Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856173 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 17:39 - pre 127 meseci
Za Austriju ti ne procenjuju diplomu, već uzimas potvrdu sa tvog faksa da imaš završen master i time možeš direktno na doktorske. I za stari program, ko je završio, možeš direktno na doktorske.

Pa polaganje par predmeta nije ništa strašno, ali i za to treba jezik. Kako god okreneš, treba jezik.
Nastavak studija je samo trik da odeš u inostranstvo, nemačke zemlje, pa nađeš posao i ostaneš tamo. Zaboravio si onu prljavu opciju ali nažalost neretku- brak sa Eu građaninom. Ja mogu bar tri mladića iz mog komšiluka samo da pobrojim koji su to uradili. No comment. Ima i peta opcija da platiš 650 000€ Malti, Malta prodaje državljanstvo da napuni budžet i plati dugove. Već su ga napunili za 30 miliona.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 17:44 - pre 127 meseci
OMG, da imam 650 000oira, zadnje na što bi ih potrošila je maltansko(? ) državljanstvo
beklager ovo je bilo jače od mene
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
37.19.108.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 19:12 - pre 127 meseci
Citat:
001:
"2500 nk potrosenih tvrdim da troclana porodica moze ziveti i vise od mesec dana"

Ne bi zeleo da se svadjam ali 2500kr troclana porodica za hranu? Meni je to prosto nemoguce jedino ako ne jedete svaki dan spagete znaci ovo je samo moje misljenje nemoj ostati uvredjen.

Inace ja nisam hteo da se moje pisanje svede na cenu hrane nego na to da samac sa prihodom od 16-18 000kr zivi od prvog do prvog zbog svih nabrojanih troskova.
E sad oce li on-ona potrositi 2500 ili 5000 na hranu mesecno to je nebitno jer skupljeni svi ostali izdaci ne daju tom samcu da uspara pare.Znaci ovo moje pisanje se odnosi samo na samce i to da jede samo svoju hranu a ne u firmi znaci tri puta na dan za svoje pare.
Gde dvoje ili vise u porodici radi je odlicno i moze se lepo usparati.

2500 za hranu mesecno za troclanu porodicu je bas malo...to je negde oko 80 kruna dnevno , ili desetak evra...mozda malo vise...Cak i za Srbiju je to malo para ...
A za samce je zeznuto ,pogotovo ko ima manje od 20.000 kruna a nema svoj stan sto je najcesce slucaj za ljude koji dolaze u norge...
Inace stanovi i kuce su bezobrazno skupi ,mislim cak i za njihove uslove
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:33 - pre 127 meseci
bezveze sam bacio pogled na forum da vidim sta ima novo, i zaista ne izdrzah da se ne javim a vezano za vec dobro poznato pitanje hrane u norveskoj, koje se svakih 100ak strana foruma opet javi . jel'te forumi i sluze za razmenu informacija, i ovaj forum je valjda zivi dokaz dobrog i kvalitetnog broja informacija koje su tolikim ljudima pomogle u dolasku ovde. tu i tamo se nadje neka manjkava info, ali ostajem zapanjen dezinformacijom (hrana 2.500 NOK\mesecno za TROclanu porodicu) koju ce sigurno ne mali broj ljudi procitati i misliti da je to zaista moguce kada budu planirali svoj dolazak u Norvesku.. prosta matematika (kao sto rece BACALAO) kaze da je to dnevno za troclanu porodicu 10€, sto ce reci po osobi 3,5€ za 2-3 obroka dnevno??????? U norveskoj? Pa cenim da mozda u africi to moze, al 1-1,5 € po obroku zaista ne znam koliko naivan treba biti pa poverovati.. evo i zvanicnog linka LINK koji pokazuje odnos cena hrane u evropskim zemljama (eto ko bas ne zna ni rec norveskog moze baciti pogled na dijagram u sredini teksta).. To valjda ukazuje i na logiku svih onih koji idu u Svedsku ili Finsku ili gde vec da kupuju hranu..

