Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1190026 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despot72
gp-r

Član broj: 312475
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 16:35 - pre 136 meseci
Pozdrav g. Huskic. Prvo da se zahvalim na odgovoru. Naravno da nije fiktivan brak, ali isto tako ne poznajem suprugu 100 godina,imamo jos vremena za upoznavanje :) hahah, Javim se na forum poslije razgovora i rezultata. Hvala jos jednom Uzdravlje..
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 16:55 - pre 136 meseci
Citat:
Nadia011: Profin *

On je prepisao tako sto je polagao test teorijski deo, polagao voznju redovno, a nije isao na casove voznje. Ima i neka prva pomoc i jos nesto, ne znam sve detalje.
Na casove voznje moras da ides samo ako ides da polazes iz pocetka,tj. ako ne prijavis da imas srpsku vozacku , recimo u mom slucaju. Ovako ako "prepisujes" diplomu nisi obavezan da vozis casove. Cena u ovom slucaju "prepisivanja" je oko 500 eura , ovako bi cena bila 1000 eura pa i vise zavisi na kom jeziku imas polaganje testova.

On je to sve zavrsio, prepisao diplomu i ustedeo skoro 500 eura, ali mu u delu pod brojem 12, pozadi na dozvoli pise da je dozvola prepisana. Bedak. Ako se selis u neku drugu zemlju moras da je opet prepisujes, pretpostavljam. Zanima me da li ima nekoga ko je "prepisao" dozvoli, tj prijavio da iam srpsku i ako da, da li mu nesto pise na dozvoli nemackoj.



Evo nadia ja sam "prepisao" srpsku vozacku dozvolu na nemacku,( -ne znam na koju diplomu mislis-).... Postoji prva pomoc koju moras poloziti tj. odslusati i test na vid , ostalo je tako kako si napisala.
Ne razumem zasto neko ne bi prijavio da ima srpsku vozacku dozvolu kad automatski time placa manje, i polaganje je jednostavnije jer kao sto si takodje napisala nisi obavezan da vozis casove?????? Bas me zanima tvoj razlog ??
Kada dobijes nemacku vozacku dozvolu, prilikom podizanja ostavljas srpsku u Landratsamt-u i to je to.
Nemacka dozvola je vazeca u svim zemljama evropske unije, USA i ostalim zemljama, ne znam u kojima nije vazeca, ali pretpostavljam da je taj broj zemalja mali...
Meni ne pise nista na drugoj strani dozvole pod brojem 12, a ako tvom prijatelju pise da je dozvola "prepisana" svakako ne treba da polaze ponovo tj. da "prepisuje" ako se seli u drugu zemlju EU .....ako hoces , napisi nam tacno sta pise na njegovoj dozvoli , cisto radi drugih ljudi koje ceka isto to...
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 16:59 - pre 136 meseci
Citat:
Nadia011:
Profin *

On je prepisao tako sto je polagao test teorijski deo, polagao voznju redovno, a nije isao na casove voznje. Ima i neka prva pomoc i jos nesto, ne znam sve detalje.
Na casove voznje moras da ides samo ako ides da polazes iz pocetka,tj. ako ne prijavis da imas srpsku vozacku , recimo u mom slucaju. Ovako ako "prepisujes" diplomu nisi obavezan da vozis casove. Cena u ovom slucaju "prepisivanja" je oko 500 eura , ovako bi cena bila 1000 eura pa i vise zavisi na kom jeziku imas polaganje testova.

On je to sve zavrsio, prepisao diplomu i ustedeo skoro 500 eura, ali mu u delu pod brojem 12, pozadi na dozvoli pise da je dozvola prepisana. Bedak. Ako se selis u neku drugu zemlju moras da je opet prepisujes, pretpostavljam. Zanima me da li ima nekoga ko je "prepisao" dozvoli, tj prijavio da iam srpsku i ako da, da li mu nesto pise na dozvoli nemackoj.


