Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187237 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.06.2013. u 08:26 - pre 132 meseci
Koliko ja znam: Iskreno - legalno NE, nelegalno DA.

Sa tom vizom koju ces dobiti za ucenje jezika ne bi trebao da imas pravo na rad u Nemackoj, tako da u tom slucaju legalno ne mozes naci posao. Jedina opcija bi ti tad bila rad na crno, a pitanje je koliko ti se to isplati, pogotovo imajuci u vidu da bi da jednog dana zivis u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

aniandre
Ivan Ivan

Član broj: 313728
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.06.2013. u 22:20 - pre 132 meseci
zena moja ima slovenački pasoš,a ja srpski,planiramo da odemo u Berlin,da li se prijavljujem gore za vizu ili moram u ambasadu BG ?Da li moja supruga mora da radi da bi ja dobio vizu ?Na kolko se dobija ta prva viza kad si ozenjen sa drzavljankom EU ?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.06.2013. u 23:02 - pre 132 meseci
Ovo pitanje da li mozes u Berlinu ili moras ici u ambasadu u Beogradu definitivno zavisi od ureda za strance u gradu u kojem planiras da zivis (tj. od savezne republike). Ovde sam video da su ljudi uspevali sve da srede u Nemackoj, neki nisu, a i meni su rekli da u mom mestu nema nikakve sanse da se to moze srediti odavde, vec iskljucivo zahtev za vizu mora da se preda u ambasadi u Beogradu.
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2013. u 00:07 - pre 132 meseci
Pozdrav ljudi. Zna li neko nesto o novom zakonu koji treba da stupi na snagu 1.jula i po kome bi trebalio da se olaksa zaposljavanje deficitarnih kadrova sredjivanjem papira direktno u policiji bez cimanja po ambasadama u maticnoj drzavi?

[Ovu poruku je menjao Dr.Dzek dana 08.06.2013. u 06:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2013. u 08:10 - pre 132 meseci
neki link ?
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2013. u 08:23 - pre 132 meseci
imam problem sa salnjem poruke
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.06.2013. u 08:29 - pre 132 meseci
To sam procitao na norveskom imigracionom forumu, jer je tamo takva procedura, pa je jedan clan pisao da ce to poceti i u nemackoj da se primenjuje kako bi popunili manjak deficitarnih kadrova. POZDRAV!!!

ovo sam iskopirao sa te teme

Za one koji su mi se javljali na pp a da ne odgovaram i ne trazim ko je sve a prate sigurno temu napisacu ovde

U Nemackoj od 1.jula stupa na snagu novi zakon o olaksanom zaposljavanju ljudi koji nisu iz EU a imaju zanimanja koja su deficitarna. Vec se zna da njima fali oko 60 000 zdravstvenih radnika i da je za ljude koji nisu iz EU po postojecem zakonu bilo nemoguce dobiti radne papire u ambasadi pa se cesto desavalo da kolege bez po muke zadnjih godina nadju posao negde u Nemackoj ali u ambasadi dobiju odbijenicu bez obzira na ugovor i insistiranje bolnice koja zeli da ih primi. Novim zakonom bi to trebalo da se ispravi a izdavanje papira se nece raditi u ambasadi nego na licu mesta u stanici policije,nesto tipa kao u Norveskoj i ovime bi poslednja prepreka za zaposljavanje bila ukinuta,ona administrativna.

Dakle resili su izgleda konacno da se pozabave deficitom u zdravstvu koji imaju i ono sto se zna za sada je da je nasa srednja medicinska opsteg smera priznata za bolnicara odmah a da bi bila komplet priznata potrebno je da se polozi nemacki drzavni ispit i to kazu da moze da se odradi vec nakon par meseci rada. Sto se drugih smerova tice ne znam nista ali iz iskustva znam da nemci ne filozofiraju mnogo vec diplome nostrifikuju po sistemu "sta umes a sta ne umes" a ne koju si ocenu imao iz likovnog i da li si casove imao cetvrtkom ili utorkom,u Austriji dosta vise cepidlace sa planovima i programima i za srednju i za visu medicinsku i mnogo vise paznje posvecuju sta si i koliko imao u tom programu dok kod nemaca vise idu na to koliko ti znas u praksi i na osnovu toga ti odredjuju nostrifikaciju.

Eto,izvinjavam se na off topicu i nadam se da mi niko nece zameriti.

