Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124461 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
210.55.232.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 09:05 - pre 99 meseci
Pozdrav svima,

Evo, da se, konacno, javim iz Aucklanda. Bio je to naporan put! Donji deo ledja jos bridi! :)
Onako, iz prve ruke, bih rekao da je intersesantan grad, sarolik, pun iznenadjenja za nepazljive (umalo nisam izginuo na pesackom danas)...
Iako sam mislio da sam se dobro upoznao sa nacinom na koji se ovde zivi, preko neta, sada vidim da sam se prevario.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Vladimir991
Vladimir Jelisavcic
fizioterapeut
specijalna bolnica Čigota Zlatibor
Uzice

Član broj: 332676
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 09:22 - pre 99 meseci
Hvala puno na savetima! :)

Ukoliko bude jos nekih nedoumica, sigurno cu se javiti :)
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 09:34 - pre 99 meseci
@mikiyus,

Čuvaj se prelazaka ulice - uvek gledaj na obe strane ulice više puta. Šta te je to toliko razočaralo oko grada?

Znam da se ljudi obično smore na to kolike su cene nekretnina; to je glavna tema u Sidneju, Melburnu i Oklandu ali daj malo vremena sebi da se navikneš a takođe i gradu da se navikne na tebe ;)

Srećno!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 10:44 - pre 99 meseci
@mikiyus,

Dobro dosao !!!

Nezgodno je u pocetku. Ne ocekujes auto iz suprotnog smera na tvojoj strani ulice. Dok se naviknes da se ovde automobili krecu po suprotnim stranama ulice u odnosu na evropu :-).
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 11:06 - pre 99 meseci
Posle dugih 5 meseci čekanja, viza 189 je stigla i u naš spokojni dom :)

Zahvaljujem se svim članovima koji su ostavljali informacije, svoja iskustva i odgovarali na 1001 pitanje koje sam imao a naročito Basiaduki i Miroslavu koji su mi pomogli mnogo više nego što sam očekivao.

Za one koji su trenutno u procesu emigracije ili im se javila ideja o emigraciji evo par podataka:

-Timeline
03/2013 Prva ideja o odlasku u Australiju
09/2013 IELTS min 7.5 max 9, prosek 8
09/2014 pozitivan assessment Engineers Australia
09/2015 EOI
10/2015 Invitation
10/2015 Application 189
11/2015 CO me kontaktirao
11/2015 Lekarski, PCC, Forms 80, 1221
03/2016 Vize

Sada assessment ide mnogo brže i mislim da cela priča može da se završi za 5-8 meseci, od polaganja IELTS do dobijanja viza. Ako se sva dokumentacija uredno front-load viza se može dobiti i za 2 meseca.

-Troškovi
Ukupno od IELTS do danas, sipali smo 5800 eur (dvoje odraslih i jedna beba), ostalo je još da platimo karte, koje su 1600-1800 eur za svo troje - beba neće imati svoje sedište nego će ići kao lap infant.

-Komunikacija sa DIBP
Nismo zadovoljni komunikacijom, imali smo problem sa jednim dokumentom i od 3 mail upita nisu nam odgovorili ni na jedan, a od 2 upita koje smo upload-ovali u immi account nisu odgovorili ni na jedan. Imali smo 2 poziva u njihovu kancelariju i tu je komunikacija bila OK ali je fora da nismo nikad mogli da dođemo do našeg CO nego smo pričali sa nekim dežurnim i on je u najboljem slučaju mogao da nam kaže kada možemo da očekujemo mail od CO ili da da savet kako da nešto uradimo oko čega nismo bili sigurno ali nije mogao da garantuje da će nam to rešiti problem.

Umesto poziva u kancelariju DIBP u Australiji, preporučujem Europe Service Center, postoje podaci o kontaktu na sajtu Ambasade u Beogradu. Imali smo 2 poziva, jedan sa srb/cro operaterom a jedan sa engleskim operaterom i tu smo dobijali konkretne savete koji su nam pomogli. Zanimljivo je i da su ti pozivi lokalni, odnosno sa pozivnim 011, a pošto nisu preko VOIP-a mnogo je bolji kvalitet veze. Takođe postoji opcija i da se popuni formular na koji obično odgovore u roku 2-3 dana.

