Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187489 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a.sanela
Sanela Ahmestasevic
fiorano
Sombor Srbija

Član broj: 314021
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2013. u 17:31 - pre 134 meseci
i da rekli su da proverim njihov sajt,ali tamo ne pise koji nivo nemackog treba da se zna,samo pise osnovno znanje,inace u nemackoj bi imala vremena dosta dan aucim jet porodica zeli da ostanem maksimum a to je godinu dana
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2013. u 22:56 - pre 134 meseci
Sorry ali za par dana nema sanse da spremis A1. Nauci da se predstavis, d akazes odakle si, koliko godina imas, zasto zelis da ides u Nemacku, da li si ikad bila, koliko planiras da se zadrzis itd. To su standardna pitanja.
Za porodicu osnovno je da naucis jezik dece. Sta jedu, kad jedu, kad idu u skolu, kad se vracaju, osnovne pojmove vezane za domacinstvo. Za pocetak.
Srecno!
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.04.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
Citat:
Huskic_S:
Despot 72, evo da ti ja prenesem šta su mene pitali:

Koliko ja imam godina, koliko ona ima godina, kada i gdje smo se upoznali, kada smo odlučili da se vjenčamo, tko je koga zaprosio, tko je kupovao zaručničko prstenje, koga ona ima od familije, koga ja imam od familije, tko živi zajedno sa mnom i da li ona živi sama ili s nekim, koliko ima godina njezin brat, koliko godina ima moj brat, kakve su boje zidovi u mojoj spavaćoj sobi, kakve boje su zidovi u njenoj spavaćoj sobi, šta se od namještaja nalazi u mojoj spavaćoj sobi, šta se od namještaja nalazi u njenoj spavaćoj sobi, kako se grije ona u stanu, kako se ja grijem u kući, koliki je njen stan, kolika je moja kuća, šporet u njenom stanu (plin ili struja), šporet u mojoj kući (plin ili struja), u njenom kupatilu je tuš ili kada, u mome kupatilu je tuš ili kada, koji je moj hobi, koji je njen hobi, šta sam ja po zanimanju i šta radim na poslu, šta je ona po zanimanju i šta radi na poslu (misleći na opis poslova radnog mjesta), šta ona voli najviše da jede, šta ja najviše volim da jedem, da li smo išli na medeni mjesec i gdje, kako smo provodili vrijeme dok sam ja bio kod nje u Njemačkoj i kako smo provodili vrijeme kada je ona bila u Bosni, kada je bilo vjenčanje i koji je to bio dan u sedmici. Tko je bio na vjenčanju i tko su nam bili kumovi, da li je bila neka svadba nakon toga i kako smo provodili vrijeme taj dan nakon vjenčanja, kad i koliko puta sam ja bio kod nje u Njemačkoj, kad i koliko je ona bila kod mene u Bosni, na kojem jeziku komuniciramo, da li ona zna još neki jezik osim njemačkog, koliko ja dobro govorim njemački, da li imam po tijelu nekih tetovaža, ožiljaka i slično, da li ona ima nekih tetovaža ožiljaka i slično, da li pijem kafu i kakvu, da li ona pije kafu ili čaj, da li sam ja upoznao njenu familiju i da li je ona upoznala moju familiju, da li ja imam nekog od familije u Njemačkoj, u kojem ona gradu živi i koja je adresa, otkad tu živi, gdje je prije živjela (grad), tko prvi ujutro ustaje iz kreveta, na kojoj strani kreveta sam ja spavao a na kojoj ona (gledajući iz pozicije kao da dođeš i staneš pored kreveta gdje budu noge), na kojoj strani smo spavali kad sam ja bio u Njemačkoj a na kojoj kad smo spavali u Bosni, kako je ime mom ocu, majci i bratu, kako je ime njenom ocu, majci, bratu i sestri, da li imamo djece, da li je nama ovo prvi brak.

Obzirom da sam frišak jer smo ispitivani 06.02. 2013., mislim da sam gore napisao 95% pitanja koja su mene i nju pitali.

