Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Offshore kompanije [objedinjena tema]

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanije [objedinjena tema]

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 103385 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]08.09.2013. u 16:20 - pre 128 meseci
@ Deni

Otisao si debelo van teme i cudi me da neko vec ne reaguje. Ovde se ne raspravlja koji je servis za placanje bolji i koji nije, nego o nacinu poslovanja preko offshore kompanije.

BTW, Tetaworld, je nazalost u mnogo cemu u pravu. Daljim pojasnjenjem i raspravom bih zasao vec u politicke teme...
 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]08.09.2013. u 16:46 - pre 128 meseci
Ja sam samo rekao da paypal ima zamenu koja jako lepo radi u Srbiji. Onda je on poceo da prica kako smo mi fasisti sto nedamo paypalu da radi...

Ja kazem da Srbije ne gubi puno to sto nema paypal... I da nema potrebe da neko otvara firmu u nekim ostrivima da bi imao paypal moze ga imati i u Srbiji.

To je sve...

Svakako da te firme imaju svoju namenu i da mogu dosta pomoci nekom u poslovanju. Ali svakako da nisu za sve nas... I da vecina nas moze da radi i bez njih.


...
 
Odgovor na temu

Thetaworld
General Partner
RCD usluge

Član broj: 2317
Poruke: 520

Sajt: www.rcdusluge.com


+60 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]08.09.2013. u 17:24 - pre 128 meseci
Momak, tebi nije niko rekao da si fašista, rekao sam da su zakoni fašistički. Što ti sebe sa tim poistovjećuješ? Ja bih najradije htjeo da to nije tako i da ljudi u Srbiji imaju slobode koje ima neko drugi u komšijskim državama. Što si tako uporan da se to odnosi na tebe? Ako ćeš i biti fašista, to je tvoja lična stvar, to ne utiče na zakone, ne bunim se, ali tebi se nikad niko nije tako obratio.

Kad se ekonomske slobode građana ugnjetavaju kako se to radi u Srbiji, zabranom držanja stranih računa, kopiranjem zakona direktno iz Hitlerovske Njemačke, onda imam pravo da za to kažem da je fašistički zakon. Skoro ni jedna država nije slobodna od fašizma. Ne kažem da je je drugdje mnogo bolje, ograničenja postoje svuda, ovde pričamo o Srbiji i njenim ograničenjima kao državi, kao pravnom licu.

Nemoj ti mene da svrstavaš u nekoga ko mrzi narod, jer ja to sve za narod i govorim. Ljudi mi se javljaju iz Srbije u nezgodnim situacijama, ja bih volio da ne moram nikome da savjetujem kako da otvore račune u inostranstvu i kako da zaštite nekretnine, imovinu, poslovanje, ali to je činjenica, ljudi bježe od svog sistema, pribjegavaju zakonima u drugim državama.

A, po pitanju Paypala, pa naravno da Srbija i njeni građani gube što ne mogu da koriste Paypal. Paypal je za firme u inostranstvu super način za primanje novca od kupaca preko Interneta. Preko Paypala se lako primi novac od prodaje preko Ebaya. Paypal je super način slanja novca u inostranstvo.

Moraš malo razumjeti šta znače slobode. Sloboda nije u tvojoj ili mojoj odluci o tome šta je bolje. Sloboda je u izboru. Ako nemaš izbor, nemaš ni slobode. Ja mogu da ti pošaljem Western Union u Srbiju, a ti ne možeš meni? Možeš da mi pošalješ Paypal iz Srbije, ali ne možeš da primiš?

Zar ti ne vidiš da tu nije u pitanju Paypal, već zakon u Srbiji koji je strog i koji ograničava ljude u poslovanju i u privatnom životu???? Otvori malo oči, protrljaj ih, popij čašu vode, idi pričaj sa ljudima pa ćeš vidjeti koliko je problema u Srbiji. To ne dolazi od slobode, problemi dolaze od kršenja ljudskih prava. Bolje rečeno od gaženja ljudskih prava.

Zakon o privrednim društvima u Srbiji: riječ i varijante riječi KAZNA spominju se 41 put.
Zakon o GmbH društvima u Njemačkoj: riječ KAZNA (Strafe) u raznim varijantama, spominje se 6 puta.
Zakon o GmbH društvima u Austriji, riječ KAZNA (Strafe) spominje se 6 puta.
Zakon o LTD firmama u Velikoj Britaniji, riječ KAZNA (Penalty) spominje se u 8 situacija.
Zakon o LLC firmama u Wyomingu: riječ kazna, spominje se 5 puta.

Zar ta mala statistika o slobodama u Srbiji po pitanju poslovanja sa preduzećima ne govori dosta toga?

Pazi ove nebuloze iz zakona, član 582.
Citat:
ako odgovorno lice ima lični interes, ako dovede društvo u poziciju da "pretrpi štetu" onda može i godinu dana u zatvor
, haloo??? Ko još ide u zatvor zato što kao direktor firme sa ograničenom odgovornošću napravi bilo kakve transakcije? Preduzeća se osnivaju prvenstveno u privatne svrhe i svrhe zaštite imovine, bolje zarade i više slobode. Direktori, ukoliko vode knjigovodstvo, u svim državama su zaštićeni i imaju pravu ograničenu odgovornost. Ne mogu biti kažnjeni, progonjeni. Šta državu briga što direktor ima lični interes? Zato su ga akcionari postavili, ako im se ne sviđa, mogu ga smijeniti. Direktori imaju pravo da odluče da dovedu društvo u minuse ili da dopuste da se štete dese. To može biti u interesu i vlasnika i direktora. Pravno lice je tu da služi živim ljudima, a ne da se služi državi. Ako u tom zakonu Srbija štiti više prava mrtvog lica, znači pravnog lica, od prava živih lica kojima ta firma treba da služi, onda je to fašistički zakon. Zakon napravljen samo u svrhu države i radi kontrole. To je smiješan, glup, naivan zakon. Smišljali su ga prokletnici koji su napravili sve da se kaže da Srbija ima "zakon o preduzećima" i da "preduzeća imaju ograničenu odgovornost", ali uprkos tome su stavili takve besmislene i glupe članove zakona koji praktično ruše sve te ograničene odgovornosti.