Komunikacija sa Ambasadom u Beogradu je nepostojeća, svaki poziv se završava slušanjem automata koji nas na kraju usmeri u Europe Service Center. Mail komunikacija takođe, samo pošalju pismeni odgovor opšteg tipa.


Nastaviću da čitam ovu temu još neko vreme i ako bude potreban savet ili informacija potrudiću se da pomognem.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 11.03.2016. u 08:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 14:53 - pre 99 meseci
Ćao ljudi,

Imam par pitanja :)

Došli smo i mi do samog kraja pa mi treba par saveta. Dobili smo poziv da apliciramo za vizu sa rokom od dva meseca.

Zanima me da li je potrebno odmah organizovati i health ass i PCC ili se čeka poziv CO? Vidim da na inostranim forumima ljudi uglavnom prilikom apliciranja šalju sve uključujući i form 80. Poebno me zanima i ovaj form 80 koji se u nekim slučajevima traži a u nekom ne, pa me tu zanima koji bi bili razlozi.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.03.2016. u 17:19 - pre 99 meseci
Citat:
mikiyus:
Pozdrav svima,

Evo, da se, konacno, javim iz Aucklanda. Bio je to naporan put! Donji deo ledja jos bridi! :)
Onako, iz prve ruke, bih rekao da je intersesantan grad, sarolik, pun iznenadjenja za nepazljive (umalo nisam izginuo na pesackom danas)...
Iako sam mislio da sam se dobro upoznao sa nacinom na koji se ovde zivi, preko neta, sada vidim da sam se prevario.

Pozdrav


Pozdrav, dobrodosao i srecno! U kom si delu oklanda, jesi zavrsio oko smestaja?
 
Odgovor na temu

MarkoNSW

Član broj: 330806
Poruke: 5
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:07 - pre 99 meseci
[quote]Hedgehog:
Posle dugih 5 meseci čekanja, viza 189 je stigla i u naš spokojni dom :)

Zahvaljujem se svim članovima koji su ostavljali informacije, svoja iskustva i odgovarali na 1001 pitanje koje sam imao a naročito Basiaduki i Miroslavu koji su mi mnogo više nego što sam očekivao.

Za one koji su trenutno u procesu emigracije ili im se javila ideja o emigraciji evo par podataka:

-Timeline
03/2013 Prva ideja o odlasku u Australiju
09/2013 IELTS min 7.5 max 9, prosek 8
09/2014 pozitivan assessment Engineers Australia
09/2015 EOI
10/2015 Invitation
10/2015 Application 189
11/2015 CO me kontaktirao
11/2015 Lekarski, PCC, Forms 80, 1221
03/2016 Vize

....

Čestitam Hedgehog...drago mi je što vam se trud isplatio. Sve najbolje na drugom kraju sveta :)

Hteo sam da vas pitam da li ste za PCC slali potvrdu iz MUP-a ili iz suda?

Supruga i ja bi trebali, kada nas kontaktira CO, da prilozim potvrdu da nisamo osuđivani. Pošto samo živeli samo u Srbiji, onda nam treba potvrda samo iz naše države. Ono što nisam siguran da li je potreban potvrda iz MUPa i iz suda ili je dovoljna samo iz suda. Koliko sam shvatio MUP izdaje potvrdu da ranije nisam osuđivan, a sud izdaje potvrdu da se u ovom trenutku protiv mene ne vodi istraga. Molim vas da me posavetujete.

Hvala unapred! Marko
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.xdsl.kinect.net.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:18 - pre 99 meseci
Sto se tice mene ja sam uvek vadio obe, dobro si razumeo za obe. Mozda bi proslo samo iz supa posto oni ovde vade samo jednu.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.pa.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:31 - pre 99 meseci
Citat:
Lesterovski 79:
Ćao ljudi,

Imam par pitanja :)

Došli smo i mi do samog kraja pa mi treba par saveta. Dobili smo poziv da apliciramo za vizu sa rokom od dva meseca.