Prvi put cujem ovako nesto!!! Gde na dozvoli to tacno pise i sta tacno pise. "Umschreibung" ne znaci nista drugo nego da je covek "prepisao" svoju dozvolu uz uslove koje za "prepisivanje" stranih vozackih dozvola za svaku (grupu) zemlju (zemalja) propisuje nadlezni nemacki organ (postoje grupe zemalja u Nemackoj kojima se uopste ne priznaje vozacka dozvola, te moraju polagati sve ispocetka, kao da nisu nikada u zivotu seli za volan). Nakon toga dozvola postaje isto pravno validna kao i svaka druga nemacka vozacka dozvola. Kada neko ko je uradio gore navedeno ide u neku drugu zemlju sa ovom vozackom dozvolom, prema njemu se ponasaju kao vozacu koji je vozacku dozvolu dobio (polozio) u Nemackoj. To znaci ako u Svedskoj ne priznaju dozvolu, morace da polaze. Ako priznaju nemacku dozvolu nece polagati. Jednostavno receno - priznavanje nemacke vozacke dozvole u nekoj zemlji je vezano za zakon o priznavanju inopstranih vozackih dozvola u zemlji u kojoj se trazi "priznavanje" vozacke dozvole. Kada smo vec kod ovih priznavanja dva primera. U Belgiji mom kolegi iz Srbije je bilo potrebno samo malo novca (50 Evra), malo vremena i prevod nase vozacke dozvole. U Sloveniji drugi kolega je dobio dozvolu samo placanjem odredjene sume. Naravno ovo je vezano za boravak u odredjenim zemljama. Ne moze neko ko nema prijavu boravka u tim zemljama da trazi "prepis" vozacke uz (samo) placanje odredjene takse a onda dodjes u drugu zemlju u kojoj ne priznaju srpsku vozacku dozvolu (Nemacka) i na osnovu (npr.) Belgijske vozacke dobijes Nemacku uz placanje neke sutne takse.

Na kraju, posalji nam tacno STA I GDE na vozackoj dozvoli pise da se upoznamo i sa tom "Ausnahme" :-)

Ono sto takodje znam, a vezano za ovu temu, je da su ranije na nase dozvole, koje su vracali, kacili jednu potvrdu u kojoj pise da je izdata nemacka dozvola (inace sada oduzimaju dozvolu i i vise je nikada nesec videti, tako meni bar rekli). I drugo sa nemackom dozvolom se, po nasim zakonima, ne sme voziti vozilo sa srpskim tablicama bez ovlascenja (mozda uz prisustvo osobe cije je vozilo, to nisam siguran)!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 17:12 - pre 136 meseci
Citat:
cobbreti:
Citat:
Nadia011: Profin *

On je prepisao tako sto je polagao test teorijski deo, polagao voznju redovno, a nije isao na casove voznje. Ima i neka prva pomoc i jos nesto, ne znam sve detalje.
Na casove voznje moras da ides samo ako ides da polazes iz pocetka,tj. ako ne prijavis da imas srpsku vozacku , recimo u mom slucaju. Ovako ako "prepisujes" diplomu nisi obavezan da vozis casove. Cena u ovom slucaju "prepisivanja" je oko 500 eura , ovako bi cena bila 1000 eura pa i vise zavisi na kom jeziku imas polaganje testova.

On je to sve zavrsio, prepisao diplomu i ustedeo skoro 500 eura, ali mu u delu pod brojem 12, pozadi na dozvoli pise da je dozvola prepisana. Bedak. Ako se selis u neku drugu zemlju moras da je opet prepisujes, pretpostavljam. Zanima me da li ima nekoga ko je "prepisao" dozvoli, tj prijavio da iam srpsku i ako da, da li mu nesto pise na dozvoli nemackoj.



