Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187261 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blazezum
Blaze Hristov
nemam
nista
Strumica, Makedonija

Član broj: 313506
Poruke: 2
95.180.183.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.03.2013. u 08:43 - pre 134 meseci
Pozdrav svima, Ja imam bugarsko drzavjanstcvo dali bi neko mogao da mi pomoci oko prijavu za biro u njemacku..treba mi nekoo da me prijavi kod njegovu adresu u njemacku kao da stanujem kod nega ako treba i platicu koliko treba
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.03.2013. u 13:00 - pre 134 meseci
Ana i Harz, hvala vam mnogo za testove! Stigli su, sad samo da nadjemo vreme da se bacimo na polaganje.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.03.2013. u 22:56 - pre 134 meseci
Imam jedno pitanje mozda nije za ovu temu ali bolje ovako nego da otvaram novu temu.

Pokusavam da pronadjem rodbinu u nemackoj kojoj vec neko vreme nema ni traga ni glasa.

Da li u nemackoj postoji neki sajt gde se po imenu moze naci telefon ili adresa, kod nas postoji nesto slicno (bele strane)

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Blazezum
Blaze Hristov
nemam
nista
Strumica, Makedonija

Član broj: 313506
Poruke: 2
95.180.183.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.04.2013. u 10:26 - pre 134 meseci
Pozdrav svima, Ja imam bugarsko drzavjanstcvo dali bi neko mogao da mi pomoci oko prijavu za biro u njemacku..treba mi nekoo da me prijavi kod njegovu adresu u njemacku kao da stanujem kod nega ako treba i platicu koliko treba
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.04.2013. u 17:53 - pre 134 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166:
Imam jedno pitanje mozda nije za ovu temu ali bolje ovako nego da otvaram novu temu.

Pokusavam da pronadjem rodbinu u nemackoj kojoj vec neko vreme nema ni traga ni glasa.

Da li u nemackoj postoji neki sajt gde se po imenu moze naci telefon ili adresa, kod nas postoji nesto slicno (bele strane)

Hvala unapred


Ima, ali tamo se ne nalaze svi korisnici fiksnih telefona. Ako korisnik fiksnog telefona prilikom sklapanja ugovora sa Telekomom ne dozvoli objavljivanje broja telefona, ili ako sklopi ugovor sa nekim drugim provajderom za fiksnu telefoniju, neces naci podatke o njemu. I... neka te ne brine "nestanak" rodbine u Nemackoj. To je sasvim prirodna reakcija izbegavanja rodbine sa Balkana. :-)

http://www.dastelefonbuch.de/
 
Odgovor na temu

madeinchina
Beograd

Član broj: 313716
Poruke: 2
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.04.2013. u 16:57 - pre 134 meseci
Zdravo,

Ova tema na forumu mi je mnogo pomogla, ali nigde nisam mogao da dobijem odgovor na sledeće pitanje.

Dobio sam u ambasadi u Beogradu vizu za spajanje porodice, ali zbog obaveza u Beogradu moćiću da odem tek u avgustu za stalno. Međutim interesuje me da li mogu u junu da odem u Nemačku i tamo se prijavim za dozvolu boravka i vratim se u Beograd na oko mesec dana i onda kad se vratim u avgustu da podignem tu karticu. Da li prilikom prijavljivanja za dozvolu boravka dobijam pasoš nazad?


Pozdrav i mnogo hvala.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
..d:8c0:39:ccd8:5afc:945f:ff37



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.04.2013. u 18:59 - pre 134 meseci
Pozdrav, madeinchina.
Ja sam 99% sigurna da mozete. Vi cete otici za Nemacku i podneti zahtev za dobijanje boravista. Kada dobijete sve sto je potrebno ovde (to moze da potraje malo, npr dvadesetak dana od kada dodjete i prijavite se do trenutka kada Vam stigne kartica) onda mozete slobodno da putujete nazad u Srbiju i da se vratite. I kao i uvek, kada pisem, ja zavrsavam recenicom: Ali sve, naravno, proverite u Birou za strance kada dodjete. Mada, mislim da stvarno necete imati apsolutno nikakvih problema da to zavrsite kako ste i zamislili. I da, pasos nosite samo na uvid i dobijate nazad. On Vam je licni dokument i stalno Vam je potreban. Zelim Vam lagan prolazak kroz procedure. Pozz

[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 03.04.2013. u 23:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ana34 dana 03.04.2013. u 23:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.04.2013. u 23:21 - pre 134 meseci
Citat:
madeinchina:
Zdravo,

Ova tema na forumu mi je mnogo pomogla, ali nigde nisam mogao da dobijem odgovor na sledeće pitanje.

