Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188453 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.09.2013. u 14:23 - pre 129 meseci
Ovo sam mi radili dok je moja (tadasnja devojka, sadasnja supruga) slala Bewerbunge i bila u Nemackoj. Delotvorna je taktika bila, jer je nekoliko firmi odgovorilo i bilo jako zainteresovano, posto smo napisali da je mesto boravka nasa adresa gde zivimo sad u Nemackoj i nemacki broj telefona. Medjutim, nakon odusevljenja kako su zainteresovani, svaki, ali SVAKI poslodavac koji se javio ju je pitao: "Sve je to super, jel imate radnu dozvolu za Nemacku? Nemate, aha, dobro, moramo jos da razmislimo, ali ostacemo u kontaktu.". Nikada se ni jedan posle toga nije javio, a neki su bili toliko fer da su rekli odmah otvoreno - nemate radnu dozvolu, zao nam je, kad budete imali, javite se, rado cemo vas primiti.

Tako da taktika moze da upali, ali obicno je zaobilazni put u slucaju moje supruge bio da provale da u tom momentu nije imala radnu dozvolu i kazu joj "hvala, ali ne hvala".

U svakom slucaju, probaj, ne kosta te nista.

[Ovu poruku je menjao uerceg dana 17.09.2013. u 15:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kidelektro
Goran Pavlovic
radnik,eps
Srpski Miletic

Član broj: 297220
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2013. u 12:37 - pre 129 meseci
Evo i ja da napisem par reci,pre oko mesec dana sam dobio poziv od vlasnika firme iz nemacke za posao,ostavio sam svoje podatke na sajtu Gigajob.
Zavrsio sam skolu za elektroinstalatera i elektromontera ,zaposlen u elektroprivredi vec 13 godina i nemacki jezik mi je kao maternji.
Poslao mi je ugovor o radu ,stalno zaposlenje u slucaju da se viza odobri. satnica je 13 evra bruto. Posle 3 nedelje cekanja odgovora iz ambasade,dobijam pismo gde me odbijaju za radnu vizu gde je pisalo sledece.

Die erteilung des von ihnen beantragten visums bedarf der zustimmung der fur ihren vorgesehenen aufenthaltsort zustandigen arbeitsagentur.
diese hat festgestellt ,dass in ihrem fall die voraussetzungen des 18 aufenthg nicht vorliegen. Fur die von ihnen geplante Tatigkeit ist keine rechtsgrundlage in der beschaftigungsverordnung erfullt. Sofern den beteiligten behorden ermessen eroffnet war,wurde dieses zu ihren ungunsten ausgeubt .

Inace moja struka je stavljena na positivlistu,dal imate neki savet sta sada i kako da resim moj problem.
 
Odgovor na temu

JovanaEllasa
English teacher
Novi Sad/Keln

Član broj: 317402
Poruke: 9
*.adsl-a-13.sezampro.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2013. u 12:49 - pre 129 meseci
Koji to uslov ne ispunjavate (preduslov 18, šta je to?)? :/
 
Odgovor na temu

kidelektro
Goran Pavlovic
radnik,eps
Srpski Miletic

Član broj: 297220
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2013. u 14:02 - pre 129 meseci
Citat:
JovanaEllasa: Koji to uslov ne ispunjavate (preduslov 18, šta je to?)? :/


http://www.gesetze-im-internet.de/aufenthg_2004/__18.html
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2013. u 20:37 - pre 129 meseci
Mislim da oni mogu da zaposljavaju strance samo i samo ako na birou rada ne postoji nemacki drzavljanin te struke i ako je on odbio posao... Potom idu oni sa EU pasosem pa mi... U suprotnom mora da navede da ti imas neke specijalne kvalifikacije i znanje koje od njih niko nema... Raspitaj se, u stvari vec znas jer se bavis time, sta nije uobicajno da neko zna i to moze navesti kao tvoju sposobnost u aplikaciji...
 
