Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187359 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.03.2013. u 14:31 - pre 135 meseci
Mislim da je prednost plave karte lakše dovođenje porodice u Nemačku. Supruga ne mora da polaže A1, dobija radnu dozvolu i sl.

Mislim i da ako poseduješ plavu kartu ne zavisiš od poslodavca što se tiče ostanka u zemlji.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.03.2013. u 18:20 - pre 135 meseci
Hajde ako neko definitivno zna sto se plave karte tice i zavisnosti od poslodavca, neka kaze proverenu informaciju.

A sta ce moja supruga da dobije kada dobije vizu za spajanje porodice ako ja imam elektronische Aufenthaltstitel? Samo boravak bez prava rada?
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
2a02:810d:8c0:39:fc0a:e627:6..



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.03.2013. u 19:07 - pre 135 meseci
Mozda ja mogu malo da razjasnim. Vlasnik plave karte moze da posle 21 meseca aplicira za stalnu boravisnu dozvolu (ako je sve to vreme bio zaposlen i redovno mu je bilo placano penziono i ostali nameti). Ima uslova koje treba da ispuni (poznavanje jezika i polozen orientirung test), ali to je minimalan period cekanja za dobijanje trajne dozvole. Drugo, bracni drug ne mora da dokazuje poznavanje jezika (tu nisam sigurna da li ako ima zavrsen fakultet ili u svakom slucaju) i kada dobije vizu za pridruzivanje bracnom drugu, to je istovremeno i boravisna i radna viza, tako da odmah dobija pravo da trazi posao. Ja ne znam kakva je situacija sa obicnom radnom dozvolom i da li je tu nesto drugacije, ali ovo je kod onih koji imaju plavu kartu. Inace, nama su u birou za strance rekli da ako se promeni firma moramo o tome da ih obavestimo i da plava karta jeste vezana za firmu, ali ako se promeni firma bice vezana za tu novu. Tako da to nije neki veliki problem. A ako istekne ugovor sa firmom i nosilac plave karte ga ne obnovi, on ima pravo da jos tri meseca bude u Nemackoj i da potrazi novi posao za to vreme. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.03.2013. u 14:04 - pre 135 meseci
@Ana34: Hvala ti puno, ti si, sto se mene tice, prva koja je pojasnila koliko toliko sta je ta plava karta i kako i sta.

Ako neko zna za ovu "neplavu", tj. obicnu kartu (elektronische Aufenthaltstitel) da li supruga kada dobije vizu za spajanje porodice ima ujedno i dozvolu za rad ili samo boravak? Hvala bilo kome ko da odgovor na to pitanje.

Ako je kod ove moje kartice zabranjen supruzi rad po spajanju porodice, da se bacam na izradu plave karte.

@Ana34: Jel ti mrsko napisati sta si trebala od dokumentacije da imas da bi aplicirala za plavu kartu? Hvala ti jos jednom.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
2a02:810d:8c0:39:28f1:d787:7..



