Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855940 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:55 - pre 127 meseci
Citat:
Dr.Dzek:
Gasarbajter brak sa stranim drzavljaninom ti ne nostrifikuje diplomu, pa ga nisam nabrojao, mada ti u mnogome olaksava integraciju... Nego to o Becu nisam razmisljao, traze li neki prosek ili je dovoljan samo master? Nemci su nam priznali diplome prosle godine, pa zbog toga od marta ucim jezik i tek sam na A2...


Moraš da nađeš mentora, sve se vrti oko toga. Ako te mentor prihvati, ako se njemu dopadneš ili ga ubediš, onda možeš da apliciraš za doktorske. Jer će mentor odgovarati za tebe, dakle nema proseka ili čega već, samo jedan čovek - ako to želi - kaže može ili ne može. Ovo pričam za gradj-arh i verujem da važi za teh. fakultete. Za medicinu nemam pojma. Sa našeg gradj. fak godinama unazad ljudi idu na doktorske, pa traže posao i namuvaju da ostanu tamo. Za dokt. za arhitekturu, za koje ja znam, ne traže nikakvu potvrdu jezika. Tamo možeš paralelno sa studiranjem da učiš jezik. Naravno, lep prosek je uvek lepo videti, ali će tražiti papers, da lio si pisao radove i tako to - to daje mnogo prednosti.j. Školovanje je besplatno, tvrate ti 300 i nešto evra po semestru ako si ispunio svoje zadatke. Čak i za studentski dom traže depozit ot 3 mesečne stanarine. Imaš rok od 3 god da sve završiš.

I onda teško da ćeš naći posao kao doktor nauka. To je polje istraživanja. To je drugi način života. Hoćeš da se baviš naukom ili praksom? Ako hoćeš da zarađuješ dobro, prosek i doktorat ti ništa ne znače.

Ako ideš na studiranje, radiš test nemačkog tamo, kod njih, a neki traže i matematiku.

Ovo je za Austriju. Za Norvešku pomenuh da nema na svakom svake godine raspisan konkurs. Kod njih uglavnom treba dokaz o znanju jezika, eng ili norveški. Bez B2 ne možeš pisati ništa naučno. Ako odeš sa dobrim B1 i učiš tamo do B2 i ideš na predavanja, to može, ali da sad treba da radiš, ideš na predavanja, pa na kurs - malo je preopterećeno. Ali dobra vest je da možeš da upišeš doktorske, recimo, u Austriji, pa odeš na razmenu studenata u Norvešku, pa tamo imaš praksu i ako si dobar, ostaneš tamo.

Sorry za off-topic.

