Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706689 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 18:29 - pre 126 meseci
Citat:
Gasterbajter:
Citat:
MiToman:
Citat:
zokiruma:
pa bar u trondhajmu ima mesta za izlaske, ja sam bio u par pabova i svi su bili puni, mnogo mladih lica uglavnom studenti. a i sta fali napijanju po stanovima, toplo, jeftino i ima zenskog sveta na izvolte, jos ako svi ostanu na spavaju eto radosti.

Bice tebi radost kad ti zena procita ovo sto si napisao

Biće njemu radosti ako mu drugo dete bude ćerka.


pa ne mora biti cerka, u norge su dozvoljene sve kombinacije.

bolje da prespava u nekom stanu nego da mene zove u 2 ujutro da vozim nju i njenog decka kod nas kuci, nega radi sta hoce samo nek koristi zastitu


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 18:33 - pre 126 meseci
Citat:
001:
Citat:
jedy023:
Citat:
ceca baukov:
Ćao

Moj muž i ja smo krenuli na kurs Norveškog, ali smo odlučili da odustanemo jer smo čuli da dosta oduzimaju decu
čak i zbog najmanje sitnice. Zbog toga smo se predomislili...

Zanima me da li neko od vas koji već živite tamo zna nešto o tome???

Hvala unapred :)

Ovo sam prvi put cuo u zivotu,a verujte mi svasta sam slusao cak i u skoli ima ucenik koji se boji jer navodno po selu ide beli kombi i skuplja decu.
Kako neko moze meni ili Vama ili bilo kome da oduzme decu(jedino ako ih VI maltretirate,sto je uvek dokazivo).
Pa nisu deca cokolada ili zvaka,jos Vi ste tamo strani drzavljani.................

---------------------------------------------

Mozda je mislila na ovo


Norveška indijskom paru oduzela decu zato što su ih hranili rukama

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-zato-sto-su-ih-hranili-rukama

"India-konflikten kommer etter en lang rekke internasjonale klager mot Barnevernet, både fra Polen, Somalia og Russland - der foreldre har anlaget norske myndigheter for «statlig kidnapping». FNs Barnekomité har i både 2005 og 2010 rettet kritikk mot Norge"

http://www.nytid.no/nyheter/artikler/20120112/uklar-framtid/

Takodjer i kritika Norveskoj od Ujedinjenih Nacija zbog nesrazmjernog oduzimanja dece

http://www.ohchr.org/en/NewsEv....aspx?NewsID=9762&LangID=E

Takodjer jos jedan opisani slucaj "Norsk barnevern er som Gestapo"

http://www.abcnyheter.no/nyhet...norsk-barnevern-er-som-gestapo



evo i ovde

http://www.kurir-info.rs/skand...onda-ga-izgubili-clanak-780317

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 18:47 - pre 126 meseci
Ovde nije tema Srbija nego Norveska!!!
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 18:57 - pre 126 meseci
Citat:
001: Ovde nije tema Srbija nego Norveska!!!


nije ovde tema Norveska vec ''Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?'', primer necega sto ste pokusali dokumentovati a ne napisati da se to desava svuda na svetu prestavlja cistu demagogiju



Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 19:06 - pre 126 meseci
Hehehehe pa ti si jedinstven,sta kazes nije tema Norveska nego "Život u Norveškoj" e ovako glupi komentar skoro nisam cuo.Pa o cemu ja pisem celo vreme nego u zivotu u Norveskoj,a ti izvrces moje reci celo vreme prosto neverovatno.

Pogledaj ovo samo kako izvrces i tako celo vreme lupetas ja napisem sledece:

Citat:
zokiruma:
Citat:
001






To koliki je porez manje vise nije bitno,bitna je kupovna moc gradjana odredjene drzave,znaci sta taj radnik moze za tu platu kupiti.