I nemoj da se mnogo brineš ukoliko je brak pravi, jer ćeš na ona najbitnija pitanja za njih odgovoriti tačno. Jer nemoguće je očekivati da se odgovori slažu 100 %, jer mora biti malo fulanja.

Ukoliko ti je brak fiktivan, onda ćeš vjerovatno imati preznojavanja, jer teško je utanačiti pitanja i odgovore.

Pred kraj ispitivanja je došao službenik njemačke ambasade (njemac) sjeo pored službenika koji me je ispitivao i čitao moje odgovore.

Nakon što je "naš" službenik završio sa ispitivanjem, pitao je njemca da li on želi da me još nešto pita. Njemac je odgovorio da me nema šta više pitati i da sve je OK.

Ako tebe bude pitao nešto njemac, tebi će naš službenik prevoditi ukoliko ne budeš dobro baratao njemačkim jezikom, a to možeš i tražiti od njih i neće predstavljati problem.


bas iscrpne i korisne informacije, ali ovo je normala i dje je brak iz ljubavi ovo se ne moze fulat, nego ako moze da napises poslije tog razgovora da li si odma dobio vizu, ili si cekao i koliko si cekao, hvala unaprijed, zemljak, da rekli su mi da ponesem pasos da li je to za indefikaciju ili ako je sve ok, da udare vizu,



[Ovu poruku je menjao maestrowinter50 dana 16.04.2013. u 18:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Huskic_S
Dusseldorf
Deutschland

Član broj: 305164
Poruke: 15
*.dlp46.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.04.2013. u 21:08 - pre 134 meseci
Maestro, čini mi se da sam pisao o tome ovdje, ali ponovit ću opet.

Vizu ne dobijaš isti dan kada si na razgovoru. Odluku o tvojoj vizi donosi ured za strance u Njemačkoj, a nakon toga oni obavještavaju ambasadu koja onda tebe obavještava da li ti je viza odobrena ili ne.
U mome slučaju, ured za strance je odluku o mojoj vizi donio 13 dana nakon obavljenog razgovora u ambasadi. 06.02. imao sam razgovor, a 19.02. mene su zvali iz ambasade da mi je viza odobrena i da dođem na viziranje pasoša. Čuo sam da odobrenje vize od strane ureda za strance u Njemačkoj može trajati i više od mjesec dana, sve zavisi od grada do grada. Ja sam imao sreću da sam čekao 13 dana.

Obzirom da sam ja odmah 06.02., nakon razgovora, ostavio svoj pasoš u ambasadi i da mi ga nakon viziranja dostave putem DHL, ja nisam morao ići ponovno u ambasadu u Sarajevo i pasoš s vizom mi je došao na kućnu adresu.

Tako i ti odmah nakon razgovora možeš ostaviti svoj pasoš u ambasadi, pa da ti ga pošalju DHL-om, ukoliko nisi iz Sarajeva ili bliže okoline, jer to košta najviše 15 KM.

Ne znam zašto traže da poneseš pasoš na taj razgovor. Vjerovatno zbog identifikacije. Sigurno nije zbog viziranja, obzirom da to dolazi kasnije, kao što sam gore opisao.


P.S.
Još su me pitali koliko sam ja visok, koliko je visoka moja supruga i koje boje su njene oči.

Ovom malom dopunom mislim da sam 99 % opisao šta su mene na tom razgovoru pitali.
Huskic
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.04.2013. u 21:17 - pre 134 meseci
haha, bravo Safete, kako ono rece jednom "naci bagra" xaxaxa

Citat:
Huskic_S:
Lijep pozdrav svima.

Moja supruga je Njemica. Obzirom da nam naci bagra nije dopustila vjenčanje kod njih, iako smo bili u matičnom uredu kod njih, ja čak bio i potpisao brak, ali su nam to "raspršali (imaju neko "diskreciono pravo"), tako da smo se vjenčali u Bosni.
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.04.2013. u 17:56 - pre 134 meseci
Citat:
despot72:
Pozdrav g. Huskic. Prvo da se zahvalim na odgovoru. Naravno da nije fiktivan brak, ali isto tako ne poznajem suprugu 100 godina,imamo jos vremena za upoznavanje :) hahah, Javim se na forum poslije razgovora i rezultata. Hvala jos jednom Uzdravlje..

e druze despote 72 dali si isao na razgovor i kako si prosao, a za huskica,s ako mozes da pojasnis dali oni pozivaju ljude koje si spominjao u odgovorima i provjeravaju, ili je dovoljno da se poklapa prica tebe i zene, tvoje, hvala unaprijed, poz,,,
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.04.2013. u 18:37 - pre 134 meseci
Citat:
Huskic_S:
Maestro, čini mi se da sam pisao o tome ovdje, ali ponovit ću opet.

