Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121649 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.136.5.79.host.layer2.co.nz.



+373 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2016. u 11:03 - pre 100 meseci
@NZ imigrant Potrebna mu je medjunarodna ako zeli da vozi sa nasom. Ako hoce da konvertuje tada mu nije potrebna medjunarodna nego mu treba originalna dozvola i sudski prevod.
Mada bih svima preporucio da prvo voze malo pre polaganja jer promena sa desne na levu stranu nije nesto sto se savlada za 5 sekundi. :)

Edit:
Hm, mozda ipak nije potrebna medjunardna. Na zvanicnom sajtu pominju samo prevod: NZTA.
Medjutim na drugom mestu pise da treba.
U svakom slucaju medjunarodna vazi.
 
Odgovor na temu

NZ imigrant
radnik
radnim

Član broj: 331976
Poruke: 2
..7.252.27.dyn.cust.vf.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.01.2016. u 21:20 - pre 100 meseci
@Plague

Ja sam sa nasom vozio prvu godinu i kada sam hteo da polazem nisu mi priznali prevod iz Srbije nego sam ovde morao da prevodim, jer AA ima svoje ovlascene i samo njih priznaju (po mom misljenju to je uzimanje love ali jbg...). Nase nove dozvole su pravljene po EU standardu (kao sto je medjunarodna uvedena po nekoj beckoj konvenciji od pre 50ak god) sto onda i pokriva NZ. No bilo kako bilo, pre sedanja za volan treba voziti sa neki pa tek onda sam neko vreme a tek onda na polaganje, kao sto si napomenuo jer je to bas velika promena.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.01.2016. u 15:37 - pre 100 meseci
Hvala vam ljudi!
Juce sam pohitao i izvadio Medjnarodnu VD za mene i suprugu. Trebala ili ne, nece da smeta.
Hvala za smernice u vezi voznje. Bice to shok!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2016. u 09:16 - pre 100 meseci
Cao svima.Da li znate kakva je mozda procedura za doktoriranje u Australiji, na Novom Zelandu?Gde je najbolje naci informacije?Hvala unapred na odgovoru
 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.01.2016. u 20:32 - pre 100 meseci
Ako nekog tamo dole, na Zealandu, uhvati nostalgija i pozeli da vozi starog Jugisu:

http://www.trademe.co.nz/motor...s/other/auction-1015831885.htm

ili ipak u originalnom izdanju:

http://www.trademe.co.nz/motor...s/other/auction-1023069330.htm

 
Odgovor na temu

stormatic
Milan Tasic

Član broj: 271875
Poruke: 6
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.01.2016. u 07:32 - pre 100 meseci
Zdravo svima,
Ja vec zadnjih godinu dana pratim sajt, a fokus mi je bio NZ viza. U proteklom vemenu sam zavrsio dva kursa Engleskog i dalje nastavljama ka IELTSu. Moja prva ideja je da pokusam sa SMC, medjutim moje zanimanje skinu sa LTSSL, pa sam se prebacio na radnu vizu. Skoro poceo da saljem CV, redom i jos uvek nista konkretno. Kljucacu jos malo pa ako ne bude nista trazim trazim agenziju za zaposljavanje, e sad domacu ili stranu to jos uvek ne znam. Ako neko ima savet, hvala!

Medjutim pojavio se rodjak iz Australije koji bi da mi pomogne. Obzirom da sam svo vreme skoncentrisan na NZ, poceo sam da citam forum ponovo. Nasao sam moju profesiju na listi, izracunao bodove (godine+iskustvo+diploma) 60 bodova, fali IELTS kao sto rekoh i bodovi za suprugu.
Pitanje, da li je bitno samo da imas preko 60 bodova ili sto vise to bolje zbog necega? I sta treba kao dokaz za zeninih 5 bodova, samo SOL ili i IELTS i iskustvo?
Takodje “za sada” ne nadjoh da je neko pominjao da je dosao u Australiju preko radne vize. Kao za NZ da nadjes poslodavca i da preko njega dodjes u AU. Mislio sam ako vec imam rodjake voljne da pomognu da probam da oni tamo nadju agenciju koja bi mi tarzila posao?
Hvala ljudi!

 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 10:19 - pre 99 meseci
Pronasao sam sudske tumace koji naplacuju 800 din. po strani za prevod i overu. Ako nekoga interesuje mogu da mu posaljem kontakt na pp.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 14:39 - pre 99 meseci
Oxford Academy
cena po pstranici 600 rsd.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 16:34 - pre 99 meseci
A sta? Prevod ili prevod sudskog tumaca? Velika je razlika.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 17:45 - pre 99 meseci
Overen prevod sudskog tumaca.
O tome govorimo..zar ne
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 18:03 - pre 99 meseci
Da, da, nego to je bas povoljno, zato pitam! Hvala.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 18:07 - pre 99 meseci
Vidi ovako ja nisam licno prevodio,ali mi je drugar radio kod njih i extra je zadovoljan.ja sam recimo nasao za 500 rsd.kad mi je trebalo.tako sto sam seo na net i svima slao koliko stranica hocu da preved i koja bi bila cena,na kraju sam dobio ponudu od 500 rsd,i tako sam i uradio.
Samo se malo snadjemo a cene su stvarno bile od 700 najnize pa do 15 eura.pa ko voli nek izvoli.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 20:47 - pre 99 meseci
Jeste Oxford Academy. Nisam hteo da ih javno reklamiram. Ali kako 600 din.? Dali to znaci da su mene z......???