Nista licno Zoki, ali ipak treba imati odgovornost prema velikom auditorijumu ljudi koji cita ove postove i planira doci.. Nije sad bas da se slazem sa drugom krajnosti (da treba nositi pirinac iz Srbije) vec mislim da je istina (kao i obicno) negde izmedju..
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:39 - pre 127 meseci
Citat:
cveyoni:
A sto se telefona tice,mislim da je glupost dati vise od 200 nk mesecno,jer mycall.no ima izuzetno dobru ponudu za 200 nk u u kojoj je ukljuceno 500 nac.minuta,250 minuta u inostranstvu,500 sms,500 mms,500 MB interneta ...Jest da nisu najbolji,ali su najjeftiniji


Djuice je "podfirma" Telenora, tj koristi njihovu mrezu - za 200 NOK (paket NONSTOP M) se dobije neogranicen broj sms/MMS/minuta + 1 GB interneta LINK
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:45 - pre 127 meseci
Citat:
Citat:
Jelena G.:
Kako se otvara racun za DEPOSITKONTO u banci. Da li taj racun otvaraju i stanodavac i stanar (pa je potreban personnummer stanara) ili taj racun otvara stanodavac (koji ima pers. numm.) uz prisustvo buduceg stanara koji se potpisuje (identifikacija uz pomoc pasosa). Nasli smo stan pa jos i da resimo ovu sitnicu :)

Hajde ljudi...ako moze odgovor za DEPOSITKONTO...pa niste valjda ko "gladne godine"..... samo o hrani!
(Kazem ja... pa onda kad se smestimo u Oslu ... krenem i ja da kukam :) ) A lepo rekao neki pametan covek....SVAKOM JE SVOJA MUKA NAJTEZA :)


LINK vec sam ja odgovorio na to pitanje, ali ne bih da smaram da treba koristiti pretragu..
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:48 - pre 127 meseci
Citat:
moukoko:
bezveze sam bacio pogled na forum da vidim sta ima novo, i zaista ne izdrzah da se ne javim a vezano za vec dobro poznato pitanje hrane u norveskoj, koje se svakih 100ak strana foruma opet javi :) . jel'te forumi i sluze za razmenu informacija, i ovaj forum je valjda zivi dokaz dobrog i kvalitetnog broja informacija koje su tolikim ljudima pomogle u dolasku ovde. tu i tamo se nadje neka manjkava info, ali ostajem zapanjen dezinformacijom (hrana 2.500 NOK\mesecno za TROclanu porodicu) koju ce sigurno ne mali broj ljudi procitati i misliti da je to zaista moguce kada budu planirali svoj dolazak u Norvesku.. prosta matematika (kao sto rece BACALAO) kaze da je to dnevno za troclanu porodicu 10€, sto ce reci po osobi 3,5€ za 2-3 obroka dnevno??????? U norveskoj? Pa cenim da mozda u africi to moze, al 1-1,5 € po obroku zaista ne znam koliko naivan treba biti pa poverovati.. evo i zvanicnog linka LINK koji pokazuje odnos cena hrane u evropskim zemljama (eto ko bas ne zna ni rec norveskog moze baciti pogled na dijagram u sredini teksta).. To valjda ukazuje i na logiku svih onih koji idu u Svedsku ili Finsku ili gde vec da kupuju hranu..

Nista licno Zoki, ali ipak treba imati odgovornost prema velikom auditorijumu ljudi koji cita ove postove i planira doci.. Nije sad bas da se slazem sa drugom krajnosti (da treba nositi pirinac iz Srbije) vec mislim da je istina (kao i obicno) negde izmedju..

Nije to Zoki napisao,nego sam ja :-(..Nikako mi ne uspeva da postavim slike racuna danasnje trgovine u Svedskoj gde je racun 2500 sk :-) Ukoliko je neko voljan da mi pomogne oko postavljanja slika,rado bih ih postavio...Ja sam napisao izmedju 2000-3000 nk trgovine u Svedskoj,ne u Norveskoj...Jedino ako vi ljudi ne jedete samo kavijar kuci :-)Ne onaj od 7 nk u tubici :-) Nek neko posalje mail na pp,saljem slike odmah :-)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:50 - pre 127 meseci
Citat:
moukoko:
bezveze sam bacio pogled na forum da vidim sta ima novo, i zaista ne izdrzah da se ne javim a vezano za vec dobro poznato pitanje hrane u norveskoj, koje se svakih 100ak strana foruma opet javi . jel'te forumi i sluze za razmenu informacija, i ovaj forum je valjda zivi dokaz dobrog i kvalitetnog broja informacija koje su tolikim ljudima pomogle u dolasku ovde. tu i tamo se nadje neka manjkava info, ali ostajem zapanjen dezinformacijom (hrana 2.500 NOK\mesecno za TROclanu porodicu) koju ce sigurno ne mali broj ljudi procitati i misliti da je to zaista moguce kada budu planirali svoj dolazak u Norvesku.. prosta matematika (kao sto rece BACALAO) kaze da je to dnevno za troclanu porodicu 10€, sto ce reci po osobi 3,5€ za 2-3 obroka dnevno??????? U norveskoj? Pa cenim da mozda u africi to moze, al 1-1,5 € po obroku zaista ne znam koliko naivan treba biti pa poverovati.. evo i zvanicnog linka LINK koji pokazuje odnos cena hrane u evropskim zemljama (eto ko bas ne zna ni rec norveskog moze baciti pogled na dijagram u sredini teksta).. To valjda ukazuje i na logiku svih onih koji idu u Svedsku ili Finsku ili gde vec da kupuju hranu..

