Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856637 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 17:39 - pre 130 meseci
Znam da trolujem, ali isto tako znam da cete svi razumeti.Uostalom od slicnih stvari smo pobegli, a i dalje bezimo.Devojci je hitno potrebna pomoc, nedostaje jos nekih 40 000 dolara za operaciju u Njujorku.Drzava nije omogucila sms servis jer je izlgeda mala cifra.Ko moze od vas neka procita reportazu RTS-a ovde : Link RTS i makar uz simbolicnu pomoc njoj mozemo jako jako puno pomoci.


"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 18:40 - pre 130 meseci
Citat:
tijanam:
Svi vi koji se spremate za Bergens, i vi koji se spremate za nize testove, kacim jednu gramatiku. Koliko ja vidim, za sad, odlicna je. Knjige je preporucena za ucenje prilikom spremanja za Bergens (mada mislim da se moze koristiti i od Stein på Stein pa nadalje, na norveskom su objasnjenja). ISto tako, smernice za pisanje sastava na Bergensu.

Preveliki su mi fajlovi, ne mogu da ih okacim. :(
http://www.skapago.eu/Bergenstest.pdf- to je link za Bergens

Gramatika se nalazi na scrbid-u. Zove se håndbok i grammatikk og språkbruk, Norsk for innvandrere. Ko zeli neka mi posalje mejl u privatnoj poruci pa cu pokusati tako da posaljem

[Ovu poruku je menjao tijanam dana 15.08.2013. u 21:46 GMT+1]


Link ne radi. Verujem da mislis na Free material http://www.skapago.eu/en/learn/norwegian-free.html

"håndbok i grammatikk og språkbruk, Norsk for innvandrere" ima 41 rezultata na Scribd-u :-) , ima i Bergen testova za skidanje, puno gramatika mahom na engleskom i neke mini na srpskom.

Evo jos jedan sajt za pocetnike, za ucenje raznih jezika livemocha.com. Za svedski je malo bolje odradjeno nego li za norveski, ali generalno gramatika uopste nije objasnjena, vec je vise za vezbanje naucenog (do nivoa A1-A2).

Pzzz...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 21:23 - pre 130 meseci
Citat:
stefanko23:
pisem na pp malo kasnije... ljudi, nikad nismo pisali o zdravstvenom osiguranju, tj. kako ide odlazak lekaru kada ste u radnom odnosu?


Jesmo Stefanko,u detalje smo opisivali to,od pravog personnummer-a,preko narucivanja MinID,do odabira fastlege-a kojeg hoces uz pretpostavku da taj lekar ima slobodnih mesta.Svakim radnim danom do 15.30 fastlege,nakon 15.30 i vikend-legevakta.U vise navrata smo pisali o toj problematici...vrati ce par desetina stranica i naici ces na Tijaninu opasnu voznju biciklom od 60 km/h i zd.osiguranje koje smo tada komentarisali izmedju ostalog...
Pozdrav...viva Serbia i morgeeeen !
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 21:50 - pre 130 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Jesmo Stefanko,u detalje smo opisivali to,od pravog personnummer-a,preko narucivanja MinID,do odabira fastlege-a kojeg hoces uz pretpostavku da taj lekar ima slobodnih mesta.Svakim radnim danom do 15.30 fastlege,nakon 15.30 i vikend-legevakta.U vise navrata smo pisali o toj problematici...vrati ce par desetina stranica i naici ces na Tijaninu opasnu voznju biciklom od 60 km/h i zd.osiguranje koje smo tada komentarisali izmedju ostalog...
Pozdrav...viva Serbia i morgeeeen !


sretan put komsinice i donesi nam bonbona <3
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 21:55 - pre 130 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
stefanko23:
pisem na pp malo kasnije... ljudi, nikad nismo pisali o zdravstvenom osiguranju, tj. kako ide odlazak lekaru kada ste u radnom odnosu?


