Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123482 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
77.247.206.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.03.2016. u 19:19 - pre 98 meseci
Cao svima!

Da li neko zna kakva je procedura vezana za dopunu skills assessment-a? Naime, skills assessment sam zavrsila pre godinu dana, ali sam malo oduzila ovo vreme za prijavu za EOI. I dalje radim u istoj firmi, samo sto sad imam jos godinu dana iskustva. Da li moram ponovo da saljem dokumentaciju za dopunu assessment-a ili ce biti dovoljno da samo dostavim neku potvrdu da i dalje radim u istoj firmi i na istoj poziciji?

Hvala unapred na odgovoru!

 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.03.2016. u 05:57 - pre 98 meseci
Kako ide voznja na levoj strani mikiyus, saljem ti PP
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.orcon.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2016. u 05:41 - pre 98 meseci
Cao arrole,
Pa, za pocetak nije lose. Zapravo, najvise mi problema zadaje nepoznavanje grada, horizontalna i vertikalna signalizacija. Sto se prvog tice, imam HERE na telefonu, koji se, inace, bas i nije pokazao... Zbunjuju me trake za BUS, T2 i T3 (koje zapravo i ne vidim jer ne znam gde sam), zelena polja za bicikliste, isprekidane zute trake, oivicena polja (zuta i bela) za parkiranje, suma semafora, give way ... i da ne nabrajam dalje! Za sada, voznja Auckland-om zahteva 101% paznje. Manjka mesta za parkiranje a semafori su cudno podeseni pa ima puno cekanja.
Sedenje na desnoj strani i automatic transmission su minorni problemi ali ne za zanemarivanje. Cesto mi desna ruka krene ka menjacu i ukljucujem brisace umesto migavaca. :) Toga sam se najvise plasio a ispostavilo se da i nije tako strasno.
Srecan sam sto nisam, do sada, nekoga pregazio ili cuknuo. :) Sreca moja pa su vozaci ovde tolerantni i stvarno drugovi na drumu!
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.03.2016. u 15:16 - pre 98 meseci
Citat:
Hedgehog:
Posle dugih 5 meseci čekanja, viza 189 je stigla i u naš spokojni dom :)

Zahvaljujem se svim članovima koji su ostavljali informacije, svoja iskustva i odgovarali na 1001 pitanje koje sam imao a naročito Basiaduki i Miroslavu koji su mi pomogli mnogo više nego što sam očekivao.

Za one koji su trenutno u procesu emigracije ili im se javila ideja o emigraciji evo par podataka:

-Timeline
03/2013 Prva ideja o odlasku u Australiju
09/2013 IELTS min 7.5 max 9, prosek 8
09/2014 pozitivan assessment Engineers Australia
09/2015 EOI
10/2015 Invitation
10/2015 Application 189
11/2015 CO me kontaktirao
11/2015 Lekarski, PCC, Forms 80, 1221
03/2016 Vize

Sada assessment ide mnogo brže i mislim da cela priča može da se završi za 5-8 meseci, od polaganja IELTS do dobijanja viza. Ako se sva dokumentacija uredno front-load viza se može dobiti i za 2 meseca.

-Troškovi
Ukupno od IELTS do danas, sipali smo 5800 eur (dvoje odraslih i jedna beba), ostalo je još da platimo karte, koje su 1600-1800 eur za svo troje - beba neće imati svoje sedište nego će ići kao lap infant.

-Komunikacija sa DIBP
Nismo zadovoljni komunikacijom, imali smo problem sa jednim dokumentom i od 3 mail upita nisu nam odgovorili ni na jedan, a od 2 upita koje smo upload-ovali u immi account nisu odgovorili ni na jedan. Imali smo 2 poziva u njihovu kancelariju i tu je komunikacija bila OK ali je fora da nismo nikad mogli da dođemo do našeg CO nego smo pričali sa nekim dežurnim i on je u najboljem slučaju mogao da nam kaže kada možemo da očekujemo mail od CO ili da da savet kako da nešto uradimo oko čega nismo bili sigurno ali nije mogao da garantuje da će nam to rešiti problem.