Zanima me da li je potrebno odmah organizovati i health ass i PCC ili se čeka poziv CO? Vidim da na inostranim forumima ljudi uglavnom prilikom apliciranja šalju sve uključujući i form 80. Poebno me zanima i ovaj form 80 koji se u nekim slučajevima traži a u nekom ne, pa me tu zanima koji bi bili razlozi.

Hvala unapred.

ja sam PCC i form 80 za mene, a form 1221 za zenu poslao pri apliciranju za vizu. zdravstveno smo odradili nekoliko dana nakon toga (na immi account mozes naci HAP ID koji kazes doktorima u beogradu i oni ti zakazu pregled)

CO me nije ni kontaktirao, dobio sam vizu 190 za 7 nedelja.

u principu mozes sve unapred sto ubrzava proces, a ako hoces siguricu onda sacekaj CO-a.
srecno
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:31 - pre 99 meseci
Lesterovski, PCC možeš odmah da uradiš i da ga prevedeš (ne overava se) a
lekarske mislim da ne možeš dok te CO ne pozove ali nisam siguran. Treba ti
neki HAP ID broj koji se dobija u immi accountu. Mi smo čekali CO za
lekarske preglede, nismo hteli da čeprkamo po onom portalu da nešto ne
zeznemo. Nama su tražili form 80, 1221 i CV-jeve, ne znam koja je logika
iza toga. Form 1221 je skraćena verzija form-a 80. Uradili smo Form 80
oboje i to front load-ovali pa smo naknadno radili 1221 kad su nam ga zatražili
zajedno sa lekarskim.

MarkoNSW, u pravu si, neke zemlje traže oba dokumenta. Ja bih to isto
tražio da sam DIBP, ali mi smo im poslali samo ono iz policije i bilo je
dovoljno.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 11.03.2016. u 08:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.pa.vic.optusnet.com.au.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:34 - pre 99 meseci
[quote]MarkoNSW:
Citat:
Hedgehog:
Posle dugih 5 meseci čekanja, viza 189 je stigla i u naš spokojni dom :)

Zahvaljujem se svim članovima koji su ostavljali informacije, svoja iskustva i odgovarali na 1001 pitanje koje sam imao a naročito Basiaduki i Miroslavu koji su mi mnogo više nego što sam očekivao.

Za one koji su trenutno u procesu emigracije ili im se javila ideja o emigraciji evo par podataka:

-Timeline
03/2013 Prva ideja o odlasku u Australiju
09/2013 IELTS min 7.5 max 9, prosek 8
09/2014 pozitivan assessment Engineers Australia
09/2015 EOI
10/2015 Invitation
10/2015 Application 189
11/2015 CO me kontaktirao
11/2015 Lekarski, PCC, Forms 80, 1221
03/2016 Vize

....

Čestitam Hedgehog...drago mi je što vam se trud isplatio. Sve najbolje na drugom kraju sveta :)

Hteo sam da vas pitam da li ste za PCC slali potvrdu iz MUP-a ili iz suda?

Supruga i ja bi trebali, kada nas kontaktira CO, da prilozim potvrdu da nisamo osuđivani. Pošto samo živeli samo u Srbiji, onda nam treba potvrda samo iz naše države. Ono što nisam siguran da li je potreban potvrda iz MUPa i iz suda ili je dovoljna samo iz suda. Koliko sam shvatio MUP izdaje potvrdu da ranije nisam osuđivan, a sud izdaje potvrdu da se u ovom trenutku protiv mene ne vodi istraga. Molim vas da me posavetujete.

Hvala unapred! Marko


PCC sam slao iz policije i to iz 3 drzave u kojima sam ziveo (srbija, poljska i kipar). iz suda nece da skodi ali nema potrebe. na border.gov.au mozes da nadjes instrukcije po zemljama koje su tacno institucije koje izdaju pcc.
srecno
 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:52 - pre 99 meseci
Citat:
mikiyus:
Pozdrav svima,

Evo, da se, konacno, javim iz Aucklanda. Bio je to naporan put! Donji deo ledja jos bridi! :)
Onako, iz prve ruke, bih rekao da je intersesantan grad, sarolik, pun iznenadjenja za nepazljive (umalo nisam izginuo na pesackom danas)...
Iako sam mislio da sam se dobro upoznao sa nacinom na koji se ovde zivi, preko neta, sada vidim da sam se prevario.