Jesmo Stefanko,u detalje smo opisivali to,od pravog personnummer-a,preko narucivanja MinID,do odabira fastlege-a kojeg hoces uz pretpostavku da taj lekar ima slobodnih mesta.Svakim radnim danom do 15.30 fastlege,nakon 15.30 i vikend-legevakta.U vise navrata smo pisali o toj problematici...vrati ce par desetina stranica i naici ces na Tijaninu opasnu voznju biciklom od 60 km/h :) i zd.osiguranje koje smo tada komentarisali izmedju ostalog...
Pozdrav...viva Serbia i morgeeeen !



bojm se samo da ne pobegnes iz Serbie majcice pre nego li svratis u nasu zemlju nedodjiju.


Pozzz
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 22:08 - pre 130 meseci
Citat:
zokiruma:
Citat:
Bojana P: Ljudi jel neko pouzdano zna informacuju...da li se u Norveskoj moze uzeti neki internet USB bez norveskog ID? Trebace mi neki od tih pokretnih :) interneta tamo,a preko mob ne mogu jer nisam uspela da dekodiram moj telefon ,telenor one touch,kineski android :) Ako neko zna neku varijantu,bila bih vam jako zahvalna.
I jos jednu dilemu pred polazak imam...jel se sigurno moze placati Visa elektron karticom u marketima tamo...da stvaim onda novac namenjen hrani na toj kartici?Znam da je bilo reci o obe teme vec ranije na forumu,secam se da sam citala, ali ne mogu da pronadjem te stranice


mozes kupiti usb modem u srbiji i koristiti u norge ili mozes kupiti u norge usb Norge , ovde kada pokusas da pitas za recimo pripaid svi te belo gledaju i cisto sumljam da neko sem nas imigranata koristi pripaid. za nas je bilo i stalo najbolje mycall pogotovo sto mozemo da zovem van norge besplatno u okviru paketa. recimo 200 noka (cc 3000din) je 500 min u norveskoj, 500 sms, 500 mms, 500MB + 250 minuta za medjunarodne pozive :) , recimo neke normalne cene postpaid a su chess cene gde za 200 noka dobijas neogranicene minute, sms i mms i 1gb neta. ja licno i dalje koristim mycall jer mi je ovih 500 min sasvim dovoljno za norge dok je onih 250min medjunarodnih zlata vredno. mycall se registruje sa pasosem dok za sve ostale provajdere moras imati licni broj, cak ni d-nummer nije dovoljan.

visa i mastercard rade ok, kada placas u prodavnici onda nema provizije vec samo placas u srbiji promenu u dinare ili u evro ako imas kreditnu tipa master. u svakom slucaju ponesi i nesto kesa ko zna za sta ce ti trebati. naravno u srbiji ces kupiti kronere za dinare jer su ovde ludi sa provizijama. ako imas vremena pogledaj na netu koja banka ima najbolji odnos dinar-evro pa uzmi njihovu karticu cisto da za pocetak malo manje placas provizije.

Hvala Zoki puno na odgovoru,sad rizikujem da budem dosadna ali ja nisam bas sigurna kako ide ovo oko USB interneta koji kupim ovde...tipa odem u telenor ,kupim USB modem sa internetom i to funkcionise tamo ? :)meni bi najvise odgovarao taj internet preko tel.koji dobijem uz paket my call kartice ali kao sto rekoh nisam uspela da dekodiram tel.telenor android,tako da od toga nema nista...
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 22:38 - pre 130 meseci
VIdim da se prica o usb modemima i sl.. Moje iskustvo je sledece. Mi smo pokusali u Telenoru da nesto nabavimo, ali nam je prodavac odmah trazio pasos i rekao da ne moze dok ne zivimo bar godinu dana u Norge. To je bilo to. Odmah smo pored imali Net Com i odosmo tamo. Tamo nam je ponudjen post paid paket sa ruterom, mogli smo da biramo brzine i kolicinu prenesenih podataka. Mi uzeli najbrze sto smo mogli, sa 100 Gb mesecno. Dobijes karticu i ta kartica ide u ruter. Ruter je umesto tog usb modema i to je kao nesto najmodernije sto trenutno postoji na trzistu. Bitno je reci da su me proverili kod poslodavca, u vezi mog ostanka ovde i sl, jer je to postpaid. Tek onda su mi dali ugovor.
U pocetku je taj internet bio praaaava katastrofa. Nismo moglu uhvatiti nikakvu mrezu, ni govora o 4G. Namucli smo se kao misevi. Pretplata 600 kr. NIje mala pretplata. Onda sam ja narucila neku eksternu antenu pa smo to pokusavali, pa opet nije islo. Na kraju je moj muz uspeo nekako da namesti taj ruter gore u cosak sobe. Visi sa kanapa. :) Komicno je, ali je 4G pronadjen. S vremena na vreme se muz okaci gore, pa visi satima da pronadje opet polozaj, ali tako je kako je... :) Od tad nam net funkcionise poprilicno sjajno. Moze i skype i skidanje svega i svacega, surf odlican. Nije kao ADSL, jer nije stabilan. Desava se da znatno uspori kad je lose vreme. E, sad, bitno je reci da smo mi u totalnoj nedodjiiji i da bi nam net verovatno bio mnoooogo bolji da smo blize predajniku ili u nekom centru, necega. :)
Posto nam je to bila jedina opcija u to vreme, morali smo to da uzmemo. Ugovor je na godinu dana.

