Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188426 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
212.200.156.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 22:08 - pre 129 meseci
A šta je sa vizom za spajanje porodice?
Da li se to odnosi samo na bračnog druga? Ne bi trebalo...
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 22:49 - pre 129 meseci
Citat:
JovanaEllasa:
Nažalost, tako je :(
Ne mogu da dobijem Blue Card ovako, ali me interesuje da li je moguće da nekako preko tetke i teče dobijem neki garant/boravišnu vizu?


Poprilicno sam siguran da na osnovu tetke i tece ne mozes nikako da zaobidjes maksimum boravka u zemljama sengena u trajanju od 90 dana u pola godine. Ili da ti muz ima boravak u Nemackoj, pa spojis porodicu ili da nadjes redovan posao na osnovu kojeg mozes da apliciras za vizu u nemackoj ambasadi u Beogradu.
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2013. u 22:53 - pre 129 meseci
Pozdrav svim forumasima! :) Imam 2 pitanja za vas. Prvo se odnosi na povrat poreza u prvoj godini boravka u Nemackoj, a drugo se odnosi na prelazak sa boravisne dozvole na plavu kartu. Moleo bih vas da podelite vasa iskustva. Voleo bih da cujem koje ste stavke uspeli sve odbiti u prvoj godini vaseg rada u Nemackoj(troskovi preseljenje npr.-Umzugspauschale)? Dosao sam u septembru 2012 u Stuttgart posto sam dobio posao u struci. Bio sam do tog trenutka zaposlen u Srbiji. Da li je neophodno da navodim te podatke o poslu i primanjima u Srbiji ?Kako i da li oni u poreskoj proveravaju verodostojnost tih izjava?

Sto se tice drugog pitanja, interesuje me dal neko ima iskustvo prelaska sa obicne boravisne dozvole na plavu kartu, koja postoji tek od 01.08.2012? U trenutku mog apliciranja za vizu, vazio je jos uvek stari zakon. Prema nemackim izvorima(http://www.bamf.de/DE/Infothek...rteEU/blaue-karte-eu-node.html) moguc je prelazak sa Aufenthaltstitel-a na plavu kartu, ukoliko su ispunjeni potrebni uslovi. Jel tako? Ostaje jos dilema, da li mi se dosadasnje vreme provedeno ovde sa obicnim Aufenthaltstitelom racuna u 21 mesec koji mi je potreban da sa plavom kartom i dokazu o odlicnom znanju nemackog jezika dodjem do trajne boravisne dozvole, ili pak kad dodjem do plave karte, moram ponovo da cekam isti period.

Bicu zahvalan na svaku informaciju,savet ili iskustvo koje podelite sa nama. :)
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.09.2013. u 08:49 - pre 129 meseci
Pozdrav venerg,

Ja sam upravo sad u cetvrtak predao papire za obracun poreza za 2012. godinu. Naravno, nisam ih ja popunjavao, vec osoba iz Nemacke koja ima pojma o tome. U papirima nigde nisam naveo bilo kakvu informaciju o onome sta sam radio u Srbiji i bilo kakvom izvoru prihoda koji sam tamo imao. Sto se tice preseljenja, navedena je samo cena avionske karte kojom sam dosao u Nemacku i to mi je receno "mozda ces dobiti". Zena u Finanzamtu dok je kontrolisala moje papire nije apsolutno nista pitala da li sam radio u Srbiji i sta, bilo joj je jedino bitno da sam do jula 2012. (od kad sam zvanicno poceo da radim u Nemackoj) ziveo u Srbiji. Predao sam papire sad ovaj cetvrtak, receno mi je da cu dobiti pismo sa informacijom sta cu dobiti od novaca nazad za jedno 10-14 dana, a da ce novac biti uplacen na racun za 6-8 nedelja.

