Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187454 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 18:52 - pre 134 meseci
Citat:
Ana34:
Citat:
Rina23:
Zna li neko broj telefona ili kako se zove ona agencija kod konzulata u bircaninovoj, sto popunjavaju papire za vize

Postoje dve agencije, ja sam isla u Europa M gde radi Marijana Vujanic i prezadovoljna sam njom i kako mi je sve profi odradila i objasnila. Bas mi je znacilo. Njihov tel je 0112687664.




Hvala puno!
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 19:56 - pre 134 meseci
Citat:
uerceg:
Jel iko imao iskustva oko sredjivanja papira i dobijanja vize za spajanje porodice u Landratsamtu u Nemackoj, a ne da je isao u nemacku ambasadu?

Imala sam ja iskustva sa sredjivanajem papira direktno u Ausländerbehörde, ako treba neka info pitaj me. [email protected] Papire smo predali u dec. a dobli u jan, ove godine tako da je skorije iskustvo. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.04.2013. u 14:51 - pre 134 meseci
Citat:
Ana34:
Citat:
bebac1311: zna li ko slucajno moze li se prijaviti auto na ime onog ko ima regulisane ali ne stalne papire u DE a i pri tom ima srpsku dozvolu ?

Moze, mi smo to uradili pre nekih mesec dana, a jos uvek vozimo sa nasim dozvolama. Boravisnu dozvolu nam niko nije ni trazio, samo pasos kao identifikacioni dokument.



hvala :)
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.04.2013. u 19:44 - pre 134 meseci
Zna li neko sta je potrebno od papira za vadjenje nemackih pasosa za decu
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.04.2013. u 11:06 - pre 134 meseci
Rina da li ste dobili od grada pismo u kome vas obavestavaju da vase dete ima pravo na nemacki pasos?

Izvoli:
http://www.frankfurt.de/sixcms...;_ffmpar%5B_id_inhalt%5D=58131
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.04.2013. u 13:04 - pre 134 meseci
Evo da javim izvadili smo danas pasose u nemackoj ambasadi u Beogradu, medjunarodni izvod od rodjenja za dete i medjunarodni vencani list nam je bio potreban, popunjen obrazac koji smo uzeli u ambasadi i slike, fotokopije pasosa od mene i supruga. Suprugu su jos trazili na uvid i licnu kartu njegovu, on je nemacki drzavljanin. Za sat vremena su pasosi bili gotovi. Profin nisam dobila pismo od grada, mi smo u Srbiji a po ocu deca nasledjuju drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

a.sanela
Sanela Ahmestasevic
fiorano
Sombor Srbija

Član broj: 314021
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.04.2013. u 15:27 - pre 134 meseci
Hvala na informacijama od pre par dana u vezi A1 za au pair,medjutim nije mi ne trebao a1 jer nisam morala nikakav test da polazem,samo sam bila u konzulatu,pitala me je jedno pitanje na nemackom na koje sam pogresno odgovorila,nije bila odusevljena ali je ipak prihvatila moj zahtev,cini mi se da je to samo neka usmena provera,ipak cu jau nemackoj uciti jezik..mala sam.srece :) inace trebam da idem u neko mesto blizu frankfruta..jel neko zna koliko moze da potraje dok ne stigne viza?ne znam da li to moze da se proveri u konzulatu?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 10:17 - pre 134 meseci
Da, Rina, izvini, zaboravila sam da vi to u Srbiji radite. Odlicno, oni su vrlo brzi i ovde, za 5 min zavrse detetu pasos. Za svaku pohvalu.

