Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Offshore kompanije [objedinjena tema]

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanije [objedinjena tema]

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103368 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
195.252.64.*



+1 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 13:24 - pre 207 meseci
@ car10

I jesi i nisi u pravu... Prvo, zašto bi podizao novac sa računa kada većinu stvari mođeš platiti tom istom karticom offshore firme, samo pazi sa izborom banke, ima banaka koje naplaćuju proviziju na podizanje gotovine ali ne naplaćuju proviziju ukoliko karticom plaćaš nešto. A što se tiče kupovine na svoje ime... kod nas još nije zaživelo to "dokazivanje porekla novca", nije zaživelo ni u daleko naprednijim zemljama, sem u slučajevima teških kriminalnih dela tipa trgovine ljudima i narkoticima, ali i tada se to svede na neku utaju poreza ukoliko i to uspeju dokazati... Uostalom niko ne brani nikokme da ti "pokloni" stan, Što je čest slučaj, a to odgovara i prodavcima jer tako ne plaćaju onaj "reket na kapitalnu dobit"... A te pevaljke koje si pomenuo verovatno ne prate ovaj forum odnodžsno ovu temu, pa neka plaćaju... A ako ti već stvarno treba gotovina u nekoj većoj količini, sedneš lepo u avion i odeš do te banke u kojoj držiš novac i svoje pare podigneš bez provizije....Ili otvoriš račun kao stranac u Hrvatskoj i prebaciš novac sa svoje offshore firme elektronski na svoj račun u HR, sedneš u kola i za 3 sata imaš svoje pare... Uvek postoji rešenje, samo treba malo uposliti "sivu masu" i razmisliti...
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
195.252.64.*



+1 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 13:29 - pre 207 meseci
@ car10

A odakle ti informacija za tih 1200-3600€ godišnje? Koliko sam upućen troškovi su do 1500€ maximum... Baš se trudim da saznam dosta o tome poslednjih mesec dana jer i sam imam u planu da otvaram firmu offshore, samo da mi se "slože kockice"... Ajde podeli sve informacije koje imaš!
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 13:40 - pre 207 meseci
Citat:
car10: @ Davor Vlajkovic


U cemu se ogleda minimizacija troškova kod poslovanja sa offshore firmom u donosu na firme iz Srbije?
"Nepostojanje" poreza na profit?
Sta jos?


Porez na dobit nije nikakav problem. Stopa je u Srbiji 10% i to je više nego OK. Problem je akontaciono plaćanje istog, znači obavezan si da plaćaš porez na dobit koja još uvek ni ne postoji!

Takođe je problem svojevrstan porez na vazduh koji se naplaćuje u vidu doprinosa za obavezno penzijsko i zdravstveno osiguranje, kao i kojekakve komunalne i administrativne takse. Jer to što se plaća ili ne vredi ni dinara (kao u slučaju državnog zdravstvenog i penzijskog - zato i jeste obavezno, da je dobrovoljno niko ga ne bi ni plaćao jer realno nema nikakve koristi od toga) ili nema realne potrebe za tim (zašto bi firma koja ne koristi javnu površinu plaćala komunalnu taksu?). Tu je naravno i povraćaj PDV-a koji je priča za sebe: ako kasniš makar i jedan dan sa plaćanjem istog sledi ti drakonska kazna od par hiljada EUR, dok država opušteno ne radi povraćaj u zakonski propisanom roku i niko joj ništa ne može po tom pitanju. Dalje, tu su provizije banaka - zašto bi plaćao transfer para svojih klijenata od USA do Srbije kada možeš da ih držiš i u USA? I za kraj, da ne zaboravimo i bisere poput EPS-a i Telekoma koji svoju naklonost prema srpskim firmama iskazuju tako što im usluge tarifiraju po posebnim (skupljim) tarifama iako time krše zakon. Ali ajde se ti sad drzni da u Srbiji tužiš (kome, upravi vodovoda?) državnu firmu koja sprovodi narodnu volju i štiti zemlju od pokvarenih kapitalista...