Sto se tice plave karte, ja isto prilikom prijave za produzetak vize dobio "obicnu" Aufenthaltstitel, a ne plavu kartu. Apsolutno je moguce da dobijes plavu kartu, potrebno je jednostavno da apliciras. Stavka koja je najteza za pribaviti jeste neka vrsta "nostrifikacije" tvoje srpske fakultetske diplome. Idi lepo na ovu stranicu http://www.kmk.org/zab/zeugnisbewertungen.html sve ti pise sta trebas da uradis. To je jedna od stavki potrebnih za plavu kartu, cimanje je jer moras da prikupis te papire i prevode diploma (moja je sreca da mi je fakultet u Srbiji izdao pored cirilicne verzije i verziju na engleskom, tako da nisam morao nista zvanicno da prevodim na nemacki). Morao sam samo da odem u Einwohnmelderamt da mi sluzbenik tamo "potvrdi" da je engleski prevod moje diplome zaista prevod cirilicne diplome, sto je ovako interesantno bas bilo meni da vidim kako ce to da uradi - na kraju se ispostavilo da je samo gledao znakove, boje, odokativan raspored pasusa na stranici i broj stranica i rekao - "Da, ovo lici da je prevod od ovoga" i izudarao pecate i naplatio valjda evro po stranici ili tako nekako, ne secam se vise. To moras platiti + ZAB taksa za nostrifikaciju je 100 evra cini mi se. Ostale papire lako mozes nabaviti, pitaj u svom uredu za strance sta ti tacno treba, jer sam cuo par prica ljudi koji su aplicirali za plavu kartu i u mom uredu za strance u Fellbachu (kraj Stuttgarta) i mom kolegi sa posla u Stuttgartu nisu trazili identicne stvari, bilo je razlike u papirima, tako da ti je moj savet da se ne oslanjas na ono sto pise na netu, vec da direktno pitas svoj ured za strance. Nikakva pamet nije oko prelaska na plavu kartu, isto normalno predas kao i za produzetak i cekas. Kad ti stigne plava karta, ured za strance ce da ti uzme Aufenthaltstitel kartu i to je to. 120 evra me je kostala plava karta.

A sto se tice odgovora na tvoje pitanje - sve vreme koje si proveo sa Aufenthaltstitel se NE UBRAJA u onih 21 mesec potrebnih da (pod pretpostavkom da imas B1) dobijes neogranicen boravak u Nemackoj. Od momenta kada si predao zahtev (dakle ne dana kad je dobijes), od tada moras da cekas 21 mesec.
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.09.2013. u 09:50 - pre 129 meseci
Cao uerceg,

zahvaljujem se puno na odgovoru. Ja sam krenuo da popunjavam sam Steuererklärung za proslu godinu pa su mi ostala otvorena samo ta pitanja. Koristio sam 3 razlicita programa koje sam skinuo u demo verziji i proracunati povracaj mi je bio svaki put identican. Demo verzija je ogranicena da izvrsi samo mapiranje na Elster formular, koji se i predaje. Licenciracu jedan od programa i pokusati da sam isteram stvar do kraja. Korisno mi je bilo cuti tvoje iskustvo.

Sto se tice drugog pitanja, trazio sam bas dugo odgovor i jutros kad sam se najmanje nadao sam konacno nasao odgovor i to na stranici BAMF-a (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge), medju najcesce postavljenim pitanjima . Dodajem i link http://www.bamf.de/DE/Infothek...rteEU/blaue-karte-eu-node.html. Pitanje je bilo citiram "Können frühere Aufenthalte in der Bundesrepublik für die Niederlassungserlaubnis angerechnet werden?"
Da li mogu da se raniji boravci u Nemackoj uracunaju u vreme za dobijanje trajne dozvole? Koga interesuje detaljnije neka pogleda link. Prema ovom odgovoru moguce je, i to za period u kome su bili ispunjeni uslovi za plavu kartu.(visoka strucna sprema, bruto plata iznad propisane granice). Ukoliko budu pokusali da drugacije interpretiraju, pozvacu se na ove izvore, koji su centralni za celu Nemacku. :)

Svako dobro!