Evo nadia ja sam "prepisao" srpsku vozacku dozvolu na nemacku,( -ne znam na koju diplomu mislis-).... Postoji prva pomoc koju moras poloziti tj. odslusati i test na vid , ostalo je tako kako si napisala.
Ne razumem zasto neko ne bi prijavio da ima srpsku vozacku dozvolu kad automatski time placa manje, i polaganje je jednostavnije jer kao sto si takodje napisala nisi obavezan da vozis casove?????? Bas me zanima tvoj razlog ??
Kada dobijes nemacku vozacku dozvolu, prilikom podizanja ostavljas srpsku u Landratsamt-u i to je to.
Nemacka dozvola je vazeca u svim zemljama evropske unije, USA i ostalim zemljama, ne znam u kojima nije vazeca, ali pretpostavljam da je taj broj zemalja mali...
Meni ne pise nista na drugoj strani dozvole pod brojem 12, a ako tvom prijatelju pise da je dozvola "prepisana" svakako ne treba da polaze ponovo tj. da "prepisuje" ako se seli u drugu zemlju EU .....ako hoces , napisi nam tacno sta pise na njegovoj dozvoli , cisto radi drugih ljudi koje ceka isto to...


Broj 12 na poledjina vozacke dozvole se odnosi na ogranicenja upravljanjem vozilom: Beschränkungen und Zusatzangaben (einschließlich Auflagen) zu den erteilten Fahrerlaubnisklassen in verschlüsselter Form.

Ako koristis neko pomagalo recimo naocare, ili sociva, stajace ti 01, itd...

Evo link:
http://www.fahrschulewinter.de/karte.htm
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 18:03 - pre 136 meseci
pise mu 70.(pa broj njegove dozvole srpske). Pa znate kako, ja sam i mislila da dam moju dozvolu, ali ako mi napisu ovo nesto je i ne bih dala. Zato i pitam da li neko ima iskustva sa ovim. Inace vozim od 94 tj imam dozvolu bas bi bila greota da mi se ne prizna to, jos pogotovu ako ima veze sa cenom osiguranja auta duzina vozackog staza...
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 18:28 - pre 136 meseci
Pa dobro, to je samo naznaka da je on dobio nemacku dozvolu putem "Umschreibung-a" i nista drugo. Sada ima nemacku dozvolu koja vredi u gotovo svim zemljama. A srpsku vozacku dozvolu moze uvek dobiti u Srbiji kada to zazeli (uz vracanje nemacke). Slicno ce se verovatno desiti ako npr. ode u Svedsku. Uzece mu nemacku i dati svedsku i mozda negde notirati da je svedsku dozvolu dobio na osnovu "prepisa" nemacke dozvole. Mislim da bez razloga dizes frku. Ako je to samo zbog toga sto ce ti uzeti srpsku, za koju si emotivno vezana, nemoj da brines, sto pre to prebolis (da vise neces imati srpsku vozacku dozvolu tim pre). Ja sam isto dugo lupao glavu (godinu dana nisam otisao da podignem nemacku dozvolu jer mi se nije davala srpska) ali sam ipak na kraju morao da odem i da uzmem nemacku. Pokusavao sam (kao uostalom i svaki drugi Balkanac) da izigram sistem i da zadrszim srpsku i dobijem nemacku, ali ne ide. To moze samo ako precutis da imas srpaku i polazes za nemacku kao neko ko nema uopste dozvolu. Meni je srpska dozvola bila potrebna jer sam cesto isao u Srbiju i Bosnu i tamo vozio kola koja su bila registrovana na ime mog brata. Sa srpskom dozvolom niko mi nije pravio problem i da nekoliko puta dnevno prelazim granicu izmedju Srbije i Bosne. Sa nemackom dozvolom odmah sam imao probleme. Trazili su mi medjunarodno ovlascenje za upravljanje vozilom mog brata (u AMSS kostalo oko 50 Evra i trajalo 6 meseci. Paz' da ne dam tol'ke pare!). Slicno i na kontrolnom punktu na autoputu je bilo. Ali u principu samo ti pricaju i onda te puste. Tako ja na kraju uzeh nemacku, oprostih se od moje srpske dozvole i ne kajem se. Ako se nekad vratim u Srbiju (pu, pu daleko bilo!) vraticu ovu nemacku i uzeti srpsku.
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 18:45 - pre 136 meseci
Hm :) da emotivno sam vezana za tu dozvolu, ipak dvadeset godina je proslo a je je jos uvek volim :) :) Nego ima li veze sad sa cenom osiguranja automobil akoliko dugo vozis ili da li si i koliko si imao osiguranje za auto?I hvala ti na odgovorima, stvarno su neprocenjivi kada neko zna tematiku!
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
91.113.163.*