Vizu ne dobijaš isti dan kada si na razgovoru. Odluku o tvojoj vizi donosi ured za strance u Njemačkoj, a nakon toga oni obavještavaju ambasadu koja onda tebe obavještava da li ti je viza odobrena ili ne.
U mome slučaju, ured za strance je odluku o mojoj vizi donio 13 dana nakon obavljenog razgovora u ambasadi. 06.02. imao sam razgovor, a 19.02. mene su zvali iz ambasade da mi je viza odobrena i da dođem na viziranje pasoša. Čuo sam da odobrenje vize od strane ureda za strance u Njemačkoj može trajati i više od mjesec dana, sve zavisi od grada do grada. Ja sam imao sreću da sam čekao 13 dana.

Obzirom da sam ja odmah 06.02., nakon razgovora, ostavio svoj pasoš u ambasadi i da mi ga nakon viziranja dostave putem DHL, ja nisam morao ići ponovno u ambasadu u Sarajevo i pasoš s vizom mi je došao na kućnu adresu.

Tako i ti odmah nakon razgovora možeš ostaviti svoj pasoš u ambasadi, pa da ti ga pošalju DHL-om, ukoliko nisi iz Sarajeva ili bliže okoline, jer to košta najviše 15 KM.

Ne znam zašto traže da poneseš pasoš na taj razgovor. Vjerovatno zbog identifikacije. Sigurno nije zbog viziranja, obzirom da to dolazi kasnije, kao što sam gore opisao.


P.S.
Još su me pitali koliko sam ja visok, koliko je visoka moja supruga i koje boje su njene oči.

Ovom malom dopunom mislim da sam 99 % opisao šta su mene na tom razgovoru pitali.

hvala na odgovoru ja sam se vjencao gore ali nisam imao a1 a najblizi ,termin mi bio tek za 35dana , tako da SAM MORAO DOC U SARAJEVO ; ta pitanja nisu problem mi smo skupa vec 1g a od toga sam 6mjeseci proveo gore kod nje ,dobro se poznajemo i puno volimo, ali evo sta je problem za nju , kaze nezna lagat pa je panika hvata, ja iz nekog razloga nisam tjeo rec da smo se upoznali preko fb, pa sam slagao da sam se prija rata zabavljao sa njom i da nas rat rastavio, nije ni to problem, nego sam ja rekao da sam dobio njezin broj tel, od njene rodice koju poznaje moj rodjak dok sam bio u posjeti kod tetke u de, kaze ona meni oni ce nju zvat pitat, a ja kontam da nece pa nismo covjeka ubili, sve nam je uredu, i papiri, i plata i stan, i poznajemo se i zena gore u uredu za strance je obecala cim polozim a1 d CE mi dat odobrenje za vizu, i dosad su bili brzi 14 dana sam cekao od dana podnosenja zahtjeva do termina za paralelni razgovor , koji je za par dana, misli ono stvarno su ok, E MENE ZANIMA DALI CE ONI ZVAT TU NJENU RODICU KOJU JA NAVEDEM JER NA SALTERU NISAM REKAO IME I PROVJERAVAT TO AKO ZNAS JAVI MOLIM TE ZENA MI SE SIKIRA PUNO; a ja i ti cemo se jos cut dok ti mognem slat meil, i pp, jer sam tek registovan, pa cu ti rec pravi inteditet, ai tu sam blizu tebe, pozzzzzzzzzzzzzz, ps, ona zena na saltzeru je napisala da smo se ponovo sreli preko zajednicki prijatelja, nikakva imena niti sam govorio niti su upisivana, toliko
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.04.2013. u 21:22 - pre 134 meseci
Ja sam rekla da smo se upoznali na internetu pre 10 godina (od tada kad sam bila da podnesem dokumenta) i da se zabavljamo dve i po godine. Ona se bas siroko nasmejala na tu moju iskrenost, inace baba (ko je bio u Bircaninovoj u BG-u zna o kojoj se babetini radi) je pravi naci i izraz lica joj je straobalan.
Mislim da su oni odlicni profajleri, koliko su se samo prica naslusali za zivota i da retko ko prodje a da folira. To bas treba za Oskara, ono, u full-u.