 
Odgovor na temu

ekrem024
ekrem becirevic
Owner
Complete property maitenance
Canada

Član broj: 271964
Poruke: 2
*.eastlink.ca.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:56 - pre 127 meseci
Pozdrav svim dobrim ljudima!
Ja zivim u Canadi sa porodicom moja supruga i ja smo razmisljali mozda da se preselimo i da zivimo u Norveskoj mi imamo Madjarske pasose sto ujedno znaci da smo drzavljani Evropske zajednice ja se bavim profesinalno molersko farbarskim radovima ukljucujuci i sprej masinu..trenutno tu imam firmu i vise zaposlenih ljudi ali jednostavno verovali ili ne mi nikako da dobijemo papire za stalni boravak i dosta nam je da smo u stalnoj neizvesnosti.
Ono sto zelim da pitam dal je neko voljan da da neki kontakt da bih mogli da razmenimo par tema oko smestaja,posla i svega ostalog za nasu decu sto nas interesuje.
Unapred hvala svima koji imaju volju da nam pomognu i posalju neki kontakt skyap,fb bilo sta.
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:58 - pre 127 meseci
i ovaj poslednji tacno 2500 sk
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:07 - pre 127 meseci
Ponekad ima i nepredvidjenih troskova,npr kazna za pogresno parkiranje :-(
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:10 - pre 127 meseci
Zokiruma,blizu Boga... svako pise iz svog ugla.Ja nisam pisala na nacin da se obracam nekome pojedinacno,ja sam pisala generalno.Ti razmisljas porodicno ja razmisljam kao individua.Uvek sam se hranila malo nezdravo pa tako i nastavila.Navike je najteze promeniti
A svi imamo extra troskove dnevne koji nisu uracunati a to jeste Landgang i to jeste kafa,i to jeste cokolada itd...
Prekljuce Bilja i ja otisle u Jektu,soping centar i naravno tamo u Coop-u na velikim kolicinama jeftinija cena,isle malo da se izluftiramo izmedju ostalog i da pazarimo...i racun dosao 1500 kruna,ali smo i uzele svasta bez da smo razmisljale o svemu.Jel tu bilo i nepotrebnih stvari?.Naravno da jeste ali kazem nisam htela da razmisljam o svakom detalju i platila sam to.Bilo mi je tesko da to vucem gotovo nemoguce,narucile smo taksi,platile 250 kruna.
Sad neko ce reci...bahacenje...pa nekad radis i to,majku mu.Ja barem radim.Radim puno i radim dva posla i dam sebi gusta s vremena na vreme.
To je Zoki individualno a ti ako oces da places,ja taj proces ne mogu zaustaviti
Kazem,ima nas razlicitih ovde i sa razlicitim pakovanjima...neko porodicno,neko je sam a to se ne moze porediti.I nije za poredjenje.Treba naci sredinu u svemu...ali jako je mnogo onih koji zive na digitron i pored toga sto mogu i bez njega i idu na odmor samo u Srbiju.Jako je mnogo takvih i poznajem ih licno,zato sam napisala da treba ziveti i bez digitrona...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:17 - pre 127 meseci
Citat:
ekrem024:
Pozdrav svim dobrim ljudima!
Ja zivim u Canadi sa porodicom moja supruga i ja smo razmisljali mozda da se preselimo i da zivimo u Norveskoj mi imamo Madjarske pasose sto ujedno znaci da smo drzavljani Evropske zajednice ja se bavim profesinalno molersko farbarskim radovima ukljucujuci i sprej masinu..trenutno tu imam firmu i vise zaposlenih ljudi ali jednostavno verovali ili ne mi nikako da dobijemo papire za stalni boravak i dosta nam je da smo u stalnoj neizvesnosti.
Ono sto zelim da pitam dal je neko voljan da da neki kontakt da bih mogli da razmenimo par tema oko smestaja,posla i svega ostalog za nasu decu sto nas interesuje.
Unapred hvala svima koji imaju volju da nam pomognu i posalju neki kontakt skyap,fb bilo sta.


Ekreme,iscitaj forum,skontaces mnogo informacija i napraviti skicu svog sopstvenog slucaja jer ko god da ti se javi na skajp i ti mu postavljas pitanja skroz iz pocetka siznuce...ko god bio zato odes na neke sajtove kao sto je pre svega UDI.no i tu se upoznas sa pravilima policijskim za Norvesku,tebi sa EU pasosem je sve olaksano ali je zahtev u ovoj zemlji jezik.Jezik.Jezik.To ti kazem onako sa najboljim namerama.
Imas i mase cena postavljene,i poresku politiku...daj samo sebi vremena i naci ces masu info pa kada udjes malo u tematiku,javi se...bas su ljudi pisali masu stvari o svemu i svacemu.Do te mere da i iz Srbije imas prilicno dobar uvid kako je u Norveskoj
A sto se tvog klucnog pitanja tice...stalnog boravka,za drzavljane EU je zahtev da nadju bilo koji posao,prijave se u policiji i provedu u Norveskoj 5 godina.Nakon 5 godina dobijaju stalan boravak a nakon 7 godina mogucnost za drzavljanstvo.Ovde nije slucaj da iz neobjasnjivih razloga ne dobijas stalan boravak ili drzavljanstvo.Postave se realni zahtevi koje treba da ispunis i to je to.
Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:34 - pre 127 meseci
Citat:
cveyoni:
Ponekad ima i nepredvidjenih troskova,npr kazna za pogresno parkiranje :-(



