Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188520 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2013. u 11:06 - pre 130 meseci
Mi smo dobili povracaj poreza oko 1200 eur, prilozili smo isecke sa bankomata gde ja u Srb podizem novac sa njegovom karticom, i rekli su da vise od toga ne mozemo dobiti
 
Odgovor na temu

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.pools.arcor-ip.net.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.08.2013. u 22:51 - pre 130 meseci
Citat:
uerceg: A kako im dokazes da si podigao i dao porodici tih 4020? Nije valjda da odes samo tamo, uzmes obrazac i trazis 4020 evra nazad bez da si im ista pokazao? Unapred hvala na odgovoru.

Ajde da probam da objasnim na svom primeru, posto sam i ja nov u Nemackoj, tek sam tu dva meseca. Svako ko je ozenjen trebao bi da bude u poreskoj klasi 3, 4 ili 5; 2 je za samohrane roditelje koji imaju staranje nad decom, a 1 je za samce. Meni su odredili jedinicu, sto glavnoj osobi za plate u mojoj firmi nije bilo bas potaman jer sam ozenjen i imam decu, te je ona meni rekla da idem u Finanz amt da mi isprave poresku klasu. To ja i uradim, odem u glavni Finanz amt u Ffm, tacnije Finanzamt II, po slovu prezimena. Tamo jedna fina gospoda, pogleda papire i lepo kaze: sve je to uredu ali Srbija nije u EU, pa se samim tim tretiram nazalost kao samac; ali imam pravo na "Freibetrag" tj. pravo da mi se deo plate oslobodi poreza! Dobio sam neki obrazac na 4-5 strana. Taj obrazac je za sve zivo, cak je neko ovde spomenuo i za izdrzavanje roditelja... ali za bracnog druga se popunjava samo prva i druga strana. To se popuni i ponesete to i originale medunarodnih izvoda iz MKV, MKR za zenu, vas i decu i VAZNO potvrdu iz sup-a (naravno i prevod) da su ostali clanovi porodice prijavljeni u Srbiji i tamo zive. To sve predate u finanzamt, oni to uredno iskopiraju (izvode) i kazu na kraju da ce to firma dobiti elektronski. Sluzbenik koji je primio moj zahtev za freibetrag, je bio vrlo ljubazan i objasnio mi da samo za suprugu mogu dobiti poreske olaksice, a sto se tice dece oni idu kroz poresku prijavu na kraju godine i za njih je isto maksimalni iznos 4000e.

@uerceg
tebi niko nece vratiti pare! ti ces dobiti umanjenje u nekom iznosu tj. ako ti je recimo plata bruto 4000e, dobijes umanjenje od recimo 700e, to znaci da ce ti se porez racunati na 3300e tj, 700e nece biti oporezovano!

E da i sto se tice placanja, meni je sluzbenik savetovao da sve ide preko banke. Znaci supruga je otvorila devizni racun u Srbiji, ja njoj sa mog konta prebacim pare na njen i to je to. Na kraju godine svakako uzimas izvod od banke i u njemu je sve.

Eto nadam se da sam donekle objasnio, pozdrav.


p.s. Neko je ovde skoro pisao kako je nosio od amt-a do amt-a papire?!? Neznam kada je to radio ali ja ovde ni jedan papir nisam nigde nosio sva komunikacija izmedu amt-ova i ostalih vladinih ureda se vrsi elektronski nema da vi dobijete neki papir pa nosite na drugo mesto!!!
 