Srecno svima!

 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 12:52 - pre 134 meseci
Zna li neko broj telefona ili kako se zove ona agencija kod konzulata u bircaninovoj, sto popunjavaju papire za vize
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 12:55 - pre 134 meseci
Maestrowinter ja sam rekla da nas upoznao zajednicki prijatelj, nisu pitali ni ime nisu ga ni zvali
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 13:08 - pre 134 meseci
Citat:
maestrowinter50:
Citat:
Huskic_S:
Maestro, čini mi se da sam pisao o tome ovdje, ali ponovit ću opet.

Vizu ne dobijaš isti dan kada si na razgovoru. Odluku o tvojoj vizi donosi ured za strance u Njemačkoj, a nakon toga oni obavještavaju ambasadu koja onda tebe obavještava da li ti je viza odobrena ili ne.
U mome slučaju, ured za strance je odluku o mojoj vizi donio 13 dana nakon obavljenog razgovora u ambasadi. 06.02. imao sam razgovor, a 19.02. mene su zvali iz ambasade da mi je viza odobrena i da dođem na viziranje pasoša. Čuo sam da odobrenje vize od strane ureda za strance u Njemačkoj može trajati i više od mjesec dana, sve zavisi od grada do grada. Ja sam imao sreću da sam čekao 13 dana.

Obzirom da sam ja odmah 06.02., nakon razgovora, ostavio svoj pasoš u ambasadi i da mi ga nakon viziranja dostave putem DHL, ja nisam morao ići ponovno u ambasadu u Sarajevo i pasoš s vizom mi je došao na kućnu adresu.

Tako i ti odmah nakon razgovora možeš ostaviti svoj pasoš u ambasadi, pa da ti ga pošalju DHL-om, ukoliko nisi iz Sarajeva ili bliže okoline, jer to košta najviše 15 KM.

Ne znam zašto traže da poneseš pasoš na taj razgovor. Vjerovatno zbog identifikacije. Sigurno nije zbog viziranja, obzirom da to dolazi kasnije, kao što sam gore opisao.


P.S.
Još su me pitali koliko sam ja visok, koliko je visoka moja supruga i koje boje su njene oči.

Ovom malom dopunom mislim da sam 99 % opisao šta su mene na tom razgovoru pitali.

hvala na odgovoru ja sam se vjencao gore ali nisam imao a1 a najblizi ,termin mi bio tek za 35dana , tako da SAM MORAO DOC U SARAJEVO ; ta pitanja nisu problem mi smo skupa vec 1g a od toga sam 6mjeseci proveo gore kod nje ,dobro se poznajemo i puno volimo, ali evo sta je problem za nju , kaze nezna lagat pa je panika hvata, ja iz nekog razloga nisam tjeo rec da smo se upoznali preko fb, pa sam slagao da sam se prija rata zabavljao sa njom i da nas rat rastavio, nije ni to problem, nego sam ja rekao da sam dobio njezin broj tel, od njene rodice koju poznaje moj rodjak dok sam bio u posjeti kod tetke u de, kaze ona meni oni ce nju zvat pitat, a ja kontam da nece pa nismo covjeka ubili, sve nam je uredu, i papiri, i plata i stan, i poznajemo se i zena gore u uredu za strance je obecala cim polozim a1 d CE mi dat odobrenje za vizu, i dosad su bili brzi 14 dana sam cekao od dana podnosenja zahtjeva do termina za paralelni razgovor , koji je za par dana, misli ono stvarno su ok, E MENE ZANIMA DALI CE ONI ZVAT TU NJENU RODICU KOJU JA NAVEDEM JER NA SALTERU NISAM REKAO IME I PROVJERAVAT TO AKO ZNAS JAVI MOLIM TE ZENA MI SE SIKIRA PUNO; a ja i ti cemo se jos cut dok ti mognem slat meil, i pp, jer sam tek registovan, pa cu ti rec pravi inteditet, ai tu sam blizu tebe, pozzzzzzzzzzzzzz, ps, ona zena na saltzeru je napisala da smo se ponovo sreli preko zajednicki prijatelja, nikakva imena niti sam govorio niti su upisivana, toliko


