Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187403 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2013. u 14:38 - pre 135 meseci
Da, @tdusko je u pravu. Ja se nisam ogradio u gornjem postu, pa da dodam - tu informaciju sam ja dobio u auto skoli u Stuttgartu, pokrajina Baden Württemberg. Da li je istinita, ili nije, nemam blage veze, ali su mi dozvolili da uradim Umschreibung. Iskren da budem, niko mi to u prethodnim auto skolama nikada i nije napomenuo, ova u koju sam se upisao je prva u kojoj sam cuo za takvo nesto.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2013. u 14:41 - pre 135 meseci
Citat:
uerceg:
Citat:
profin:
Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!

Na konto ovog pitanja od @profin, da podelim svoja dosadasnja iskustva (posto nisam jos polagao, niti dobio dozvolu).

@Harz je vec uradio/la quote onog posta koji dosta detaljno opisuje sta sve treba da se uradi za dobijanje vozacke dozvole. Jednu stvar imam samo da kazem sta sam pronasao juce. Naime, svuda stoji da se placa Grundgebühr kada se upisujete u skolu i ona je za Umschreibung oko 150-160 evra, dok je za one koji standardno idu da rade sve od nule oko 250 evra. I uistinu, ja sam u svom komsiluku odlazio u nekoliko auto skola da se raspitam oko cena i u svakoj je Grundgebühr oko 160 evra. Juce sam hteo da obidjem jos jednu skolu pre nego se odlucim u koju bih i otisao sam u Academy Fahrschule Lutz u Stuttgartu (tih Academy skola ima po celoj Nemackoj). Pitao sam zenu koliko bi mene kostalo da uradim Umschreibung i ona mi je krenula nabrajati troskove i nabrojala je sledece:

- Teorijski ispit
- TÜV taksa za teorijski ispit
- Prakticni ispit
- TÜV taksa za prakticni ispit
- kolika je cena casa (makar dva bih trebao uraditi, nisam naisao ovde ni na jednu skolu koja bi htela da me pusti direktno na ispit bez makar dva odvozana casa)
- i cena materijala za vezbanje testova

Tu sam ja stao i pitao je, a Grundgebühr? Na to mi ona rece: ako radite Umschreibung ne placate nikakav Grundgebühr. Upisao sam se u tu auto skolu i dobio odmah knjigu i online pristup da mogu na njihovom sajtu da vezbam testove. Tamo su sva pitanja bas u onoj formi kakva ce i biti na testu, tako da treba doslvno da se nabifla, kao kod starog sistema u Srbiji.

Tako da eto, ako budete gledali auto skole, proverite tu Academy, jedina je koja mi nije trazila tih 160 evra, pa mozete proci povoljnije mozda.

I da. Ko ima srpsku dozvolu i u Nemackoj je duze od 3 godine, ne moze da radi Umschreibung, vec mora sve iz pocetka.


Iako privatno komuniciramo, jos ne znas da sam musko!? :-) Ts, ts, ts, ...

Ali ne javljam se zbog toga, vec zbog poslednje recenice iz posta. U postu iznad, tdusko je izneo svoje iskustvo i naravno, kao i svaki put, napomenuo da se sve relevantne stvari moraju proveriti u nadleznoj sluzbi, u ovom slucaju Verkehrsamt-u. Ja sam uradio "Umschreibung" posle 5 godina od prijave boravka u Nemackoj. Pre no sto ce isteci tri godine zvao sam Verkehrsamt u mom kraju da raspitam da li je dovoljno da do isteka te tri godine samo podnesem zahtev za "Umschreibung" ili je neophodno i da polozim (teorijski i prakticni deo), i dobio sam informaciju da je taj clan (31) promenjen pocetkom 2009. i da vise ne postoji to ogranicenje od 3 godine. Nakon toga sam zamolio sefa Nemca da on pozove i pita, zbog eventualnog jezickog nesporazuma, ali nije bilo potrebe, sef mi je posle razgovora sa Verkehrsamt-om potvrdio da sam dobro razumeo. Kasnije, u auto skoli su tvrdili drugacije, iako sam im pomenuo i clan (31). Tek na moje insistiranje su pozvali Verkehrsamt i tada su dobili informaciju da nema tog ogranicenja. Ne moze se ocekivati od ljudi koji rade u auto skolama da znaju takve zakone ako im neko na to ne ukaze ili saznaju iz slucaja kakav je bio moj. Mislim da je to slucaj i sa uercegom, tj. da je informacija o tri godine vaznosti srpske vozacke dozvole za "Umschreibung" potekla od sekretarice u autoskoli. Evo ga i link sa tim clanom 31.

http://www.verkehrsportal.de/fev/fev_31.php

Dakle clan 31 stav 4 poslednja recenica, kaze da posle tri godine strana vozacka dozvola moze biti ponistena (slobodan prevod). Medjutim u sledecem stavu (5) stoji da se recenice od 2 do 7 u stavu 4 clana 31 ne primenjuju (opet slobodan prevod).