Što se tiče korišćenja para offshore firme za lične potrebe, to jeste potpuno legalno samo u slučaju da se taj prihod prijavi poreskoj upravi Srbije na kraju godine i, ukoliko postoji potreba (ako se pređe neoporeziva osnovica), plati porez na dohodak građana.

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 05.03.2007. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

car10
Beograd

Član broj: 131182
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.roulette-profit.com


Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 13:56 - pre 207 meseci
@ LalePA


Pa kada sam pricao o podizanju novca, mislio sam u svrhe kupovine, nekretnina, automobila i ostalih, malo skupljih stvari, a i znamo da kartice kod nas bas i nisu zastupljene.

Znam da to dokazivanje porekla novca nije zazivelo kod nas, nadam se da ce jednoga dana, ali ja sam pricao onako teoretski, sta je po zakonu, a sta nije.
Pevaljke placaju porez jer moraju, posto su ih poreski inspektori pritegli, a njih sam samo naveo kao primer, jer oni placaju porez ovoj drzavi iako su novac zaradile u Nemackoj recimo i tamo platile porez, ali po zakonu ove zemlje, a i gotovo svih drugih, rezidenti su duzni da plate porez na dobit, ma gde on bila ostvarena.

Podizaje novca je najmanji problem, samo sam hteo da vidim sta je po zakonu, a sta nije i koje su "rupe" ako ih ima. ;)

A ovo 1200-3600 je usteda na racunovodji (ne placas ga), na godisnjem nivou. Znaci D.O.O bi placao racunovodju, a neka offshore firma ne bi, na to sam mislio.


Za one koji ne znaju!
Cirilica nije zabranjena na es-u, vec zaobidjena!
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
195.252.64.*



+1 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 14:26 - pre 207 meseci
Učinilo mi se za tih 1200-3600 da misliš da je toliki porez na offshore, sorry...
Pa "rupe" ti izgledaju tako otprilike kako sam ti napisao... Recimo još jedna dobra fora je da ti neko iz inostranstva sa svog računa prebaci novac na tvoj račun ovde, to nije prihod odnosno tvoja zarada, i na to ne moraš da platiš porez, barem ja tako mislim, meni su slali u više navrata veće svote novca baš za kupovinu i izgradnju neke nekretnine, i niko me nije ništa pitao... A ti lepo sa računa svoje offshore firme prebaci novac na račun "Pere iz komšiluka koji radi u Nemačkoj" pa Pera neka prebaci tebi na devizni ovde, samo i tu proveri koja ti je banka najpovoljnija, jer neke imaju zulumćarske provizije na podizanje deviza koje pristižu iz inostranstva, neke opet ne uzimaju proviziju ako ti novac stoji na računu 15 dana... Mislim da je ovo dobra opcija, samo mislim da treba podizati iznose manje od 9000€ u jednom danu da ne bi morao da popunjavaš papirologiju u banci... Ne mogu baš da se setim, davno beše proščla godina...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 16:05 - pre 207 meseci
Koga interesuje kako se offshore koristi za mutne poslove neka pogleda Insajder večeras:

http://www.b92.net/tv/program/serije.php#275

A mi ćemo se ovde, nadam se, pozabaviti drugom (legalnom) stranom offshore priče. Ili će da radi gumica :)
 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 16:19 - pre 207 meseci
Pa naravno, svi sve ovde rade ili žele da rade potpuno legalno... Ovde se nije razgovaralo o kršenju zakona, nego o zaobilaženju istog, barem jednog dela onoga koji se primenjuje u našoj zemlji... Nije isto prekršiti ili zaobići... Kada gaziš po zelenoj površini čike u plavom imaju razloga da ti naplate 1500 din, a ako zelenu površinu malo zaobiđeš niko ti ne može ništa, a opet stižeš na isto mesto... to je poenta ove teme, zar ne?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 17:21 - pre 207 meseci
Nisam mislio konkretno na tebe već sam samo stavio disclaimer u slučaju da krene navala posetilaca sa Gugla, da se ne stekne pogrešan utisak. Opušteno ;)
 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.ns.ac.yu.