Ponovo primer stan sa tri spavace sobe 2001 kostao 1,2 miliona isti stan danas 2013 3,0 miliona

Plata 2001 16 000kr,danas 2013 20 000kr

2001 ti trebalo 75 neto plata da kupis taj stan,danas ti treba 150 neto plata da kupis taj isti stan.Znaci za nesta vise od 10 godina oslabila kupovna moc visestruko bar sto se tice nekretnina,a verovatno je slicno i u ostaklim sferama.



a ti odgovoris ovo?????


sada ti hoces da kazes da nema trzista nekretnina i da niko ne kupuje stanove jer su mnogo skupi.


to je trziste, zakon ponude i potraznje, nema socijalnih titovih stanova.


sa druge strane meni je najbolja investicija upravo stan. realno placas mesecno ratu i posle recimo 25 to postane tvoje, mozes da prodas i vratis se u srbiju ili odes u dominikansku republiku i kupis aprartman.

kanda smo mi navikli na brzo bogacenje, radis biznis godinu dana i imas koje milionce, toga bre nema nigde alo. zivis u bilo kojoj uredjenoj zemlji, placas dazbine, kupujes hranu ovo ono i molis da ti ostanu neke pare sa strane, e ovo je najvaznije bar po meni, u srbiji si svaki mesec u minusu, u hrvatskoj mozda na 0, u nemackoj si moz<da oko 500 evra u norge si oko 1000 evrica. i to je to :) , bar su mene moji mama i tata tako ucili da stedim. takodje da bi racunao da imas neku ustedjevinu moras imati za narednih 6 meseci usled gubitka posla. znaci to bi u norge bilo oko 6 x 24 000 = 144 000 i ovo je stednja na koju moes racunati. ali ako ti prodje godina ili 3 a ti u slamarici ili na racunu imas jednu platu ili manje onda ti ne pomaze ni jedan normalan posao u bilo kojoj normalnoj zemlji.


------------------------------------------------------------------------------------

Sad ti meni ne reci nego citiraj gde sam ja u mom tekstu rekao da nema trzista nekretnina i da niko ne kupuje stanove jer su skupi?

Ajde citiraj mi moj tekst.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 19:14 - pre 126 meseci
Citat:
001: Hehehehe pa ti si jedinstven,sta kazes nije tema Norveska nego "Život u Norveškoj" e ovako glupi komentar skoro nisam cuo.Pa o cemu ja pisem celo vreme nego u zivotu u Norveskoj,a ti izvrces moje reci celo vreme prosto neverovatno.

Pogledaj ovo samo kako izvrces i tako celo vreme lupetas ja napisem sledece:



------------------------------------------------------------------------------------

Sad ti meni ne reci nego citiraj gde sam ja u mom tekstu rekao da nema trzista nekretnina i da niko ne kupuje stanove jer su skupi?

Ajde citiraj mi moj tekst.
Citat:
001: Hehehehe pa ti si jedinstven,sta kazes nije tema Norveska nego "Život u Norveškoj" e ovako glupi komentar skoro nisam cuo.Pa o cemu ja pisem celo vreme nego u zivotu u Norveskoj,a ti izvrces moje reci celo vreme prosto neverovatno.

Pogledaj ovo samo kako izvrces i tako celo vreme lupetas ja napisem sledece:



------------------------------------------------------------------------------------

Sad ti meni ne reci nego citiraj gde sam ja u mom tekstu rekao da nema trzista nekretnina i da niko ne kupuje stanove jer su skupi?

Ajde citiraj mi moj tekst.


pa izgleda da ja za raziku od tebe izvlacim zakljucke. lepo sto si ti to napisao ali ja kada procitam tvoj post dodjem do ZAKLJUCKA KAPIS?


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 19:21 - pre 126 meseci
Onda nisi izveo dobar zakljucak.Dobar zakljucak ili suprotan zakljucak od moga bi bio da si meni naveo drugi primer kupovne moci i demantovao me.Znaci ja sam bio dao primer kupovne moci a ne primer trzista nekretnina.

Drugo ljudi ovde nesta pitaju ja odgovorim sa mojim misljenjem(moguce da nekad nisam u pravu ali imam pravo na misljenje),cinjenicom ili tekstom sa zvanicnog sajta ili novina,znaci nikakve izmisljotine niti demagogija.Drzim se teme i kad ocu da komentarisem o nekoj drugoj temi odem na drugu diskusiju i dajem komentare na tu temu.Ako je ovde tema Norveska dajem odgovore u vezi Norveske,ne usporedjujem je sa bivsom YU.