Ipak na kraju kao i uvek do sada: Po forumima citaj i pisi al' kod nadleznih sluzbi se informisi!


[Ovu poruku je menjao Harz dana 03.03.2013. u 01:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.03.2013. u 18:40 - pre 135 meseci
@Harz izvinjavam se na propustu. :)

Elem samo da dodam, pa da se ne nastavljam vise na ovu tvrdnju o Umschreibung - u pravu si, ta informacija mi je recena od strane sekretarice u auto skoli. No, kao sto rekoh, samo prenosim svoje iskustvo i reci koje sam cuo, naravno da ne treba uzimati zdravo za gotovo nista ovde. Ja vama svima nista ne verujem i sve proverim na licu mesta. :P :) Sala. ;)

Svako dobro. :)
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.03.2013. u 21:19 - pre 135 meseci
Interesuje me da li neko, ko poseduje Plavu kartu, moze podrobnije da objasni proceduru za dobijanje iste? Svasta pise na raznim forumima, ali me interesuje iskustvo onih koji poseduju.
Takodje, zanima me da li zena moze da se porodi u DE, ako njen muz ima radnu dozvolu i vec radi tamo, a ona recimo ode turisticki? I da li moze da se porodii ako ode turisticki, a da pri tom muz jos nije dobio vizu * radniu i boravisnu?
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.03.2013. u 21:28 - pre 135 meseci
Zna li neko gde je najpovoljnije uraditi overu kopija dokumenata i da li se za Anerkennung priznaju prevodi koje je u Srbiji pravio stalni sudski tumac za Nemacki jezik?
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
2a02:810d:8c0:39:fcd5:cd3a:a..



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.03.2013. u 21:18 - pre 135 meseci
Igore.h pozdrav. Na prvo pitanje ne znam odgovor, ali sto se drugog tice, nama su svi apsolutno sve dokumente overene kod sudskog tumaca prihvatali bez problema.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 11:40 - pre 135 meseci
I da dodam da sve ono gore sto sam napisao za Academy auto skolu ne vazi vise. Sad me je gospa sa pirsingom u nosu iz auto skole nazvala da mi kaze kako je ona jadna napravila gresku misleci da se ne placa Grundgebühr za Umschreibung (a naravno da se placa) i da svratim do auto skole da se promeni ugovor ili da ga otkazem ako hocu. Ako nista, kod svih auto skola kod kojih sam bio su mi trazili 160 evra, a kod ovih je 112.5 evra.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 12:37 - pre 135 meseci
I to je vajdicica. Kad se setim da sam ja platio skoro 200 Evra za Grundgebühr i da sam morao da uzmem 5-7 casova (pod izgovorom da smo mi iskusni vozaci iz istocne evrope gori od pocetnika) kod instruktora koji je imao skoro pa manje godina nego ja vozackog iskustva, grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 12:37 - pre 135 meseci
Kakve razlike od grada do grada. Ja sam u januaru platila Grundgebühr za Umschreibung 49€.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 13:14 - pre 135 meseci
Moze li mi neko reci ako zna...
Ako zahtev za Blue Card bude odbijen koja je dalja procedura. Sta onda covek da radi a ima ugovor sa nemackom firmom?

fala vam
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 13:32 - pre 135 meseci
Citat:
irex:
Kakve razlike od grada do grada. Ja sam u januaru platila Grundgebühr za Umschreibung 49€.


Jel to u Offenbach-u ? Moram da te zvrcnem da mi objasnis detalje...jao pocela mi skola jezika pa ne mogu da se rasanim danima
Harz* Vajdicica bas dobar izraz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 19:34 - pre 135 meseci
Citat:
igor.h:
Zna li neko gde je najpovoljnije uraditi overu kopija dokumenata i da li se za Anerkennung priznaju prevodi koje je u Srbiji pravio stalni sudski tumac za Nemacki jezik?

Najpovoljnija overa kopija u Opstini. Ja to radim svaki put kad putujem sa detetom, dakle vrlo cesto. Muz me ovlasti da je saglasan da putuje sa mnom. To kosta na oba jezika oko 10€ u Frankfurtu, u Konzulatu su mi trazili 40 ili 50€ po overi.
Sto se Anerkennunga tice, ja sam prevod radila u DE. Najbolje bi bilo da pitas Agentur für Arbeit, IHK ili instituciju gde predajes dokumenta za Anerkennung da li bi ti priznali takav prevod. Logicno bi bilo da priznaju, ali bolje je ipak pitati.