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.03.2013. u 16:27 - pre 135 meseci
Pozdrav, uerceg. Za plavu kartu je aplicirao moj suprug. Od dokumenata je (koliko se ja secam) podnosio ugovor sa firmom koja mu je ponudila posao (obostrano potpisan), kopije diplome (naravno sa prevodom sudskog tumaca), tri fotografije formata za pasos, dva obrasca Nationale Visum, pasos. Ovo se secam da je sigurno nosio, ali to je bilo pre 4 meseca pa se ne secam najbolje. Imas agenciju koja se zove Evropa M i nalazi se na 20m od ambasade, koja za 600-1000 din sprema sva dokumenta u tacno onoliko primeraka koliko vam je potrebno i sve popunjava kako treba. Devojka koja tamo radi, Maja, je odlicno informisana o procedurama i moze vam reci sve sto vas zanima. Inace 600 din kosta samo popunjavanje obrazaca, a 1000 din je i slikanje ako to niste uradili i kopiranje dokumenta u potreban broj kopija.
Ja sam pre par dana aplicirala za vizu za pridruzivanje bracnom drugu i tu mi je trebao njegov ugovor o zaposlenju (obostrano potpisan), ugovor o stanu (opet obostrano potpisan), njegova prijava boravka (Anmeldung), kopija njegovog pasosa (prva strana i strana na kojoj je viza), kopija njegove plave karte (mada su meni rekli da to moram da sacekam i da donesem, a kada sam odnela rekli su mi da nije potrebno jer imam kopiju njegovog pasosa i da ga imaju u bazi), moj pasos i kopija, prevod moje fakultetske diplome, vencani list (internacionalni koji se vadi u svakoj opstini i kosta 500-600 din), dva obrasca Nationale Visum i tri fotografije formata 5x5cm (za pasos). I meni i njemu je trebalo i po 60 evra za aplikaciju, ali to vec nisu dokumenta. Ovde sam samo nabrojala sta ti treba, ne i koliko, ali za sve ti treba originalni primerak na uvid i dve kopije (osim naravno sto ja nisam nosila suprugov pasos, vec samo kopije, on mu treba kao identifikacioni dokument). Nadam se da nisam nista zaboravila. Ali mozete kontaktirati i ambasadu na mail adresu <[email protected]> i pitati sve sto vas zanima. Ja sam uglavnom tako radila i te zvanicne informacije su mi bile kao tacka na sve sto bih do tada saznala. Izvinite ako sam bila preopsirna. Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 12:31 - pre 135 meseci
hvala svima na pojasnjenju oko plave karte, oko slucaja odbijanja zahteva za plavu kartu videcu da saznam nesto u ambasadi. Jer ne bih da konkurisem za nju ako ce nakon 10nedelja da me odbiju i sta onda?
 
Odgovor na temu

Ivasiki

Član broj: 312990
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 15:39 - pre 135 meseci
Citat:
AlexBrajovic:
Pozdrav svima,
vec danima citam forume, ali nikako da nadjem odgovor na moje pitanje :)

U Minhenu sam vec godinu dana, imam vizu za ucenje jezika, ali sam u medjuvremenu nasla firmu koja mi nudi zaposlenje. Moja pitanja su, oni bi kao firma trebali da kontaktiraju - koga? Ja imam ovu vizu do 17. maja - da li mogu odavde da trazim novu (radnu) vizu, ili moram da idem u konzulat u Bg-u? Da li to sto sam vec ovde moze ikako da olaksa dobijanje radne dozvole?

Mnogoooo bi mi znacila bilo kakva informacija, hvala unapred!



Zdravo Alex! treba mi tvoja pomoc u vezi vize, i ucenje jezika u MInhen! poslala sam ti par poruke privatno , ail ne znam da li su ti stigle... JAVI mi se ! email:[email protected]
 
Odgovor na temu

Ivasiki

Član broj: 312990
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 16:12 - pre 135 meseci
Veliki pozdrav svima,
da li biste mogli da mi kazete kakva je procedura oko dobijanja vize za ucenje jezika u Minhenu?


Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 18:15 - pre 135 meseci
Treba mi jedan brzinski odgovor. Da bi se u pocetku vozio auto u Nemackoj, da li je potrebno imati i medjunarodnu vozacku, ili je dovoljna ova nova plasticna?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 18:48 - pre 135 meseci
Najbrzinskiji odgovor. Tacan odgovor mozes dobiti u Verkehrsamt-u ili u ADAC-u. To ti je onda 100% sigurno. Meni je drugar davno, kada sam ja ovde dolazio, rekao da je mnogo manje bitno da li imas medjunarodnu vozacku dozvolu nego da prekoracis onih 185 dana koliko je dozvoljeno da vozis sa nasom vozackom dozvolom u Nemackoj od dana prijavljivanja boravka. On je cak imao i srece. Uhvatili su ga da vozi kola po isteku tih 185 dana (rutinska kontrola) ali ga ipak nisu kaznili. Ja sam vozio sa mojom starom (papirnom) dozvolom tih 185 (i malo duze ;-)) bez medjunarodne. Ako ne napravis neki problem, verovatnoca da cete zaustaviti policija je ravna da dobijes glavni dobitak na lotou. Ja sam se prvih meseci pitao da li uopste u ovoj zemlji ima policajaca!? Moj sef Nemac mi rece da njega za 35 godina vozackog iskustva nikada nisu zaustavili policajci!!! S obzirom da se vec duze vreme na forumu, cenim da vec duze vreme imas prijavljen boravak u Nemackoj, to znaci da ti nije dugo ni ostalo do isteka tih 185 dana, tako da ... vozi Misko... :-))

Salu na stranu. Pozovi ADAC, oni ce ti dati pravi odgovor!