+46 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 22:38 - pre 207 meseci
LalePA rece
Citat:

Tvoj stav me podseća na stavove i načela većini normalnih ljudi ovde rado zaboravljenih lidera 1945.-2000., a taj stav je:
"sve što je strano je podvala, svi stranci koji žive bolje od nas su pokvareni, a ko od naših sunarodnika koristi pogodnosti koje mu se pružaju negde na zemaljskoj kugli taj je sigurno strani plaćenik i domaći izdajnik i treba ga pod hitno na goli otok... Živela narodna vlast! Dole truli, prljavi i pokvareni ostatak sveta!"


Bas bih voleo da moji neistomisljenici ovo procitaju umrli bi od smeha!Ja i moja porodica se protiv takvog misljenja borimo otkad znam za sebe i od te borbe smo samo bolesti i bedu navukli na nas!U cilju te borbe zelim da verujem da nasa zemlja moze biti na civilizacijskom nivou kao neke zemlje evropske unije.Zbog toga jos uvek ulazem veliki napor i gutam gorke knedle!Lako je samo kukati kako drzava dere i nista ne radi za nas!Teze je nesto uciniti povodom toga i promeniti nesto.Drzava je dugo bila na samom dnu i treba odredjeno vreme da prodje da bi se nesto popravilo.Cak mislim da je birokratija kod nas najmanji problem koji postoji,neki drugi su znatno vazniji!

Koje se drzave pominju kao dobar izbor:Panama,Belize,Gvantemala,Sejseli,Marsalska ostrva...hocete da kazete da nasa drzava treba da se ugleda na te drzave?!Zasto ne otvarate firme po evropskoj uniji?

Kazete reket na kapitalnu dobit!Mislim da je to potpuno u redu:ako steknes kapitalnu dobit u nekoj zemlji,izivni plati porez za to i dalje ces kapitalno zaradjivati.Sto si bogatiji veci porez i treba da platis,tako je u svim razvijenim zemljama.Cini mi se da je u UK porez na ekstremno visoke plate cak 40%!!!(plate fudbalera recimo)

Ako kapitalnu dobit ulazes dalje onda ne placas porez na istu koliko sam upucen,tako da se podsticu dalja ulaganja.To je prepisano iz drugih zemalja naravno.

Kukate na zdravstvo,zamislite da se zdravstveno osiguranje uopste ne placa tek onda bi zdravstvo zavrsilo u kolapsu!
Penziono osiguranje bi trebalo i dalje biti obavezno za poslodavca,ali mislim da ce radnik moci da bira u koji penzioni fond zeli da mu se uplacuje penziono.

Traziti od drzave da nesto ucini za vas,a da vi nista ne pokusate uciniti za nju je nelogicno.
Nemoj te me pogresno razumeti,ne mislim ja da ste vi koji ste za offshore kriminalci,samo hocu da kazem da ne stavljate drzavu kao paravan i krivca za vasu zelju legalnog izbegavanja poreza na dobit!
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 22:58 - pre 207 meseci
@augustus

Ne znam da li si chitao postove Davora Vlajkovica ali bih ti preporuchio da to josh jednom uchinish,po mogucstvu pazhljivo.
U tom kontextu tvoje primedbe postaju suvishne i kvare jednu potencijalno korisnu temu.

Zarad izbegavanja flame-a,samo toliko.
.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dialup.neobee.net.



+14 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]05.03.2007. u 23:52 - pre 207 meseci
I dalje nije jasno sta je u korisnom postu korisnika Pedja_Pedja nelegalno, vezano za offshore savete ?

 
Odgovor na temu

augustus
Novi Sad - Beograd

Član broj: 101581
Poruke: 358
*.ns.ac.yu.