Postovani Maestro,
ja nisam imala takav slucaj, ali po mom iskustvu ako je sve proslo ok u ambasadi oni vas nece nesto dodatno cimati, ako vam je sva dokumentacija u redu. Kao sto je Profin napisala, oni odlicno procenjuju situacije i ljude, a meni i je i zena koja radi u agenciji za pripremu i prevod dokumenata rekal da oni odmah vide po dokumentima i po vama da li je to stvaran brak ili ne. I ja sam stekla takav utisak. Jos nesto - o vizi odlucuju ljudi u birou u vasem gradu u Nemackoj, tako da ako vas vec oni poznaju i znaju da ste tu sa suprugom i da ste zajedno dolazili i sl. nemaju sta vise da proveravaju. Kod nas je bio takav slucaj i mog supruga uopste nisu zvali da ga ista pitaju, samo sam ja mailom pitala kada ce mi to biti gotovo i odgovorili su mi. I bili su jako brzi i ljubazni. Ako Vam je vec zena u birou rekla da cete dobiti vizu, to sve ide pravim putem. Tako da, ako je sve tako kako kazete stvarno ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Eventualno mogu da pozovu Vasu suprugu da je pitaju da li ste Vi njen muz ili tako nesto (npr samo to su pitali supruga clanice Cicika83 - mislim da joj je to nick). Nadam se da ce vam to sve lagano proci.
E sad se setih, i ja sam rekla da smo se upoznali preko prijatelja (a sada i naseg vencanog kuma) sto i jeste tako. NIsu me pitali ni ko, ni bilo sta dalje o tome. Vidis toliko to i ne akcentuju da sam ja skroz zaboravila. Jos jedan dobar znak za vas.


[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 18.04.2013. u 14:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 13:12 - pre 134 meseci
Citat:
Rina23:
Zna li neko broj telefona ili kako se zove ona agencija kod konzulata u bircaninovoj, sto popunjavaju papire za vize

Postoje dve agencije, ja sam isla u Europa M gde radi Marijana Vujanic i prezadovoljna sam njom i kako mi je sve profi odradila i objasnila. Bas mi je znacilo. Njihov tel je 0112687664.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 13:22 - pre 134 meseci
Jel iko imao iskustva oko sredjivanja papira i dobijanja vize za spajanje porodice u Landratsamtu u Nemackoj, a ne da je isao u nemacku ambasadu?
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 14:44 - pre 134 meseci
Citat:
Ana34:
Citat:
maestrowinter50:
Citat:
Huskic_S:
Maestro, čini mi se da sam pisao o tome ovdje, ali ponovit ću opet.

Vizu ne dobijaš isti dan kada si na razgovoru. Odluku o tvojoj vizi donosi ured za strance u Njemačkoj, a nakon toga oni obavještavaju ambasadu koja onda tebe obavještava da li ti je viza odobrena ili ne.
U mome slučaju, ured za strance je odluku o mojoj vizi donio 13 dana nakon obavljenog razgovora u ambasadi. 06.02. imao sam razgovor, a 19.02. mene su zvali iz ambasade da mi je viza odobrena i da dođem na viziranje pasoša. Čuo sam da odobrenje vize od strane ureda za strance u Njemačkoj može trajati i više od mjesec dana, sve zavisi od grada do grada. Ja sam imao sreću da sam čekao 13 dana.

Obzirom da sam ja odmah 06.02., nakon razgovora, ostavio svoj pasoš u ambasadi i da mi ga nakon viziranja dostave putem DHL, ja nisam morao ići ponovno u ambasadu u Sarajevo i pasoš s vizom mi je došao na kućnu adresu.