Sanela odlicno. Za au-pair bi trebalo da ide brzo, do datuma kad si porodici potebna, ali uvek moras da racunas na nepredvidive situacije. Srecno!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 11:16 - pre 134 meseci
Citat:
a.sanela:
Cao svima :) vidim da se mnogi razumeju oko viza pa bih zelela da pitam i za svoj slucaj
Trebala bih da pocnem da radim kao au pair u nemackoj,porodica mi je poslala ugovor,treba da stigne do.srede,njima hitno treba au pair jer im druga dadilja odlazi,cine sve sto je moguce,potrudili su se da ugovor sto bolje izgleda,poslali su mail ambasadi da im hitno trebam,u ponedeljak ce zvati ambasadu da pitaju za detaljnije informacije,jer kad sam ja zvala rekli su mi da samo porodica moze da ubrza vizu,i to uglavnom kad je posalju za nemacku,ja trebam krajem.nedelje da odem i predam dokumente,a rekli su mi da je uslov da imam osnovno znanje A1 .a ja znam samo par reci :( samo sam engleski ucila u skoli,inace icicu u skolu nemackog kad stignrm tamo,to je jedan od uslova za porodicu da bi js dosla tamo, pocela sam juce nemacki ucim nesto tipa kako.se zovem,sta mi je zanimanje,gde zivim,nekr bas osnovice i strasno sam zbunjena,bojim se da necu proci proveru jer nemam mnogo vremena za ucenje,jel.zna neko.sta tacno traze da se zna?i da li je to usmeno ili pismeno proveravanje?
unapred hvala


Citat:
a.sanela:
Hvala na informacijama od pre par dana u vezi A1 za au pair,medjutim nije mi ne trebao a1 jer nisam morala nikakav test da polazem,samo sam bila u konzulatu,pitala me je jedno pitanje na nemackom na koje sam pogresno odgovorila,nije bila odusevljena ali je ipak prihvatila moj zahtev,cini mi se da je to samo neka usmena provera,ipak cu jau nemackoj uciti jezik..mala sam.srece :) inace trebam da idem u neko mesto blizu frankfruta..jel neko zna koliko moze da potraje dok ne stigne viza?ne znam da li to moze da se proveri u konzulatu?


Cestitke na dobijenoj vizi. Ovaj nacin dolaska u Nemacku za mene je, moram priznati, do sada bio nepoznat. S obzirom da imam koleginice (Srpkinje koje jos uvek imaju nase drzavljanstvo, ali su udate za Nemce) koje imaju decu i zele da dovedu nekoga iz Srbije na duze da im pomogne oko dece, bilo bi lepo da nam ovde napises sve o toj mogucnosti (naravno ako neko drugi ima te informacije moze takodje da ih podeli sa nama) kako bi se ljudi koje posecuju ovaj forum upoznali i sa tom mogucnoscu dolaska u Nemacku. Dakle, koja su dokumenta potrebna, koliko maksimalno se moze ostati, da li neko od blize ili dalje rodbine moze na ovaj nacin doci, postoje li neka ogranicenja (godine, obrazovanje, ...), sta porodica treba da obezbedi, ... Naravno ne mogu se setiti svih pitanja koja bi bila interesantna za potencijalne kandidate, kao i za porodice, koje na ovaj nacin mogu sebi, ali i ljudima iz nasih krajeva, obezbediti pomoc, ali onaj ko je u ovo vise upucen sigurno ce znati sta treba napisati.

Hvala.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 11:33 - pre 134 meseci
Oduvek sam se pitao zasto ljudi postavljaju pitanja a da ne procitaju ceo forum pre toga, jer postoji velika verovatnoca da je neko o toj temi vec nesto pisao. Dodjoh i ja u takvu poziciju :-) Znam da je na temu vencavanja u Nemackoj i sredjivanja papira ovde bez odlaska (povratka) na Balkan pisano dosta puta, ali jednostavno nemam vremena a koga ga pa i ima u Nemackoj :-)) da ponovo citam sve postove od pocetka.

Elem, pitanja su:

1. Sta je potrebno od papira da bi se vencanje obavilo u Nemackoj?
2. Ima li neko iskustvo sa time (u smislu moze li da prodje to uopste ako onaj ko je u Nemackoj ima stalnu radnu i boravisnu vizu, a oboje imaju, ako je to bitno, doktorate tehnickih nauka)?
3. Moze li se nakon toga odmah, ovde u Nemackoj dobiti viza za onoga ko dolazi sa Balkana?
4. Ima li neko savet, na koji nacin to najbolje uraditi?