+46 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 10:38 - pre 207 meseci
Citat:
baker rece:

@augustus

Ne znam da li si chitao postove Davora Vlajkovica ali bih ti preporuchio da to josh jednom uchinish,po mogucstvu pazhljivo.
U tom kontextu tvoje primedbe postaju suvishne i kvare jednu potencijalno korisnu temu.

Zarad izbegavanja flame-a,samo toliko.


Da citao sam njegove postove i to veoma pazljivo.Ovo nije potencijalno dobra tema,ovo je odlicna tema!Moje primedbe nisu suvisne.Druga je stvar sto se ti s tim ne slazes pa zbog toga smatras da su suvisne.Kakva je to diskusija gde se postuju samo komentari podrzavanja i hvalospeva i pljuvanja po zajednickom neprijatelju?!

Citat:
srdjandakic rece:
I dalje nije jasno sta je u korisnom postu korisnika Pedja_Pedja nelegalno, vezano za offshore savete ?

Nije nista nelegalno,samo je covek rekao sustinu offshore kompanija.Nisu nelegalne radnje u pitanju,nego jednostavno zelja za izbegavanjem poreza na dobit.Ko kaze hocu offshore da ne bih platio visok porez na dobit ok,ali kriviti nekog drugog zbog te zelje nije u redu.
"Čovek je biće koje se na sve navikava, i ja mislim da je ovo njegova najbolja definicija."
Fjodor M. Dostojevski
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 15:15 - pre 207 meseci
Citat:
Koje se drzave pominju kao dobar izbor:Panama,Belize,Gvantemala,Sejseli,Marsalska ostrva...hocete da kazete da nasa drzava treba da se ugleda na te drzave?!Zasto ne otvarate firme po evropskoj uniji?


Poslovanje preko offshore kompanija nije a priori nezakonita radnja i na shtetu drzhave.Uz poshtovanje zakonskih propisa i nacionalne ekonomije vide tu svoju korist.Ako to ne bi bio sluchaj,takvi subjekti bi odavno bili nepozheljni na globalnom trzhishtu,a i zakonodavstva bi se njima bavila na odgovarajuci nachin.

Za primer mozhemo uzeti neko malo preduzece chiji se proizvodi dalje koriste u preradjivachkoj industriji,a u praxi su zanimljivi middle-man offshore kompanijama.Kako gazda Mika nema marketing odjel niti struchni kadar koji bi mogao da ostvari kontakte sa ino kupcima, uz ogranichene proizvodne kapacitete nastup na ino trzhishtu mu je onemogucen.

E tu na scenu stupa neko ko ima razradjene kontakte u EU u datoj industriji,a ujedno je upoznat sa postojanjem gazda Mike,Pere i Jove koji bi mogli da isposhtuju kvalitet i kolichine zahtevane od strane EU firmi.Ukoliko bi osnovao preduzece u Srbiji,placanjem svih dazhbina i u pojedinim sluchajevima nameta,posao bi se pokazao ne- ili nisko-profitabilnim.
Moguce reshenje se nazire osnivanjem offshore kompanije,shto dovodi do minimiziranja troshkova (i to znachajnog) i sa konkuretnom cenom kao direktnom posledicom,obezbedjuju se ugovori na zadovoljstvo svih uchesnika u lancu.Naravno,gazda Mika,Pera i Jova uz punu uposlenost razmishljaju o proshirenju kapaciteta,ujedno se informishuci o merama drzhave za podsticanje izvoza:)

Pricha je poprilichno banalizovana,ali je to u skladu sa pitanjem pod quote tag-om.

Ili sluchaj kada se radi neka usluzhna prerada.Sirovina ili poluproizvod dolazi iz EU,zavrshna obrada se radi u nekoj firmi u Srbiji i gotov proizvod se vraca u EU.Josh jedna situacija kada drzhava ima koristi iako je offshore preduzece ukljucheno u posao.

Citat:
Nisu nelegalne radnje u pitanju,nego jednostavno zelja za izbegavanjem poreza na dobit.Ko kaze hocu offshore da ne bih platio visok porez na dobit ok,ali kriviti nekog drugog zbog te zelje nije u redu.


