakticki nalepice mi vizu u kojoj stoji vremensko ogranicenje od kad sam dosla, tj poceo mi je ugovor, dok ne istekne). I naravno posto necu moci odmah zadnji dan isteka vize da se vracam kuci, moracu da je opet produzavam, no to nije mnogo strasno.
U kasnijem razgovoru sa mentorom, saznam da nije obicaj da Nemacki konzulat daje vize na godinu dana, vec samo na 90, pa se to produzava ovde (sto po meni uopste nije logicno, jer ako sam dobila radnu dozvolu na godinu dana i isto toliko i ugovor, zasto mi ne bi dali i radnu vizu na toliko)?.
E sad, moze li mi neko reci sledece: posto je svima poreski broj stigao nakon par nedelja od kad su se prijavili u foreign office, pa tek onda isli u finanzamt, ali to se kod njih svih desilo u roku od maksimum mesec dana, a kod mene ce ocigledno trajati bar jos dva meseca dok ne zavrsim sve ovo, da li mi mozda oni nece praviti problem, jer ispada da cu otici tamo da se prijavim tek nakon 4 meseca od kako sam stigla?
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 18:31 - pre 143 meseci
axa znaci da se prvo osiguram hvala ti na savetu da znam,a reci mi da li je istina ili mozda znas primere,cuo sam od nekih ljudi koji su se isto vencavali u austriji da su prvo dobijali samo boravisnu tj familijarnu vizu na godinu dana bez mogucnoscu da rade tj bez redne vize,a tu radnu vizu su dobijali kada su produazavali drugi put boravisnu posle godinu dana,znas li mozda nesto o tome,da li ima neke razlike tj neki uslov da bi odmah poceo da radis pa da te zezaju u ambasadi ili u uredu za strance mozda ako ne znas jezik ili ako jedan od supruznika nema drzavljanstvoutice li to?
interesuje me jos ako znas da li je istina da ima provera u ambasadi da te ispituju koja je omiljena boja tvoje zene/muza gde mu se nalaze mladezi i ostale gluposti..?
i ja imam polozeno taj a1 nivo znanja nemackog,koje su sanse da se zaposlim kod svabe,i ti si verovatno polagala verovatno znas koje mogucnosti i gde imas da radis sa nivoom a1?pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 20:08 - pre 143 meseci
Anchy ti si prakticno sve regularno odradila, to je sad stvar njihove birokratije. To sto ti je Konzulat dao to je ulazna viza ali su trebali da ti objasne da bi bilo pozeljno da se odmah prijavis bas zbog toga sto se na termine dugo ceka.
Sto se veroispovesti iitce, samo katolici placaju porez u DE i zbog toga se to pita.
Ajde ponovo jos jednom sta te muci, nisam bas najbolje razumela?
Tebi ce isteci viza od tri meseca ali si ti vec u postupku dobijanja radne dozvole. Prakticno treba da ti izdaju u Ausländerbehörde potvrdu da si u tom postupku, da ti ne bi niko pravio probleme zbog trajanja sadasnje vize. Ako to ne moze reci u cemu je problem, sigurno ce se nesto smisliti.
Pozz
 
Odgovor na temu

Anabel_Lee
Beograd

Član broj: 304178
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: Anabel_Lee


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 21:18 - pre 143 meseci
Kao prvo, nemoj da slusas ovog i onog, ja sam 2 godine imala dve kuce i zivela u autobusu, izgubila vreme slusajuci "kako je eto Perin sinovac uradio onako, a Jovin ovako", te price zaobidji odmah jer ce te samo usporiti.
Vencanje u Austriji je jako komplikovano i skupo, samo potvrda o slobodnom bracnom stanju tamo kosa 80 evra, zakazivanje isto toliko, gomila raznih taksi po 20,30,50 evra...Nama su tamo u septembru dali termin za maj. Na kraju smo se vencali u Srbiji za pet minuta i taksu od 2,5 evra, moj savet ti je da se vencate ovde i posle prijavite brak u uredu za strance, nista ne kosta i zavrsava se za minut.
Po novom zakonu koji je izasao u avgustu prosle godine uvedeno je da moras imati taj A1 pre prvog podnosenja, do tad nije trebalo te si mogao da predas za prvu vizu i tamo i ovde u amabasadi. E sad, s obzirom da ti vec imas taj sertifikat ti mozes da pokusas da podneses za vizu tamo, ali ukoliko to traje duze od 3 meseca ti moras da izadjes iz EU i sacekas je u svojoj zemlji. Ukoliko to radis, onda podnesi cim stignes jer za 3 meseca moraju da ti ili odbiju ili odobre pa da su spori ne znam koliko.
Onog trenutka kada dobijes karticu da si clan porodice ti imas mogucnost da radis tj to ti je kao radna dozvola, oni su to spojili u tu karticu (ima jos i plava, zuta i ne znam koja). Znaci prva viza na godinu dana i "radna", prednja strana kartice ti je kao nasa licna karta sa tvojim podacima, a od pozadi pise da si clan porodice i pise "freien Zugang zum Arbeitsmarkt" U ambasadi te niko nece pitati da li znas ili ne znas jezik, lepo odes dobar dan, dobar dan, molim vas taj i taj formular, popunis sa svim sto traze i predas i to je to. Jedino sto mogu da te pitaju onako usput je koliko ste dugo zajedno i nista vise, bar mene niko nije pitao. Nema nikakvih razgovora i provera, jave ti telefonom iz ambasade da li ti je gotova viza ili su te odbili i odes da uzmes, to kosta 80 evra. Iskreno ne znam kako ide ako ti supruznik nije drzavljanin Austrije, moj jeste pa taj deo ne znam, ali mozes da napises mail ambasadi, meni su do sad svaki put odgovorili u roku od odmah. Mozes da napises mail i ovom coveku [email protected] zove se Boris Pasalic i zaduzen je za ljude koji dolaze odavde (Srbija, Bosna, Hrvatska), on moze da ti da tacne informacije kako ide ako supruznik nije drzavljanin i da ti tacno kaze gde da se javis. I zakazi termin u ambasadi , to je kod njih obavezno.
Njih u principu ne interesuje odakle dolazis, Austrija je prepuna Turaka i svih ostalih narodnosti tako da imas sanse kao i svi. Ono sto mozes da radis sa A1 je recimo u prodavnici kao prvo, Hofer stalno trazi (pogledaj na njihovom sajtu), mozes da razvozis novine, radis bilo koji posao gde neces puno komunicirati sa ljudima dok ne naucis jezik bolje. Biro rada ti nudi gomilu kurseva, oni ti i placaju kurs pa mozes da ides na neki to ti povecava sanse za posao.
 