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.09.2013. u 16:43 - pre 129 meseci
Ala, nisam znao za ovo uracunavanje, ovo je i za mene nova informacija. Hvala na njoj, mogao bih da se pokusam grbaviti. Ja sam njih direktno pitao i cika u uredu za strance mi je odbrusio da ne moze nikako. Kad se priblizi 21 mesec od pocetka mog boravka ovde, bas cu da odem da probam da divanim sa njima, da vidim sta kazu.

Sto se tice softvera za porez, cuo sam da mozes da navedes tamo da si ga kupio i dobijes deo para nazad. :)

Srecno sa tim, ja se nisam interesovao za sada toliko, posto sam imao osobu koja je htela da mi to uradi, ali jednog lepog dana cu verovatno i ja to raditi.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 10:13 - pre 129 meseci
Citat:
uerceg: Pozdrav venerg,

Ja sam upravo sad u cetvrtak predao papire za obracun poreza za 2012. godinu. Naravno, nisam ih ja popunjavao, vec osoba iz Nemacke koja ima pojma o tome. U papirima nigde nisam naveo bilo kakvu informaciju o onome sta sam radio u Srbiji i bilo kakvom izvoru prihoda koji sam tamo imao. Sto se tice preseljenja, navedena je samo cena avionske karte kojom sam dosao u Nemacku i to mi je receno "mozda ces dobiti". Zena u Finanzamtu dok je kontrolisala moje papire nije apsolutno nista pitala da li sam radio u Srbiji i sta, bilo joj je jedino bitno da sam do jula 2012. (od kad sam zvanicno poceo da radim u Nemackoj) ziveo u Srbiji. Predao sam papire sad ovaj cetvrtak, receno mi je da cu dobiti pismo sa informacijom sta cu dobiti od novaca nazad za jedno 10-14 dana, a da ce novac biti uplacen na racun za 6-8 nedelja.
Ja sam izmedju ostalog od poreza odbio 2 puta troskove putovanja za razgovor za posao. Jednom za firmu koja me je zaposlila i jednom za firmu koja me nije primila. Za jedno sam mislim predao avionske karte, a drugi put je bilo standardno racunanje troskova puta: km*2*0.33 eur, tako nesto. Takodje, dobio sam nazad sav porez koji sam preplatio za prva 3 meseca(poceo sam od aprila), ali su mi u ukupan prihod uracunate i plate iz Srbije jer su mi trazili da im dostavim papir kao dokaz o prihodima za prva 3 meseca u Srbiji tako da tu na kraju i nije bila neka para.

Citat:
uerceg: Ala, nisam znao za ovo uracunavanje, ovo je i za mene nova informacija. Hvala na njoj, mogao bih da se pokusam grbaviti. Ja sam njih direktno pitao i cika u uredu za strance mi je odbrusio da ne moze nikako.
Vise puta sam pisao ovde da su male sanse da se dobije tacna informacija kada se random pita cinovnik u uredu za strance. Veze sa vezom oni nemaju sto se iz doticnog linka moze i videti.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 15:17 - pre 129 meseci
Da da, u pravu si.

Jedno pitanje onda na ovu temu bas. Stoji tamo u odgovoru na ovo pitanje sledece:

Citat:
Angerechnet werden Zeiten des Besitzes einer Blauen Karte EU. Darüber hinaus werden ggf. Zeiten des Besitzes einer früheren Aufenthaltserlaubnis angerechnet, wenn der Ausländer über einen Hochschulabschluss verfügte und ein Bruttogehalt erhielt, mit dem in dieser Zeit die nachfolgend genannten Mindestgehaltsgrenzen erfüllt wurden.


Da li ovo za diplomu znaci da sam u tom momentu uopste imao diplomu (svoju sa univerziteta u Srbiji) ili da sam je imao overenu zvanicno od strane ZAB?
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 19:53 - pre 129 meseci
Citat:
uerceg: Da da, u pravu si.

Jedno pitanje onda na ovu temu bas. Stoji tamo u odgovoru na ovo pitanje sledece:



Da li ovo za diplomu znaci da sam u tom momentu uopste imao diplomu (svoju sa univerziteta u Srbiji) ili da sam je imao overenu zvanicno od strane ZAB?