Pozdrav i srecno sa polaganjem.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 19:11 - pre 135 meseci
Cicika83, moj suprug je pre dva meseca dosao i isao u Zulassung Stelle (to nam je bila prva institucija koju smo videli vezana za automobile i pravila oko njih) i rekli su mu da mu za voznju u Nemackoj ne treba medjunarodna vozacka dozvola, vec samo nasa, u periodu od 6 meseci, a nakon toga nemacka dozvola. Tako da mi jos uvek vozimo samo sa nasim dozvolama dok ne zavrsimo sve oko polaganja. Naravno, kako Harz kaze - slobodno se za sve raspitajte ovde, a onda pravo u zvanicnu ustanovu da Vam oni kazu definitivno. Da ne bude posle problema bez potrebe. Inace skoro sam naisla na neki stari clanak u Blicu koji se bas tice medjunarodnih dozvola http://www.blic.rs/Vesti/Drust...edjunarodnom-vozackom-dozvolom i procitajte komentare ljudi. Meni su delovali poprilicno sigurno ljudi koji su napisali da medjunarodna dozvola nije potrebna. A onda mi je i suprug rekao da su mu to rekli i ovde. Tako da sam ja poprilicno uverena da nije potrebna, ali opet - proverite u zvanicnim institucijama. Srdacan pozdrav.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.03.2013. u 19:40 - pre 135 meseci
@Cicika83: Evo ti isecak iz dokumentacije koju sam dobio od Ladratsamta u pismu u kojem mi traze da dostavim u kojoj sam auto skoli i adresu TÜV Stelle:

Citat:
Wir machen Sie ausdrücklich darauf aufmerksam, dass Sie mit Ihrem ausländischen Führerschein ab dem Tag der 1. Einreise nur 185 Tage (6 Monate) in der Bundesrepublik Deutschland fahren dürfen.
 
Odgovor na temu

gospodjaJ
student
beograd

Član broj: 312617
Poruke: 3
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2013. u 17:48 - pre 135 meseci
drugari,imam pitanje...
prekoracila sam onih 90 dana dozvoljenih u DE,imam 12 dana preko...nemci to znaju i za povratak u zemlju su mi dali papir koji sam morala da overim na granici,da sam izasla.
kada sam u ambasadi u Beogradu predavala dokumenta za spajanje porodice,uzeli su mi taj papir i rekose da prvo to moraju da salju tamo.Zna li neko sta sve mogu da ocekujem?kaznu?odbijanje zahteva za vizu?
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.03.2013. u 18:57 - pre 135 meseci
Citat:
gospodjaJ: drugari,imam pitanje...
prekoracila sam onih 90 dana dozvoljenih u DE,imam 12 dana preko...nemci to znaju i za povratak u zemlju su mi dali papir koji sam morala da overim na granici,da sam izasla.
kada sam u ambasadi u Beogradu predavala dokumenta za spajanje porodice,uzeli su mi taj papir i rekose da prvo to moraju da salju tamo.Zna li neko sta sve mogu da ocekujem?kaznu?odbijanje zahteva za vizu?