Odgovor na temu

dabolino
crvenka,srbija

Član broj: 316929
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.08.2013. u 19:33 - pre 130 meseci
PROBLEM.............posto sam iscitala ceo forum nadam se da ce se naci neko da i meni pomogne,ako je to uopste moguce....posle 5 meseci na cekanje odgovora na moj zahtev za spajanje porodice,pre 2 nedelje zvali su me iz ambasade i rekli da smo moja deca i ja dobili vizu i da dodemo u ponedeljak po nju,sreci nije bilo kraja,ali kada sam otisla u ponedeljak sluzbenica na salteru mi je rekla da nase vize nisu gotove i da moram da dodem sutra,naravno dosla sam i sutra i opet ista prica i dosla sam i prekosutra i opet ista prica....tada su mi rekli da ne moram da dolazim da ce me zvati kada bude viza spremna,proslo je 2 nedelje i nisu me zvali,kada nazovem kazu STRPITE SE....NIJE MI JASNO STA SE DESAVA,NIKAKVO OBJASNJENJE MI NISU DALI........DA LI NEKO IMA IDEJU O CEMU SE RADI...P.S. JA SAM 15 GOD. U BRAKU I DECA SU ZAJEDNICKA IZ TOG BRAKA tako da nije ni to sumljivo...............UH......MUKA
dabo
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.08.2013. u 22:31 - pre 130 meseci
Za ovako nesto prvi put cujem, svasta. Nemacka ambasada bi trebala da u procesu dobijanja vize za spajanje porodice bude samo "postar" izmedju Ureda za strance u mestu gde ce supruznik da se prijavi u Nemackoj i samog supruznika, tj. podnosioca zahteva za vizu. Nista ambasada tu ne odlucuje, vec je njeno da prikupljena dokumenta prosledi Uredu za strance u Nemackoj i da saceka mejl od Ureda gde im prosto kazu: odobrite ili nemojte odobriti vizu. Kada se "dodje po vizu" u ambasadu i preda pasos, u ambasadi bi trebali samo da zalepe vizu u pasos od datuma koji ti kazes i to je to. Stvarno nemam ideju sta bi moglo biti u pitanju, pa te toliko cimaju. Sta god da je, vrhunski je bezobrazluk, ne zive svi u Beogradu, pa da svaki dan mogu da dodju do ambasade i ispaljuju se.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 10:55 - pre 130 meseci
Samo da dodam u vezi nacina na koji se salje novac za izdrzavanje. Mi smo do sada to radili tako sto prilozimo izvod iz banke da su pare podignute, pa kopiju pasosa da smo tada isli za Srbiju, pa potpisanu potvrdu od osobe kojoj su pare namenjene da su iste primljene. Medjutim, kada smo radili steuererklaerung za proslu godinu, od Finanzamta nam je stiglo pismo u kome se navodi da od sledece, tjst. 2013. godine jedini vid slanja novca koji ce biti priznavan za povracaj poreza je bank transfer!

I jos jedna stvar, u vezi promene poreske klase. U DE je zakon takav da se za CELU GODINU racuna ona poreska klasa sa kojom je godina zavrsena. To znaci, da ce sav novac preplacen biti vracen nakon sto se uradi steuererklaerung za CELU GODINU. Ja sam recimo od marta do novembra ziveo sam i bio klasa jedan da bi mi se na kraju godine supruga pridruzila kada smo promenili na kombinaciju 3-5. Za svaki mesec te godine sam dobio nazad razliku izmedju 1. i 3. klase koju sam placao vise. To je tako za godinu promene, medjutim posle toga kombinacija 3-5 gde oboje rade moze u odredjenim scenarijima da dovede do toga da se porez na kraju godine doplati pa je to jos jedan od razloga da iskoristite izdrzavanje dece ili roditelja ko moze.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 11:18 - pre 130 meseci
Citat:
dabolino:
PROBLEM.............posto sam iscitala ceo forum nadam se da ce se naci neko da i meni pomogne,ako je to uopste moguce....posle 5 meseci na cekanje odgovora na moj zahtev za spajanje porodice,pre 2 nedelje zvali su me iz ambasade i rekli da smo moja deca i ja dobili vizu i da dodemo u ponedeljak po nju,sreci nije bilo kraja,ali kada sam otisla u ponedeljak sluzbenica na salteru mi je rekla da nase vize nisu gotove i da moram da dodem sutra,naravno dosla sam i sutra i opet ista prica i dosla sam i prekosutra i opet ista prica....tada su mi rekli da ne moram da dolazim da ce me zvati kada bude viza spremna,proslo je 2 nedelje i nisu me zvali,kada nazovem kazu STRPITE SE....NIJE MI JASNO STA SE DESAVA,NIKAKVO OBJASNJENJE MI NISU DALI........DA LI NEKO IMA IDEJU O CEMU SE RADI...P.S. JA SAM 15 GOD. U BRAKU I DECA SU ZAJEDNICKA IZ TOG BRAKA tako da nije ni to sumljivo...............UH......MUKA


