Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707229 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 09:46 - pre 129 meseci
Citat:
Olivera Surlic:
Hvala Miro za detaljan opis procedure za spajanje porodice,u ime svih nas kojima ce to trebati.Imam pitanje u vezi dece,kako se za njih popunjava,da li se za svako dete otvara novi nalog i da li se i to placa?


Vidi ja moram da se ogranicim i da ti kazem samo ono sto sam ja prosla.Ljudi kojima sam ja popunjavala to nemaju decu tako da za skembice ne znam,ali cena od 3750 kr (470 eura) je zajednicka i ukupna cena za sve.Dakle nije po coveku vec za celu porodicu.
U jednom delu kada sam popunjavala taj søknad naisla sam na deo gde je bilo moguce pobrojati decu pa je verovatno to taj deo gde se deca pridodaju,ali za to nisam sigurna i zato ne dajem odgovor na to.Sto se ovoga tice ima bas puno ljudi ovde koji su iskusniji sa ovim ali se ta objasnjenja svode na 2 recenice,a kada si nov i neupucen trebaju detalji,jer ja sam to pisala po koracima bas zbog tih privatnih poruka gde su se postavljala pitanja sta odgovoriti ovde a sta ovde,jer kada treba da platis 470 eura ne zelis da zeznes nesto i to je razumljivo.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 09:49 - pre 129 meseci
Citat:
Markitos:
Citat:
gogi77:
Citat:
Arlto:
Da li iko na ovom forumu, naravno neko ko zivi u Norveskoj, otisao tamo bez ikakve veze? Da nije prethodno nasao posao, ili imao tamo prijatelje. Ako postoji takav "padobranac" zamolio bih ga da se javi. Da li moze da se nadje neki prost, obican i bilo kakav posao? Naravno da nema veze sa kriminalom i slicnim glupostima.


Jedino da dodjes i uspes da nadjes prvo neki sezonski posao ali to ti je samo na 6 meseci takva viza.

-Posle 6 meseci moras kuci ili da upises nesto da studiras,norveski kurs itd... i ostanes na osnovu takve vize.



Opa! Kurs jezika?Je l moze neko povise o tome da izrece ? Ja pokusavam na sve nacine da se uglavim u SiO ali sve nesto, a na kraju nista.
Bio bih zahvalan ukoliko neko ima neki predlog.




Za taj nacin dolaska ti treba oko 10.000 eura na racunu,tako da nije to jednostavno bas zbog tog finansijskog momenta,jer svi koji zele da se presele ovde nemaju te pare...Barem vecina,komso izvini Ha ha...zezam se komso...mi se bar znamo...
To za 10.000 evra je zahtev koji imas i opisan na stranici na UDI-sajtu...dakle moras da im garantujes da ces se sam izdrzavati u Norveskoj...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 09:57 - pre 129 meseci
Miro jesi stigla kod nas? Srećom malo je zahladnelo da ti prelaz bude lakši.Bilo bi previše sa tvojih 10-ak na 40-ak stepeni :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 10:05 - pre 129 meseci
Nisam pomerila sam let za subotu sada...kada stignem u Srbiju tada forum ce da se odmori od mene
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 10:08 - pre 129 meseci
Citat:
blok63: Miro jesi stigla kod nas? Srećom malo je zahladnelo da ti prelaz bude lakši.Bilo bi previše sa tvojih 10-ak na 40-ak stepeni


ma nikako da ode bre, da i nas sunce malo ogreje

ja sam od 21.8 pa sledece 3 nedelje na jugu norveske ali oni jos ne znaju da u povratku putujem preko Beograda

kakav sam baksuz jos cu i sresti miru u Srbiji

ode moja zena na more danas, nista nisam smeo da pitam sve se bojim ako je upitam da li je kupila kupaci dobicu odgovor u vidu ''a sta ce mi''
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
..164.190.tmi.telenormobil.no.



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 11:25 - pre 129 meseci
@zokiruma
Kakav je kvalitet veze sa mycall kada zoves kuci? Kakva je pokrivenost signalom u Norveskoj? Ja kada zovem na telefon kuci koristim Voipcheap.com, nekada bude super veza a nekada uzas.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 12:06 - pre 129 meseci
Citat:
stavasbriga: @zokiruma
Kakav je kvalitet veze sa mycall kada zoves kuci? Kakva je pokrivenost signalom u Norveskoj? Ja kada zovem na telefon kuci koristim Voipcheap.com, nekada bude super veza a nekada uzas.


pa kao da koristis telenor ili chess, nema razlike, mislim kvalitet je ko svaki drugi mobilni provajder


pokrivenost je valjda 100%, ja sam koristio i u oslu, stavangeru, trondhaimu, tromsu svuda bez problema. prvo mi nesto nije radio net kada sam bio prvi put na jugu ali kasnije je radio bez problema, kontam da je bilo do mobilnog, ali sve ostalo je ok i kada ja zovem i kada mene zovu bilo iz srbije bilo iz norge.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 12:37 - pre 129 meseci
Stefanko šta mu dođe ovo : erfaring fra SFO.
Mislim na SFO.
Takođe traže izveštaj iz policije? Kako to da pribavim? To mogu samo iz naše polcije/suda kao uverenje o nekažnjavanju.

Piši kad stigneš :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 12:45 - pre 129 meseci
Citat:
blok63: Stefanko šta mu dođe ovo : erfaring fra SFO.
Mislim na SFO.
Takođe traže izveštaj iz policije? Kako to da pribavim? To mogu samo iz naše polcije/suda kao uverenje o nekažnjavanju.