Pozdrav




Cestitam mikiyus!!!


 
Odgovor na temu

darkoskg
Darko Stoiljkovic
radim dok radim ...
prava domaca firma
Kragujevac, Srbija

Član broj: 330397
Poruke: 10
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 07:55 - pre 99 meseci
Citat:
Hedgehog:
Posle dugih 5 meseci čekanja, viza 189 je stigla i u naš spokojni dom :)

Zahvaljujem se svim članovima koji su ostavljali informacije, svoja iskustva i odgovarali na 1001 pitanje koje sam imao a naročito Basiaduki i Miroslavu koji su mi pomogli mnogo više nego što sam očekivao.

Za one koji su trenutno u procesu emigracije ili im se javila ideja o emigraciji evo par podataka:

-Timeline
03/2013 Prva ideja o odlasku u Australiju
09/2013 IELTS min 7.5 max 9, prosek 8
09/2014 pozitivan assessment Engineers Australia
09/2015 EOI
10/2015 Invitation
10/2015 Application 189
11/2015 CO me kontaktirao
11/2015 Lekarski, PCC, Forms 80, 1221
03/2016 Vize

Sada assessment ide mnogo brže i mislim da cela priča može da se završi za 5-8 meseci, od polaganja IELTS do dobijanja viza. Ako se sva dokumentacija uredno front-load viza se može dobiti i za 2 meseca.

-Troškovi
Ukupno od IELTS do danas, sipali smo 5800 eur (dvoje odraslih i jedna beba), ostalo je još da platimo karte, koje su 1600-1800 eur za svo troje - beba neće imati svoje sedište nego će ići kao lap infant.

-Komunikacija sa DIBP
Nismo zadovoljni komunikacijom, imali smo problem sa jednim dokumentom i od 3 mail upita nisu nam odgovorili ni na jedan, a od 2 upita koje smo upload-ovali u immi account nisu odgovorili ni na jedan. Imali smo 2 poziva u njihovu kancelariju i tu je komunikacija bila OK ali je fora da nismo nikad mogli da dođemo do našeg CO nego smo pričali sa nekim dežurnim i on je u najboljem slučaju mogao da nam kaže kada možemo da očekujemo mail od CO ili da da savet kako da nešto uradimo oko čega nismo bili sigurno ali nije mogao da garantuje da će nam to rešiti problem.

Umesto poziva u kancelariju DIBP u Australiji, preporučujem Europe Service Center, postoje podaci o kontaktu na sajtu Ambasade u Beogradu. Imali smo 2 poziva, jedan sa srb/cro operaterom a jedan sa engleskim operaterom i tu smo dobijali konkretne savete koji su nam pomogli. Zanimljivo je i da su ti pozivi lokalni, odnosno sa pozivnim 011, a pošto nisu preko VOIP-a mnogo je bolji kvalitet veze. Takođe postoji opcija i da se popuni formular na koji obično odgovore u roku 2-3 dana.

Komunikacija sa Ambasadom u Beogradu je nepostojeća, svaki poziv se završava slušanjem automata koji nas na kraju usmeri u Europe Service Center. Mail komunikacija takođe, samo pošalju pismeni odgovor opšteg tipa.


Nastaviću da čitam ovu temu još neko vreme i ako bude potreban savet ili informacija potrudiću se da pomognem.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 11.03.2016. u 08:43 GMT+1]



Hedgehog, sve cestitke!!! To je stvarno bio dug "put", ali bitno je da se konacno nazire svetlo na kraju tunela...
 
Odgovor na temu

MarkoNSW

Član broj: 330806
Poruke: 5
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 08:03 - pre 99 meseci
Hvala svima na savetima... malo ste mi razjasnili problematiku. Kao što kažeš basiaduki, video sam na sajtu departmana da traže samo iz MUP-a.

Hedgehog, i ja isto mislim da je logično da se šalju obe potvrde ali mislim da ću slati samo onu koja stoji na sajtu tj., iz MUP-a...kao što ste i vi uradili.

Još jednom hvala svima na pomoći!!!
 
