Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185332 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2013. u 20:03 - pre 126 meseci
Jos jedno pitanje, u formularu sto se popunjava tacka 17 Da li se zadrzava stalno prebivaliste izvan Savezne Republike Nemacke?

Sta ste odgovorili da ili ne
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.11.2013. u 20:57 - pre 126 meseci
Citat:
Rina23: Jos jedno pitanje, u formularu sto se popunjava tacka 17 Da li se zadrzava stalno prebivaliste izvan Savezne Republike Nemacke?

Sta ste odgovorili da ili ne


Ja kad sam predavao zahtev za radnu vizu u ambasadi tu nisam nista stavio, pa mi je receno tamo da stavim DA i tipa adresu u Srbiji. Kad je zena predavala zahtev, isto smo tako napisali, niko joj to tamo nije ni pogledao. Ako bas nisi sigurna, ostavi prazno, ako je problem sto nisi popunila, pitace te tamo. Nije nista bitno, u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.mts.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 08:33 - pre 126 meseci
Evo da pokusam nekome da pomognem da dodje u Nemacku. Konkurs je za Institut za Informatiku Tehnickog Univerziteta u Clausthal-u. Za pojedinosti pogledajte link. Ono sto ne pise u ponudi za posao je plata, koja je oko 2200 evra i koja je vise nego dovoljna za zivot u Clausthal-Zellerfeldu. Ovde su troskovi zivota (za nemacke uslove) veoma niski. Npr. dvosoban stan od 60-70 km2 se moze naci za oko 300 evra (moje licno misljenje je da je ova plata ekvivalent plati od oko 3000 Evra u nekom skupljem gradu kao sto su München, Hamburg, …). Za vise pojedinosti postavite pitanje pa cu odgovoriti.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1145

Evo ga jos jedan oglas, ovoga puta za Ekonomski institut. Mada po uslovima pre bi odgovaralo nekome ko je iz informaticarske branse.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1144


[Ovu poruku je menjao Harz dana 23.11.2013. u 10:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sapphire
Denis Biondić
.NET software developer
Nürnberg, Germany

Član broj: 213086
Poruke: 290
*.pool.mediaWays.net.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 21:21 - pre 126 meseci
Citat:
Harz: Evo da pokusam nekome da pomognem da dodje u Nemacku. Konkurs je za Institut za Informatiku Tehnickog Univerziteta u Clausthal-u. Za pojedinosti pogledajte link. Ono sto ne pise u ponudi za posao je plata, koja je oko 2200 evra i koja je vise nego dovoljna za zivot u Clausthal-Zellerfeldu. Ovde su troskovi zivota (za nemacke uslove) veoma niski. Npr. dvosoban stan od 60-70 km2 se moze naci za oko 300 evra (moje licno misljenje je da je ova plata ekvivalent plati od oko 3000 Evra u nekom skupljem gradu kao sto su München, Hamburg, …). Za vise pojedinosti postavite pitanje pa cu odgovoriti.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1145

Evo ga jos jedan oglas, ovoga puta za Ekonomski institut. Mada po uslovima pre bi odgovaralo nekome ko je iz informaticarske branse.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1144


[Ovu poruku je menjao Harz dana 23.11.2013. u 10:21 GMT+1]


2200€ brutto? A ako navodis netto onda to zavisi od osobe do osobe i mnogih licnih karakteristika ...
My programs don’t have bugs, they just develop random features.
 
Odgovor na temu

aniandre
Ivan Ivan

Član broj: 313728
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 22:24 - pre 126 meseci
Moja supruga je slovenački drzavljanin ,a ja srpski,planiramo u Berlinu da zivimo,prijavićemo se kod druga koji ima veliki stan, tako da moze da nas prijavi,a mene interesuje da li neko zna šta je potrebno od dokumenata za prijavu u ured.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.mts.telekom.rs.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 22:38 - pre 126 meseci
Citat:
Sapphire:
Citat:
Harz: Evo da pokusam nekome da pomognem da dodje u Nemacku. Konkurs je za Institut za Informatiku Tehnickog Univerziteta u Clausthal-u. Za pojedinosti pogledajte link. Ono sto ne pise u ponudi za posao je plata, koja je oko 2200 evra i koja je vise nego dovoljna za zivot u Clausthal-Zellerfeldu. Ovde su troskovi zivota (za nemacke uslove) veoma niski. Npr. dvosoban stan od 60-70 km2 se moze naci za oko 300 evra (moje licno misljenje je da je ova plata ekvivalent plati od oko 3000 Evra u nekom skupljem gradu kao sto su München, Hamburg, …). Za vise pojedinosti postavite pitanje pa cu odgovoriti.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1145

Evo ga jos jedan oglas, ovoga puta za Ekonomski institut. Mada po uslovima pre bi odgovaralo nekome ko je iz informaticarske branse.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1144


[Ovu poruku je menjao Harz dana 23.11.2013. u 10:21 GMT+1]


2200€ brutto? A ako navodis netto onda to zavisi od osobe do osobe i mnogih licnih karakteristika ...