SHto je moralno neprihvatljivo i nelegitimno.I kakvo prebacivanje krivice?:):):)
Tvoje primedbe,osim shto su suvishne,kose se sa sushtinom diskusije i odishu nakaradnom moralnom demagogijom,koja od potencijalno korisne teme mozhe da napravi bezoblichan flame topic.










.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10236 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 16:04 - pre 207 meseci
Veoma poučna tema. Zahvaljujem svima koji su napisali konstruktivne postove.

Off topic:
Jasno je da (ne) patriotizam nema ama baš nikakve veze sa off shore poslovanjem, ali kad god čujem kako se patriote busaju u grudi, setim se scene iz filma Rane, kad Dragan Bjelogrlić vadi pokradene stvari (sa ratišta) iz kamiona i kaže: "Sve bih dao za majčicu Srbiju, sve !"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 18:43 - pre 207 meseci
Pedja, preporučujem ti da pročitaš principe stvarnog offshore poslovanja: http://www.poslovne-usluge.com...world-offshore-strategija.html

Vjerujem da je tvoj lični integritet toliko narušen da nagovaraš nekoga da prekrši zakone, tj sakrije svoju dobit ili poreze. Sasvim su različite stvari kad se to čini, jer to u stvarnosti mnogi čine širom svijeta, ali sasvim je drugačije ako nekoga na tako nešto nagovaraš. I onda još najgore, vjerovatno si još građanin Srbije, imaš svoj web sajt, mnogi te poznaju i onda praviš takve izjave te vrste kako imaš desetogodišnje iskustvo u pranju novca. Vjerujem da je samo pitanje vremena kad će porezni inspektori da posmatraju ovaj forum i da počnu da prave preglede i ispitivanja o tome ko to tamo pere dobit.

Cijeli svijet ima koristi od offshore zemalja. Uključujući masu političara, vlade, zemlje, svjetsku banku, sve banke u UK, sve banke u Evropi, USA, svijetu, sva velika preduzeća od svih preduzeća za koje si ikada čuo Sony, itd. Da li ti misliš da banke, velika preduzeća, koriste offshore poslovanje na način kako si ti to opisao? Sigurno da postoje neozbiljne banke koje na takav način rade da će i da peru novac i učestvuju u tome. Ali to si ni jedno ugledno preduzeće niti banka ne dozvoljava i sve banke žele da posluju sa korektnim klijentima. Banke i velika preduzeća rade sa offshore zemljama, ali u zakonskim okvirima.

Ne vidim zašto bi neko rizikovao kazne i zatvor radi utaje poreza i plaćao skupo za offshore preduzeća. Takav kriminalac onda ne mora da registruje preduzeće, može u prvoj štampariji ili na dobrom štampaču da odštampa svoje dokumente i otvori bankovni račun na Kipru bez ikakvih problema. Prema tome tvoja priča je priča o prodaji magle, a ne nudi nikakvo riješenje jednom poslovnom čovjeku, ali nudi riješenje jednom kriminalcu.

Citat:
Ako vam offshore treba zbog uvoza robe sa dalekog istoka, onda je najbolje da otvorite sa kompanijom iz Belizea kompaniju u Hong Kongu, a sa kompanijom iz HK otvorite u odličnoj banci (recimo HSBC) neki više valutnim račun. Ta vas operacija košta od 4000 EUR pa naviše (zavisno od toga dali putujete u HK da otvorite račun). Plus oko 1500$ godišnje.


Otvaranje računa u Hong Kongu moguću je samo podsredstvom nekoga u Hong Kongu ko će da bude potpisnik računa ili ličnim dolaskom u Hong Kong.

Citat:
Pare se vade sa ATM karticama (provizije banaka se kreću od 2,5-5%, vodite računa o tome), 500EUR je dnevni limit po kartici.


Ako imaš 500 EUR limit na kartici, pogrešna je banka izabrana!

A, postoje sasvim legalni načini za unos stranog kapitala u zemlju, prema tome tvoja priča je zasnovana na principima: ukradi pa pobjegni, a zna se da će takva operacija kratko da traje.