Dobio sam u ambasadi u Beogradu vizu za spajanje porodice, ali zbog obaveza u Beogradu moćiću da odem tek u avgustu za stalno. Međutim interesuje me da li mogu u junu da odem u Nemačku i tamo se prijavim za dozvolu boravka i vratim se u Beograd na oko mesec dana i onda kad se vratim u avgustu da podignem tu karticu. Da li prilikom prijavljivanja za dozvolu boravka dobijam pasoš nazad?


Pozdrav i mnogo hvala.


A koji ti je datum na vizi? Viza za spajanje porodice vazi 3 meseca.
 
Odgovor na temu

madeinchina
Beograd

Član broj: 313716
Poruke: 2
*.sbb.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.04.2013. u 10:38 - pre 134 meseci
Hvala mnogo.
Vizu nisam još uzeo jer od trenutka kada je uzmem do datuma na vizi ne smem više da putujem u zemlje EU, što zbog posla ne smem, pa ću je uzeti početkom juna pred odlazak na odmor.

A super ako mogu to sve oko kartice za boravak da završim dok sam na odmoru u junu i onda kada finalno dam otkaz u Srbiji na poslu u avgustu da već imam sređene papire.

Pozdrav i hvala vam mnogo.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.04.2013. u 11:33 - pre 134 meseci
@madeinchina

E onda nemas problema. Ja sam isto tako,dosla u Nemacku predala papire za boravak,rekli su mi da ce kartica biti gotova za 4-6 nedelja. Za to vreme sam bila mesec dana u Srbiji. Samo gledaj da se vratis u okviru trajanja vize. Ako planiras da se vratis po isteku trajanja vize to naglasi sluzbeniku i dobices od njih Fiktionsbescheinigung (mislim da sam ja za to doplatila 20€) i to ti je to.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.04.2013. u 09:53 - pre 134 meseci
Pozdrav svima,

dali neko zna dali se u nemackoj priznaje stara(papirna)vozacka dozvola za prevod ili se mora imati nova biometrijska vozacka dozvola?


Hvala
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.04.2013. u 10:02 - pre 134 meseci
Kako mislis prevod? Ne moze se nasa dozvola samo prevesti, mora se polagati iznova sve. Izvini ako te nisam razumeo i ako mislis nesto drugo.

Ja sam do sada morao dva puta da kopiram srpsku dozvolu kako bih predao neku dokumentaciju u Rathaus i Landratsamt i oba puta sam kopirao staru papirnu rozu dozvolu i niko mi nista nije rekao. Doduse, uz sebe imam i medjunarodnu dozvolu (koja mi ovde ne vredi, posto mi u Nemackoj prestala vaziti moja dozvola), pa i to uvek iskopiram pored dozvole, ali nisam stekao utisak da se iko od sluzbenika ista dublje zagledao u to sto sam iskopirao, vec su samo uzeli i rekli: fala, sve je ok.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.04.2013. u 10:34 - pre 134 meseci
Citat:
uerceg: Kako mislis prevod? Ne moze se nasa dozvola samo prevesti, mora se polagati iznova sve. Izvini ako te nisam razumeo i ako mislis nesto drugo.

Ja sam do sada morao dva puta da kopiram srpsku dozvolu kako bih predao neku dokumentaciju u Rathaus i Landratsamt i oba puta sam kopirao staru papirnu rozu dozvolu i niko mi nista nije rekao. Doduse, uz sebe imam i medjunarodnu dozvolu (koja mi ovde ne vredi, posto mi u Nemackoj prestala vaziti moja dozvola), pa i to uvek iskopiram pored dozvole, ali nisam stekao utisak da se iko od sluzbenika ista dublje zagledao u to sto sam iskopirao, vec su samo uzeli i rekli: fala, sve je ok.


Na to sam mislio(prevod i polaganje) a pitao sam zato sto neko kaze da se mora imati nova vozacka dozvola da bi se moglo to sve uraditi u nemackoj(da uopste ne priznaji staru dozvolu)!