Znam, znam, ... :-) najbolje je da pitam u uredu za strance, ali za to moram ici u susedni grad i to za vreme radnog vremena, cekati red, ... Telefonom je to ovde gotovo nemoguce obaviti zbog velikih guzvi... i znam da cu na kraju morati otici tamo, ali bih da vidim (ako neko ima iskustva u tome) da li se uopste upustati u sve ovo ili to obaviti sve na Balkanu.

Hvala
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 12:46 - pre 134 meseci
Pozdrav drustvo!

Harz, evo mog iskustva:
1. Sta je potrebno od papira da bi se vencanje obavilo u Nemackoj?
Znam samo da su mnogo manje peripetije, a i jeftinije je vencanje u Srbiji. Moj suprug i ja smo se vencali u Srbiji (on ima stalni Nemacki boravak) i potpuno sam ista prava imala na spajanje porodice, kao i oni koji su vencani u DE.

2. Ima li neko iskustvo sa time (u smislu moze li da prodje to uopste ako onaj ko je u Nemackoj ima stalnu radnu i boravisnu vizu, a oboje imaju, ako je to bitno, doktorate tehnickih nauka)?
Mozete se vencati u Nemackoj.

3. Moze li se nakon toga odmah, ovde u Nemackoj dobiti viza za onoga ko dolazi sa Balkana?
Po ovom pitanju iskustva su razlicita, nisu u svakoj Nemackoj pokrajini isti zakoni. Oko toga smo se na ovoj temi malo i pokoskali.
Neko je morao da sredjuje papire za spajanje porodice u svojoj maticnoj drzavi preko Nemacke ambasade, a neko je to uradio direktno u uredu za strance.
Ja sam (a i jos nekoliko njih koji su ovde pisali su to obavili u Nemackoj) otisla turisticki kod svog supruga koji zivi i radi u Minhenu i ima neogranicen boravak. Nema Nemacko drzavljanstvo.
Za vreme mog turistickog boravka od 3 meseca u Minhenu sam zavrsila kurs Nemackog nivo A1 i u uredu za strance mi je odobren boravak na godinu dana.
Posle tih godinu dana produzili su mi boravak jos na 3 godine, koji mi istice u oktobru ove godine.
Nisam se vracala u Srbiju, niti sam nogom krocila u Nemacku ambasadu u Beogradu.
Uz potrebna dokumenta (medjunarodni izvod iz knjige vencanih, potvrda o stalnom zaposlenju mog muza, 3 mesecna izvestaja o visini njegove plate, potvrda o kvadraturi stana koji mora biti najmanje 14kv po osobi, potvrda da sam pohadjala kurs Nemackog jezika) u Minhenu u uredu za strance mi je odobren boravak.

4. Ima li neko savet, na koji nacin to najbolje uraditi?
Moraces, ipak, da odvojis malo vremena i odes u ured za strance i na licu mesta se raspitas, jer kazem ti iskustva su razlicita i nismo svi prosli istu proceduru.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 13:41 - pre 134 meseci
Molim vas, ako neko zna da mi kaze:
1. Koliko vremena/meseci godisnje u kontinuitetu moram da boravim u Nemackoj, da bih ostvarila pravo na produzenje boravka?
Ima li nekog limita, ili mogu recimo godinu dana da budem u Srbiji i odem u Nemacku samo povremeno na nekoliko dana?

2. U oktobru ove godine istice mi boravisna dozvola, na osnovu spajanja porodice. Prvu sam dobila na godinu dana, pa su mi produzili na 3 godine.
Imam potvrdu o odslusanom kursu Nemackog jezika nivo B1 ( na osnovu cega sam i dobila produzenje boravka), ali B1 nisam polozila, niti sam isla na Orientierung kurs.
Da li je za produzenje ili dobijanje stalne boravisne dozvole neophodna potvrda o polozenom B1, ili je dovoljna samo potvrda o odslusanom celom kursu?
Da li je za produzenje ili dobijanje stalne boravisne dozvole neophodan Orientierung kurs, ili je to potrebno samo onima koji zele Nemacko drzavljanstvo?