Nista licno Zoki, ali ipak treba imati odgovornost prema velikom auditorijumu ljudi koji cita ove postove i planira doci.. Nije sad bas da se slazem sa drugom krajnosti (da treba nositi pirinac iz Srbije) vec mislim da je istina (kao i obicno) negde izmedju..


ma nema problema. samo ja sam izneo da trosim oko 5000 NOK mesecno za hranu, troclana porodica

vrlo jednostavno znam koliko se potrosi jer sacuvam svaki racun

da li moze sa 3000 NOK pojma nemam, pokusacu pa cu se uveriti ili razuveriti

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.opera-mini.net.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:57 - pre 127 meseci
e pa onda se obojici izvinjavam, ipak sam trebao pravo na spavanje umor, sta li ;-)
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 21:57 - pre 127 meseci
Gasarbajter brak sa stranim drzavljaninom ti ne nostrifikuje diplomu, pa ga nisam nabrojao, mada ti u mnogome olaksava integraciju... Nego to o Becu nisam razmisljao, traze li neki prosek ili je dovoljan samo master? Nemci su nam priznali diplome prosle godine, pa zbog toga od marta ucim jezik i tek sam na A2...
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
*.210.11.131.getinternet.no.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:14 - pre 127 meseci
Ma kakvi 2-3 hiljade kruna. Mi trosimo oko 7000kr za hranu mesecno - troclana porodica.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:18 - pre 127 meseci
Cvele,sve me ovo sa tobom jako brine
Moras da povedes racuna o ernæring-u.Molim te,jedi.Hrani se dobro.
A kada te covek ovako pogleda,nisi ti zgoljav.Dakle,kako to objasniti.Razmisljala sam i setila se tvog oglasa ovde na forumu kada si trazio da kupis par prasica.Znaci ne komada 1,vec par-komada 2.E to nisi uracunao u cenu od 2500/3000 nok-mesecno.Jer prasici su veliki da stanu u tu korpu.
I sada je sve mnogo jasnije.Prasici su ti pomogli da prezivis i lepo si ih potrpao u one fine kese na popustu kupljene u Svedskoj i ti krckas svaki dan po malo od prasica.E,zato si ti tako lepo razvijen .
Dakle,da dopunimo mesecni racun...2500-3000 kruna plus par dobro uhranjenih prasica.
Kako si mogao prasice da zaboravis i teras mene da naprezem mozak i trazim prasice po pretrazi na ovako velikom forumu?
Druze,samo se ti lepo razvijaj.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:19 - pre 127 meseci
Citat:
bambi84: Ma kakvi 2-3 hiljade kruna. Mi trosimo oko 7000kr za hranu mesecno - troclana porodica.


eto sa jedne strane 3 sa druge 7 taman sam ja onda prosek sa 5000

znaci na osnovu 3 troclane porodice PROSECNI mesecni troskovi za hranu su oko 5000 noka
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:21 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Cvele,sve me ovo sa tobom jako brine :)
Moras da povedes racuna o ernæring-u.Molim te,jedi.Hrani se dobro.:)
A kada te covek ovako pogleda,nisi ti zgoljav.Dakle,kako to objasniti.Razmisljala sam i setila se tvog oglasa ovde na forumu kada si trazio da kupis par prasica.Znaci ne komada 1,vec par-komada 2.E to nisi uracunao u cenu od 2500/3000 nok-mesecno.Jer prasici su veliki da stanu u tu korpu.
I sada je sve mnogo jasnije.Prasici su ti pomogli da prezivis i lepo si ih potrpao u one fine kese na popustu kupljene u Svedskoj i ti krckas svaki dan po malo od prasica.E,zato si ti tako lepo razvijen :).
Dakle,da dopunimo mesecni racun...2500-3000 kruna plus par dobro uhranjenih prasica.
Kako si mogao prasice da zaboravis i teras mene da naprezem mozak i trazim prasice po pretrazi na ovako velikom forumu?
Druze,samo se ti lepo razvijaj.:) :) :) :) :)