Mislim da je u pitanju igra reci i da nije akcenat na posedovanju diplome. Citiram drugi text sa ovog sajta:

Für die Inhaber der Blauen Karte EU in Deutschland besteht die Möglichkeit auf Erteilung eines unbefristeten nationalen Aufenthaltstitels (Niederlassungserlaubnis). Dafür muss neben den allgemeinen Voraussetzungen 33 Monate eine hochqualifizierte Beschäftigung ausgeübt und für diesen Zeitraum Beitragszahlung in eine Altersversorgung geleistet worden sein. Es gelten die weiteren Bedingungen des § 9 Abs. 2 Nr. 2 und 4-8 AufenthG. Im Falle der Nr. 8 wird bei Blaue Karte EU-Inhabern, die über einen Hochschulabschluss verfügen, von einem geringen Integrationsbedarf ausgegangen. Daher ist hier kein Nachweis eines abgeschlossenen Orientierungskurses notwendig. Falls der Inhaber der Blauen Karte EU Deutschkenntnisse auf dem Niveau B1 nachweist, kann er bereits nach 21 Monaten eine Niederlassungserlaubnis für Deutschland beantragen.

Na osnovu ovog markiranog dela potrebno je po mom misljenju da su ispunjeni istovremeno sledeci uslovi:
1. rad u struci sa diplomom
2. uplaceni su za taj period doprinosi sa platom vecom od minimalno propisane za dobijanje plave karte za odredjenu godinu.

Svaki od ta dva uslova je potreban ali ne i dovoljan da ti se to vreme racuna. Drugim recima period u kome nisi posedovao plavu kartu ali si ispunjavao sve uslove da podneses zahtev za nju, ti se po mom misljenju racuna. Ne treba zaboraviti to da je za dobijanje trajne dozvole potreban i dokaz o znanju nemackog jezika, ukoliko vreme cekanja zeli da se skrati sa 33 na 21 mesec.
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 20:09 - pre 129 meseci
Citat:
tdusko: Vise puta sam pisao ovde da su male sanse da se dobije tacna informacija kada se random pita cinovnik u uredu za strance. Veze sa vezom oni nemaju sto se iz doticnog linka moze i videti.


Cao tdusko,

Jel si sam popunjavao ili ti je pomogao Steuerberater, i da li si/ste pre nego sto su te pozvali navodio bilo sta o Srbiji, pa su ti onda trazili dokaze?Kako si i gde izvadio te dokaze?
 
Odgovor na temu

JovanaEllasa
English teacher
Novi Sad/Keln

Član broj: 317402
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 20:35 - pre 129 meseci
Pozdrav,

Pomogli ste mi da ne lutam što se tiče potrage za plavim papirom
Ali se u međuvremenu desilo nešto fino - poslodavac mi je ponudio ugovor o radu, na neodređeno, sve redovno.
Taj ugovor bi sada trebalo da odnesemo u Beograd, zajedno sa svim mojim dodatnim dokumentima.

Da li je to procedura, ili bi trebalo još nešto pored ugovora da nosim iz Nemačke (neki broj, neku adresu...)?
I još - da li zaista mora i može samo u Beogradu, ili može i nekako u Nemačkoj to da se uradi?

(imam srpski pasoš, nikada nisam živela/radila u Nemačkoj)

HVALA UNAPRED!
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 20:36 - pre 129 meseci
@venerg

Nismo sami, angazovali smo steuerberatera. Nakon sto smo sve poslali stiglo nam je pismo od finanz amta da dostavimo podatke o prihodima/porezu za prva 3 meseca u Srbiji. To sam dobio od firme u kojoj sam radio na jednom listu papira u dinarima
 
Odgovor na temu

venerg

Član broj: 317430
Poruke: 6
*.dip0.t-ipconnect.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2013. u 21:17 - pre 129 meseci
@tdusko

Zahvaljujem se puno na informacijama. :)
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.09.2013. u 15:02 - pre 129 meseci
Citat:
JovanaEllasa:
Pozdrav,

Pomogli ste mi da ne lutam što se tiče potrage za plavim papirom :D
Ali se u međuvremenu desilo nešto fino - poslodavac mi je ponudio ugovor o radu, na neodređeno, sve redovno.
Taj ugovor bi sada trebalo da odnesemo u Beograd, zajedno sa svim mojim dodatnim dokumentima.