Sto se tice ovih mojih pitanja nailazim na razlicite odgovore, svi u mom okruzenju nagadjaju i niko ne zna tacno da mi kaze, pa vas molim ako znate konkretne informacije ili ste prosli kroz istu ili slicnu proceduru da mi prosledite odgovor.

Hvala, pozdrav!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 20:50 - pre 134 meseci
Osoba dolazi na onih cuvenih 90 dana sa zeljom da ovde nadje posao. Kvalifikacije (doktorat tehnickih nauka iz EU) nisu problem. Problem je poznavanje jezika, ali to nije tema. Ima li neko praktican savet na koliko i gde (Balkan ili Nemacka) da se plati osiguranje s obzirom na mogucnost dobijanja posla ovde?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.04.2013. u 21:03 - pre 134 meseci
Citat:
quicken:
Molim vas, ako neko zna da mi kaze:
1. Koliko vremena/meseci godisnje u kontinuitetu moram da boravim u Nemackoj, da bih ostvarila pravo na produzenje boravka?
Ima li nekog limita, ili mogu recimo godinu dana da budem u Srbiji i odem u Nemacku samo povremeno na nekoliko dana?

2. U oktobru ove godine istice mi boravisna dozvola, na osnovu spajanja porodice. Prvu sam dobila na godinu dana, pa su mi produzili na 3 godine.
Imam potvrdu o odslusanom kursu Nemackog jezika nivo B1 ( na osnovu cega sam i dobila produzenje boravka), ali B1 nisam polozila, niti sam isla na Orientierung kurs.
Da li je za produzenje ili dobijanje stalne boravisne dozvole neophodna potvrda o polozenom B1, ili je dovoljna samo potvrda o odslusanom celom kursu?
Da li je za produzenje ili dobijanje stalne boravisne dozvole neophodan Orientierung kurs, ili je to potrebno samo onima koji zele Nemacko drzavljanstvo?

Sto se tice ovih mojih pitanja nailazim na razlicite odgovore, svi u mom okruzenju nagadjaju i niko ne zna tacno da mi kaze, pa vas molim ako znate konkretne informacije ili ste prosli kroz istu ili slicnu proceduru da mi prosledite odgovor.

Hvala, pozdrav!


Ja mogu da ti kazem moje iskustvo kod dobijanja stalne boravisne i radne vize (Niederlassungserlaubnis), mada sam ja to uradio po starom zakonu (minimum 60 meseci rada bez pauze i uplacivanje doprinosa u deutsche Renteversicherung, stalni posao, dovoljno veliki stan, polozeni B1 i polozen Orientirunskurs). Naravno ovo se odnosilo na mene kao samca. Kako to sada ide sa onim plavim kartama i za nekoga ko to dobija kao pridruzeni clan porodice, ne znam. Sve vreme su mi produzavali radnu dozvolu na osnovu dobijanja posla na univerzitetu (po dve ili jednu godinu u zavisnosti od duzine trajanja ugovora koji sam potpisao do trenutka kada sam dobio gore vec pomenutu stalnu dozvolu u junu 2001. god.).

U slucaju da su vize dobijene na osnovu braka sa nemackim drzavljaninom za dobijanje stalne dozvole, ranije je bilo potrebno 3 godine braka.

Puno srece u sredjivanju papira.

 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.04.2013. u 07:23 - pre 134 meseci
Citat:
Harz:
Osoba dolazi na onih cuvenih 90 dana sa zeljom da ovde nadje posao. Kvalifikacije (doktorat tehnickih nauka iz EU) nisu problem. Problem je poznavanje jezika, ali to nije tema. Ima li neko praktican savet na koliko i gde (Balkan ili Nemacka) da se plati osiguranje s obzirom na mogucnost dobijanja posla ovde?




Mogu ti preporučiti http://www.mawista.com/kranken...ung-fuer-auslaendische-gaeste/ imaš online antrag, lično sam ih koristio uvek kada sam dolazio na tih čuvenih 90 dana, mislim da je cena i dalje 1 euro 1 dan, jednom sam imao neku reakciju na koži, platio sam lekove , poslao njima papire i recepte, posle 3 ili 4 dana su mi platili nazad, tako da su i pouzdani , stručni....
 