Posaljite mail u odeljenje za strance koje vam je obradjivalo zahtev. Supruga je imala problem i komunicirala je direktno sa covekom iz odeljenja za strance koji je radio njen predmet. Hocu da kazem da je zaobisla ambasadu. Kao sto je uerceg rekao, oni su samo posrednici. Probajte tako, mozda negde skripi i moze da se resi direktno u komunikaciji sa njima.
Poz i srecno
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 11:50 - pre 130 meseci
Citat:
tdusko:
Samo da dodam u vezi nacina na koji se salje novac za izdrzavanje. Mi smo do sada to radili tako sto prilozimo izvod iz banke da su pare podignute, pa kopiju pasosa da smo tada isli za Srbiju, pa potpisanu potvrdu od osobe kojoj su pare namenjene da su iste primljene. Medjutim, kada smo radili steuererklaerung za proslu godinu, od Finanzamta nam je stiglo pismo u kome se navodi da od sledece, tjst. 2013. godine jedini vid slanja novca koji ce biti priznavan za povracaj poreza je bank transfer!

I jos jedna stvar, u vezi promene poreske klase. U DE je zakon takav da se za CELU GODINU racuna ona poreska klasa sa kojom je godina zavrsena. To znaci, da ce sav novac preplacen biti vracen nakon sto se uradi steuererklaerung za CELU GODINU. Ja sam recimo od marta do novembra ziveo sam i bio klasa jedan da bi mi se na kraju godine supruga pridruzila kada smo promenili na kombinaciju 3-5. Za svaki mesec te godine sam dobio nazad razliku izmedju 1. i 3. klase koju sam placao vise. To je tako za godinu promene, medjutim posle toga kombinacija 3-5 gde oboje rade moze u odredjenim scenarijima da dovede do toga da se porez na kraju godine doplati pa je to jos jedan od razloga da iskoristite izdrzavanje dece ili roditelja ko moze.


Citam ovo i radujem se silno, ali samo ako mozes da mi potvrdis da li sam dobro razumeo: ja sam se vencao u maju ove godine, od pocetka godine sam klasa 1. Zena je dobila vizu koja joj startuje od 1. septembra, najverovatnije ce ovde da dodje krajem septembra, pocetkom oktobra, kada cu ja i podneti zahtev za promenu poreske klase u klasu 3, posto zena nece imati posao. Bez obzira sto sam ja to uradio u 10. mesecu, dobicu povracaj u razlici izmedju klasa za SVAKI prethodni mesec u godini (tj. njih devet)?

Jel se to obavlja preko onog procesa kada ti sam racunas porez (o cemu ja apsolutno nemam pojma, i sto za ovu godinu nisam ni uradio) pa tu uracunas to, ili ide nekim drugim mehanizmom?