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.02.2016. u 20:56 - pre 99 meseci
Citat:
mikiyus: Jeste Oxford Academy. Nisam hteo da ih javno reklamiram. Ali kako 600 din.? Dali to znaci da su mene z......???

Pozdrav

Ja sam napisao u prosloj poruci gde se ogradjujem,jer ja licno nisam sa njima saradjivao,drugar jeste ali pre pet sest meseci.pa su mozda sto je eura poskocio digli cene....

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.02.2016. u 05:31 - pre 99 meseci
Pisala sam im, upravo sam dobila odgovor, cena 800 din po prevodilackoj strani. Prevod i overa sudskog tumaca.

Pozz
 
Odgovor na temu

goranlazic
Elektrotehnicar
Avcom
Beograd

Član broj: 330216
Poruke: 7
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.02.2016. u 19:09 - pre 99 meseci
I ja sam overavao diplome u Oxford Academy i jeftini su. 600 din su naplatili (sudski tumac)
 
Odgovor na temu

nova putnica

Član broj: 328082
Poruke: 12
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.02.2016. u 23:04 - pre 99 meseci
Sada je 800.
 
Odgovor na temu

j.k.
12dec

Član broj: 327820
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.02.2016. u 09:58 - pre 99 meseci
Da se nadovezem, mislim da je sve do broja stranica. Meni su na 10-12 strana trazili 800, kada sam zatrazio da mi prevedu i ono "zaledje" sa dodatka spustili su na 700. Dve, tri nedelje kasnije kada sam doneo i potvrde iz suda i opstine da nisam kaznjavan trazili su 600. Ali to je i do prevodioca, agencija samo prosledjuje njima, jer je pecat na ovim prevodima bio razlicit (prvi put iz kg cinimi se, drugi put iz jagodine).

Btw, lokalni prevodioci su mi trazili 10e-1200din po strani ali da dobijem 2 primerka
 
Odgovor na temu

Vladimir991
Vladimir Jelisavcic
fizioterapeut
specijalna bolnica Čigota Zlatibor
Uzice

Član broj: 332676
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.02.2016. u 09:36 - pre 99 meseci
Pozdrav svima!
Nov sam na forumu, ali sa istom zeljom kao i svi ostali ovde, da brisem u Australiju. Vidim da je ovo jedini forum koji i dalje aktivno obradjuje ovu tematiku, pa sam listao vase postove.
Dosta stvari su mi postale jasne u vezi apliciranja za vize, ali i dalje ne mogu sebe da svrstam kao aplikanta za konkretno neku od viza.

Pa bih bio zahvalan jako ukoliko bi neko od clanova koji su bolje upoznati sa ovom tematikom moga da mi pomogne?

Naime, po struci sam fizioterapeut (zvanje je strukovni fizioterapeut), sto bi bilo u prevodu Bachelor of physiotherapy. Zavrseno po Bolonjskom sistemu... Trenutno zaposlen u Specijalnoj bolnici "Čigota" na Zlatiboru. Radno iskustvo, pa gotovo da ga i nema, jer sam tu nepune 2 godine. :/ Imam 24 godine, od Aprila meseca 25... Engleski cu da polazem naravno, i tu ne ocekujem ocene ispod 7.

Iscitavao sam postove ovde, jasno mi je da ide prvo polaganje jezika, pa Assessment od odgovarajuceg tela u AU za moju profesiju (koja je inace na SOL listi). Ali mi nikako ne ide da se svrstam kao aplikanta za neku od viza. Vrlo sam blizu odluke da se obratim i migracionim agentima...
Napominjem, nisam preduzeo jos uvek nikakve korake, jer prvo zelim da cujem vasa misljenja, ukoliko je to moguce Vidim na seek.com.au da oglasa za posao fizioterapeuta ima na tone, pa mi nece biti problem da se javim bar na njih 30-ak

Inace bih dole isao SAM...

Bio bih jako zahvalan ukoliko bi neko sa foruma mogao da mi pruzi pomoc oko ovog mog problema. I da mi pojasni malo, kojoj vizi bih bio najblizi u ovom trenutku?
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.03.2016. u 19:31 - pre 98 meseci
Vladimire, probaj da vidiš uslove za vizu 189 na sajtu DIBP:

https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/189-

Imaš tab "Points test" pa pogledaj koliko poena bi mogao da sakupiš. Svi
poeni se dokazuju posle podnošenja molbe. Neki lakše (starost) a neki teže
(radno iskustvo). Na prvi pogled čini mi se da bi mogao da ideš na 189 ili
190 (za nju bi morao da proveriš CSOL liste od države do države - saznaj
koja ti je ANZSCO šifra za struku pa na sajtu
https://www.anzscosearch.com/search/ pretraži). Ako ti je zanimanje na SOL
i imaš potrebne poene ja ti savetujem da odmah kreneš sa engleskim i kada
napuniš 3 dokazive godine iskustva kreneš u nostrifikaciju (assessment) a
zatim i podneseš molbu za vizu.


Baci pogled pa ako bude nedoumica pitaj još :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121649 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.