Umesto poziva u kancelariju DIBP u Australiji, preporučujem Europe Service Center, postoje podaci o kontaktu na sajtu Ambasade u Beogradu. Imali smo 2 poziva, jedan sa srb/cro operaterom a jedan sa engleskim operaterom i tu smo dobijali konkretne savete koji su nam pomogli. Zanimljivo je i da su ti pozivi lokalni, odnosno sa pozivnim 011, a pošto nisu preko VOIP-a mnogo je bolji kvalitet veze. Takođe postoji opcija i da se popuni formular na koji obično odgovore u roku 2-3 dana.

Komunikacija sa Ambasadom u Beogradu je nepostojeća, svaki poziv se završava slušanjem automata koji nas na kraju usmeri u Europe Service Center. Mail komunikacija takođe, samo pošalju pismeni odgovor opšteg tipa.


Nastaviću da čitam ovu temu još neko vreme i ako bude potreban savet ili informacija potrudiću se da pomognem.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 11.03.2016. u 08:43 GMT+1]


Hedgehog CESTITAM NA VIZI!!!
Jel ste uspeli za bebu na lekarskom da izbegnete snimak pluca, ili se on deci ni ne radi?
IELTS ti je bas odlican, koliko si dugo spremao?
Ako nije licno, oko cega su najvise pravili probleme vezano za dokumentaciju?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2016. u 12:40 - pre 98 meseci
Hvala na cestitkama :-)

Beba se ne slika na rentgenu, tako da to nije problem.

IELTS sam spremao oko mesec dana ali inace dobro pricam engleski jer dnevno
radim sa strancima na stranim projektima i ziveo sam u inostranstvu.

Najvise problema je bilo za pcc iz inostranstva. U oba slucaja su u pitanju
restrikcije zbog zloupotreba jer ljudima cesto poslodavci to traze a to je
protiv zakona. Za pcc iz regiona nije toliki problem, samo sam telefonom
objasnio i poslao mail da mi treba pcc za iseljenje. Mnogo veci problem je
bio za pcc iz jedne zemlje sa bliskog istoka jer oni nikada ne daju pcc
gradjanima vec samo odredjenim domacim i stranim institucijama. Tu smo
potrosili bas puno vremena.

Drugi problematican dokument su bili bankovni izvodi jer opstine nisu htele
da ih overe. Takodje ni sud na Vracaru ali na kraju sam ga odneo u drugi
sud i tamo je proslo (po savetu iskusnijih forumasa).

Moj savet je da se raspitate tacno koja dokumenta ce vam trebati i na koji
nacin planirate da dokazete poene, karakter i zdravlje pa da pokusate da
saznate koliko je lako doci do tih papira pre nego sto aplicirate.

Dokle ste stigli sa papirima?
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2016. u 13:35 - pre 98 meseci
Nismo daleko stigli, je smo oboje bas bili dugo u haosu na poslu. Sad imamo bebu na putu, pa na trudnickom taman mogu da se posvetim ovome. Spremamo IELTS (vidim da sad priznaju i TOEFL IBT?), a za assesment ostali jos oni eseji i da popunimo onu summary tabelu. Reci mi jel su tebi priznali fakultet kao master? Gradjevinski je zavrsio po starom programu, ali je na faksu dobio dokument da mu se izjednacava sa masterom (i to original na engleskom), pa ne znam da li ce to priznati za 15 poena. Jel su ti mozda oduzimali neke godine staza kao vreme koje je potrebno da dostignes skilled work (2 godine skidaju u ACS za IT struku, pa ne znam da li je i u Engineers Australia tako).

Kad si placao assessment jel si pod ovim: Competency Demonstration Report + Relevant Skilled Employment Assessment $920.00 ($AUD)
Pretpostavljam da nije dovoljno: Standard Competency Demonstration Report $650.00 ($AUD)?

Nismo ziveli van zemlje, pa pcc ne bi trebalo da nam bude problem. Jedino za vojsku nas mozda budu cimali, jer ju je izbegavao a onda su je ukinuli. Kad smo ih kontaktirali, rekli su da je u "redovnoj postavci", pa se nadam da valjda nece biti problem. Jel treba mozda i za zene potvrda da se nije ucestvovalo u ratu? :) Pored toga nismo vencani, pa cemo tu sigurno morati da dokazujemo iako vec imamo dete od 3 godine, a i da se vencamo, sigurno bi nam to priznali tek za 12 meseci :(

Kakav je osecaj posle toliko godina angazovanja napokon dobiti vizu? Jel se pripremate i kad planirate da odete? Kolika je beba sad?
 