Da li je to procedura, ili bi trebalo još nešto pored ugovora da nosim iz Nemačke (neki broj, neku adresu...)?
I još - da li zaista mora i može samo u Beogradu, ili može i nekako u Nemačkoj to da se uradi?

(imam srpski pasoš, nikada nisam živela/radila u Nemačkoj)

HVALA UNAPRED!


Da bi dobila radnu dozvolu (plavu kartu) neophodno je i da tvoja primanja budu najmanje 46.400 Evra bruto godisnje, jer mislim da tvoje zanimanje nije na listi deficitarnih u Nemackoj. U slucaju da posao dobijas na fakultetu onda ova cifra ne igra nikakvu ulogu. Radnu dozvolu ces dobiti i ona ce biti validna toliko dugo koliko imas posao na fakultetu.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.09.2013. u 15:04 - pre 129 meseci
Nesto za sve forumase: Da li i vi imate "probleme" sa prijavljivanjem virusa na ovoj strani? Moj antivirsuni program (Sophos) blokira pristup ovoj stranici sa porukom da je pronasao virus na ovoj stranici i da psotoji veliki rizik u pristupu istoj. Zan li neko nesto o ovome?
 
Odgovor na temu

Sasasanja

Član broj: 317548
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.09.2013. u 23:32 - pre 129 meseci
Pratim duze vreme forum pa vidim da mogu dobiti korisne informacije. Ove godine sam zavrsio fakultet, nasao firmu u Nemackoj koja me zaposljava i ugovor mi je stigao napokon, u ponedeljak predajem papire u ambasadu za ulaznu vizu. E sad mene zanima, posto u ugovoru pise da pocinjem od 7.oktobra, da li to moze da utice na proces dobijanja ulazne vize u smislu ubrzavanja kad vide kog datuma pocinje ugovor? Ili ih to uopste ne zanima?
Znam da se ceka mnogo duze, realno ne postoje sanse da tad pocnem da radim uzimajuci u obzir da po dobijanju ulazne vize tek treba da idem tamo i predam u birou za strance za boravisnu. (dobro je barem sto mogu poceti raditi sa onom privremenom dok ne stigne kartica).

I drugo pitanje je da li plata utice na to da li ce mi se odobriti viza, jer nemam bruto godisnje onih 35000 E vec nesto manje, ili je to bitno samo za plavu kartu?

Hvala unapred, svaka proverena info bi mi znacila
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.09.2013. u 06:57 - pre 129 meseci
Moze da utice na proces, ali mislim da to nikako nije sigurno. Dosta si knap sa predavanjem papira, ali sve je moguce. Ja sam svoju radnu vizu cekao tri i po nedelje, bio sam i ja tu zbijen sa vremenom od predaje do momenta kad sam trebao da krenem, ali ne ovoliko kao ti, ja sam jedno tipa 5 nedelja ranije predao i dobio. Isto sam mislio da necu stici na pocetak za prvi radni dan po ugovoru kako stoji, ali sam uspeo.

Ovo sto se tice ulazne vize, to ti je ista viza koju ces imati i sa karticom. Tebi je dozvoljen rad i boravak, tako da kad dobijes vizu iz ambasade, mozes od sutradan krenuti da radis.

Plata utice na to hoce li ti se odobriti viza ili ne, ali rangovi plata koji stoje u uslovima za dobijanje plave karte nisu kriterijumi za to da li ces ti u ambasadi dobiti vizu ili ne. Oni su drugaciji, mislim i nizi od uslova za plavu kartu, i plata mislim da ti treba biti dovoljna da oni procene da ces ti moci sebe da izdrzavas u Nemackoj. Da li postoji neki zvanicni dokument koji to tacno kazuje, ja ne znam. Ali ako ti je tek nesto manja od 35 000 bruto godisnje, nemoj da brines, sto se uslova plate tice, tu neces imati problema.
 