Odgovor na temu

kidelektro
Goran Pavlovic
radnik,eps
Srpski Miletic

Član broj: 297220
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.09.2013. u 20:20 - pre 129 meseci
Citat:
Branmic: Mislim da oni mogu da zaposljavaju strance samo i samo ako na birou rada ne postoji nemacki drzavljanin te struke i ako je on odbio posao... Potom idu oni sa EU pasosem pa mi... U suprotnom mora da navede da ti imas neke specijalne kvalifikacije i znanje koje od njih niko nema... Raspitaj se, u stvari vec znas jer se bavis time, sta nije uobicajno da neko zna i to moze navesti kao tvoju sposobnost u aplikaciji...


Jel sam trebao da uradim prvo notrifikaciju diplome u nemackoj i jel moze ponovo da se podnese kada se to odradi
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.10.2013. u 11:13 - pre 128 meseci
Uspesno Produzio Vizu po drugi put u Deutschland.Imam pitanje jedno kad mogu da ocekujem vizu za stalno,ovo je drugi put da dobijam vizu na godinu dana.Hvala
 
Odgovor na temu

igor975
elektroteh
posta

Član broj: 318030
Poruke: 1
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2013. u 10:09 - pre 128 meseci
ljudi jel moze neko ko poznaje situaciju da mi da potrebnu informaciju? pronasao sam zenu sa njemackim drzavljanstvom koja bi uz odgovarajucu naknadu sklopila fiktivni brak sa mnom... e sad ona me uvjerava da treba samo jednu godinu da provedem u braku da bih dobio stalnu boravisnu dozvolu i da nakon te godine dana mozemo da se razvedemo...zna li neko da li je to tacno?? unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
176.3.19.*



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2013. u 10:24 - pre 128 meseci
Ne nije tacno to sto zi je ta zrna rekla. Moras da budes 3 godine u braku sa njom
Gaga018
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2013. u 18:50 - pre 128 meseci
Citat:
igor975:
ljudi jel moze neko ko poznaje situaciju da mi da potrebnu informaciju? pronasao sam zenu sa njemackim drzavljanstvom koja bi uz odgovarajucu naknadu sklopila fiktivni brak sa mnom... e sad ona me uvjerava da treba samo jednu godinu da provedem u braku da bih dobio stalnu boravisnu dozvolu i da nakon te godine dana mozemo da se razvedemo...zna li neko da li je to tacno?? unaprijed hvala


Pozdrav. Slazem se, nije tacno da je dovoljno godinu dana, potrebno je tri godine. Samo to je jako opasna igra, cula sam od ljudi da su upadali u razlicite velike probleme, jednu devojku je prijavila devojka Nemca sa kojim je sklopila fiktivni brak i dozivotno joj je zabranjen ulazak u EU, za jednog momka znam da je morao da prizna tudje dete koje je za vreme tog braka rodila zena sa kojom se vencao iako nije njegovo (brak je bio samo na papiru) i mora da joj placa alimentaciju... Tako da je to mac sa dve ostrice. Budite jako pazljivi. Vec to sto Vam je dala tu netacnu informaciju (ili bolje da napisem laznu) je ne preporucuje. Pazite se i ne ulecite u nesto nepromisljeno, Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2013. u 19:14 - pre 128 meseci
Da 3 godine je potrebno za stalni boravak tako su meni rekli u Landrasamt-u ja evo vec 2 put produzujem vizu.Esad to te cica mace sto traze nadoknadu to je vec druga prica......
 
Odgovor na temu

Anncica

Član broj: 318254
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.10.2013. u 23:22 - pre 128 meseci
Zdravo svima!
Nova sam na forumu i srecna sam da sam ga pronasla.Naime,moj momak zivi i radi u Minhenu,ima stalan posao i madjarsko drzavljanstvo.Planiramo da se vencamo krajem meseca i da se ja preselim kod njega.Ispunjava uslove sa kvadraturom stana i prosekom plate,za spajanje porodice.E sada smo culi da ja ne mogu da dobijem boravisnu ni radnu vizu ako on tamo zivi manje od 5 godina.Da li je to istina?
Molim one koji su upuceni da mi odgovore...hvala unapred.
Anncica
 
Odgovor na temu

sandrasara
sandra pelic
bor
sve
bor,srbija

Član broj: 313419
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.10.2013. u 23:43 - pre 128 meseci
>
 