U pravu si. Medjutim na prostorima bivse Jugoslavije plate su uvek izrazene u neto iznosu, i nasi ljudi razmisljaju o neto a ne o bruto iznosu. Zbog toga je ovo (pretpostavljeni) neto iznos za nekoga ko dolazi kao singl (takvi su najcesci na Univerzitetima). Ozenjeni (udate) dobijaju nesto veci iznos jer se nalaze u nizoj poreskoj grupi. Za decu se dobija deciji dodatak, koji zavisi od pokrajine, i iznosi oko 200 Evra. Bruto iznos ne znam, iz prostog razloga sto sam ja potpisao ugovor (der öffentliche Dienst) po starom pravilniku za obracunavanje, koji je bio nesto povoljniji za zaposlene (zbog toga sam i napisao "oko" racunajuci otprilike koliko je umanjen taj iznos po novom pravilniku). Zadovoljan? :-)
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 22:52 - pre 126 meseci
Plata je dobra za te uslove, stan od 60m2 za 300e... u Becu i Minhenu je garaza 140e mesecno a ne stan :) A i zivot je mnogo opusteniji u manjim gradovima , posebno ako su univerzitetski... Mada sve zavisi ko sta voli.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.11.2013. u 23:48 - pre 126 meseci
Citat:
Harz:
Citat:
Sapphire:
Citat:
Harz: Evo da pokusam nekome da pomognem da dodje u Nemacku. Konkurs je za Institut za Informatiku Tehnickog Univerziteta u Clausthal-u. Za pojedinosti pogledajte link. Ono sto ne pise u ponudi za posao je plata, koja je oko 2200 evra i koja je vise nego dovoljna za zivot u Clausthal-Zellerfeldu. Ovde su troskovi zivota (za nemacke uslove) veoma niski. Npr. dvosoban stan od 60-70 km2 se moze naci za oko 300 evra (moje licno misljenje je da je ova plata ekvivalent plati od oko 3000 Evra u nekom skupljem gradu kao sto su München, Hamburg, …). Za vise pojedinosti postavite pitanje pa cu odgovoriti.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1145

Evo ga jos jedan oglas, ovoga puta za Ekonomski institut. Mada po uslovima pre bi odgovaralo nekome ko je iz informaticarske branse.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1144


[Ovu poruku je menjao Harz dana 23.11.2013. u 10:21 GMT+1]


2200€ brutto? A ako navodis netto onda to zavisi od osobe do osobe i mnogih licnih karakteristika ...


U pravu si. Medjutim na prostorima bivse Jugoslavije plate su uvek izrazene u neto iznosu, i nasi ljudi razmisljaju o neto a ne o bruto iznosu. Zbog toga je ovo (pretpostavljeni) neto iznos za nekoga ko dolazi kao singl (takvi su najcesci na Univerzitetima). Ozenjeni (udate) dobijaju nesto veci iznos jer se nalaze u nizoj poreskoj grupi. Za decu se dobija deciji dodatak, koji zavisi od pokrajine, i iznosi oko 200 Evra. Bruto iznos ne znam, iz prostog razloga sto sam ja potpisao ugovor (der öffentliche Dienst) po starom pravilniku za obracunavanje, koji je bio nesto povoljniji za zaposlene (zbog toga sam i napisao "oko" racunajuci otprilike koliko je umanjen taj iznos po novom pravilniku). Zadovoljan? :-)


Pozdrav, Harz.
Drugo nisam ni ocekivala od nekoga ko je tako ljubazan i predusretljiv kao ti, nego da proba da pomogne nasim ljudima. Iskreno, ova plata je fantasticna (ne samo za mali grad, nego i za vece) za posao na univerzitetu. Ja kao wissenschftliche mitarbeiter pocetnik na svom Uni-ju imam manje od 1000 evra mesecno (netto, a udata sam) za prakticno isti posao koji je naveden u tvom oglasu (ali na zalost, nisam u tehnickim naukama :( ). Pa prema tome, ljudi, samo napred, ovakva prilika se ne pruza cesto. Probajte da je ugrabite. Srdacan pozdrav jos jednom, Harz. Ana
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2013. u 07:50 - pre 126 meseci
Ana34, proveri privatne poruke.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.11.2013. u 21:35 - pre 126 meseci
Da li moze da se prijavi boravak u Nemackoj, ukoliko nemate izlaznu vizu od strane nemackog konzulata iz Beograda
 
Odgovor na temu

NNikola
Berlin

Član broj: 44447
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.11.2013. u 01:42 - pre 126 meseci
Pratim dugo forum, ali do sada nisam pisao u temi.