Odgovor na temu

svetlanna

Član broj: 316640
Poruke: 3



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.03.2016. u 19:48 - pre 98 meseci
Koliko sam shvatila iz prethodnih postova, vi koji ste otisli ste imali iskustvo u struci. Da li je neko uspeo bez iskustva?
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.03.2016. u 16:38 - pre 98 meseci
Nisam sigurna da moze da se dobije skilled 189 visa bez iskustva, iako sad racunam mozda bi mogli da se nabudze potrebni poeni.

Secam se da je neko pre 5 godina savetovao ovde na forumu da ljudi bez iskustva pokusaju preko studentske vize. Znaci upises master ili nesto slicno u au. Negde na 50.oj strani procitaj mislim da je noskich na taj nacin otisao i dosta tada ovde savetovao ljude.

[Ovu poruku je menjao DarkLady dana 22.03.2016. u 20:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svetlanna

Član broj: 316640
Poruke: 3



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2016. u 19:46 - pre 98 meseci
Hvala. To nisam dalje istrazivala zbog cene, ali pogledacu jos.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.03.2016. u 20:41 - pre 98 meseci
DarkLady, sada osim IELTS ima TOEFL i jos nekoliko testova pa je najbolje
da se raspitate po forumima koje su razlike i odaberete onaj u kome bi
mogli da zasijate.

Diplomu su mi priznali kao dipl ing a nisam im slao uverenje o masteru jer
je isti broj poena. Mislim da bi priznali master ako biste im poslali
uverenje uz diplomu. Nisam siguran za staz jer ja prvih godinu dana nisam
prijavio pa su eventualno to skinuli mada mislim da EA nema tu praksu.
Prijavio sam oko 9 godina radnog iskustva posle te prve godine. Ja nazalost
sam radio samo CDR kod EA jer sam bio prilicno samouveren da imam cvrste
dokaze o zaposlenju i to je bilo tada 620$ ali je posle poskupelo. To sto
sam ustedeo 200-300$ me posle kostalo briga i nedoumica ali je na kraju
bilo ok. Ako vam nije frka za lovu i ako zaposlenja nisu bila cista (ako
nije bio prijavljen, nema pismo poslodavca, firma prijavljena za drugu
delatnost itd) bolje je uraditi i RSEA. Prica se da CO u DIBP ponovo sve
proverava ali misljenje EA o iskustvu moze da vam da neku smernicu pre nego
sto aplicirate. Sada ima i neki fast track koji za par stotina $ omogucava
odgovor u roku od 5 dana i to navodno funkcionise. Proverite da li vam je
jezik uslov za assessment i da li EA priznaje iste testove kao DIBP.

Predlazem da ode do vojnog odseka i zatrazi uverenje o cinjenicama iz
evidencije za potrebe vize, gde ce pisati da li je ili nije sluzio vojsku.

Vidite po forumima oko dokazivanja de facto veze, bilo bi dobro da su vam u
dokumentima iste adrese i da imate neke slike sa putovanja itd. Bez da
ulazim u licne izbore, za ovu akciju je bolje da ste vencani nego de facto
ali kazu da se priznaje i tako.

Dobro je dobiti vizu ;-) daje neku dobru energiju. U planovima smo oko leta
i smestaja a polako se povezujem i sa ljudima iz struke i potencijalnim
poslodavcima.

Nadam se da nisam nesto preskocio, ako bude jos pitanja slobodno pitajte.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

DarkLady
Beograd

Član broj: 72038
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.03.2016. u 15:34 - pre 98 meseci
Hedgehog hvala puno na detaljnom odgovoru.

Mislim da cemo raditi i RSEA ako je tako sigurnije, iako je skroz cisto zaposlenje - 9 godina u kontinuitetu u jednom nasem moblnom operateru u izgradnji stubova i nosaca.

Koliko je kostalo lekarsko?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.03.2016. u 23:16 - pre 98 meseci
DarkLady, odlično za zaposlenje, mislim da tu neće biti problema. Lekarsko
smo platili 370 eur za svo troje. Morali smo da doplatimo malo pregled zbog
jedne male tetovaže. Realno mogli smo i da je ne prijavimo jer nisu
detaljno gledali. Čini mi se oko 30 eur da smo doplatili (radi se dodatni
test na hepatitis).
 