znaci 2500+kazna za parking :D
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:42 - pre 127 meseci
Sad samo cekam da se javi neko ko trosi 10000 nk,pa da me ubije u pojam
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 23:55 - pre 127 meseci
Za 10.000 jos se nije javio kandidat,ali gospodin Metar trosi 12.000/mesecno.Dilema je da li sa prasicima ili bez.
Cvele ti za ove pare jedes pola godine .
Dokaz da nam potrebe osciliraju veoma
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 00:03 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Zokiruma,blizu Boga... svako pise iz svog ugla.Ja nisam pisala na nacin da se obracam nekome pojedinacno,ja sam pisala generalno.Ti razmisljas porodicno ja razmisljam kao individua.Uvek sam se hranila malo nezdravo pa tako i nastavila.Navike je najteze promeniti
A svi imamo extra troskove dnevne koji nisu uracunati a to jeste Landgang i to jeste kafa,i to jeste cokolada itd...
Prekljuce Bilja i ja otisle u Jektu,soping centar i naravno tamo u Coop-u na velikim kolicinama jeftinija cena,isle malo da se izluftiramo izmedju ostalog i da pazarimo...i racun dosao 1500 kruna,ali smo i uzele svasta bez da smo razmisljale o svemu.Jel tu bilo i nepotrebnih stvari?.Naravno da jeste ali kazem nisam htela da razmisljam o svakom detalju i platila sam to.Bilo mi je tesko da to vucem gotovo nemoguce,narucile smo taksi,platile 250 kruna.
Sad neko ce reci...bahacenje...pa nekad radis i to,majku mu.Ja barem radim.Radim puno i radim dva posla i dam sebi gusta s vremena na vreme.
To je Zoki individualno a ti ako oces da places,ja taj proces ne mogu zaustaviti
Kazem,ima nas razlicitih ovde i sa razlicitim pakovanjima...neko porodicno,neko je sam a to se ne moze porediti.I nije za poredjenje.Treba naci sredinu u svemu...ali jako je mnogo onih koji zive na digitron i pored toga sto mogu i bez njega i idu na odmor samo u Srbiju.Jako je mnogo takvih i poznajem ih licno,zato sam napisala da treba ziveti i bez digitrona...

Evo i mene
konkretno nas je 5-orica na terenu, snabdevamo se samo u 1 prodavnici sa kojom imamo ugovor i imamo 1 kuvani (mi kuvamo) i 2 suva obroka. Danas sam predao račune za 10 dana. kod mene je bilo oko 2000nok i mislim kod drugog kolega oko 800. Opet to je 5-ca muškaraca kupujemo za firmine pare pa to znači da se kupi manje više sve što poželiš tako da ja iskreno mislim da je za porodicu dovoljno 5000nok mesečno ako ne kupuješ baš sve što ti zapadne za oko
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 00:08 - pre 127 meseci
Citat:
ekrem024:
Pozdrav svim dobrim ljudima!
Ja zivim u Canadi sa porodicom moja supruga i ja smo razmisljali mozda da se preselimo i da zivimo u Norveskoj mi imamo Madjarske pasose sto ujedno znaci da smo drzavljani Evropske zajednice ja se bavim profesinalno molersko farbarskim radovima ukljucujuci i sprej masinu..trenutno tu imam firmu i vise zaposlenih ljudi ali jednostavno verovali ili ne mi nikako da dobijemo papire za stalni boravak i dosta nam je da smo u stalnoj neizvesnosti.
Ono sto zelim da pitam dal je neko voljan da da neki kontakt da bih mogli da razmenimo par tema oko smestaja,posla i svega ostalog za nasu decu sto nas interesuje.
Unapred hvala svima koji imaju volju da nam pomognu i posalju neki kontakt skyap,fb bilo sta.