Citat:
Offshore možete formirati sami, ali moj je savet da koristite zato specijalizovane agencije (najbolje lokalne tamo gde formirate firmu). Račun otvarajte sami, jer time smanjujete rizik da se neko samoovlasti po vašem računu. Gledajte da izbegavate banke u divljim zemljama. Insistirajte da vam kompanije imaju sve potrebne apostile.


Ko se nalazi izvan zemlje gdje želi da formira preduzeće, vrlo je teško sam formirati preduzeće. To u mnogim slučajevima, zavisno od zemlje do zemlje, čak i nije poželjno. Koja agencija treba da se koristi ne zavisi od toga da li je lokalna ili nije, već zavisi od kompetencije i usluge takve agencije. Najviše offshore preduzeća se formira od strane banaka u Švicarskoj, dok se ta preduzeća nalaze u drugim zemljama. Prema tome kompletna diskrecija je očuvana i samo banka može da zna vlasnike preduzeća, a to se čuva bankarskom tajnom.

Citat:
Napomena: U ovom postu je lično desetogodišnje iskustvo.


To desetogodišnje iskustvo trebalo je da ti posluži da barem ne reklamiraš svoj web sajt kada pričaš o tome.

Preporučujem ti čitanje literature o tome, kako poboljšati lični integritet.


Srećno!
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 19:39 - pre 207 meseci
Citat:
E sada kada bi fizicko lice htelo da podigne novac sa racuna svoje firme, opet je duzan da plati porez na dobit (ne znam koliki je), ali tada moze sa tim novcem da kupina svoje ime sve sto mu padne na pamet, nekretnine, automobile itd... E sada ne poznajem dovoljno zakone pa je ovo vise pitanje, dakle kada bi drzvljanin Srbije kojem je boravak prijavljen u Beogradu, podigao novac sa racuna svoje offshore firme, takodje bi morao da plati porez na dobit drzavi Srbiji, bez obzira na to odakle mu (kao sto placaju Seka, Viki i ostale zabavljacice koje pevaju po svetu) pa bi tek onda bio u mogucnosti da kupi na svoje ime nesto, automobil recimo, jer ce u suprotnom imati problema ukoliko bude doslo do onog dokazivanja porekla novca i ostalo?

Dakle ukoliko je tacna moja predostavka da je gradjanin Srbije kome je mesto boravka negde u Srbiji, koji poseduje offshore firmu, placa porez na dobit fizickog lica ukoliko podigne novac sa racuna offshore firme i koristi ga za svoje potrebe, onda je realna usteda zapravo onih 5-7% na porezu na profit preduzeca i 1200-3600 EUR - onaj fiksni "porez" koji placas zemlji u kojoj si osnovao offshore firmu.

Da li sam u pravu?


Ako lice u Srbiji ima ugovor sa offshore preduzećem da nabavi mušterije za to offshore preduzeće, mušterije kupe usluge od offshore preduzeća, a lice u Srbiji bukvalno dobije novac od offshore preduzeća onda se taj novac oporezuje, po zadnjem istraživanju našeg partnera u Srbiji, efektivno po sumi od 16%, jer je porezna stopa 20%, ali se prvo na dobit oduzmu normirani troškovi u iznosu od 20% (znači paušalno), pa se tek na ostatak oporezuje 20%.

Na primjer, zarada je US $10,000, dospjela na račun fizičkom licu u Srbiji od offshore preduzeća:

10,000 - 20% (2000) = 8000, odbijaju se normirani troškovi od dobiti.
8000 -20% (1600) = 6400, odbija se porez.

Veliko je pitanje da li stvarno imate normirane troškove, ali ti će se troškovi odbiti da li ih stvarno imate ili nemate. Na kraju krajeva završite sa sumom od 8400 dolara, znači 16% je odbijeno.