Hvala puno
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.04.2013. u 10:36 - pre 134 meseci
Aha, nisam nigde naisao jos na takvu informaciju. Ja za sada guram ovaj svoj proces oko vozacke sa starom i nemam nikakvih problema za sada. Nema na cemu.
 
Odgovor na temu

AndreAvril
Nezaposlena
Nema

Član broj: 313857
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.04.2013. u 22:08 - pre 134 meseci
Ćao!
Imam jedno pitanje, pa se nadam da ćeš mi pomoći. :)
Treba da dobijem radnu vizu na godinu dana, imam ponudu za posao preko nekih prijatelja i nadam se da će to ispasti u redu. Nego, mene zanima ako ja dobijem vizu na godinu dana i posao tamo, i nađem stan koji odgovara za dve osobe i imam platu dovoljnu da izdržavam dve osobe, da li moj suprug može da podnese zahtev za spajanje sa mnom, tj za boravišnu vizu dok sam ja tamo?
Da li ja moram imati boravišnu dozvolu trajnu, ili može i ovako dok imam vizu na godinu dana?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

AndreAvril
Nezaposlena
Nema

Član broj: 313857
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.04.2013. u 14:33 - pre 134 meseci
Ćao!
Imam jedno pitanje, pa se nadam da ćete mi pomoći. :)
Treba da dobijem radnu vizu na godinu dana, imam ponudu za posao preko nekih prijatelja i nadam se da će to ispasti u redu. Nego, mene zanima ako ja dobijem vizu na godinu dana i posao tamo, i nađem stan koji odgovara za dve osobe i imam platu dovoljnu da izdržavam dve osobe, da li moj suprug može da podnese zahtev za spajanje sa mnom, tj za boravišnu vizu dok sam ja tamo?
Da li ja moram imati boravišnu dozvolu trajnu, ili može i ovako dok imam vizu na godinu dana?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.04.2013. u 21:15 - pre 134 meseci
Andreavaril zdravo ponovo :)
Mislim da jos nije bilo nekog na temi sa tim iskustvom, mozda i gresim, ne secam se. Najbolje bi bilo da se obratis Konzulatu Nemacke ili poslodavcu za konkretne i tacne odgovore.
Mozda se i neko javi ko ima iskustva sa tim.
Pozu
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
2a02:810d:880:24c:cd5f:f56d:..



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.04.2013. u 22:08 - pre 134 meseci
Citat:
AndreAvril:
Ćao!
Imam jedno pitanje, pa se nadam da ćete mi pomoći. :)
Treba da dobijem radnu vizu na godinu dana, imam ponudu za posao preko nekih prijatelja i nadam se da će to ispasti u redu. Nego, mene zanima ako ja dobijem vizu na godinu dana i posao tamo, i nađem stan koji odgovara za dve osobe i imam platu dovoljnu da izdržavam dve osobe, da li moj suprug može da podnese zahtev za spajanje sa mnom, tj za boravišnu vizu dok sam ja tamo?
Da li ja moram imati boravišnu dozvolu trajnu, ili može i ovako dok imam vizu na godinu dana?
Hvala unapred


Andreavaril, zdravo. Ja samo mogu da Vam prenesem svoje iskustvo. Moj suprug je dobio ugovor na dve godine i dosao u Nemacku. Dobio je plavu kartu (boravisnu dozvolu) na 24+3 meseca (trajanje ugovora + tri meseca) i ja sam onda bez problema aplicirala i dobila dozvolu za pridruzivanje. Moja boravisna dozvola nije stigla, ali trebalo bi da traje do kada i njegova. Ne znam da li ima razlike ako je ugovor na godinu dana, ali u svakom slucaju, nije potrebna trajna dozvola. A opet, kao sto Vam je Profin napisala, najbolje je da se raspitate u ambasadi. Ja sam bolje odgovore dobijala kada smo ih kontaktirali mailom, nego kada smo zvali. Putem telefona su uvek nekako sturi i kazu vam samo ono sto i na sajtu mozete da procitate. Veliki pozdrav, Ana.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.04.2013. u 10:45 - pre 134 meseci
Citat:
slaban: Na to sam mislio(prevod i polaganje) a pitao sam zato sto neko kaze da se mora imati nova vozacka dozvola da bi se moglo to sve uraditi u nemackoj(da uopste ne priznaji staru dozvolu)!