NE VALJA OVA MATEMATIKA zbog onih clanova foruma koji ne mogu da konzumiraju svinjece ili prasece pecenje (vera, secer, pun mesec i sl. )


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:26 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Cvele,sve me ovo sa tobom jako brine :)
Moras da povedes racuna o ernæring-u.Molim te,jedi.Hrani se dobro.:)
A kada te covek ovako pogleda,nisi ti zgoljav.Dakle,kako to objasniti.Razmisljala sam i setila se tvog oglasa ovde na forumu kada si trazio da kupis par prasica.Znaci ne komada 1,vec par-komada 2.E to nisi uracunao u cenu od 2500/3000 nok-mesecno.Jer prasici su veliki da stanu u tu korpu.
I sada je sve mnogo jasnije.Prasici su ti pomogli da prezivis i lepo si ih potrpao u one fine kese na popustu kupljene u Svedskoj i ti krckas svaki dan po malo od prasica.E,zato si ti tako lepo razvijen :).
Dakle,da dopunimo mesecni racun...2500-3000 kruna plus par dobro uhranjenih prasica.
Kako si mogao prasice da zaboravis i teras mene da naprezem mozak i trazim prasice po pretrazi na ovako velikom forumu?
Druze,samo se ti lepo razvijaj.:) :) :) :) :)


OK,4 hiljade nk...ni dinar ne dajem vise...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.rito.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:32 - pre 127 meseci
Ja licno ne trosim puno na hranu jer radim dva posla pa nisam kuci cesto,kao ni sada,nattevakt i jedem ovde na odeljenju ali realno mene daleko vise kosta Narvesen 3 boller + kafa,pa Red Bull,jer moras da se dizes kada radis dva posla pa Burger King na brzaka,pa Cesar salata u Pepes Pizza,i to sve kao usput imam pauzu i svracam da ruckam.Koka kola koju obozavam a ne mogu veliku flasu da nosim pa one male a to je uvek 15 kruna i ujutru na raportu Landgang ugrejani pa se sir i sunka istope mmmm bas je lepo a to je 42 krune,plus koka kola...to je minimum 55-60 kruna samo to.Neka cokoladica usput...i tako da mene te "usput stvari" kostaju puno.Ali ja to ne gledam tako.
Kada sam bila gladna na ulici u Oslu po dolasku i kada mi je luksuz bio kasicica eurokrema gledala sam sve te prodavnice i one pakete sa sladoledima od po 6 i 10 komada a nisam mogla da kupim jer nisam imala para i nisam znala sta me sutra ceka,i rekla sebi kada dobijes platu neces stedeti kao idiot.Neces gledati u nesto a sebi da ne priustis zarad ustede na necemu drugom.Tad su mi oci bile gladne a stomak prazan i vise nema te hrane za koju ja ne bih dala pare.
Ne treba se rasipati naravno i biti lud ali ne treba zaboraviti da smo ovde dosli da bi ziveli bolje a to bolje ukljucuje kupovinu bez digitrona po supermarketima i neka putovanja.Da vidis nesto,da zivis bolje,da osetis to bolje i lakse.
Zivot tako brzo tece,odrekli smo se mnogo cega ovom emigracijom i pristali na mentalne promene,moramo se malo i opustiti i dati dusi na volju
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:37 - pre 127 meseci
Pa koliko beše košta jedna svinja... 40 000 din ili tako nešto, ne znam koliko kila, ali znam da se dobije od žive mere samo 1/2 mesa i onog što se jede...

3000 NOK = 361,2 eura
Nema šanse! Kada sam ja potpisivala ugovor za Španiju, stajalo je, po njihovim procenama iz cirka 2006-2009, da JEDNPOJ osobi za jedan mesec treba oko 300 evra za hranu. Neki trvde da za tamo treba više, ja sam nešto manje od toga trošila, bez luksuziranja. Dakle nema šanse da u Norveškoj za jednog ovo može da važi, kamoli za tročlanu porodicu.