Odgovor na temu

Svijeca
Belma Kurtovic

Član broj: 317600
Poruke: 1
109.175.117.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.09.2013. u 20:06 - pre 129 meseci
Pozz svima
Na njihovj stranici imaju ovi papiri sto se moraju povaditi,za spajanje porodice,i pise orginal,i dvije kopije,pa me interesuje da li kopije moraju biti ovjerene kod notara?
 
Odgovor na temu

elvishodzic
Tuzla

Član broj: 317605
Poruke: 2
109.175.98.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.09.2013. u 00:22 - pre 129 meseci
Citat:
Sasasanja:
Pratim duze vreme forum pa vidim da mogu dobiti korisne informacije. Ove godine sam zavrsio fakultet, nasao firmu u Nemackoj koja me zaposljava i ugovor mi je stigao napokon, u ponedeljak predajem papire u ambasadu za ulaznu vizu. E sad mene zanima, posto u ugovoru pise da pocinjem od 7.oktobra, da li to moze da utice na proces dobijanja ulazne vize u smislu ubrzavanja kad vide kog datuma pocinje ugovor? Ili ih to uopste ne zanima?
Znam da se ceka mnogo duze, realno ne postoje sanse da tad pocnem da radim uzimajuci u obzir da po dobijanju ulazne vize tek treba da idem tamo i predam u birou za strance za boravisnu. (dobro je barem sto mogu poceti raditi sa onom privremenom dok ne stigne kartica).

I drugo pitanje je da li plata utice na to da li ce mi se odobriti viza, jer nemam bruto godisnje onih 35000 E vec nesto manje, ili je to bitno samo za plavu kartu?

Hvala unapred, svaka proverena info bi mi znacila




Zdravo zdravo...

Ja sam Elvis. Citao sam ovaj post i shvatio da smo u slicnoj poziciji, stim da si ti vec tamo gdje ja planiram biti :) odnosno da si ti vjerovatno prosao ovo kroz sto ja prolazim...

Zavrsio sam fakultet (elektrotehnike, odsjek: komunikacije, dipl,ing.) prije 2 mjeseca. Od tada saljem aplikacije u firme u Njemackoj (40-50aplikacija), ali bezuspjesno (nisam jos dobio niti jedan poziv na razgovor ili telefonski poziv). Mozes li mi ti dati svoja iskustva kako si dosao do posla? Jesi li bio "na licu mjesta" kad si slao Bewerbungen? Nosio licno? Ili si slao iz svoje zemlje?


Imam osjecaj, da oni likovi u firmama, kada procitaju moj CV i vide adresa ...Tuzla, BiH... odmah bace u trash moj CV i Bewerbung. (?!) ...iako ja mogu doci u roku od 24 sata na interview kad bi me eventualno pozvali..

Sto se tice jos nekih detalja o meni: govorim perfektno njemacki jezik, nemam radnog iskustva (osim nekih praksi) i imam djevojku (njemicu) koja zivi u Mainzu.


Imas li neki prijedlog? ili mi barem napisi put koji si ti prosao od apliciranja do predavanja za vizu..

Ova pitanja se odnose i na ostale forumase! Ako neko ima neki konstruktivan prijedlog, molim VAS "pomagajte". Odgovore mi rado mozete poslati i na mail [email protected] buduci da sam mozda pisao na pogresnoj temi...

Pozdrav!!
Elvis H.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.09.2013. u 13:55 - pre 129 meseci
Ja bih stavio adresu od devojke u CV, i uzeo jedan nemacki pri-pejd broj i njega stavio u CV ... ne moras se ni javljati na njega, mozes preslusati glasovnu postu na svom nalogu preko neta, i posle pozvati i objasniti da si trenutno u BiH i ali sledece nedelje mozes doci u D. Ukoliko nemas iskustva obicno se firme nece cimati da te dovedu , a ne mogu te nesto posebno jeftino dobiti, jer za 35-40k ce se naci i tamo studenti bez iskustva koji ce raditi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188426 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.