ja sam trenutno u moleraju, sprej mašina je ovde manje više dobar dan, svi imalo ozbiljniji je imaju. Pitaj tačno šta te zanima ako znam odgovoriću ti
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Nejm
Nista
Nista
BiH

Član broj: 317805
Poruke: 10
109.175.6.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 08:07 - pre 127 meseci
pozdrav svima

Nakon prvog intervjua prosle sedmice, receno mi je da ce me nazvati i sljedece, tj. ove sedmice....medjutim jos uvijek nisu.Poslije prvog intervjua, poslao sam onaj e-mail zahvale, u kojem mu zahvaljujem na utrosenom vremenu i tako to.

Da li bi bilo previse napadno da opet pisem i pitam kada bi mogao ocekivati taj poziv ili da budem u neizvjesnosti i jos cekam..
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 09:36 - pre 127 meseci
I dalje teme o hrani.. Moje omiljene Dobro de nisu vise.
Al ono.. ja bez 200 kruna iz prodavnice nikad ne izadjem.. a idem skoro svaki dan u prodavnicu.
A za prasice jel to ona fora da ima u finn.no oglas za ono poklanjam vijetnamsko prase, zeceve i tako te fore
Pa kad nazovu da pitaju da cuju kako je gicko i sta radi vi onda malko grokcete u slusalicu... i kazete mnogo je dobar i socan

Dobro de... stvarno razlike u cenama hrane su ogromne i tu je sad ono problem sto sad covek kad radi ovde ima pare i realno moze da kupi sta hoce.
Ali neka stvari stvarno ne moze da se ustedi jer to kosta kolko kosta... hleb (onaj za 7kr se razgrabi), mleko, jaja,kultur melk,feta sir,pavlaka,neka salata...
Jedino da covek juri one neke popuste kad necemu istice rok i onda je kao stavljena crvena cena u pola cene i slicno.
Ali sve to jurenje crvenih cena , kupovina firstprice i xtra namirnica je varijanta kada covek stigne ovde nema para i oce da ustedi svaki dinar.Posle stvarno nisi primoran na to...
Realno stvar na kome se moze ustedeti je ako covek ne pusi, ne pije alkohol i gazirana pica... bez toga se moze a jesti se mora.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 09:44 - pre 127 meseci
Ovo za klince odgovaram cim sednem za komp. Ne mogu sa telefona, užasno je smorno.
Nego kumo, ja pre neki dan gledao na sajtu UDI-a, još uvek stoji za faglært 3 godine do stalne dozvole. Gde si videla 5? Znam da se pričalo o 3-5 ali nisam video izvor te informacije.

 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 10:09 - pre 127 meseci
Kume,ja danas zakazala termin za predaju za stalnu dozvolu.U januaru predajem dokumenta jer u Tromsu dve nedelje u decembru uopste ne radi policija.
Tako da predajem i kontam da je i dalje 3 godine.
To za 5 godina je bilo u Dnevniku na NRK i u zvanicnom predstavljanju platforme nove vlasti Erna Solberg-Siv Jensen.
Jos uvek nije doslo do zvanicne promene i nema toga na sajtu UDI-a ali trenutno raspredaju o masi stvari tako da doci ce i to na red od januara sledece godine...kada prodje Bozic.Za sada je sve kao sto je bilo ali s obzirom da su javno najavili u platformi da ce biti 5 godina verovatno i hoce
Sada-kume 3...godine jos uvek.Kada uzmem dozvolu bas cu pitati jesu li nesto u policiji dobili neko saopstenje itd...za sada se drzimo,kume starih pravila...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.39.eidsiva.net.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 10:15 - pre 127 meseci
mrkana nek je tebi sa srecom, zaluzila si da ti se onaj odozgo oduzi pa stalni boravak je malo :D fingers crossed...
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 11:08 - pre 127 meseci
Citat:
gogi77:
I dalje teme o hrani.. Moje omiljene :D Dobro de nisu vise.
Al ono.. ja bez 200 kruna iz prodavnice nikad ne izadjem.. a idem skoro svaki dan u prodavnicu.
A za prasice jel to ona fora da ima u finn.no oglas za ono poklanjam vijetnamsko prase, zeceve i tako te fore :D
Pa kad nazovu da pitaju da cuju kako je gicko i sta radi vi onda malko grokcete u slusalicu... i kazete mnogo je dobar i socan :)