Unapred hvala na odgovoru i ako je to zaista tako, poslao bih ti pivo sad da mogu.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 11:54 - pre 130 meseci
Citat:
mrbocvana:

Posaljite mail u odeljenje za strance koje vam je obradjivalo zahtev. Supruga je imala problem i komunicirala je direktno sa covekom iz odeljenja za strance koji je radio njen predmet. Hocu da kazem da je zaobisla ambasadu. Kao sto je uerceg rekao, oni su samo posrednici. Probajte tako, mozda negde skripi i moze da se resi direktno u komunikaciji sa njima.
Poz i srecno


Apsolutno se slazem, obavezno sa Uredom za strance komunicirati, sa ambsadom nikako. Ako ti je suprug u Nemackoj vec, neka on ide licno da se raspita u Ured za strance ko je zaduzen za tvoj predmet i neka porazgovara licno sa tim sluzbenikom.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 11:56 - pre 130 meseci
Tako je, dobro si shvatio. Inace, proces koji se obicno naziva "povracaj poreza", a u stvari je Steuererklaerung ili ti sravnjavanje poreza je u obavezi da uradi svaki poreski obveznik nemacke. To moze da se radi na kraju svake godine, a moze i da se skupi za vise godina. Ja sam recimo ove godine radio 2011 i 2012. To mozes sam da radis, postoje prirucnici i softveri, a mozes i da unajmis nekog od mnogobrojnih Steuerberatera.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 12:11 - pre 130 meseci
Ala, svaka cast za ovu informaciju, stvarno nisam imao pojma.

Kad si vec online, da te priupitam jos koje pitanje. Ako ja recimo u oktobru podnesem zahtev za promenu poreske klase, koliko to traje? Tj. moze li se desiti da ja podnesem zahtev, a oni se ne nakane do kraja godine da mi zaista to promene, pa da ispadne da ipak zavrsavam u poreskoj klasi 1 godinu? Ili se gleda momenat kad sam podneo zahtev za promenu klase?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 12:42 - pre 130 meseci
Na licu mesta dobijas papir na kome pise koja si poreska klasa bio do tog trenutka i koja si od tog. To nisis u firmu jer uvek original stoji u firmi i od sledece plate vec mogu da ti obracunaju po novoj. Jedino moze da se desi da moras da sacekas jedan mesec ako si zakasnio za obracun plata za tekuci mesec.
 
Odgovor na temu

dabolino
crvenka,srbija

Član broj: 316929
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 19:31 - pre 130 meseci
Citat:
mrbocvana:
Citat:
dabolino:
PROBLEM.............posto sam iscitala ceo forum nadam se da ce se naci neko da i meni pomogne,ako je to uopste moguce....posle 5 meseci na cekanje odgovora na moj zahtev za spajanje porodice,pre 2 nedelje zvali su me iz ambasade i rekli da smo moja deca i ja dobili vizu i da dodemo u ponedeljak po nju,sreci nije bilo kraja,ali kada sam otisla u ponedeljak sluzbenica na salteru mi je rekla da nase vize nisu gotove i da moram da dodem sutra,naravno dosla sam i sutra i opet ista prica i dosla sam i prekosutra i opet ista prica....tada su mi rekli da ne moram da dolazim da ce me zvati kada bude viza spremna,proslo je 2 nedelje i nisu me zvali,kada nazovem kazu STRPITE SE....NIJE MI JASNO STA SE DESAVA,NIKAKVO OBJASNJENJE MI NISU DALI........DA LI NEKO IMA IDEJU O CEMU SE RADI...P.S. JA SAM 15 GOD. U BRAKU I DECA SU ZAJEDNICKA IZ TOG BRAKA tako da nije ni to sumljivo...............UH......MUKA


Posaljite mail u odeljenje za strance koje vam je obradjivalo zahtev. Supruga je imala problem i komunicirala je direktno sa covekom iz odeljenja za strance koji je radio njen predmet. Hocu da kazem da je zaobisla ambasadu. Kao sto je uerceg rekao, oni su samo posrednici. Probajte tako, mozda negde skripi i moze da se resi direktno u komunikaciji sa njima.
Poz i srecno