+583 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 19:36 - pre 136 meseci
Mozes ti imati dozvolu i 20 godina a da nisi vozila ni jedan dan ... u Austriji ce ti priznati godine osiguranje iz drugih zemalja, pa i iz Srbije, verujem da je slicno i u Nemackoj. Ali se osiguranje moralo voditi na tebe. Meni su bez problema priznali iz Slovenije, a iz Srbije nisam mogao dobiti jer ne cuvaju vise polise ukoliko nisi osiguravao-la posledje 3 godine kod njih ... Ili 5 g. ako se vodilo na vece sume. To nema toliko veze sa drzavam, koliko sa osiguravajucom kucom i tvojim dogovorom sa njima ... Posto je sve u vezi osiguranja podlozno cenkanju, neke procente ti mogu odobriti na licu mesta, a za neke trebaju odobrenje.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.02.2013. u 20:03 - pre 136 meseci
Citat:
Nadia011:
Hm :) da emotivno sam vezana za tu dozvolu, ipak dvadeset godina je proslo a je je jos uvek volim :) :) Nego ima li veze sad sa cenom osiguranja automobil akoliko dugo vozis ili da li si i koliko si imao osiguranje za auto?I hvala ti na odgovorima, stvarno su neprocenjivi kada neko zna tematiku!


Nemanja je ukratko odgovorio, a ako te interesuje nesto vise baci pogled na 112 starnu ovog topika, ne bilo ti tesko, naci ces tamo jos ponesto.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 08:54 - pre 136 meseci
Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 09:17 - pre 136 meseci
Profin jel si sigurna da se v. Dozvola uopste moze prepistai? Jer sam ja pitala i rekli su mi da prvih 6 meseci mogu da vozim sa mojom dozvolom, aposle moram da polazem iznova, samo u skracenom obliku!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 09:24 - pre 136 meseci
I da iz bilo koje zemlje, clanice EU, mozes da prepises ali iz Srbije ne mozes. Barem su meni tako rekli u führerscheinstelle.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
..d:8c0:39:1dd4:dd45:9f5b:d904



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 10:58 - pre 136 meseci
Citat:
profin:
Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!

Imate citavu proceduru i cene na 104 strani topika. Javljajte iskustva da poredimo, posto i mi sada krecemo sa tim. Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 10:59 - pre 136 meseci
Jutro! ja koliko sam shvatila prepisivanje vozacke dozvole iz Srbije znaci da si im dalal dozvolu tj. "zamenila" i da zbog te zamene ne moras da vozis pun fond casova nego mozes bez casova da polazes.To umanjuje cenu i za pola Ovde sam procitala da su svi , uglavnom, uzimali po 3 do 4 casa voznje zbog upoznavanja okoline i pravila u Nemackom saobracaju.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 10:59 - pre 136 meseci
Citat:
profin: Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!

Evo ovde
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 11:21 - pre 136 meseci
Citat:
profin: Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!



mozes takodje da procitas moje iskustvo sa prepisom dozvole ovde: http://www.elitesecurity.org/t320931-103#3220941

 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 11:37 - pre 136 meseci
Citat:
profin:
Izvinjavam se sto upadam u diskusiju, secam se da je neko pisao kompletnu proceduru za prepisivanje nase dozvole u nemacku, ali ne mogu da nadjem na kojoj je temi to pisano i ko je pisao. Ulazim i ja u tu pricu ovih dana.

Moze mala pomoc? Ko ima bolju memoriju? :)

Hvalaaaa!





Citat:
ISKUSTVA SA POLAGANJEM VOZACKOG ISPITA U NIEDERSACHSEN-u

Tragajuci za temom “polaganje vozackog ispita u Nemackoj” dosao sam do zakljucka da na ovu temu zaista ima nedovoljno toga sto coveku moze olaksati posao oko polaganja vozackog ispita u Nemackoj.