Samo što postoji mnogo drugih zakonitih načina da se uživaju ekonomske prednosti.
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 19:47 - pre 207 meseci
Citat:

I jesi i nisi u pravu... Prvo, zašto bi podizao novac sa računa kada većinu stvari mođeš platiti tom istom karticom offshore firme, samo pazi sa izborom banke, ima banaka koje naplaćuju proviziju na podizanje gotovine ali ne naplaćuju proviziju ukoliko karticom plaćaš nešto. A što se tiče kupovine na svoje ime... kod nas još nije zaživelo to "dokazivanje porekla novca", nije zaživelo ni u daleko naprednijim zemljama, sem u slučajevima teških kriminalnih dela tipa trgovine ljudima i narkoticima, ali i tada se to svede na neku utaju poreza ukoliko i to uspeju dokazati... Uostalom niko ne brani nikokme da ti "pokloni" stan, Što je čest slučaj, a to odgovara i prodavcima jer tako ne plaćaju onaj "reket na kapitalnu dobit"... A te pevaljke koje si pomenuo verovatno ne prate ovaj forum odnodžsno ovu temu, pa neka plaćaju... A ako ti već stvarno treba gotovina u nekoj većoj količini, sedneš lepo u avion i odeš do te banke u kojoj držiš novac i svoje pare podigneš bez provizije....Ili otvoriš račun kao stranac u Hrvatskoj i prebaciš novac sa svoje offshore firme elektronski na svoj račun u HR, sedneš u kola i za 3 sata imaš svoje pare... Uvek postoji rešenje, samo treba malo uposliti "sivu masu" i razmisliti...


Nasuprot tvojoj izjavi da dokazivanje porekla novca nije zaživjelo želim da skrenem pažnju na:
http://www.nbs.yu/serbian/zakoni/2_1_15.pdf

Prema tome, da li je zaživjelo ili nije, iskusićeš kad uradiš neku premiju za osiguranje preko 1000 EUR ili primiš ili pošalješ novac preko 15,000 EUR
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 20:01 - pre 207 meseci
Citat:
Recimo još jedna dobra fora je da ti neko iz inostranstva sa svog računa prebaci novac na tvoj račun ovde, to nije prihod odnosno tvoja zarada, i na to ne moraš da platiš porez, barem ja tako mislim, meni su slali u više navrata veće svote novca baš za kupovinu i izgradnju neke nekretnine, i niko me nije ništa pitao... A ti lepo sa računa svoje offshore firme prebaci novac na račun "Pere iz komšiluka koji radi u Nemačkoj" pa Pera neka prebaci tebi na devizni ovde, samo i tu proveri koja ti je banka najpovoljnija, jer neke imaju zulumćarske provizije na podizanje deviza koje pristižu iz inostranstva, neke opet ne uzimaju proviziju ako ti novac stoji na računu 15 dana... Mislim da je ovo dobra opcija, samo mislim da treba podizati iznose manje od 9000€ u jednom danu da ne bi morao da popunjavaš papirologiju u banci... Ne mogu baš da se setim, davno beše proščla godina...


Banke u Srbiji ne moraju da glume produženu ruku poreznih ustanova. Što znači, da je sasvim normalno i moguće da dobivaš bilo kakve sume na svoj račun, a da banka ništa ne kaže vlasniku računa. Konačno, to bi značilo da ne rade bankarske poslove i ne bi se ni jednoj banci isplatilo.

Svaka osoba koja dobije, bez obzira na koji način neku zaradu, dobit, dohodak, bez obzira odakle, ako to tako piše u zakonu, dužna je da tu dobit oporezuje i podrazumijeva se da takvu prijavu napravi na svoju inicijativu. Jer nepoznavanje zakona nije isprika, prema tome to je dužnost takvog primaoca. Zato je potrebno pažljivo dizajniranje offshore strukture.