Hvala puno


Bitno je da ta (stara, papirna) vozacka dozvola jos uvek vazi, tj. da nije istekao datum vazenja koji stoji na njoj. Ako ste mozda primetili, u Nemackoj se obrasci menjaju samo na zahtev ili ukoliko vise ne moze da sluzi svrsi. Moj kolega Nemac iz DDR-a jos uvek vozi sa vozackom dozvolom izdatom u DDR-u, jer joj je vaznost dozivotna. Slican slucaj je i sa mojim drugom iz Srbije koji je u Nemackoj "prepisao" svoju vozacku dozvolu jos 1997. godine. Kod njega je "stara papirna" nemacka dozvola bez EU obelezja.

Ono sto je tebi potrebno je da tu dozvolu prevedes na nemacki (moze ovlasceni sudski tumac to da uradi u Srbiji, kao sto sam ja to uradio i to je jeftinija varijanta) ili da trazis ovde ovlascenog prevodioca. To ce te kostati verovatno oko 50 Evra. Moja koleginica je to uradila recimo u ADAC-u u Minhenu (zaboravio sam koliko je platila). Treba ti pasos, potvrda iz Bürgerbüro-a, i ako se ne varam biometrijska slika, potvrda da si odslusao prvu pomoc i Sehtest koji mozes da uradis kod bilo kog opticara (cena je nekih 6-7 evra). Ako koristis naocare ili sociva obavezno sa njima otidji, ako ne vidis dobro nema nista od potvrde, a test se placa. Dobices potvrdu, ali da ne vidis dovoljo dobro da bi vozio kola. :-) Sa svim ovim dokumentima ides u Verkehrsamt i predajes. Cena Umschreibung-a nase vozacke dozvole je 42,60 Evra. Moja skola za mene je odnela dokumente u Verkehrsamt.

Oko ovoga ti verovatno mogu vise pomoci oni koji to rade sada, jer sam ja to radio pre dve godine i nisam bas siguran kako je sve to islo. Mislim da je na prethodnim stranicama bilo do tancina sve objasnjeno od ljudi koji su tada bili u proceduri "priznavanja" nasih dozvola.

I jos jednom da ponovi. Vise ne vazi pravilo po kome posle 3 godine boravka u Nemackoj vise nemamo pravo na Umschreibung nase vozacke dozvole i da moramo da polazemo sve iz pocetka, sto znatno poskupljuje polaganje a i mora se ici na obavezne casove teorije. Od pocetka 2009 to pravilo je ukinuto i moze se uraditi Umschreibung bilo kada po isteku tih 3 godine (licno iskustvo).

[Ovu poruku je menjao Harz dana 11.04.2013. u 16:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a.sanela
Sanela Ahmestasevic
fiorano
Sombor Srbija

Član broj: 314021
Poruke: 9
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.04.2013. u 16:43 - pre 134 meseci
Cao svima vidim da se mnogi razumeju oko viza pa bih zelela da pitam i za svoj slucaj
Trebala bih da pocnem da radim kao au pair u nemackoj,porodica mi je poslala ugovor,treba da stigne do.srede,njima hitno treba au pair jer im druga dadilja odlazi,cine sve sto je moguce,potrudili su se da ugovor sto bolje izgleda,poslali su mail ambasadi da im hitno trebam,u ponedeljak ce zvati ambasadu da pitaju za detaljnije informacije,jer kad sam ja zvala rekli su mi da samo porodica moze da ubrza vizu,i to uglavnom kad je posalju za nemacku,ja trebam krajem.nedelje da odem i predam dokumente,a rekli su mi da je uslov da imam osnovno znanje A1 .a ja znam samo par reci samo sam engleski ucila u skoli,inace icicu u skolu nemackog kad stignrm tamo,to je jedan od uslova za porodicu da bi js dosla tamo, pocela sam juce nemacki ucim nesto tipa kako.se zovem,sta mi je zanimanje,gde zivim,nekr bas osnovice i strasno sam zbunjena,bojim se da necu proci proveru jer nemam mnogo vremena za ucenje,jel.zna neko.sta tacno traze da se zna?i da li je to usmeno ili pismeno proveravanje?
unapred hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187261 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.