Prvo da krenemo od pitanja koje se cesto postavlja:

“Koliko dugo mogu voziti kola u Nemackoj sa srpskom dozvolom?”

Ukoliko imate prijavljen stalni boravak u Nemackoj, mozete voziti sa srpskom dozvolom najuze 6 meseci!!! Ovoga bi trebalo da se strogo pridrzavate, jer nakon isteka tih prvih sest meseci, vasa dozvola vise NE VAZI!!! U slucaju da vas policajac zatekne nakon isteka ovih sest meseci za volanom automobila, tretirace vas kao da vozite kola bez dozvole, a to je u Nemackoj zaista veliki prekrsaj. Ovde sam cuo od ljudi da vam u tih prvih sest meseci cak nije ni potrebna medjunarodna vozacka dozvola, ali mozda ju je bolje imati. Ja sam u nekoliko navrata vozio kola samo sa srpskom dozvolom u tih prvih sest meseci. Za ljude koji dolaze kao turisti ili poslovno i nemaju stalno prijavu boravka u Nemackoj: Vase srpske dozvole u Nemackoj vaze kad god dolazite (ipak uzmite medjunarodnu vozacku dozvolu pre dolaska).

Sledeci korak: “U Nemackoj imam prijavu stalnog boravka i duze sam od sest meseci, sta dalje?”

Svi koji imaju srpsku vozacku dozvolu (a ovo vazi i za one koji imaju Bosansku, Crnogorsku i Makedonsku dozvolu, kao i za veliki broj vozackih dozvola iz raznih zemalja sveta. Nemacke vlasti svrstavaju zemlje sveta u nekoliko razlicitih grupa, pa shodno tome im i priznaju potpuno dozvolu, sto ce reci bez polaganja dobijaju nemacku dozvolu, delimicno, sto znaci polaganje bez obaveznog pohadjanja kursa i prakticne obuke ili nikako tj. polazes kao da je i nemas) mogu da urade tzv. “Umschreibung”. Ovo vam pomaze utoliko da ne morate pohadjati teorijsku nastavu, i ne morate icu na prakticnu obuku. U stvarnosti tesko da ce vas neka skola pustiti na polaganje prakticnog dela bez par casova obuke. Prednost je sto ne morate da odvezete onaj zakonski minumum casova (koji nisu bas jeftini, o cenama kasnije) i na taj nacin smanjite ukupne troskove polaganja.

Sta je potrebno od dokumenata za pocetak operacije PPLAGANJE VOZACKOG ISPITA U NEMACKOJ?.

1. Kurs prve pomoci (LSM-Lebensrettende Sofortmaßnahmen kurs). O tome gde mozete pohadjati ovaj kurs u vasem mestu mozete se informisati preko interneta, ili jos bolje u skoli. ovi kursevi se ne odrzavaju svakodnevno (bar ne u manjim mestima) i imaju ogranicen broj polaznika, tako da to imate na umu. Kod mene su bile dve mogucnosti. Jedan je celodnevni kurs subotom u trajanju od 9 sati sa pauzama (8 skolskih casova) ili vecernji termini 2×4 casa ponedeljkom i utorkom. Casovi su naravno na nemackom. Ako ga ne znate niko vam nece zameriti. Nista se ne polaze samo postoji par vezbi koje moraju svi polaznici na kursu proci. Ponesite pasos!!! Cena od 18 do 20 evra (bar kod mene u kraju).

2. Test vida (Sehtest). Mozete ga obaviti kod svakog opticara, akod nekih kurseva prve pomoci je takodje moguce to obaviti. Moj savet. Ako ne vidite dobro, ne idite na taj test. Test morate platiti, ali potvrdu necete dobiti!!! Ako koristite pomocna sredstva, naocare ili sociva, obavezno ih ponesite. Ne idite kod lekara za ovu potvrsu, mnogo je skuplje!!! Ponesite Pasos!!! Cena 6,43 evra.