I vise necu s tobom diskutovati mislim pametnom dovoljno.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 19:28 - pre 126 meseci
Citat:
001:
Citat:
fap:
Ima li ovde mladjeg sveta?
Dajte napisite nesto o drustvenom zivotu gore,ima li se gde izlazit,kako se tamo provode? Sto se tice nocnog zivota(nije najbitniji,mada nama mladima jeste-meni jedna drugarica dade prilicno poraznu informaciju.Ona zivi u trondhajm i kaze da bukvalno nema gde da se izadje, a i kad se nadje nesto,njihovo poimanje provoda nema veze sa nasim,maltene sa svetom uopste. glavnom se skupljaju po stanovima i piju dok se ne onesveste.

--------------------------

Dobro ti je opisala njihove izlaske.Mada ima kafica,pabova i diskoteka,ali razlika u izlasku kod nas i kod njih nebo i zemlja.


oces reci da ovo nije misljenje? ja licno vise volim pabove nego zvezde granda ali nemam nista protiv njih, samo mi objasni sta je ovde lepo opisano?

i ti bese rece da ne uporedjujes norvesku ni sa jednom drugom zemljom, a pogotovo ne sa ex yo


dobar si


ja znam da bi u srbiji morao da cekam mnogo mnogo vremena da klinac dobije mesto u vrticu, morao da povlacim neke veze i vezice dok u norge odes na internet portal, popunis upitnik sacekas par dana i dobijes mesto u vrticu.

mozda treba napisati da je recimo uzina u beogradskom vrticu smoki

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-158-173.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 21:06 - pre 126 meseci
Pa kad smo kod vrtica ili jaslica koja je cena boravka u isto.
Evo za primer ja u Zrenjaninu kada mi dete od 13 meseci ide svaki dan placam ni manje ni vise nego 6800 jer radim u skoli pa imam 55 hiljada i nemam poravo na
1.Decji dodatak,
2.Popust na vrtic ili ti jaslice
Ali zato placam 130 eura stan(iako nisam prijavljen).struja 4700 prosek,SBB 1036 rsd,ADSL beotel 1000,515 rsd fiksni,dva puta po 450 mobilni.Son 1600 rsd,5500 grejanje.
Pa kada se sve sabere ja imam primanja oko 15 hiljada,ali onaj ko sve ovo ima i ne placa u ovom sistemu bolje prodje nego ja.
Napomena dvoje dece cerka 11 godina 5 razred a supruga radi na 25% u skoli oko 11200 primanja.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.11.2013. u 23:04 - pre 126 meseci
Citat:
jedy023: Pa kad smo kod vrtica ili jaslica koja je cena boravka u isto.
Evo za primer ja u Zrenjaninu kada mi dete od 13 meseci ide svaki dan placam ni manje ni vise nego 6800 jer radim u skoli pa imam 55 hiljada i nemam poravo na
1.Decji dodatak,
2.Popust na vrtic ili ti jaslice
Ali zato placam 130 eura stan(iako nisam prijavljen).struja 4700 prosek,SBB 1036 rsd,ADSL beotel 1000,515 rsd fiksni,dva puta po 450 mobilni.Son 1600 rsd,5500 grejanje.
Pa kada se sve sabere ja imam primanja oko 15 hiljada,ali onaj ko sve ovo ima i ne placa u ovom sistemu bolje prodje nego ja.
Napomena dvoje dece cerka 11 godina 5 razred a supruga radi na 25% u skoli oko 11200 primanja.


mi cekamo da nam stigne obracun, mi danas pitali i svaki dan pitamo ali nikako da nam kazu, treba da posalju fakturu koju platis. inace od 2300 do 2500 za mesec dana u Hammerfestu je vrtic. zavisi od grupe i recimo da li ima uzinu ili nema. ja kada sam otisao iz srbije plata od 55 000 je bila pojam


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-158-173.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 10:17 - pre 126 meseci
Citat:
zokiruma: mi cekamo da nam stigne obracun, mi danas pitali i svaki dan pitamo ali nikako da nam kazu, treba da posalju fakturu koju platis. inace od 2300 do 2500 za mesec dana u Hammerfestu je vrtic. zavisi od grupe i recimo da li ima uzinu ili nema. ja kada sam otisao iz srbije plata od 55 000 je bila pojam :D