Harz, ovim putem ti se i ja zahvaljujem na pomoci i informacijama o poziciji na pomenutom institutu. Svakako da nije bilo tebe ne bih se ni prijavio :) Ja sam iskoristio prosli put, kada je covek izneo slicnu ponudu i zaista sam zahvalan, jer cesto ima bliskih rodjaka koji bi inace mogli, a nisu pomogli ni blizu kao Harz.

Inace ne znam da li je to standardan period cekanja, ali evo za svaki slucaj da kazem svima koji se prijave pa mozda budu duze cekali odgovor (a mozda i ne, mozda je to samo kod mene slucaj): aplicirao sam krajem oktobra na jednu slicnu poziciju i jos uvek cekam njihovu konacnu odluku. Do sada su mi poslali dva mejla (poslednji pre 5 dana) u kojima me obavestavaju da ce proces selekcije potrajati. Zainteresovanima zaista preporucujem da se prijave, a ja se nadam najboljem - u slucaju uspeha bar pola je Harzova zasluga :) Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2013. u 21:22 - pre 126 meseci
Citat:
NNikola:
Pratim dugo forum, ali do sada nisam pisao u temi.

Harz, ovim putem ti se i ja zahvaljujem na pomoci i informacijama o poziciji na pomenutom institutu. Svakako da nije bilo tebe ne bih se ni prijavio :) Ja sam iskoristio prosli put, kada je covek izneo slicnu ponudu i zaista sam zahvalan, jer cesto ima bliskih rodjaka koji bi inace mogli, a nisu pomogli ni blizu kao Harz.

Inace ne znam da li je to standardan period cekanja, ali evo za svaki slucaj da kazem svima koji se prijave pa mozda budu duze cekali odgovor (a mozda i ne, mozda je to samo kod mene slucaj): aplicirao sam krajem oktobra na jednu slicnu poziciju i jos uvek cekam njihovu konacnu odluku. Do sada su mi poslali dva mejla (poslednji pre 5 dana) u kojima me obavestavaju da ce proces selekcije potrajati. Zainteresovanima zaista preporucujem da se prijave, a ja se nadam najboljem - u slucaju uspeha bar pola je Harzova zasluga :) Pozdrav!


Javi se kad stignes.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.12.2013. u 21:33 - pre 126 meseci
Jos jedan oglas, ovoga puta za fizicare ili one koji se bave materijalima, koji imaju osnove u oblasti fizike cvrstog stanja i termofizike. Pozeljno (nije obavezno) poznavanje programiranja (ovo shvatiti uslovno jer se ne trazi znanje programiranja kao sto je to potrebno programerima, vec vise kao neko pomocno sredstvo za laksu obradu komplikovanih izracunavanja). Znanje nemackog jezika nije neophodno (moguce je konkurisati samo sa znanjem engleskog). Zene imaju prednost. Za pojedinosti, kao i ranije, javite se.

http://www.tu-clausthal.de/stellenangebote/?id=read&nr=1146

[Ovu poruku je menjao Harz dana 01.12.2013. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.12.2013. u 20:21 - pre 126 meseci
Da li mogu da kupim avionsku kartu online na germanwings, a da putujem iz Beograda ili moram preko nekih agencija?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.12.2013. u 21:13 - pre 126 meseci
Citat:
Rina23:
Da li mogu da kupim avionsku kartu online na germanwings, a da putujem iz Beograda ili moram preko nekih agencija?


Nema veze ko i odakle putuje, ko i odakle placa (online). Moze bilo ko i svejedno odakle da plati kartu koja ce glasiti na bilo koje ime (tvoje ime). Nekada low cost kompanije nisu jeftinije od "regularnih" aviokompanija (low cost najcesce naplacuju sve, kofer, chekiranje, ...) te stoga proveri mozda nadjes nesto jeftinije ovde:

www.swoodoo.com

Srecan put!
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.12.2013. u 21:25 - pre 126 meseci
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Matej021
NS

Član broj: 319546
Poruke: 9



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2013. u 15:16 - pre 126 meseci
Pozdrav svima!
Do sada nisam pisao na forumu, ali sam pročitao dosta sjajnih informacija.

Imam par pitanja za vas.