https://netcom.no/privat/mobilt-bredband/hjemmebredband
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 22:45 - pre 130 meseci
Kod netkoma ima i prepaid 3G varijanta https://netcom.no/privat/mobilt-bredband/kontant
4GB kosta 300 kruna za mesec dana . Inicijalno treba platiti modem 300 kruna.


 
Odgovor na temu

appelsin
Arendal

Član broj: 306856
Poruke: 5
*.connect.netcom.no.



+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 07:18 - pre 130 meseci
Steta sto ekipa sa foruma jos uvek nema pravo glasa, inace bi Erna oduvala Jensa :)

http://www.nrk.no/nyheter/norge/1.11184076
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 08:05 - pre 130 meseci
Za Mirjanu malo podsećanje na tehnike preživljavanja ako dolazi u veći grad (posebno Beograd):
- nikako ne nositi nakit na vidnom mestu,izričito ne lačić oko vrata
-na bankomatu obavezno osmatrati okolinu sve vreme dok dižeš pare i novčanikom pokriti brojčanik dok kucaš pin code
-sa sobom ne nositi kartice, dokumenta,samo mali iznos novca
-uopšte nije pametno noću se motati po splavovima, festivalima i gradu uopšte
i za kraj mali film kako to obično rade džeparoši

http://www.blic.rs/Slobodno-vr...ade-Pogledajte-njihove-tehnike

Da, ako ste pomislili da sam paranoja, u pravu ste. Od kad je ušao u sred bela dana za mojom komšinicom u lift (naizgled običan mladić) i otkinuo joj lančić oko vrata, ja pazim i na ulici,i u prevozu, i na bankomatu....samo zveram levo desno.

Mirjana nije mi cilj da ti izmalerišem odmor, (dolazilš u Teksas) inače srećan ti put i dolaziš u pravo vreme vrućine su malo popustile. Pozdrav

 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 09:20 - pre 130 meseci
Citat:
gogi77:
Kod netkoma ima i prepaid 3G varijanta https://netcom.no/privat/mobilt-bredband/kontant
4GB kosta 300 kruna za mesec dana . Inicijalno treba platiti modem 300 kruna.


Gogi ja moram da kazem da sam totalni laik za sve sto se tice kompjutera i interneta,te ne zameri sto te pitam sledece:
Da li taj modem koji cu platiti 300 kr i na njemu 4 GB jos 300 kruna ima veze sa mobilnim tel.ili nema?pitam jer kao sto rekoh ja necu imati android, nisam uspela da ga dekodiram,te necu moci sa mobilnog tel.da prenesem net na lap top.Ta varijanta sto si ti napisao bi mi odgovarala ako to ide direktno u lap top :)
Hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 10:49 - pre 130 meseci
Citat:
Bojana P: Gogi ja moram da kazem da sam totalni laik za sve sto se tice kompjutera i interneta,te ne zameri sto te pitam sledece:
Da li taj modem koji cu platiti 300 kr i na njemu 4 GB jos 300 kruna ima veze sa mobilnim tel.ili nema?pitam jer kao sto rekoh ja necu imati android, nisam uspela da ga dekodiram,te necu moci sa mobilnog tel.da prenesem net na lap top.Ta varijanta sto si ti napisao bi mi odgovarala ako to ide direktno u lap top :)
Hvala na odgovoru!