Sada ja ipado i jo neki bogatas po tvojoj reakciji.
Iskreno ova moja prosvetarska plata je iznat proseka jer rad u specijalnoj skoli se ipak u ovoj ludoj drzavi placa sa 10% ns plstu(nekada je bilo i 20%),plus dodatak na staresinstvo i na funkciju koju imam pa onda se nakupi tih 55 hiljada.
Inace u redovnom sistemu je oko 44 sa 15 godina staza.
Nego da li ti zivis i radis u
http://www.vreme.com/arhiva_html/471/25.html
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 10:43 - pre 126 meseci
Citat:
jedy023: Sada ja ipado i jo neki bogatas po tvojoj reakciji.
Iskreno ova moja prosvetarska plata je iznat proseka jer rad u specijalnoj skoli se ipak u ovoj ludoj drzavi placa sa 10% ns plstu(nekada je bilo i 20%),plus dodatak na staresinstvo i na funkciju koju imam pa onda se nakupi tih 55 hiljada.
Inace u redovnom sistemu je oko 44 sa 15 godina staza.
Nego da li ti zivis i radis u
http://www.vreme.com/arhiva_html/471/25.html


nesto slicno

malo je stariji clanak, sada ima bioskop, trzni centar i ima rafinerija gasa koju je napravio Statoil a radi se i ogroman projekat vezan za naftu Goliat, tako da broj stanovnika raste.

ono za spavanje leti je savrseno istinito, ja sam i ranije ziveo na severu, doduse ne toliko blizu severnog pola i ne u norveskoj ali sam vec imao iskustva kada sam prvi put dosao u norge. leto, 2 sata ujutro i voznja kroz fjordove je nesto neverovatno.


jedina stvar koju moras imati u hammerfestu je auto, sve ostalo nije problem

Čovekov normalan osećaj za vreme nestaje. Nije u pitanju manjana (sutra) princip - dublje je od toga. Čitav životni ritam je izvitoperen da bi se slagao sa čudnim ritmom neba. Jedan prijatelj iz Osla mi je ispričao kako je došao ovde poslom i morao hitno da se vidi sa čovekom koji je rekao: "Ne mogu sada da se vidim sa tobom. Moram da idem na pecanje."

"Kada se vraćaš?", upitao je moj prijatelj gledajući na sat.

"Za četiri nedelje." ---- ovo je bas bas Finmark
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 11:17 - pre 126 meseci
Hammerfest bybusse ruta nr.2
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 11:57 - pre 126 meseci
pricam danas sa kolegom sa posla, lokalac iz Hammerfesta, kukam za auto i pitam da li moze da vidi neki mali autic za prodaju ovde u HAMMERFESTU. kontam neki polo, corsa, micra nesto malo, mislim totalno glupo uzimati bilo sta vece kada je najdalje gde cu ici alta 4x godinje (2 sata voznje) i mozda jednom godisnje u tromso koji je 5 sati voznjem i kazem mu samo da je registrovan jer ovo EU godjent ume da bude nezgodno, pregledi su im stvarno veliki, nadju more stvari koje ne valjaju i daju ti spisak koji nosis kod mehanicara a ovde sat vremena kosta ko petra kajgana. Kaze on meni nacice mi nesto danas a EU godjent da samo platim 300 noka, on ce nazvati i reci da sam njegov drugar i sredjeno. kontam nisam ja razumeo dobro i pitam ga na engleskom da mi pojasni, kaze decko JA NAZOVEM I TI ODES I DOBIJES PAPIR DA JE SVE U REDU SA KOLIMA PA POLAKO KASNIJE SREDJUJES STA NE VALJA RAZUMES . Eto norveska kao i u Srbiji i ovde veze znace
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

dzuli
beograd

Član broj: 95802
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 12:02 - pre 126 meseci
Pozdrav svima,

Da li smatrate da je dobro pozvati potncijalnog poslodavca kome si predhodno poslao CV za otvorenu poziciju?
Reci da si jako zainteresovan i malo se predtsaviti... Pitati da li tvoj profil odgovara poziciji i slicno...