Tako i ti odmah nakon razgovora možeš ostaviti svoj pasoš u ambasadi, pa da ti ga pošalju DHL-om, ukoliko nisi iz Sarajeva ili bliže okoline, jer to košta najviše 15 KM.

Ne znam zašto traže da poneseš pasoš na taj razgovor. Vjerovatno zbog identifikacije. Sigurno nije zbog viziranja, obzirom da to dolazi kasnije, kao što sam gore opisao.


P.S.
Još su me pitali koliko sam ja visok, koliko je visoka moja supruga i koje boje su njene oči.

Ovom malom dopunom mislim da sam 99 % opisao šta su mene na tom razgovoru pitali.

hvala na odgovoru ja sam se vjencao gore ali nisam imao a1 a najblizi ,termin mi bio tek za 35dana , tako da SAM MORAO DOC U SARAJEVO ; ta pitanja nisu problem mi smo skupa vec 1g a od toga sam 6mjeseci proveo gore kod nje ,dobro se poznajemo i puno volimo, ali evo sta je problem za nju , kaze nezna lagat pa je panika hvata, ja iz nekog razloga nisam tjeo rec da smo se upoznali preko fb, pa sam slagao da sam se prija rata zabavljao sa njom i da nas rat rastavio, nije ni to problem, nego sam ja rekao da sam dobio njezin broj tel, od njene rodice koju poznaje moj rodjak dok sam bio u posjeti kod tetke u de, kaze ona meni oni ce nju zvat pitat, a ja kontam da nece pa nismo covjeka ubili, sve nam je uredu, i papiri, i plata i stan, i poznajemo se i zena gore u uredu za strance je obecala cim polozim a1 d CE mi dat odobrenje za vizu, i dosad su bili brzi 14 dana sam cekao od dana podnosenja zahtjeva do termina za paralelni razgovor , koji je za par dana, misli ono stvarno su ok, E MENE ZANIMA DALI CE ONI ZVAT TU NJENU RODICU KOJU JA NAVEDEM JER NA SALTERU NISAM REKAO IME I PROVJERAVAT TO AKO ZNAS JAVI MOLIM TE ZENA MI SE SIKIRA PUNO; a ja i ti cemo se jos cut dok ti mognem slat meil, i pp, jer sam tek registovan, pa cu ti rec pravi inteditet, ai tu sam blizu tebe, pozzzzzzzzzzzzzz, ps, ona zena na saltzeru je napisala da smo se ponovo sreli preko zajednicki prijatelja, nikakva imena niti sam govorio niti su upisivana, toliko


Postovani Maestro,
ja nisam imala takav slucaj, ali po mom iskustvu ako je sve proslo ok u ambasadi oni vas nece nesto dodatno cimati, ako vam je sva dokumentacija u redu. Kao sto je Profin napisala, oni odlicno procenjuju situacije i ljude, a meni i je i zena koja radi u agenciji za pripremu i prevod dokumenata rekal da oni odmah vide po dokumentima i po vama da li je to stvaran brak ili ne. I ja sam stekla takav utisak. Jos nesto - o vizi odlucuju ljudi u birou u vasem gradu u Nemackoj, tako da ako vas vec oni poznaju i znaju da ste tu sa suprugom i da ste zajedno dolazili i sl. nemaju sta vise da proveravaju. Kod nas je bio takav slucaj i mog supruga uopste nisu zvali da ga ista pitaju, samo sam ja mailom pitala kada ce mi to biti gotovo i odgovorili su mi. I bili su jako brzi i ljubazni. Ako Vam je vec zena u birou rekla da cete dobiti vizu, to sve ide pravim putem. Tako da, ako je sve tako kako kazete stvarno ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Eventualno mogu da pozovu Vasu suprugu da je pitaju da li ste Vi njen muz ili tako nesto (npr samo to su pitali supruga clanice Cicika83 - mislim da joj je to nick). Nadam se da ce vam to sve lagano proci.
E sad se setih, i ja sam rekla da smo se upoznali preko prijatelja (a sada i naseg vencanog kuma) sto i jeste tako. NIsu me pitali ni ko, ni bilo sta dalje o tome. Vidis toliko to i ne akcentuju da sam ja skroz zaboravila. Jos jedan dobar znak za vas.