HVALA NA SAVETU,ZVALI SU ME DANAS DA NAPOKON DODEM PO VIZE I KONACNO SU KOD MENE..........
dabo
 
Odgovor na temu

dabolino
crvenka,srbija

Član broj: 316929
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2013. u 19:33 - pre 130 meseci
Citat:
uerceg:
Za ovako nesto prvi put cujem, svasta. Nemacka ambasada bi trebala da u procesu dobijanja vize za spajanje porodice bude samo "postar" izmedju Ureda za strance u mestu gde ce supruznik da se prijavi u Nemackoj i samog supruznika, tj. podnosioca zahteva za vizu. Nista ambasada tu ne odlucuje, vec je njeno da prikupljena dokumenta prosledi Uredu za strance u Nemackoj i da saceka mejl od Ureda gde im prosto kazu: odobrite ili nemojte odobriti vizu. Kada se "dodje po vizu" u ambasadu i preda pasos, u ambasadi bi trebali samo da zalepe vizu u pasos od datuma koji ti kazes i to je to. Stvarno nemam ideju sta bi moglo biti u pitanju, pa te toliko cimaju. Sta god da je, vrhunski je bezobrazluk, ne zive svi u Beogradu, pa da svaki dan mogu da dodju do ambasade i ispaljuju se.

HVALA VAM NA SAVETU,NAPOKON SAM DANAS PREUZELA NASE VIZE,REKLI SU MI DA JE MOJA VIZA ISLA NA PROVERU,ZASTO....KO ZNA,STRASAN STRES............
dabo
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
..ip0.t-ipconnect.de. via ipv6



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.08.2013. u 07:54 - pre 130 meseci
Dabolino,

Srecno!
 
Odgovor na temu

matea nss
matea nss
Novi Sad

Član broj: 317258
Poruke: 1
176.108.46.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2013. u 01:03 - pre 129 meseci
E ovako ja sam apsolutno nova ovde i prvi put uopšte ovo radim,tako da sam neiskusna Naime,koliko sam pratila najviše me zanima odgovor na moje pitanje od Profin-e koliko sam razumela je zenskog pola,nije ni bitno... Dobrodošao je svaki savet jer sam u velikoj nedoumici..
Moj muž radi u Franfurtu (građevinac) i ima ugovor za stalno ali u Sprskoj firmi a za tamo je ugovor potpisao do 1.3. 2014. Naravno sve legalno... postoji mogućnost da se to i produzi,boravak tamo, ali bi mi naravno hteli biti zajedno... Međutim,nakon potpisivanja svega toga sa tom firmom ja sam ostala u drugom stanju pa se nije moglo nazad! Tako da mene interesuje šta bih bilo kada bi se ja tamo zatekla kao turista i porodila,naravno da sama platim sve ili mozda da ovde uplatim osiguranje ne znam? Ne inetersuju me papiri i sl.jer znam da nema sanse,koliko to da li cu se morati vratiti odmah po isteku predvidjenih 3 meseca (sa malom bebom)u Srbiju? To je to famozno pitanje na koje dobijam razne odgovore,kao sto su zavisi od regije i sl.,pri tom nama to i nije palo na pamet vec drugima,pa iskreno proveravam informaciju i mogucnosti... Jer ukoliko bih me odmah vratili nakon porodjaja ne bih se upustala u takvu akciju naravno...
VEOMA SAM ZAHVALNA NA ODGOVORIMA,SAVETIMA,SUGESTIJAMA... jer mi se blizi 6-ti mesec trudnoće
Nadam se da sam upala na adekvatnu diskusiju,unapred se izvinjavam ako nisam,pozzz svima