E ovako ja taj netkomov paket nisam probao i ne mogu sa sigurnoscu da kazem dali valja ili nevalja.
Kad sam ja bio dosao ovde bila je samo neka varijanta preko telenora za prepaid internet + usb modem i to sam platio maltene 1000 kruna.
I jadino sam bio to naso da meni kao strancu dozvole da dobijem sim karticu na moje ime na osnovu pasosa.

To sto ti netkom sada nudi kao prepaid je bas ono sto tebi treba. Prvo kupis taj USB modem za 300 kruna i onda ces dobiti 1 GB uz to.
To se prikljucuje na bilo koji racunar i koristis internet na racunaru.
Posle kad potrosis tih 1 gb.. ee onda dokupis dopunu. I najskuplja varijanta dopune ti je ta od 300 kruna 4 gb i to moras potrositi u roku mesec dana.
Imas i na primer dopunu 1 GB / 150 kruna za nedelju dana... klikni tamo na sajtu "Les mer om påfyll" https://netcom.no/privat/mobilt-bredband/kontant

Kvalitet takvog interneta zna dosta da varira i generalno mi se cini da je netkom losiji od telenora sto se tice interneta.
Znaci to ti je varijanta cisto za otvoriti web stranice i mail.
 
Odgovor na temu

tamtam
Oslo

Član broj: 313421
Poruke: 15
*.mts.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 12:26 - pre 130 meseci
Imam problem da nadjem stan u Oslu. Nemam jos boravak, pa ne mogu da potposem ugovor na godinu dana. Ako neko zna nekog ko izdaje, ili moze na bilo koji nacin da mi pomogne da nadjem nesto, sta god da nije kolektivni smestaj i gde god u oslu do 8.500kr bila bih jako zahvalna. Stan mi treba od septembra. Hvala puno unapred.
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 12:28 - pre 130 meseci
Pa dobro,to bi mi u sustini odgovaralo...trebace mi net da saljem za posao,dakle mail i po koja web stranica...za skajp cu se snalaziti iz kafica...znaci za tu varijantu netkomvog interneta ne treba nikakav ugovor?
Hvala,hvala,milion hvala za odgovore:) Ovaj forum je zlato i ljudi dobre volje na njemu koji stvarno pomazu....nadam se da cu se i ja snaci u Norveskoj,pa cu i ja moci ljudima da pomazem...sada samo postavljam pitanja,hiljade njih :)
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 12:33 - pre 130 meseci
Citat:
tamtam:
Imam problem da nadjem stan u Oslu. Nemam jos boravak, pa ne mogu da potposem ugovor na godinu dana. Ako neko zna nekog ko izdaje, ili moze na bilo koji nacin da mi pomogne da nadjem nesto, sta god da nije kolektivni smestaj i gde god u oslu do 8.500kr bila bih jako zahvalna. Stan mi treba od septembra. Hvala puno unapred.

Meni jedna devojka skoro rekla da njena kuma izdaje dve spavace sobe u Oslu...pitala da li ja hocu,ali ja sam vec resila da idem na kampovanje i ne odgovara mi stan u Oslu,mogu da te povezem s njom ,pa se vi dogovarajte oko detalja...pisi mi u PP
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 12:52 - pre 130 meseci
Citat:
Bojana P:
Pa dobro,to bi mi u sustini odgovaralo...trebace mi net da saljem za posao,dakle mail i po koja web stranica...za skajp cu se snalaziti iz kafica...znaci za tu varijantu netkomvog interneta ne treba nikakav ugovor?
Hvala,hvala,milion hvala za odgovore:) Ovaj forum je zlato i ljudi dobre volje na njemu koji stvarno pomazu....nadam se da cu se i ja snaci u Norveskoj,pa cu i ja moci ljudima da pomazem...sada samo postavljam pitanja,hiljade njih :)


To je difinitivno bez ugovora varijanta.
Ali jedino je pitanje hoce li traziti norveski broj to jest dali je to obavezno da imas da bi ti aktivirali taj paket.... jer kod telenora je moglo da se aktivira samo na osnovu pasosa kada sma ja kupovo pre godinu i po dana.
Evo ovako... da nebi nagadjali pitacu u prodavnici da li to moze da se uzme na pasos.... svako prolazim svakog dana kroz trzni centar ovde kod mene.
Ali ovo je norveska i to sto kazu u jednoj prodavnici ne mora da znaci da je tako i u drugoj... treba videti na vise mesta.