Odgovor na temu

vladabilja
Cukteras Vladimir
Sabac

Član broj: 304252
Poruke: 1
109.72.50.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 21:25 - pre 143 meseci
Molio bih za pomoc ako moze ,e ovako zena mi zivi u Austriji tacnije u Salzburgu i trebao bih da predam za vizu al problem nastaje sad zbog madjarskih carinika i moje gluposti i ne znanja a stvorilo nam je veliki problem sada i molio bih ako neko bar nesto moze da mi kaze da kaze,e ovako usao sam u eu preko horgosa 11.12.11 i bio sam do 17.01.12 za to posedujem kartu autobusku sva sreca ali madjari nisu me provukli kroz racunar niti udarili pecat a ja sam kontao nije udario pecat ali ima u racunaru,dalje ulazim u eu 26.02.12 i vracam se isti dan tacnije posle sat vremena jer sam preterao kolica neka za kuma i opet ne dobijam pecat ni kroz kompijuter jer tad mi postalo sumnjivo sto ne udare pecat a za kompijuter sam saznao tek pre neki dan i opet ulazim 13.05 i idem kod zene na mesec dana i tada madjarski policajac mene izvodi iz busa i racuna mi da sam u eu proveo od 11.12.11 do 25.02.12 mada ja tad nisam imao kartu kod sebe da mu pokazem da sam izasao 17.01 ali njegova je zadnja plus mi racuna od 26.02 do 13.05.12 to je kao da sam bio 5 meseci[kamo lepe srece da sam bio toliko] i uz novcanu naknadu me pusta u eu i kaze srecan put i ja sam se vratio 16.06 tj juce.E sad da dodjem do pitanja treba da predam za vizu tj za spajanje porodice a oni ce sigurno da gledaju sve to i kako ja sad mogu da dokazem da sam ja u pravu a ne oni za taj period od 26.02 do 13.05 jer to mi moze zivot da upropasti jer ocigledno da madjari nemaju pojma sta rade i zadnji put sam isao preko njih u eo,hvala na odgovorima
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 21:39 - pre 143 meseci
ok hvala ti na nekim odgovorima koje su mi trebale,moja devojka nije drzavljanin aus nadam se da to nece biti neki problem da dobijem tu wrw karticu kao i ti mada ko zna mozda ti ljudi sa kojima sam pricao nisu lupali gluposti jer i njihove zene nisu imali drzavljanstvo pa su cekali na rad do godinu dana posalo sam email nadam se odg,sutra.poz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 21:46 - pre 143 meseci
Ne znam kako je u Austriji ali desava se da rade unakrsno ispitivanje supruznika u ciji se brak sumnja ( jedan u De i u isto vreme jedan u BG) i desava se da nekome ne daju boravak i radnu vizu zajedno ali to je stvarno ekstremno i nisam cula da se nekome skoro desilo.
To da li neko ima drzavljanstvo ili ne ne igra bitnu ulogu za dobijanje boravka, vec smanjuje vremenska ogranicenja za kasnije dobijanje neogranicenog boravka i drzavljanstva te zemlje.
Njima je vazno da ti ne ides na socijalu, nego da tvoja zena ima dovoljnu kvadraturu stana, dovoljnu platu i da ste vencani. E sad, ako posumnjaju u validnost vaseg braka to je vec druga stvar ali nemas razloga da brines ako je sve regularno.
 
Odgovor na temu

Anabel_Lee
Beograd

Član broj: 304178
Poruke: 6
*.adsl.eunet.rs.

Jabber: Anabel_Lee


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 22:31 - pre 143 meseci
@vladabilja
Kako je moguce da ti nisu lupili pecat? Morali su narocito ako si isao autobusom i ako imas povratnu kartu, mada ti generalno ne mozes da dokazes da si i iskoristio povratnu osim ako autoprevoznik nema neku svoju evidenciju. I na povratku su morali da ti lupe pecat da si izasao iz EU, nasi ne lupaju ali Madjari moraju.
Ja stvarno ne znam sta da ti kazem, znam da ce ti Austrijanci gledati pasos i to moze da ti bude prepreka u dobijanju vize i to velika jer si narusio pravilnik Sengena bla bla, pise tamo negde kad apliciras za bilo koju vizu.
Jedino da odes prvo kod autoprevoznika i trazis da ti daju potvrdu da si bio u tom i tom autobusu (imaju oni spisak putnika, meni su svaki put trazili da potpisem na tom spisku) i sa kartom i time da odes u ambasadu Madjarske i probas tamo nesto da sredis mada cisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.06.2012. u 22:34 - pre 143 meseci
@profin
Ajde molim te kazi mi kad budem isla u ured za strance,sta od papira treba da ponesem? Jel isto ko i za ambasadu plus da se prijavim na adresu kod muza?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181829 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.