Hvala :D
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 12:09 - pre 126 meseci
Citat:
dzuli: Pozdrav svima,

Da li smatrate da je dobro pozvati potncijalnog poslodavca kome si predhodno poslao CV za otvorenu poziciju?
Reci da si jako zainteresovan i malo se predtsaviti... Pitati da li tvoj profil odgovara poziciji i slicno...

Hvala :D


uvek

to se inace zove follow-up call, nemam pojma kako bi rekao to na srpskom, u krajnjem slucaju ako i nisi prosao na tom konkursu mozda taj nesudjeni poslodavac zna neku firmu koja trazi tvoj profil

ima cela nauka vezana za taj tip poziva, pogledaj malo na netu

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

dzuli
beograd

Član broj: 95802
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 13:55 - pre 126 meseci
Hvala Zoki,

Verovatno na srpskom prateci poziv ili slicno.... Dobra ideja da pogledam na netu. Milsim da cu ipak poslati follow-up mail, zbog jezika sigurnije mi je, dok ne skupim hrabrost za razgovor :D

Slala sam na neke pozicije i u Finmark u nadi da ce me pre pozvati.

Pozdrav za sve u No i one koje zele da im se pridruze!
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 14:13 - pre 126 meseci
Mailove obicno ne citaju, pogotovu te fallowup koje mi ne umemo da pisemo norveskim stilom nego izlizemo tastaturu pisuci.
Ja sam fallowup pozivom saznavao vise nego na oglasu, da li uopste imam sanse odnosno da li znam to sto traze, kakvo konkretno iskustvo traze, saznao sam par puta da nisu ni pogledali moju aplikaciju pa je izvukli iz kontejnera nakon mog poziva, pa me posle zvali na interview i slicno.

Nema tu hrabrosti zbog jezika i cega vec, ako si resila u norvesku onda grizi za nogavicu, tj ako hoces fallow up, onda pozovi, ako neces onda se uopste ne muci mailom nego cekaj da te pozovu, ako su uopste videli tvoj mail/aplikaciju.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 16:26 - pre 126 meseci
Evo jedna bitna informacija za profesiju koja se zove geometar. Juce bili ja i supruga u Skatt Øst u Oslu i upoznali jednog lika iz Srbije koji radi tu vec oko pola godine kao geometar. Kaze lik ne zna engleski, norveski nesto ucio, sad ga firma poslala na kurs o njihovom trosku. Posao je dobio relativno lako preko naseg coveka iz Bosne koji radi u toj istoj firmi u Oslu i koji ga je takoreci preporucio. Po njegovim recima deficitarna profesija. Inace covek ima samo srpski pasos, ne EU i dosao je kao strucna radna snaga. Nismo stigli da ga pitamo oko priznanja diplome ali ako je tu, lako dobio posao, sve mu sredili onda se verovatno i diploma iz Srbije priznaje za to radno mesto.
Znaci geometri, net u ruke i trazite posao, naravno ako ste zainteresovani za Norvesku.

tag: geometar, geometri, geodezija, geodetski tehnicar, geodetski tehničar.
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.11.2013. u 18:12 - pre 126 meseci
Ako neko zna odgovor na moje pitanje neka odgovori, vrlo je bitno


Znaci da li je moguce raditi neki posao u norveskoj(LEGALNO-bilo koji-posao vec dobijen) i da se na osnovu toga dobije BORAVISNA DOZVOLA? I da se taj posao posle radi dok se ceka autorizacija?
Da li onda to NORVEZANI priznaju samo kao sezonski posao, i posle 6 meseci rada moras da izadjes iz drzave na 3 meseca da bi radio taj autorizovani posao(drugi-na koji si cekao ) kasnije , ili prave problem oko toga?

Ili MOZE da se radi bilo koji posao, LEGALAN, i da se dobije boravisna dozvola uz to(80% stilinga) , pa kasnije uz autorizaciju posle nekog NEODREDJENOG vremena(jer ne zna se koliko se ceka autorizacija) odma moze da se predje na autorizoovani posao,bez izlaska iz zemlje?

Hilsen!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706689 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.