Drugo, mi smo uvek išli u kafe na doručak, dakle kad radiš kupuješ doručak, ili barem je tako uglavnom, jel, i za pola senviča i kafu trebalo 2.5-3 evra. I Finkinja s kojom sam jedno vreme išla na doručak mi priča kako joj je sve u Španiji jeftino, jer bi je u Finskoj doručak ove vrste koštao oko 5 evra ili više. A ako je Norveška skuplja od Finske, dakle... ako sve kolege idu na doručak, a kako da se izdvajaš, sem da povremeno glumiš da si na dijeti kao...

 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:40 - pre 127 meseci
OK iskreno,mozda i jeste malo 2500 nk majku mu ....Ali tolko iznose nasi racuni kada trgujemo u Svedskoj,i ono sto ovde kupimo nisam uracunao tako da ajd da dodam jos 1500 ovde ...Sve skupa 4000 za troclanu porodicu sasvim dovoljno i uspeo sam da postavim sliku racuna

[Ovu poruku je menjao cveyoni dana 14.11.2013. u 23:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:44 - pre 127 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Ja licno ne trosim puno na hranu jer radim dva posla pa nisam kuci cesto,kao ni sada,nattevakt i jedem ovde na odeljenju :) ali realno mene daleko vise kosta Narvesen 3 boller + kafa,pa Red Bull,jer moras da se dizes kada radis dva posla:) pa Burger King na brzaka,pa Cesar salata u Pepes Pizza,i to sve kao usput imam pauzu i svracam da ruckam.Koka kola koju obozavam a ne mogu veliku flasu da nosim pa one male a to je uvek 15 kruna i ujutru na raportu Landgang ugrejani pa se sir i sunka istope mmmm bas je lepo a to je 42 krune,plus koka kola...to je minimum 55-60 kruna samo to.Neka cokoladica usput...i tako da mene te "usput stvari" kostaju puno.Ali ja to ne gledam tako.
Kada sam bila gladna na ulici u Oslu po dolasku i kada mi je luksuz bio kasicica eurokrema gledala sam sve te prodavnice i one pakete sa sladoledima od po 6 i 10 komada a nisam mogla da kupim jer nisam imala para i nisam znala sta me sutra ceka,i rekla sebi kada dobijes platu neces stedeti kao idiot.Neces gledati u nesto a sebi da ne priustis zarad ustede na necemu drugom.Tad su mi oci bile gladne a stomak prazan i vise nema te hrane za koju ja ne bih dala pare.
Ne treba se rasipati naravno i biti lud ali ne treba zaboraviti da smo ovde dosli da bi ziveli bolje a to bolje ukljucuje kupovinu bez digitrona po supermarketima i neka putovanja.Da vidis nesto,da zivis bolje,da osetis to bolje i lakse.
Zivot tako brzo tece,odrekli smo se mnogo cega ovom emigracijom i pristali na mentalne promene,moramo se malo i opustiti i dati dusi na volju :)


e nemoj mirjana vise, rasplakacu se komsinice bre :(

ko bre ovde govori o digitronu, pricamo o prosecnom trosku za hranu na mesecnom nivou

vidis neko trosi 3 neko 7, mi oko 5 000 i to je za ljude koji dolaze da znaju sunce mu

lepo gledam npr akcija na mleveno meso 900g oko 40 NOK, sto bre ne bi kupio recimo 5 kg, ustedeo 400 NOK u odnosu na redovnu cenu a to meso bucno u zamrzivac, pa kada sam bio mali kod mene na selu su tako pakovali meso, i nikada nije bilo nikakvih datuma na maminim kesama u zamrzivacu :)


jedno je bre biti racionalan a drugo je biti rasipnik i preterivati u svemu, stoji da ne treba da se setamo po prodavnicama sa digitronima i sveskama da uporedjujemo cene ali brate ne treba ni kupovati nesto sto stvarno prestavlja luksuz ako se svakodnevno konzumira. u svakom slucaju hrana mora biti zdrava i zelena, ti burger kingovi, coca cole i cokoladice zaobilazimo u sirokom luku.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.11.2013. u 22:55 - pre 127 meseci
Evo jos jedan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856173 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.