Odgovor na temu

Lesterovski 79
Ivan Petrovic
Sportski trener
Private
Beograd, Srbija

Član broj: 323192
Poruke: 10



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 14:12 - pre 99 meseci
Citat:
Hedgehog:
Lesterovski, PCC možeš odmah da uradiš i da ga prevedeš (ne overava se) a
lekarske mislim da ne možeš dok te CO ne pozove ali nisam siguran. Treba ti
neki HAP ID broj koji se dobija u immi accountu. Mi smo čekali CO za
lekarske preglede, nismo hteli da čeprkamo po onom portalu da nešto ne
zeznemo. Nama su tražili form 80, 1221 i CV-jeve, ne znam koja je logika
iza toga. Form 1221 je skraćena verzija form-a 80. Uradili smo Form 80
oboje i to front load-ovali pa smo naknadno radili 1221 kad su nam ga zatražili
zajedno sa lekarskim.

MarkoNSW, u pravu si, neke zemlje traže oba dokumenta. Ja bih to isto
tražio da sam DIBP, ali mi smo im poslali samo ono iz policije i bilo je
dovoljno.

[Ovu poruku je menjao Hedgehog dana 11.03.2016. u 08:45 GMT+1]

Ok, hvala na pomoći. Videću šta i kako... Vidim da dosta ljudi sve ove formulare popunjava pre nego što dobiju CO. Verovatno se tako dibija na vremenu.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
210.55.232.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 22:06 - pre 99 meseci
Bolje Vas nasao,

Nisam se razocarao, cak naprotiv, grad je jako interesantan, bar ono sto sam do sada video i osetio. Ljudi su nasmejani i hoce da pomognu. Htedoh da kazem da koliko god sa spremas kulturoloski schok je neminovan! Da sam bar imao para da dodjem ovamo turisticki na par dana, bilo bi mi sada lakse.

Saobracaj je meni ovde jako cudan. Provozali su me po Aucklandu prethodna dva dana i umalo nisam vristao u par navrata. Covek naviknut na voznju desnom stranom, bas mora da bude skoncentrisan svo vreme! Najgore od svega je sto sef ocekuje od mene da pocnem da vozim od Ponedeljka. Ne zelim da postanem deo statistike saobracajnih nezgoda.

Trenutno sam u YHA hostelu. Sutra se selim u stancic, u Takapunu, na par meseci. Kolege su mi vec nasle kucu u Albany, ali za mene samog je 490$ previse. Valjda ce se pojaviti jos neka kucica dok moja porodica ne stigne.

Hvala svima

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.03.2016. u 23:49 - pre 99 meseci
Dobro si prosao. Kada sam ja dosao, meni odmah dali sluzbeni auto i vozi. Samo sam pazio da ne sletim s puta ili ne odem u kruzni tok u suprotnom smeru. Sreca sto nisam u Aucklandu pa i saobracaj nije toliko gust. A morao sam i odmah da polazem za vozacku dozvolu. Posto za sluzbeni auto su insistirali da odmah imam i NZ dozvolu (zbog nekog osiguranja).

Brzo ces da se naviknes. Nemoj nista da brines.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

arrole
radnik

Član broj: 228484
Poruke: 28
*.nzcomms.co.nz.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2016. u 01:33 - pre 99 meseci
Na pocetku mora da ti je u glavi non stop levo levo, ali vremenom covek navikne, tako da posle mesec dva vozis mahinalno ne razmisljas na kojoj si strani . 490$ za kucu je mnogo i da si sa porodicom, kasnije za nesto vece ima da se nadje za 400 450 da biras. Ja sam u Glenfield placam 420$ sa dve spavace i veliko dvoriste.
 
Odgovor na temu

mikiyus
Auckland

Član broj: 22788
Poruke: 91
210.55.232.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.03.2016. u 21:40 - pre 98 meseci
Hvala Vam na ohrabrenjima i savetima. Sutra ce biti vatreno krstenje!
Negde sam citao: vozi levo, drzi levo i kada ne znas sta da radis, opet, idi levo.

Arrole, bicemo "komsije" neko vreme. Javicu ti se cim nabavim neki mobilni broj. Mozemo negde na pice, ako imas vremena.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1124461 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.