Pa jesu ti isto rekli kada budes predavala dokumenta za vizu da moras u ambasadi da predas i taj papir?? Ne verujem da su ti rekli. Znaci ti si taj papir svojevoljno predala sa ostalim dokumentima, a zasto??? Ne verujem da ce ti odbiti vizu, u krajnjem slucaju mozda neka kazna, ali ako se nekom sluzbeniku bas to ne svidi, ko zna....
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.03.2013. u 09:18 - pre 135 meseci
Narode, hvala vam na odgovorima za vozacku, razresili ste mi jednu povecu nedoumicu!
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.03.2013. u 17:28 - pre 135 meseci
Moj suprug bio danas u opstini da pita za vizu da li mogu tamo da dodjem i da prijavim boravak, kaze moze samo da on donese za poslednja tri meseca primanja i da ja dodjem. Radi se o pokrajini baden würtemberg, da li je imao neko tako ili slicno iskustvo. Imace ambasada u Beogradu me je odbila traze mi da donesem nemacke pasose od dece, kao dokaz da imaju nemacko drzavljanstvo. Suprug mi je nemacki drzavljanin, i naravno u opstini su mu rekli da deca mogu odmah dobiti pasose jer drzavljanstvo nasledjuju od njega.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.superkabel.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.03.2013. u 20:15 - pre 135 meseci
Pozdrav svima. Znam da se cesto postavlja pitanje koliko se ceka viza. Pa sad sam se i na svom primeru uverila da nema pravila. Ja sam pokusala da predam papire za vizu za pridruzivanje suprugu ovde u Nemackoj, ali odbili su nas tri puta. Rekli su mi da moram u Bg. Kada sam predala papire (27.2.) pitali smo u ambasadi koliko se ceka i rekli su nam ono zvanicno saopstenje, da se za minhensku oblast ceka do 8 nedelja. Ovde u biro za strance papiri iz Srbije stizu za dve nedelje i ja sam tada poslala mail coveku u birou i on mi je rekao da su vec stigli i da ce ih tog dana pregledati. Dva dana kasnije, tj 20.3. su me zvali iz ambasade da mi jave da mi je odobrena viza. Mozda je imalo uticaja na prolazno vreme to sto smo suprug i ja sve vreme zajedno isli u biro za strance, sta god da nam je trebalo, i znaju nas, tako da su znali da nema nikakvih nelegitimnosti. U svakom slucaju, ja se pripremah da cekam do kraja aprila, a ono vec gotovo. Tako da, kao sto napisah, nema pravila.

[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 23.03.2013. u 01:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sandrasara
sandra pelic
bor
sve
bor,srbija

Član broj: 313419
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.03.2013. u 17:04 - pre 135 meseci
Zdravo,posle par sati citanja htela bih postaviti par pitanja.
Trebala bih se sledece nedelje vencati za bugarskog drzavljanina koji zivi i radi u Nemackoj. Ja bih trebala da odem sa cerkicom tamo ali ona nije njegovo dete. Molim vas ako ima neko informaciju sta mi je potrebno od papirologije,da li mogu bez problema da pozovem ambasadu i pitam sta mi je sve potrebno ili moram licno da idem. Koliko sam shvatila meni nije potrebno polaganje A1 zbog toga sto je bugarski drzavljnin,da li posle tamo treba da idem na kurs ili mogu da radim odmah. Recite mi kakva je procedura od skupljanja papira ovde do odlaska tamo i sta posle moram da uradim kad stignem. On zivi i radi u okolini Minhena. Ako znate i vezano za moju cerkicu sta mi je potrebno,da li uzima njegovo prezime? Da li da odemo u Nemacku pa da predamo za nase vize ili da preko bugarske ambasade pokusamo,gde je i kako najbolje i najbrze.
 
Odgovor na temu

mila0503
Beograd

Član broj: 310122
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.03.2013. u 11:58 - pre 134 meseci
Da li neko zna da mi kaze, posto je za spajanje porodice potreban nivo A1, sa Goethe instituta... Ja sam isla na njihov sajt, imaju kurs A1.1 i A1.2... Posto je sve to A1, da li mi oba kursa trebaju da bih podnela vizu, ili je samo dovoljan ovaj A1.1?

I imam jos jedno pitanje, pre je bilo da po udaji, Nemacka placa integracione kurseve, u kom je to slucaju, i da li i
dalje placaju? (mozda sam lupila sad, al sam tako nacula, nemam tacnu informaciju, pa zato pitam )

[Ovu poruku je menjao mila0503 dana 27.03.2013. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gaga018

Član broj: 309296
Poruke: 19
*.adsl.alicedsl.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.03.2013. u 14:15 - pre 134 meseci
mila0503 potreban ti je samo sertifikat o polozenom kursu A1.

Gaga018
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187359 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.