[Ovu poruku je menjao matea nss dana 31.08.2013. u 02:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.09.2013. u 20:55 - pre 129 meseci
Od kad nisam dosla na forum i evo kao da sam te cula. :)
Pre svega pozdrav :)
Nisam sigurna da sam dobro razumela sta zelis. Po vazecim pravilima ti mozes da se pridruzis svom bracnom drugu skroz legalno. Ako postoji indicija da ce on produziti ugovor i ako zelite zajedno da zivite u Nemackoj bacajte se na papire.
Da te izbaci niko nece dok te ne provere prvi put i vide da si prekoracila turisticki dozvoljenu posetu. Da se porodis ovde bez zdrav. osiguranja ne bih preporucila, a da platis sama nije malo. Nisam sigurna da osiguranja iz Srbije podmiruju troskove porodjaja. Raspitaj se.
Ono sto bi mozda upalilo, valjalo bi procackati jeste da te muz osigura na njega za vreme tvog boravka ovde. Pa da pokusas na mufte, mozda upali, da se ode u Ausländerbehörde da se predaju papiri (cim stignes) i da se neko smiluje da ti da boravak, legalno sve. To sve zavisi od sluzbenika, koliko sam sve ove godine boraveci na ovom forumu shvatila.
Ja sma prosla onaj tezi i propisni deo odlaska, ali eto zalomilo se ljudima da to preskoce. Mozda si i ti te srece.
Ne znam koliko ti suprug govori nemacki ali u principu to jeste jako vazno. Ono sto moze da se desi jeste da kazu "Ne gospodjo, vi ne mozete da dobijete boravak sada, morate da se vratite u svoju zemlju i tamo podneste zahtev", a onda se vestinom komunikacije (tu treba zablistati na nemackom) moze doci do resenja, objasniti situacija, da lallalala,da se eto u drugim slucajevima to nije moralo, kako to? I sl.

Ne znam sta bih ti rekla. Vredi da pokusas pa da vidite onda sta, gde i kako.
Ako sam pomogla drago mi je :)
 
Odgovor na temu

JovanaEllasa
English teacher
Novi Sad/Keln

Član broj: 317402
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 13:54 - pre 129 meseci
Uh, svaka vam cast!
Citala sam, citala, ali mislim da ipak moram da postavim pitanje za konkretno moju situaciju...

Elem, ja sam profesor engleskog (diplomirani, a imam i CELTA medjunarodni sertifikat), imam srpsko drzavljanstvo (srpski pasos), i htela bih da radim u Nemackoj.
Trenutno sam u Leverkuzenu i dobila sam ponudu da radim honorarno u jednom jezickom centru.
E sada - papiri. Nemam ih :/

Da li uopste smem da potpisujem ugovor ili prihvatam ponudu za honorarni posao?
Da li i dalje vazi to da nije potrebna posebna radna dozvola ukoliko se ima boravisna?
I, koji je najbolji i najlaksi nacin da se dobije boravisna viza? (Od rodbine imam samo tetku (majcinu rodjenu sestru) i tecu (nemacki drzavljani)).

HVALA UNAPRED!!!!
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dclient.hispeed.ch.



+168 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 16:53 - pre 129 meseci
Mislim da je odgovor na tvoje pitanje Blu Card program.
Procesljaj malo internet u vezi njega, bice ti jasnije.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 18:58 - pre 129 meseci
Mislim da to nije odgovor na njen problem, jer je dobila ponudu za honorarni posao, a za plavu kartu treba imati redovan posao. I ne samo to, vec bi trebala biti u odredjenom rangu plate. Posto njeno zanimanje nije deficitarno u Nemackoj, njena granica za plavu kartu je 46 400 bruto godisnje.

Iz spiska uslova za plavu kartu, izmedju ostalog:
Citat:
Einen Arbeitsvertrag mit einem Bruttojahresgehalt in Höhe von mindestens 46.400 € (3867 Euro monatlich), in sogenannten Mangelberufen (Naturwissenschaftler, Mathematiker, Ingenieure, Ärzte und IT-Fachkräfte ) in Höhe von 36.192 € (3016 Euro monatlich) hat.
 
Odgovor na temu

JovanaEllasa
English teacher
Novi Sad/Keln

Član broj: 317402
Poruke: 9
*.dip0.t-ipconnect.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2013. u 19:52 - pre 129 meseci
Nažalost, tako je :(
Ne mogu da dobijem Blue Card ovako, ali me interesuje da li je moguće da nekako preko tetke i teče dobijem neki garant/boravišnu vizu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188520 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.