O ovome je pisao nas clan Delija Sever
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/delija_sever031
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2013. u 11:55 - pre 132 meseci
Citat:
lala7:
Konacno je moguce zaposljavanje medicinskih sestara iz Srbije u Nemackoj. Izvesna gospodja Kobler, poreklom iz Vojvodine, ima firmu u Berlinu i potpuno besplatno posreduje u zaposljavanju kao i kompletnom procese integracije. Svi zainteresovani joj se mogu javiti na e-mai [email protected]. Potrebna je srednja medicinska skola-opsti smer, polozen drzavni ispit i izvesno znanje nemackog jezika. Ona ce objasniti detalje. Zvanicni centri za polaganje nemackoj jezika su u Srbiji su:
http://www.osd.at/default.aspx?SIid=64&LAid=1
http://www.goethe.de/ins/cs/bel/srindex.htm?wt_sc=belgrad

Iskreno se nadam da ce uspeti svi oni koji to godinama pokusavaju. Srecno :)


Malo pojasnjenje. Gospodja je Personaldienstleisterin (ima firmu koja se bavi "iznajmljivanjem" radnika drugim firmama). Za one (uglavnom iz Srbije) koji ne znaju kako to funkcionise, sklapa se ugovor sa njenom firmom, a ona vas kasnije "iznajmljuje" klinikama, bolnicama, starackim domovima... Zvanicno ste zaposleni u njenoj firmi i ona vas placa. Naravno, ona naplacuje usluge svoje firme od firme kod koje radite i isplacuje vas a jedan deo novca ostaje njoj. Na taj nacin funkcionise na hiljade ovakvih firmi u Nemackoj. Kao sto je korisnik sa nickom "lala7" napisao ona vam nece uzeti novac za nalazenje posla, ali ce mesecno uzimati jedan deo novca firme u kojoj radite i u kojoj bi sigurno imali vecu platu da ne radite preko ovakve firme za "iznajmljivanje" radnika. Da se razumemo, ovo nije nista nelegalno i veliki broj radnika (Nemaca takodje) radi preko ovih firmi, ali i gotovo svi zele da napuste ovakav vid zaposljavanja i pokusavaju da sklope direktan ugovor sa poslodavcem. Za ljude koji dolaze iz inostranstva ovo je mozda najjednostavniji i najsigurniji (a mozda i jedini) nacin da se docepaju Nemacke, a onda traziti sto bolje radne i finansijske uslove. Postoji i Facebook adresa gospodje Paole Kolber:

https://www.facebook.com/paola.kobler?ref=tn_tnmn

Koliko sam ovde video potrebno je i poznavanje Nemackog jezika na nivou B1. Dakle ako neko od medicinskog osoblja zeli u Nemacku, sto pre na ucenje Nemackog jezika.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.06.2013. u 14:14 - pre 132 meseci
Citat:
Dr.Dzek:
To sam procitao na norveskom imigracionom forumu, jer je tamo takva procedura, pa je jedan clan pisao da ce to poceti i u nemackoj da se primenjuje kako bi popunili manjak deficitarnih kadrova. POZDRAV!!!



To je nesto ovakvo, ali ni ovde nema vise detalja

http://www.vpmk.de/en/news/fac...n-list-of-shortage-occupations

 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.adsl-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.06.2013. u 16:08 - pre 132 meseci
Pozdrav svima,

jednom sam pisala o tome ovde, ali sad je pitanje malo drugacije, a cini mi se da je Harz pokusao da mi poslaje pp, ali avaj.

naime, radi se o sledecem:

moj muz bi trebalo septembra da ode u DE i pohadja kurs Nemackog, stim sto bi tamo slusao B2 ( program za taj nivo)

Koja skola je najbolja, da je cena pristupacna,
koji grad, jer planira da boravi tamo mesec dana,

da li u sklopu skole postoji i smestaj koji skola obezbedjuje, i ovo nam je bitno zbog cene.

Molim sve koji znaju da mi posalju ili ovde i li pp.

Planira negde u septembru da pohadja kurs, jer sada ocekujemo bebicu. Pretpostavljam da se treba ranije prijaviti zbog ogranicenog broja polaznika.


Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.06.2013. u 09:00 - pre 131 meseci
Weide,

iznecu iskustva svoje supruge. Ona je prosle godine slusala B2 ali ne znam tacno koji B2 obzirom da ima B2.1 itd. na Geothe institutu u Bremenu. Za cenu se ne secam ali to mozes lako da proveris na sajtu. Mislim da su oni jaki sa cenama ali smo mi isli kao na ''siguricu'' jer nismo znali da li su druge diplome priznate... Smestaj je, za tih mesec i malo preko, imala kod nemacke porodice. Oni imaju dogovor sa Geothe institutom i imala je svoju sobu, uslovi kucni, porodica je bila vise nego pristojna. Obicno je taj smestaj negde u blizini ili dobro povezan prevozom.

ako nekako mogu jos da pomognem kazi
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2013. u 18:03 - pre 131 meseci
Dobar dan, da li bi neko mogao da mi kaze da li prilikom menjanja pasosa, moram da menjam i licnu kartu? danas sam bila u nemackoj ambasadi, i posto mi stoji devojacko prezime (udajem se ovih dana), rekli su mi da moram da promenim u vencano? I zanima me koju adresu da stavim u novi pasos? Da li sadasnju (Srpsku) ili onu gde cu ziveti kod muza u Nemackoj tek kad budem dobila vizu? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
..:880:158:ddb2:5bfc:8c8f:c07d



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2013. u 21:50 - pre 131 meseci
Postovana toskiki,
na prvo pitanje ne znam odgovor. Proverite u svom SUP-u pa ako ne morate zbog pasosa da imete i novu LK onda mozda mozete da izbegnete taj trosak. Ja sam bila u situaciji kao i Vi i mislim da mi lk ni za sta nije bila potrebna (mada sam je ja uzela istovremeno kad i pasos). Sto se adrese tice navedite srpsku, jer Vi jos niste ovde i niste prijavljeni. Kada dodjete i prijavite se dobicete anmeldung i tek tada cete se voditi da zivite ovde (do tada nemate nikakav dokaz da zivite ovde da bi to prilozili za upis adrese). To je moja preporuka, ja bih tako uradila na Vasem mestu. Tj. ja sam tako uradila i nisam imala nikakvih problema do sada.
Srdacan pozdrav, Ana.
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.06.2013. u 01:19 - pre 131 meseci
Hvala puno na odgovoru :) Tako cu i da uradim onda!
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.06.2013. u 09:53 - pre 131 meseci
@toskiki
Za vadjenje pasosa ti je potrebna licna karta tako da mislim da ces morati i nju da promenis.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

COCO CHANEL
BG

Član broj: 314973
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.06.2013. u 14:50 - pre 131 meseci
Stavljas adresu iz Srbije,posto ti je Srpski pasos,ne mozes u njemu imati adresu iz Nemacke.
Prvo menjas licnu kartu i na osnovu nje,menjas pasos.Ali pre toga upisujes se u knjigu vencanih i sa tim dokumentom odlazis da ti se u izvodu drzavljanstva i izvoda maticne knjige promeni prezime....
Coco Chanel
 
Odgovor na temu

toskiki

Član broj: 315827
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2013. u 15:37 - pre 131 meseci
Hvala vam, eh mislila sam da mogu nekako da izbegem i vadjenje nove l.k... Koja komplikacija
 
Odgovor na temu

COCO CHANEL
BG

Član broj: 314973
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.07.2013. u 15:47 - pre 131 meseci
Reci mi,molim te,jesi li predala papire u ambasadu?Koliko su ti rekli da cekas?
Coco Chanel
 
Odgovor na temu

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
212.200.82.*



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2013. u 23:56 - pre 131 meseci
Pozdrav svima,
interesuje me (ako ne skrećem mnogo sa teme), bilo kakva informacija o ovim medicinarima opštog smera, njih 250 što su trebali da odu, ili su otišli za Nemačku... šta se dešava? O njima nigde ni traga ni glasa ni informacije kako teku koraci...
Hvala!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

bao
Belgrade, Serbia

Član broj: 316343
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.07.2013. u 00:14 - pre 131 meseci
Pozdrav svima.
Trenutno sam se ukljucio u forum i mozda cu se ponoviti ali su mi potrebne hitno informacije u vezi javljanja na Biro za strance po dobijanju ulazne radne vize u Nemackoj.
Naime, firma koja me je angazovala tvrdi da moze da me prijavi i da mi zavrsi sve potrebno bez mog prisustva u Auslender birou, obzirom da me upucuju na rad u drugu drzavu i da necu imati vremena da to licno odradim.
Koja je zaista procedura i koja su mi dokumenta potrebna.
Za koliko se dana zavrsava kompletna prijava i da li i nakon koliko vremena treba opet da se javim u auslender biro.
U vizi mi stoji da se javim auslender birou u jednom gradu (sediste firme), a firma bi da me prijavi u auslender birou u sasvim drugom gradu. Da li je to neki problem?
Kakva su vasa iskustva, svaka informacija je dobrodosla.

Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187237 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.