Odgovor na temu

sandrasara
sandra pelic
bor
sve
bor,srbija

Član broj: 313419
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.10.2013. u 23:44 - pre 128 meseci
>>
>
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.10.2013. u 12:18 - pre 128 meseci
Citat:
Anncica:
Zdravo svima!
Nova sam na forumu i srecna sam da sam ga pronasla.Naime,moj momak zivi i radi u Minhenu,ima stalan posao i madjarsko drzavljanstvo.Planiramo da se vencamo krajem meseca i da se ja preselim kod njega.Ispunjava uslove sa kvadraturom stana i prosekom plate,za spajanje porodice.E sada smo culi da ja ne mogu da dobijem boravisnu ni radnu vizu ako on tamo zivi manje od 5 godina.Da li je to istina?
Molim one koji su upuceni da mi odgovore...hvala unapred.


Postovana Anncice,
mislim da to nije tacno, bar sto se tice booravisne dozvole. Dosta ljudi sa foruma su dolazili i istovremeno kada dodju ili malo kasnije dovodili svoje supruznike (moj suprug i ja smo se vencali kada je njemu odobrena viza i on je bio ovde mesec dana bez mene, a onda sam ja dosla i dobila sva prava na boravak i rad). Sad nisam sigurna kako funkcionise to za radnu dozvolu zbog proseka plate i ostalih pravila (moj suprug je noslac plave karte pa i ja automatski imam ista prava, a ne znam kako je sa ostalim programima), ali zaista mislim da ne bi trebalo da imate problema. Najbolje je da kontaktirate ambasadu u Bg-u ili da Vas suprug ode u Auslander biro u Minhenu i raspita se o tome. Po mom dosadasnjem iskustvu, mnogo su prijatniji i predusretljiviji bili ljudi u Nemackoj, nego u Bg-u.
Srdacan pozdrav, Ana.
 
Odgovor na temu

Anncica

Član broj: 318254
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.10.2013. u 20:44 - pre 128 meseci
Hval Ana34 na odgovoru.Raspitacemo se u Auslander biro.Jos jednom hvala !
Anncica
 
Odgovor na temu

COCO CHANEL
BG

Član broj: 314973
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.10.2013. u 00:32 - pre 128 meseci
Tri godine moras biti ubraku.S tim da svaki put budes isao u biro sa strance,moras ici sa ZENOM.A dok stignes ovde u Nemacku,ceka te Ambasada u Beogradu.

Coco Chanel
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.10.2013. u 14:07 - pre 128 meseci
Mene zanima da li se prijavljujete kada odete turisticki u Nemacku?
A, takodje, posto je meni odbijena viza za spajanje porodice zbog nedovoljne plate, zanima me kada bi ja nasla tamo minijob, da li bi taj ugovor mogla da predam sa muzevljevim platnim listama?
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.dip0.t-ipconnect.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.10.2013. u 14:22 - pre 128 meseci
moje misljenje je ne, ja se nisam prijavljivao kad sam isao turisticki, a ti nemozes da dobijes mini job regularan jer nemas pravo rada kada si ovdje turisticki, moj ti je savjet nek ti muz nadje za sebe mini job, regularan ili samo ugovor da nekom jos nesto radi, hocu da kazem da nemora da ide da jos radi bitan je papir, to jest poznanik koji ce mu to dat, i normalno dva tri mjeseca, uplatit pare na racun, a ovaj mu i vratit, da imate kvotu to jest potrebna primanja za spajanje porodice, i poslije ti dobijes papire na godinu boravisne a to je automatski radna dozvola i nadjes sebi neki posao lagano skola, integracija u de, i to ti je to , licno iskustvo.
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2013. u 07:54 - pre 128 meseci
Mini job, regularan ne mozes da dbijes ako nemas poreski broj, a taj isti dobijas samo sa boravkom. To je moje iskustvo. Ilegalan verovatno mozes. Ako nije tajna koliko je vama trebalo para(cifra dovoljne plate) da dodjete ovde? I na osnovu cega su vas odbili? Samo plate ? MM je platio prijatelju tu vecu prijavu, nista neobicno za Nemacku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188453 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.