Dobro de... stvarno razlike u cenama hrane su ogromne i tu je sad ono problem sto sad covek kad radi ovde ima pare i realno moze da kupi sta hoce.
Ali neka stvari stvarno ne moze da se ustedi jer to kosta kolko kosta... hleb (onaj za 7kr se razgrabi), mleko, jaja,kultur melk,feta sir,pavlaka,neka salata...
Jedino da covek juri one neke popuste kad necemu istice rok i onda je kao stavljena crvena cena u pola cene i slicno.
Ali sve to jurenje crvenih cena , kupovina firstprice i xtra namirnica je varijanta kada covek stigne ovde nema para i oce da ustedi svaki dinar.Posle stvarno nisi primoran na to...
Realno stvar na kome se moze ustedeti je ako covek ne pusi, ne pije alkohol i gazirana pica... bez toga se moze a jesti se mora.

-----------------------------------------

Potpisujem,mislim ono ne pada mi napamet da stedim na hrani samo hleb kosta mesecno 600-800kr ako ces onaj koji je iole kvalitetan tako da mi ni dan danas neide u glavu da neko moze sa 2500kr celi mesec.

Mada je meni prilikom pisanja o troskovima zivota prvenstveno bila na pameti da pokazem da biti samac u Norveskoj nije uopste lako.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 11:24 - pre 127 meseci
Citat:
001: -----------------------------------------

Potpisujem,mislim ono ne pada mi napamet da stedim na hrani samo hleb kosta mesecno 600-800kr ako ces onaj koji je iole kvalitetan tako da mi ni dan danas neide u glavu da neko moze sa 2500kr celi mesec.

Mada je meni prilikom pisanja o troskovima zivota prvenstveno bila na pameti da pokazem da biti samac u Norveskoj nije uopste lako.


pa i ovo je subjektivno, recimo mi trosimo 2-3 vekne nedeljno, to je oko 30 NOK x 3 x 4 = 360

stednja na hrani nije razbijanje od hleba
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 11:43 - pre 127 meseci
Pa jeste subjektivno,i ono za 2500kr mesecno i ono za 5000kr mesecno kao sto sam vec pre napisao svi smo razliciti i razlicito trosimo. Ja kupujem hleb koji kosta u proseku vekna 25kr naravno ima i skupljih i jeftinijih.Kupujem 4 puta nedeljno to je 100kr znaci 400kr mesecno, nas je dvoje i mi se ne ubijamo od hleba nego ne jedemo stari hleb i ni na kraj pameti nam nije da stedimo na hrani a narocito ne na hlebu.Onu gornju cenu hleba sam napisao misleci na porodice sa troje cetvero ili vise...mada i to je subjektivno



[Ovu poruku je menjao 001 dana 15.11.2013. u 12:54 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 001 dana 15.11.2013. u 12:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.11.2013. u 12:09 - pre 127 meseci
individualno je sve to, ja sam mojoj zeni recimo pokazao slike hrane koju mi bacamo i dece koja umiru od gladi u recimo africi. recimo kada vracamo ambalazu uvek damo crvenom krstu jer kontam da makar malo pomazemo onima koji nista nemaju.

evo zbog ovih koji recimo nece da jedu stari hleb od boze moj 3 dana

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855940 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.