Odgovor na temu

Vekiqf
Veljko Markovic
Direktor za Balkan
Tal Aviation
Beograd, Srbija

Član broj: 333141
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 10:58 - pre 98 meseci
Ciao svima,

mene interesuje iskustvo u vezi iseljenja na NZ jer moja supruga i ja planiramo polako da krenemo u taj poduhvat.

Ja sam po struci master Geofizike ali se nisam bavio tim poslom iako sam diplomirao pre 10 godina...presao sam u Airline Business i bio sam na visokim pozicijama u regionu kao npr. Generalni Direktor za Balkan australijskog Qantas-a. Supruga je zavrsila FON i zaposlena je...takodje imamo klinca koji je star 1.5 god

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 11:42 - pre 98 meseci
Zdravo,

Uporedite vaša zanimanja i radno iskustvo sa onima na njihovoj Skilled listi pa vidite da li tu ispunjavate sve uslove. Prepračunajte poene pa vidite da li imate pravo da odmah predate za residence ili morate da tražite ponudu posla sa NZ. Ukoliko vam je zanimanje na Long Term listi i imate ponudu posla sa NZ - radna viza se brzo dobija.
 
Odgovor na temu

Vekiqf
Veljko Markovic
Direktor za Balkan
Tal Aviation
Beograd, Srbija

Član broj: 333141
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 12:02 - pre 98 meseci
@Mehatronicar...hvala na brzom odgovoru..Pogledao sam Skilled Listu i stoji Geologija/Geofizika ali problem je sto ja u tome nemam radnog iskustva...kao sto sam naveo presaltovao sam se u airline business i time i planiram da se bavim i dalje :)

Takodje imam i pitanje u vezi sajta Future Aotearoa gd su mi rakli da postoji i neki intervju koji oni organizuju i da kosta EUR 50 pa me zanima sta je to..
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 12:11 - pre 98 meseci
Citat:
Vekiqf:
Ciao svima,

mene interesuje iskustvo u vezi iseljenja na NZ jer moja supruga i ja planiramo polako da krenemo u taj poduhvat.

Ja sam po struci master Geofizike ali se nisam bavio tim poslom iako sam diplomirao pre 10 godina...presao sam u Airline Business i bio sam na visokim pozicijama u regionu kao npr. Generalni Direktor za Balkan australijskog Qantas-a. Supruga je zavrsila FON i zaposlena je...takodje imamo klinca koji je star 1.5 god

Hvala unapred!!!



Da li tvoja supruga radi u struci? Moze li ona da bude nosilac aplikacije?
 
Odgovor na temu

Vekiqf
Veljko Markovic
Direktor za Balkan
Tal Aviation
Beograd, Srbija

Član broj: 333141
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 12:14 - pre 98 meseci
Supruga je zavrsila FON i radi u struci..video sam da se trazi i
Procurement Manager a ona se time bas i bavi..

A da li bodove donosi i dete i znanje Engleskog jezika jer to nisam mogao da provalim..
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 12:43 - pre 98 meseci
Pretpostavljam da je slicno kao za Australiju. Trebalo bi da se obrati instituciji koje je navedena da radi skills assessment za tu poziciju i da proveri sta sve treba da se posalje od dokumenata da bi joj priznali diplomu fakulteta i radno iskustvo. Znam sigurno da ce joj trebati informator sa opisima polozenih ispita sa FON-a. :) I priznaju samo radno iskustvo steceno nakon diplomiranja. Poslodavac naravno treba sve da potvrdi...
 
Odgovor na temu

Vekiqf
Veljko Markovic
Direktor za Balkan
Tal Aviation
Beograd, Srbija

Član broj: 333141
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 12:49 - pre 98 meseci
Ok Hvala...Za AU nisam aplicirao mada sam bio par puta dole :)

Samo mi reci mozda sam dosadan gde da pogleda kontakt institucije koja radi skill assessment?
 
Odgovor na temu

abixi
Belgrade

Član broj: 321643
Poruke: 16
*.mozzartbet.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.04.2016. u 13:00 - pre 98 meseci
Ako dobro pronadjoh, trebalo bi da je AIM - Australian Institute of Management (http://www.aim.com.au/migration)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123482 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.