Odgovor na temu

a.sanela
Sanela Ahmestasevic
fiorano
Sombor Srbija

Član broj: 314021
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.04.2013. u 17:26 - pre 134 meseci
Citat:
Harz:
Citat:
a.sanela:
Cao svima :) vidim da se mnogi razumeju oko viza pa bih zelela da pitam i za svoj slucaj
Trebala bih da pocnem da radim kao au pair u nemackoj,porodica mi je poslala ugovor,treba da stigne do.srede,njima hitno treba au pair jer im druga dadilja odlazi,cine sve sto je moguce,potrudili su se da ugovor sto bolje izgleda,poslali su mail ambasadi da im hitno trebam,u ponedeljak ce zvati ambasadu da pitaju za detaljnije informacije,jer kad sam ja zvala rekli su mi da samo porodica moze da ubrza vizu,i to uglavnom kad je posalju za nemacku,ja trebam krajem.nedelje da odem i predam dokumente,a rekli su mi da je uslov da imam osnovno znanje A1 .a ja znam samo par reci :( samo sam engleski ucila u skoli,inace icicu u skolu nemackog kad stignrm tamo,to je jedan od uslova za porodicu da bi js dosla tamo, pocela sam juce nemacki ucim nesto tipa kako.se zovem,sta mi je zanimanje,gde zivim,nekr bas osnovice i strasno sam zbunjena,bojim se da necu proci proveru jer nemam mnogo vremena za ucenje,jel.zna neko.sta tacno traze da se zna?i da li je to usmeno ili pismeno proveravanje?
unapred hvala


Citat:
a.sanela:
Hvala na informacijama od pre par dana u vezi A1 za au pair,medjutim nije mi ne trebao a1 jer nisam morala nikakav test da polazem,samo sam bila u konzulatu,pitala me je jedno pitanje na nemackom na koje sam pogresno odgovorila,nije bila odusevljena ali je ipak prihvatila moj zahtev,cini mi se da je to samo neka usmena provera,ipak cu jau nemackoj uciti jezik..mala sam.srece :) inace trebam da idem u neko mesto blizu frankfruta..jel neko zna koliko moze da potraje dok ne stigne viza?ne znam da li to moze da se proveri u konzulatu?


Cestitke na dobijenoj vizi. Ovaj nacin dolaska u Nemacku za mene je, moram priznati, do sada bio nepoznat. S obzirom da imam koleginice (Srpkinje koje jos uvek imaju nase drzavljanstvo, ali su udate za Nemce) koje imaju decu i zele da dovedu nekoga iz Srbije na duze da im pomogne oko dece, bilo bi lepo da nam ovde napises sve o toj mogucnosti (naravno ako neko drugi ima te informacije moze takodje da ih podeli sa nama) kako bi se ljudi koje posecuju ovaj forum upoznali i sa tom mogucnoscu dolaska u Nemacku. Dakle, koja su dokumenta potrebna, koliko maksimalno se moze ostati, da li neko od blize ili dalje rodbine moze na ovaj nacin doci, postoje li neka ogranicenja (godine, obrazovanje, ...), sta porodica treba da obezbedi, ... Naravno ne mogu se setiti svih pitanja koja bi bila interesantna za potencijalne kandidate, kao i za porodice, koje na ovaj nacin mogu sebi, ali i ljudima iz nasih krajeva, obezbediti pomoc, ali onaj ko je u ovo vise upucen sigurno ce znati sta treba napisati.

Hvala.