[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 18.04.2013. u 14:21 GMT+1]
da svi su papiri uredu, morala je imat 350eura po clanu obitelji plus stan, oko 1900eur je trazila, i umene zena nasla jos jedan posao do 400eura pored ovog koji radi, mi odnjeli gore u taj auslenderamt, kaze sve ok jos a1, ja trebo nazad za 7 dana a polaganje bilo tek za 35 dana, i tako je to bilo, inace gore smo se vjencali, ja usao na turisticki i tako, mada sad kad pogledam, da sam vadio vizu za vjencanje nebi se morao vracat ili da sam na vrijeme polozio njemacki a1,, dosad su staRNO BRZI I NEMOGU REC NISTA LOSE, a proce i taj intervju za koji dan, pa se javim, inace ja sam imao prije brak, kao i moja zena, gore sam se vjencao, pa ako nekog nesto interesuje tu sam frisak, a koliko sam vidio po ovom forumu i na drugom jrdnom sarajevskom, sad im je to praksa ta paralelna ispitivanja, al nek pitaju sta zele mi 6mjeseci skupa zivili i plus jos 9 preko skajpa, znamo bolje jedno o drugom nego sami o sebi, heheh, a mene su na salteru samo par pitanja pitali a zenu jos nista , ai zajedno smo gore bili i gospodja mi karton otvorila u januaru poslije vjencanja, ma pravim paniku bez veze, sve to bude ok, pa moraju nas nesto pitat ipak je spajanje obitelji u pitanju, hvala svima i pozzzzzzzzzzzz,
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 15:00 - pre 134 meseci
Citat:
uerceg:
Jel iko imao iskustva oko sredjivanja papira i dobijanja vize za spajanje porodice u Landratsamtu u Nemackoj, a ne da je isao u nemacku ambasadu?

ja sam isao gore sa zenom poslije vjencanja, ali nisam imao a1 i vratili me da polazem u sarajevu, jer kako sam objasnio, nije mi ostalo dovoljno dana od oni 90, cak je gospodja koja gore radi rekla ako ima neko polaganje u roku od 15ö 20 dana da ce nam izac u susret, mogao sam ostat poslije vjencanja ali ja sam kriv, da i ono normalno trazila je kvadraturu stana, i stalni posao, i dovoljna primanja to od moje zene, ne znam dali sam pomogao, al tako sam ja prosao, sam pao sam se ubio,
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 16:44 - pre 134 meseci
Citat:
Rina23:
Zna li neko broj telefona ili kako se zove ona agencija kod konzulata u bircaninovoj, sto popunjavaju papire za vize


50 m od nemacke ambasade lik koji radi je legenda otidji tamo ...
EVROPA J & V
011 365 0001
063 20 40 66 Jovo
pozzz
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 16:45 - pre 134 meseci
zna li ko slucajno moze li se prijaviti auto na ime onog ko ima regulisane ali ne stalne papire u DE a i pri tom ima srpsku dozvolu ?
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 16:49 - pre 134 meseci
Citat:
bebac1311: zna li ko slucajno moze li se prijaviti auto na ime onog ko ima regulisane ali ne stalne papire u DE a i pri tom ima srpsku dozvolu ?

Moze, mi smo to uradili pre nekih mesec dana, a jos uvek vozimo sa nasim dozvolama. Boravisnu dozvolu nam niko nije ni trazio, samo pasos kao identifikacioni dokument.
 
Odgovor na temu

maestrowinter50
nema

Član broj: 314045
Poruke: 13
*.182.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 18:21 - pre 134 meseci
ja sam se tek registrovao na ovom forumu, a potrebno je da prodje 7 dana da mogu da saljem pp, tako da cu da odgovorim na ove koje sam primio za par dana, hvala na razumjevanju, poz, clanovima foruma,
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.04.2013. u 18:50 - pre 134 meseci
Bebac, hvala puno !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187489 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.