Pravila igre su na žalost zakoni u svojoj zemlji. Ako kršite pravila igre, otvarate sebi sigurnosnu rupu da Vam se život moguće i kompletno uništi. Ako ne želite da igrate po tim pravilima zemlje, pa ni to nije problem, ali onda se preselite u Uruguay ili neku drugu zemlju gdje se ne oporezuju fizička lica. Na žalost je to tako, živimo svi u nekim zemljama gdje o zakonima u biti narod ne odlučuje, a sve pod okriljem iluzije o demokratiji, vladavini naroda. Ipak, da ostanemo uspješni u poslu, moramo da znamo i kako se ta igra igrâ.

Pročitaj:
http://www.nbs.yu/serbian/zakoni/2_1_15.pdf

I vjeruj mi na riječ, kad kažem, da se mnoge banke u Srbiji, neće oslanjati samo na taj zakon, već će i za mnogo manje sume i transakcije da upotrebljavaju iste metode opisane u tom zakonu. U krajnjem slučaju, račun će biti obilježen "crvenim" i biće detaljno posmatran.

Legalne metode unosa stranog novca ne rade se na način kako je gore opisan, već se rade striktno na načine kako je to dozvoljeno i kako je moguće dobiti prednosti u odnosu na lokalne zakone.

Najgori način od svih načina je prebacivanje novca iz inostranstva na vlastiti račun. To je u offshore poslovanju, bez obzira da li se radi o dobiti ili čistoj zaštiti poslovanja ili diskrecija, jedno veliko pravilo ili veliko NE. Za 5 godina zakoni mogu da budu promjenjeni, tada ćete imati razgranat biznis i biće lako da se takav biznis naruši nekim novim zakonima, jer sve transakcije kod banke su ostale i mogu biti utvrđene.

 
Odgovor na temu

LalePA

Član broj: 92414
Poruke: 162
80.93.248.*



+1 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 23:03 - pre 207 meseci
@ Thetaworld

Nisam govorio o prijemu novca sa računa OFFSHORE firme nego sa računa fizičkog lica. Primao sam u više navrata uplate iz inostranstva od strane fizičkog lica veće od 15 000 eur, i nikada me niko nije ništa pitao
čak ni kada sam jednom prilikom podizao i veću sumu odjednom. Nisu nikome zanimljive te sume, a i kada primaš od fizičkog lica to se ne tretira kao dobit. Ne svidja mi se ta Vaša politika tipa " sve to što vi radite nemate pojma, ja sve znam najbolje" ... Verujem da ste vrlo dobro upoznati sa poslom koji radite, ali ja verujem da sam daleko bolje od Vas upućen u ono što se može ili ne može u zemlji SRBIJI... Ipak poslujem ovde već neko vreme i to baš u vodama finansija i finansijskog posredovanja... Što se tiče dokazivnja porekla imovine, da ste bolje pročitali moj post shvatili biste o čemu govorim... Teorija je jedno a praksa nešto sasvim drugo... Hajde recimo da tužimo naftne kompanije za širenje ozonske rupe i otapanje arktičkog leda? Zasto ne? Svi znamo da je do zagrevanja atmosfere došlo baš zbog toga što te iste naftne kompanije proizvode i preradjuju goriva koja zagrevaju atmosferu, to znaju i deca u prvom razredu osnovne škole... Ali to je TEORIJA, a praksa je nešto sasvim drugo, jer je to nemoguće dokazati u praksi... A sve ono što je nemoguće dokazati, time se ne treba ni opterećivati... NO HARD FEELINGS!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]06.03.2007. u 23:11 - pre 207 meseci
Citat:

Nisu nikome zanimljive te sume, a i kada primaš od fizičkog lica to se ne tretira kao dobit


To ce tesko proci kod tvog poreskog sluzbenika ;-)

Da je tako, svi bi mi primali plate od fizickih lica - al ne ide ;-)

U svakom slucaju, budi siguran da za svaki pojedinacni transfer od vise od 10 hiljada EUR svaka legalna banka u Srbiji mora da podnese izvestaj centralnoj banci - sta oni dalje rade sa tim je pitanje - mozda samo statistiku (najverovatnije), a mozda nekad podele te podatke sa upravom javnih prihoda.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanije [objedinjena tema]

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103368 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.