Meni su rođaci u pokrajini Baden-Württemberg našli firmu koja bi me mogla zaposliti. Posalo sam svoje papire još u septembru i oni su to prosledili u nemački zavod za zapošljavanje i sad se čeka njihov odgovor.
Ako odgovor bude pozitivan, onda bih trebao da odem tamo na razgovor i da dalje nastavim proceduru oko vize u nemačkoj ambasadi.

Ono što mene zanima je:

1. Kakva je procedura u tom zavodu i koliko se čeka na odgovor?
2. U slučaju dobijanja ugovora o radu, da li datum početka treba da bude pomeren za neko očekivano vreme odobravanja vize ili to ne igra nikakvu ulogu?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2013. u 16:56 - pre 126 meseci
Citat:
Matej021:1. Kakva je procedura u tom zavodu i koliko se čeka na odgovor?

Koliko su meni objasnili, procedura ukratko izgleda ovako:
- Kada firma pošalje zahtev Uredu za zapošljavanje da hoće da zaposli tebe iz Srbije, gleda se prvo da li postoji možda neko u Nemačkoj (na birou ili gde već) ko bi mogao da radi taj posao. Ja ne znam koliko ovo traje, i nije mi niko to sa sigurnošću rekao. Sve što mogu reći jesu čaršijske priče po kojima to traje oko 2 nedelje.
- Ukoliko niko iz Nemačke nije nađen, pokušava da se vidi da li neko iz EU može da obavlja taj posao. Ista priča za vreme, ne znam koliko traje, čuo sam da i to traje oko 2-3 nedelje.
- Ukoliko na kraju ne pronađu nikoga, odobriće firmi da ti izda Ugovor o radu.

Ovo zvuči ovako nemoguće, ali navodno tako funkcioniše i u suštini ako firma hoće da te zaposli, dobićeš ugovor. Zašto toliko traje, ko zna. Možda je HR služba neažurna, može biti svašta.

Citat:
Matej021:2. U slučaju dobijanja ugovora o radu, da li datum početka treba da bude pomeren za neko očekivano vreme odobravanja vize ili to ne igra nikakvu ulogu?


Ne znam ti tačno odgovoriti, moja je procena da u svakom slučaju igra ulogu, jer ako ti firma da ugovor 26. januara i tamo piše da moraš krenuti da radiš od 1. februara, nećeš stići dobiti vizu u svakom slučaju. U svakom slučaju bi trebao napomenuti firmi da je potrebno neko vreme da ti se izradi viza. Moj kolega iz firme je čekao vizu pet nedelja, ja sam je dobio nakon tri i po, odoka. Tako da, po mom mišljenju, bilo bi lepo da imaš minimum četiri nedelje od momenta kada posetiš ambasadu do momenta kada počinješ da radiš. Iskustva su verovatno raznorazna, neko je čekao mnogo duže, neko možda i kraće. Ja ti ovo prenosim samo iz svog iskustva.

I naravno - ako su lagali mene, i ja lažem tebe. :)
 
Odgovor na temu

Matej021
NS

Član broj: 319546
Poruke: 9



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.12.2013. u 18:02 - pre 126 meseci
Citat:
I naravno - ako su lagali mene, i ja lažem tebe. :)


uerceg, hvala ti puno!
Svaka informacija je dobrodošla.

Čekam odgovor od njih i onda ću znati na čemu sam.
 
Odgovor na temu

aurora09
DE

Član broj: 314028
Poruke: 31
*.pools.arcor-ip.net.



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.12.2013. u 00:08 - pre 126 meseci
Pozdrav uerceg,

Interesuje me u kojim slučajevim važi procedura za zapošljavanje koju si opisao? Kada neko ne podleže pravilima za plavu kartu ili..?

Moj slučaj (dipl.el.ing) je bio sledeći - pozvana sam na intervju u firmu, odmah nakon razgovora su mi saopštili da sam primljena, otišli smo kod direktora i potpisali ugovor, sve je trajalo ukupno 2 sata. Sutradan po povratku u Srbiju, otišla sam u ambasadu, od dokumenata su bili bitni samo ugovor o radu i diploma s faksa, i nakon tri dana je bila gotova viza. Kad sam došla u Nemačku, započela sam proces za plavu kartu.

Btw, mislim da datum na ugovoru nema nikakvu bitniju ulogu; proces u ambasadi je jako brz ako ispunjavaš sve uslove, i kad dođeš po vizu pitaju te koji datum hoćeš da ti piše na vizi. Jedino znam za slučaj programera koji nije ispunjavao formalne uslove obrazovanja potrebne za plavu kartu, tražili su malo više dokumenata i vraćali ga iz ambasade par puta, pa se to oteglo i njegov dolazak je bio mesec dana nakon datuma predviđenog ugovorom, ali to nije bio nikakav problem za firmu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185332 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.