Hvala ali jos uvek nije stigla,nadam.se da necu morati dugo cekati.Ja sam za tu mogucnost da postanem au pair saznala na internetu,videla sam neki sajt i napravila profil,navela sam vise zemalja kao zelje,poslala zahteve porodicama medju kojima je bila i ova iz nemacke,i isti dan sam dobila od njih potvrdan odgovor,porodica je super i imam srece sto imaju strpljenja sa procedurom.oko moje vize,ostvarila sam super odnos sa porodicom preko skype,posto ja njima trebam.sto hitnije oni su meni jako brzo poslali ugovor,i pozivno pismo
stiglo je brzom postom u roku od nedelju dana,do tada sam zvala ambasadu da ih pitam sta mi sve treba od dokumenata rekli su upravo ovo sto pise na sajtu u isto vreme tu imate informacije o uslovima koje treba da ispunjava porodica
http://m.belgrad.diplo.de/Vert...eite__visum__au__pair__de.html
Formulare sto treba da se ispune skinete za sajta.
Stoo vam lepsi ugovor napise porodica,to su vece sanse,sto znaci sto vam bolje mogucnosti pruzaju.Ja sam moj folmular spunila uz pomoc neke profesorice nemackog,ali nisam ni znala da ne moram par koraka od konzulata ima agencija koja vam sve odradi za 400 din.ja sam isla da mi fotokopiraju pasos,mislila sam da cu morati u ambasadi to da predam,medjutim samo sam bila u konzulatu.Tako da sam ja u roku od dve nedelje nasla porodicu i predala za vizu :) Ako bas i ne znate nemacki onda porodica obavezno neka navede da cete ga uciti u nekoj skoli tamo,porodica au pair mora da obezbedi smestaj ,hranu,dzeparac,do 6 radnih sati i slobodan dan u nedelji i 2 nedelje raspusta u godini,to sve mora da pise u ugovoru.Au pair se ne pita za obrazovanje jer su sve mlade,pa samim tim nemaju zavrsene skole,konkretno za nemacku au pair ce moci od prvog juna da ima 18 do 27 god.a ne do 25 kao sto je bilo do sada,minimalan boravak je 6 meseci maksimalan do godinu dana,viza je 60 eura ceka se minimum mesec dana bar su meni tako rekli.ako vas jos nesto zanima slobodno pitajte :)
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.04.2013. u 11:11 - pre 134 meseci
Samo da dodam, ako nekom treba kartica sa kojom se uči na kompjuteru tj. na netu za polaganje vozačke dozvole u Nemačkoj, nek se javi. Košta 40 eura, ja je dajem za nekih 20 eura. pozz
 
Odgovor na temu

despot72
gp-r

Član broj: 312475
Poruke: 4
*.pool.mediaWays.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.04.2013. u 10:50 - pre 133 meseci
Haugh! Ev kratko da se javim. Predao sam zahtev za vizu (spajanje porodice) 28.11.2012 u Beogradu. Na razgovor sam pozvan 25.02.2013, a viza mi je odobrena tek, 22.04.2013. skoro 2 mjeseca od razgovora,to je to. Pozdrav!!
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.04.2013. u 12:52 - pre 133 meseci
e despote72 nek ti je sa srecom, al malo me ti uplasi, cuj 2 mjesece sto toliko, ja se nadam da necu morati cekati toliko u sarajevu i da cu proc kao moj zemljak safet.huskic , cekao 13 dana , koji je pisao na ovom forumu, na ovu temu ja sam bio prije par dana na razgovoru u sarajevu u anbasadi, a zeni su u de, rekli da je sve ok i da su poslali dole za sarajevo, ja nazvao kazu treba par dana da to oni obrade, znali neko imali neki zakonski okvir koliko se ceka odgovor poslije paralelnog razgovora, ili to ovisi od guzvi, praznika, godisnji odmora, a safete tebi sam poslao pp, na tu temu,
 
Odgovor na temu

despot72
gp-r

Član broj: 312475
Poruke: 4
*.pool.mediaWays.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.04.2013. u 19:06 - pre 133 meseci
Mislim da ne postoji zakonski okvir,poslije razgovora naravno. Razlozi mogu biti visestrani: razlike ima u pokrajinama,i nemci imaju kvote,verujem i licni rad sluzbenika moze da "otegne" koji dan duze..itd.. Treba naravno srece imati pa da se zavrsi brzo,al u svakom slucaju moras imati strpljenja i sve ce doci. Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187454 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.