Mislim ovo realno i mene zanima posto wireles koji imam cesto crkne pa nebi bilo lose da uzmem neku rezervnu varijanu koja eto moze i da se dopuni cak i samo na jedan dan sa 0.5 GB za 29 kruna.

 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 14:08 - pre 130 meseci
Imacu ja norveski broj ali ne i dobar tel.da sa njega prevacujem net :)Pitaj ,pa pisi i hvala ti jos jednom!
 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 14:13 - pre 130 meseci
A ti mislis norveski broj/norveski ID :D ja pomislila norveski br.telefona :) Bas sam glupko...cekam da mi javis...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 14:16 - pre 130 meseci
Citat:
gogi77: To je difinitivno bez ugovora varijanta.
Ali jedino je pitanje hoce li traziti norveski broj to jest dali je to obavezno da imas da bi ti aktivirali taj paket.... jer kod telenora je moglo da se aktivira samo na osnovu pasosa kada sma ja kupovo pre godinu i po dana.
Evo ovako... da nebi nagadjali pitacu u prodavnici da li to moze da se uzme na pasos.... svako prolazim svakog dana kroz trzni centar ovde kod mene.
Ali ovo je norveska i to sto kazu u jednoj prodavnici ne mora da znaci da je tako i u drugoj... treba videti na vise mesta.

Mislim ovo realno i mene zanima posto wireles koji imam cesto crkne pa nebi bilo lose da uzmem neku rezervnu varijanu koja eto moze i da se dopuni cak i samo na jedan dan sa 0.5 GB za 29 kruna.


ako recimo imate mycall karticu i 500 MB interneta mesecno istu karticu mozete koristiti i u modemu, znaci ubacite je u modem i sufrujete, mozete slati i primati poruke ali da bi zvali morate koristiti karticu u telefonu. prednost mycall je u onim besplatnim minutama ka inostranstvu. takodje ukoliko imate neki android telefon sa verzijom vecom od 4 (ako se ne varam, za 4+ sam siguran da moze za 2.x nisam) onda mozete koristiti telefon kao wifi hotspot. tj ubacite karticu u telefon, zakacite se na mobilnu mrezu, ukljucite wifi na vasem telefonu i onda preko wifi mreze zakacite vas laptop preko mobilnog na net, mozete ovo uraditi i za recimo tablet umesto laptopa. prvo je dobro jer vise vas moze koristiti net preko jednog fona, signal je uvek bolji nego kada koristite usb modem, koristite i besplatne minute i sms i internet u isto vreme. naravno ovo mozete uraditi sa bilo kojom karticom ne mora biti mycall to sam samo naveo kao primer. jasno mi je da ne mozete odvojiti pare za fon koji je fensi ali malo juriti oglase, pogledati i raspitati se po prodavnicama i trknuti recimo na buvljak gde ima polovnih telefona koliko hoces. takodje ja sam kupio tablet koji je imao tada verziju 2.x ali dobio sam update na 4.01 tako da ima sigurno i telefona koji su u orginalu dosli na 2.x ali mogu da se update ju na 4.x zato se i raspitati u prodavnicama. koliko vidim ceka modema je oko 1000 noka a za te pare moze da se kupi sigurno polovan fon ako ne i nov.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.08.2013. u 14:25 - pre 130 meseci
ja sam pre 2 nedelje bio na jednom ostrvu ovde na severu, bio sam oko nedelju dana tamo i imao sam 3 x2 casa norveskog preko skajpija. koristio sam fon i moblini net i nije bilo nekih vecih problema, a stvarno sam bio u planinama tj. 20 min voznje do najblizeg sela. 1 min mp3 kvaliteta vam je 1 MB okvirno, sam skajpi bez ukljucene kamere tj samo zvuk ima daleko manji protok i kvalitet nego recimo mp3, nisam merio ali recimo da sat vremena moza da bude od 10MB do 15 MB razgovora bez ukljucene kamere.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7856637 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.