A, ako neko "obavlja djelatnost" da to nije prijavio kazniće se od 20000 dinara do 150000 dinara. To je preko 1300 eura kazne koliko neko može da dobije ako odnese priglavke na pijacu.

Valjda ne trebam da spominjem i druge detalje.


 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.mts.telekom.rs.



+71 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]08.09.2013. u 21:59 - pre 128 meseci
Ja sam cesto u Srbiji i godinama saljem pare neko western uniona iz Srbije pre 4-5godina nije moglo. Ja sam pitao zasto rekli su mi samo wu treba da dodje i potpise neke ugovore. I to su onda uradili i od tad se novac salje...


Dok mb se novac i salje i prima daleko duze on je konkurencija paypalu. Ima jos dosta servisa koji rade isto sto i paypal ali mogu i primati i slati novac.

Znaci ja sam vladnik moj dikretor moze da krisi zakon krade meni pare posto je doo drzava bi trebala da pusti... U nemackoj gmbh direktor ako uzme novac za sebe sa racuna ide u zatvor za prevaru i to su kazne dosta stroge. Lepo rec kaze ogranicena nije zasticen od krivicnih dela sta bi trebao da ubije nekog i da ne odgovara...

Zloupotreba sluzbenog polozaja postoji svugde. Ako direktor krade pare od vlasnika to je kradja i to moze biti kaznjeno. Isto ako utaji porez u usa ide u zatvor zar ne?

I sad je za paypal ministar pozvao njih da omoguce primanje novca oni su lepo rekli to ce biti druga faza i gledace da to bude sto pre. Dakle do paypala je...


...
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Offshore kompanije [objedinjena tema]09.09.2013. u 07:50 - pre 128 meseci
Sada je do PayPala, ali deceniju u nazad je bilo do Drzave i to je cinjenica.

Sto se tice WU i banaka situacija bila takva da si mogao da primas, ali ne i da saljes pare iz Srbije jer je zakon o deviznom poslovanju govorio da gradjani mogu izneti iz zemlje samo odredjenu sumu novca koja je bila zaista mala. (?!?). To je islo do tolikog idiotizma da sam ja imao slucaj da nisam mogao da izvrsim placanje ka inostranstvu jer na racunu nema pecata!?! Naravno, na njemu je na engleskom pisalo da je racun izdat u elektronskom obliku i da je vazci bez pecata, ali dzabe. Onda su mi ljudi napolju stampali taj racun, udarili pecat, pa slali postom posto banka trazi original, a ne skeniranu kopiju... Zamisli koliko je sve to dana trajalo, a mogao sam sve zavrsiti za jedan dan...
Sada se nalazimo u drugoj vrsti idiotizma. Zakon kaze da su dokumenta privrednog drustva validna samo sa potpisom ovlascenog lica bez pecata, a kad odes u poresku upravu ili izdajes nesto drugim drzavnim organima oni odmah pitaju "A gde je pecat?!" i nece da prime dokument bez pecata...

Takodje, desilo mi se jednom da sam izgubio karticu u inostranstvu. Otisao sam u moju banku u toj zemlji da prijavim gubitak kartice i da podignem kes iz nje posto sam ostao bez sredstva placanja. Dobio sam odgovor da vide moj racun i da ima para na racunu, ali da oni nazalost ne mogu da mi isplate kes jer to zakoni moje zemlje ne dozvoljavaju... (?!?) Jedino sta mogu jeste da mi po hitnom postupku izdaju novu karticu u roku od 5 dana. Naravno, posto sam se ja za 5 dana vracao u Srbiju, ostalo mi je samo da od nekoga pozajmim pare i da ih vratim kad se vratim u Srbiju...

Sto se tice WU i Paypala ako ih posmatramo kao servise za poslovanje preko offshore komapnija, Paypal je i kod nas i u svetu sinonim za bezbednost novcanih transakcija (kupac ne daje nikakve svoje osetljive bankovne podatke prodvacu i obrnuto) i zato je dobro omoguciti kupcima da ga koriste. Gledano sa aspekta gradjanina Srbije - WU uzima velike provizije i iz tog razloga nije i nece biti tako popularan servis osim u krajnjoj nuzdi kada ti treba da ti pare iz inostranstva budu na raspoloaganju u roku od sat vremena...

U svakom slucaju, ono sto je korisno, jeste definitivno ponuditi korisnicma vise nacina placanja od direktne upotrebe kartice, do mogucnosti koriscenja nekoliko razlicith servisa za transfer novca. Takodje, u svemu tome treba voditi racuna, da su sve veci zhtevi korisnika sto se tice transfera novca - sad i odmah, tj. omoguci mi da sve mogu da obavim preko interneta, a ne da moram da idem u banku...

[Ovu poruku je menjao ssimic dana 09.09.2013. u 09:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Offshore kompanije [objedinjena tema]

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 103385 | Odgovora: 224 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.