Irex u kojoj si to auto skoli platila Gebühr 49€?

 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.03.2013. u 22:28 - pre 135 meseci
@Nadia011
Jeste u Offenbachu ali mislim da ima ta skola i u Frankfurtu. Zovi slobodno kad god hoces. :)

@profin
Skola se zove Fahrschule Kirsch.
 
Odgovor na temu

marija csoti

Član broj: 310064
Poruke: 4
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2013. u 01:36 - pre 135 meseci
Zdravo svima...potrebna mi je informacija za to kolika treba najmanja plata da bude kada se predaju papiri za vizu za spajanje sa bracnim drugom i posto je moj muz madjar da li mi je potrebno jos nesto kao dokaz da on sme u nemackoj da ivi osim papir njegovog stanovanja i od kad je prijavljen kao i pasos(posto ima madjarski,tj evropski pasos)...molim vas za pomoc jer trebam da predam papire i plasim se odbijanja.unapred hvala
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2013. u 06:52 - pre 135 meseci
Marija*
Kada smo mi zvali opstinu Offenbach, posto smo po adresi stanovanja deo te opstine, bilo je potrebno 350 eura po osobi, plus troskovi stana itd. Za velicini stana, je barem kod nas bilo dovoljno 9 m2 po osobi. S napomenom da deca moraju da imaju posebnu sobu i da to pise u ugovoru stana, ako ne pise, naknadno se trazi taj papir od agencije od koje ste uzeli stan ili od vlasnika.
 
Odgovor na temu

marija csoti

Član broj: 310064
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2013. u 13:52 - pre 135 meseci
>
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2013. u 16:37 - pre 135 meseci
Citat:
k.i.z.a:
Moze li mi neko reci ako zna...
Ako zahtev za Blue Card bude odbijen koja je dalja procedura. Sta onda covek da radi a ima ugovor sa nemackom firmom?

fala vam


Recite nam koji su vam razlog naveli prilikom odbijanja? Kolika vam je plata ponudjena i u kojoj ste struci dobili posao?
POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.aDSL.Verat.Net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.03.2013. u 18:32 - pre 135 meseci
Hvala Dr.Dzek na pomoci

Ne. Radi se o tome da uskoro treba da idem na intervju za posao u Nemacku posle cega nadam se dobicu ugovor na platu sa kojom mogu da konkurisem za plavu kartu.
Inzenjer sam masinstva imam Bachelor of Science diplomu.
Nisam nasao svoju skolu na ovom http://anabin.kmk.org/ njihovom sajtu gde se proverava diploma da li zadovoljava uslova za plavu kartu.
Gok sam ovde na forumu procitao da diploma Bachelor of Science ima uslove za potraznju plave karte.

Pa sada ni sam ne znam sta mi je ciniti? Konkurisao bih za BLUE CARD ali sta ako budem odbijen? Nisam pesimista ali bih da se raspitam na vreme...
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.03.2013. u 08:16 - pre 135 meseci
Ja koliko se secam, neko je pisao na temi Bluecard da je dobio sa srednjom skolom, nesto u IT sektoru. Pro esljaj malo tu temu, mozda nadjes jos neke odgovore.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.03.2013. u 09:42 - pre 135 meseci
Ja recimo i dalje uopste ne shvatam sta je ta plava karta toliko bitna? Ja radim u IT sektoru i dobio sam elektronische Aufenthaltstitel na 3 godine. Svejedno uz tu karticu moram da imam onaj dodatni papir gde pise u kojoj firmi radim (jer je viza vezana za rad u trenutnoj firmi, pa ako budem menjao posao, moracu i to da menjam) i navodno bi trebalo da se ima pasos uz sebe. Koliko su meni rekli i plava karta sama po sebi prilikom legitimacije bez pasosa nije validna? (neka me neko ispravi ako gresim) Plava karta se izdaje na maksimum 4 godine, ja sam ovo moje dobio na 3, tako da ni tu ne vidim sta joj je prednost, jer se i plava i moja karta moraju jos jednom produziti dok se ne stekne pravo na neogranicen boravak.

Jel mi moze neko uopste objasniti zbog cega je tolika fama da se nabavi bas plava karta, kad je i procedura za istu makar duplo komplikovanija od elektronische Aufenthaltstitel? Meni jedino sto pada na pamet da mozda valja kod nje (a nisam siguran da je tako, niti mi je ko to potvrdio) jeste da mozda ona ne prestaje da vazi ako napustis trenutnu firmu. Jel ona nezavisna od toga ili se mora obnavljati (ili makar nesto dodatno "dopunjavati") ako se napusti trenutna firma i nadje nova?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187403 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.