3. Potvrda o prijavi boravka (uzima se u Bürgerbüro-u). Ponesite Pasos!!! Cena 4,80 Evra.

4. Fotografija 1 komad. Cena 12 evra 4 fotografije (kod mene u kraju)

5. Prevod vozacke dozvole. Ovo je najbolje da uradite u Srbiji kod ovlascenog sudkog tumaca, sigurno cete ustedeti bar 20-evra. Ja sam to platio 10 evra (doduse bilo je jos dosta dokumenata za prevod, pa sam dobio popust). U nekim vecim mestima to moze da se uradi i u ADAC-u (npr. Minhen). Koliko kosta “Umschreibung” jos uvek ne znam, zato sto sam sva ova dokumenta predao u skolu, i oni su za mene odneli dokumenta u Vehrkehrsamt. Ovde dolazimo do tacke 6. koja moze biti i tacka 1.

6. Odabir skole. Ovo je mozda i bolje staviti kao tacku, odnosno korak 1. Skolu je najbolje odabrati po preporuci, jer dobra obuka sigurno vredi malo vise cene. Osim toga bitno je koliko su u skoli predusretljivi da pomognu oko dokumenata i sl. Jos ako ne znate nemacki a tamo radi recimo sekretarica sa nasih prostora,… BINGO!!! Ja, kao sto gore napisah, odabrah skolu po tome sto je u blizini gde stanujem, jer su cene u svim skolama, a ima ih svega 3, bile iste. Ja sam prvo i bio tamo, pa su mi oni dali spisak sta treba od dokumenata da imam pre “Umschreibung-a”. Te dokumente sam im dao i sada cekam potvrdu da je moja dozvola OK.

CENE: ovde cu navesti cene koje vaze u skoli u koju sam se prijavio.

a) Grundbetrag bis zur 1. Prüfung 150E
b) Übungsfahrt 45 min 33E
c) Überlandfahrt 45 min 44 E
d) Autobahnfahrt 45 min 44 E
e) Beleuchtungsfahrt 45 min 44 E
f) Fehlstunde 45 min 26 E
g) Jede Vorstellung zur theoretische Prüfung 36,50 E
h) Jede Vorstellung zur praktische Prüfung 90 E

Stavka pod a) u ovoj skoli za one koji nemaju vozacku dozvolu je 250 E.


Citat:
UMSCHREIBUNG SONDER-UND AUSL. FAHRERLAUBNIS

U subotu sam dobio pismo od Verkehrsamt-a (7 dana od podnosenja zahteva) u kom pise da je moja dozvola OK. U ovom pismo nalazi se jedan papir sa izjavom (koju treba da potpisem i posaljem natrag najkasnije pre preuzimanja moje nemacke dozvole) koju potpisom potvrdjujem da su moja vozacka dozvola, kao i podaci u njoj validni.

Cena: 42,60 Evra

Danas dobio racun od skole u kojoj je i ova stavka (oni platili za mene, tj. bili u Verkehrsamt-u sa mojim dokumentima i predali zahtev za Umschreibung).


Ovo je uglavnom najbitnije sa foruma:

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/

Tamo mozete videti kompletnu diskusiju na ovu temu.

Mene je sve na kraju izaslo nesto manlo manje od 900 Evra, jer su mi u skoli sve i svasta naplacivali, kao npr. odlazak u susedni grad na polaganje teoretskog i prakticnog dela vozackog ispita i to u iznosu kao da sam to vreme vozio kola. To znaci instruktor odvezao nas trojicu na polaganje testova, to trajalo oko sat vremena (voznja tamo i ovamo i sam test) i naplatili mi oko 40 evra!!! Slicno i kod polaganja prakticnog dela. Posle teoretskog dela ispita sam rekao da cu ici na prakticni deo autobusom rekli su mi da ne moze i da sam potpisao da cu koristiti njihove usluge tj. ici sa njima u taj grad na polaganje i da to pise u ugovoru (ko jos cita ugovor sitnim slovima na 5 strana odstampanom na nemackom!?). Tako da su me samo odlasci na polaganje kostali gotovo 100 evra (u nasem gradu se ne moze polagati). A tek ona upisnina od 150 Evra!!!