Piši kad stigneš


uverenja iz suda i policije su 2 razlicita uverenja. jedno je uverenje da se protiv tebe ne vodi krivicni postupak a druge je uverenje da nisi osudjivana.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 12:50 - pre 129 meseci
Ok uzeću oba ako treba.Nego me zanima da li uzimam iz Srbije pošto nisam u Norveškoj još jel? Verovatno da, nego da proverim za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.112.155.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 12:57 - pre 129 meseci
Citat:
blok63: Ok uzeću oba ako treba.Nego me zanima da li uzimam iz Srbije pošto nisam u Norveškoj još jel? Verovatno da, nego da proverim za svaki slučaj.


pa iz srbije
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 13:07 - pre 129 meseci
:)
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 13:48 - pre 129 meseci
Citat:
blok63:
Ok uzeću oba ako treba.Nego me zanima da li uzimam iz Srbije pošto nisam u Norveškoj još jel? Verovatno da, nego da proverim za svaki slučaj.

A za sta sad ovo treba? :) Mislim na ove potvrde da nisi osudjivan/a?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 13:53 - pre 129 meseci
U Norveskoj su izbori.To ovde traje po nekoliko dana,koji nisu vezani vec u pauzama...
Elem,to sto clanovi komisije juce bili na onkologiji u bolnici je ok,tamo su ljudi uglavnom sa glavom ok,neko je na operaciji,ili boluje od tumora pa je dugo na terapiji zracenja,odes i u pasienthotell kako bi njima olaksao da ne moraju da idu na neko odredjeno mesto,vec ti dolazis do biraca i pruzas im mogucnost za glasanje jer te terapije mesecima traju...ali oni dolaze i u domove staracke.
Dakle,kod mene jutros su bili od 11-13h a mi smo psihijatrijsko-dementno odeljenje i to skjermen avdeling,dakle zakljucani i u svaku prostoriju se ulazi tako sto kucas sifru,dakle rec je o agresivnim pacijentima,koji apsolutno pojma nemaju ni gde su ni sta treba da rade...
Po zakonu kada izgubis samtykke kompetanse gubis i stemmerett,jer kako da glasas ako sa glavom nisi na mestu.Jok,covece ovde sve moze i sve ne moze...jutros smo se ubili objasnjavajuci njima da idu na glasanje jer ponudu moraju da dobiju.
Otisli jadnici tamo u administrativni deo svi drze karte glasacke pa ih zagledaju,veze sa zivotom nemaju i ja kazem da nekoga moraju da odaberu,dakle neku partiju i spomenem Stoltenberga...oni svi poceli u glas da pricaju kako su isli u skolu sa njim i u osnovnu i u srednju,pa su sa njim brali voce dakle svi su po 90 godina i vise...Da umres od smeha a oni u stvari glasali i svi se uhvatili za Arbeidetparti jer su toboze islis a njim u skolu i brali voce i covece njihov glas se racuna... kao regularan bez obzira sto veze nemaju i sto imaju pismenu dokumentaciju o tome da nemaju samtykke kompetanse.

Ako Jens pobedi,to moze da zahvali dementnim i psihijatrijskim pacijentima
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 13:56 - pre 129 meseci
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
Ok uzeću oba ako treba.Nego me zanima da li uzimam iz Srbije pošto nisam u Norveškoj još jel? Verovatno da, nego da proverim za svaki slučaj.

A za sta sad ovo treba? :) Mislim na ove potvrde da nisi osudjivan/a?


Za rad u skoli i obdanistima sa decom treba da imas potvrdu da nisi osudjivan i da se protiv tebe ne vodi nikakav krivicni proces.To je cesto i gotovo po pravilu zahtev u oglasima tog tipa...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 17:09 - pre 129 meseci
Miro, hvala na odgovoru.
A ovo za pacijente i glasanje, pa to stvarno samo u Norge moze :D
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 17:37 - pre 129 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
Ok uzeću oba ako treba.Nego me zanima da li uzimam iz Srbije pošto nisam u Norveškoj još jel? Verovatno da, nego da proverim za svaki slučaj.

A za sta sad ovo treba? :) Mislim na ove potvrde da nisi osudjivan/a?


Za rad u skoli i obdanistima sa decom treba da imas potvrdu da nisi osudjivan i da se protiv tebe ne vodi nikakav krivicni proces.To je cesto i gotovo po pravilu zahtev u oglasima tog tipa...



Naravno to se podrazumeva.To mi treba i u Srbiji.
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 19:56 - pre 129 meseci
Svi vi koji se spremate za Bergens, i vi koji se spremate za nize testove, kacim jednu gramatiku. Koliko ja vidim, za sad, odlicna je. Knjige je preporucena za ucenje prilikom spremanja za Bergens (mada mislim da se moze koristiti i od Stein på Stein pa nadalje, na norveskom su objasnjenja). ISto tako, smernice za pisanje sastava na Bergensu.

Preveliki su mi fajlovi, ne mogu da ih okacim. :(
http://www.skapago.eu/Bergenstest.pdf- to je link za Bergens

Gramatika se nalazi na scrbid-u. Zove se håndbok i grammatikk og språkbruk, Norsk for innvandrere. Ko zeli neka mi posalje mejl u privatnoj poruci pa cu pokusati tako da posaljem

[Ovu poruku je menjao tijanam dana 15.08.2013. u 21:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.08.2013. u 20:26 - pre 129 meseci
tijanam ako mozes posalji na pp link za gramatiku ili je okaci na forumu


hvala unapred pozzzzz
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.08.2013. u 17:08 - pre 129 meseci
pisem na pp malo kasnije... ljudi, nikad nismo pisali o zdravstvenom osiguranju, tj. kako ide odlazak lekaru kada ste u radnom odnosu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7707229 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.