Znaci u mom slucaju su fiksni troskovi bili oko 600 Evra!!! Jos na to ako se uzme 5-7 casova (fora im bila vi sa velikim sikustvom iz zemalaj sa istoka imate vrlo lose vozacke nauke koje je nam teze promeniti nego da nekog apsolutnog pocetnika da naucimo da vozi) eto je cifra od skoro 900 Evra. Iskustvo od par stotina hiljada predjenih kilometara uglavnom u Beogradu... ma ko te pita! A mozda su i pravu! Ko moze u Beogradu voziti bez malo (srpske) vozacke drskosti ;-)

 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 11:51 - pre 136 meseci
Citat:
plavooka82: Profin jel si sigurna da se v. Dozvola uopste moze prepistai? Jer sam ja pitala i rekli su mi da prvih 6 meseci mogu da vozim sa mojom dozvolom, aposle moram da polazem iznova, samo u skracenom obliku!
Pozdrav


Prvih 6 meseci mozes voziti sa srpskom vozackom dozvolom, a posle toga, kao sto si napisala polazes teoriju , i voznju u skracenom obliku, sto znaci da nisi u obavezi da odvozis sve casove vec samo nekoliko , sto bitno smanjuje cenu prepisa.....to je prepis ili Umschreibung

Citat:
plavooka82: I da iz bilo koje zemlje, clanice EU, mozes da prepises ali iz Srbije ne mozes. Barem su meni tako rekli u führerscheinstelle.


Ako dolazis iz neke zemlje clanice EU trebas samo platiti neki iznos mislim da je u pitanju nekih 30-40 eura, predati tvoju staru dozvolu i time dobijas nemacku dozvolu, to ti je ZAMENA na koju gradjani sa srpskim pasosem jos nemaju pravo, jer kako sam cuo nije potpisan ugovor izmedju nemacke i srpske strane o medjusobnom priznavanju vozackih dozvola,dok npr. sa Italijom i kako sam cuo sa Spanijom i jos nekim zemljama, imamo taj sporazum....
 
Odgovor na temu

mamele
nezaposlen
srbobran srbija

Član broj: 312525
Poruke: 2
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: facebook


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 12:54 - pre 136 meseci
zdravo svima imam par pitanja vezanih za ovu temu razgovora
eo ovako ja imam 23 god i moja zena ima 21 ja sam ziveo u nemackoj godinu dana i hteo bih oped da idem za zenom i detetom da zivim i radim tamo (tjs koln) e sada sta je meni potrebno od papira da ja dobijem tamo legalan posao i da iznajmim stan
sluzim se vrlo dobro nemackim jezikom engleskim i rumunskim i imam srpski i hrvatski pasos a moja zena ima prava na madjarske papire
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.02.2013. u 13:17 - pre 136 meseci
Hvala drugari.
Dakle, prvo ocni test i kurs prve pomoci, prevod dozvole pa onda auto skola. Grundgebühr autoskole pretpostavljam varira od do, u zavisnosti od skole, ako sam dobro razumela?
Citat:
10. Dobijate nemacku dozvolu, a srpska dobija nalepnicu da postoji i nemacka(poslednja recenica u dokumentu gore)

Neko rece da se oduzima srpska dozvola. Tu ste me malo zbunili. TDusko da li su i tebi uzeli dozvolu ili su nalepili na srpsku pa ti je vratili? Nista tu ne razumem.

Sem toga zanima me da li postoje neke cake na prakticnom ispitu?

Cula sam negde, nisam sigurna koliko je ta informacija tacna da je dosta jeftinije ako se sve polaze na nemackom? Da li neko zna da li je to tacno?

Malo smo zagusili ovu temu. Trebalo bi da se prebacimo na zivot i birokratija u DE nakon dobijanja boravisne vize. Izvinjavam se svima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1190026 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.