Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123824 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Thomas Covenant
Beograd

Član broj: 326776
Poruke: 2
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 12:32 - pre 113 meseci
Obrisa mi forum poruku
nemam ja problem sa jezikom nego sa pogresnom skolom....

drago mi je da ste se snasli...nisam znao da radna ne garantuje ostanak...
pokusavam nesto odavde da izbunarim posao, ali posteno, ne bih ni ja zvao nekog iz nz ovde na posao, sve i da zna srpski ako moram da cekam sest meseci...
jos samo jedna stvar i ne davim vise..
kakva je klima za nas odavde?
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 13:11 - pre 113 meseci
Evo ja da se cisto javim i pozdravim vas.
Mi sada cekamo odgovor te neke nemacke firma koja je pre par mseci u neformalnom razgovoru rekla suprugu da ako resi da ide na NZ,oni imaju posao za njega, jer znaju za njegovu firmu i rad ovde.. E, sad, treba njihov saradnik iz SRB da ih je kontaktirao i preneo da jesmo zainteresovani, pa da vidimo da li ce ponuda i dalje vaziti. 0alo me brine to sto oni na NZ moraju da dokazuju zasto njega dovode odavde i ponude mu min 55k platu. Za nas je to mnogo iz ovog ugla i plasim se da nece prihvatiti, ali aj da ostanemo pozitivni...

Rolee, a zasto taj makedonac nije trazio Pr posle 2 god nego 4 na Wv? Sad me zbunjuje to...nama je plan ako dodjemo da idemo tom varijantom...

Pozdravljam vas!
 
Odgovor na temu

Robert79

Član broj: 326792
Poruke: 3
*.google.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 17:42 - pre 113 meseci
@rolee
Izvini, taj podatak sam prevideo.
Nama bi i NZ odgovarao, samo da se maknemo iz Srbije. :)
Da li znaš kakva je situacija na NZ u vezi nastavnika fizike? Imamo li šanse?
Hvala
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 20:37 - pre 113 meseci
Citat:
Len:
Evo ja da se cisto javim i pozdravim vas.
Mi sada cekamo odgovor te neke nemacke firma koja je pre par mseci u neformalnom razgovoru rekla suprugu da ako resi da ide na NZ,oni imaju posao za njega, jer znaju za njegovu firmu i rad ovde.. E, sad, treba njihov saradnik iz SRB da ih je kontaktirao i preneo da jesmo zainteresovani, pa da vidimo da li ce ponuda i dalje vaziti. 0alo me brine to sto oni na NZ moraju da dokazuju zasto njega dovode odavde i ponude mu min 55k platu. Za nas je to mnogo iz ovog ugla i plasim se da nece prihvatiti, ali aj da ostanemo pozitivni...

Rolee, a zasto taj makedonac nije trazio Pr posle 2 god nego 4 na Wv? Sad me zbunjuje to...nama je plan ako dodjemo da idemo tom varijantom...

Pozdravljam vas!


Predo je on za permanent ali su ga odbili niko ti ne garantuje da ces ga dobiti. za radnu vizu nije tacno da treba 55k plata, pre 7-8 meseci kad smo mi menjali grad i predali za novu vizu nama su iz emigracionog rekli da za 4 porodicu min godisnja plata mora da bude 35 i nesto kazi 36k.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 20:39 - pre 113 meseci
Citat:
Robert79:
@rolee
Izvini, taj podatak sam prevideo.
Nama bi i NZ odgovarao, samo da se maknemo iz Srbije. :)
Da li znaš kakva je situacija na NZ u vezi nastavnika fizike? Imamo li šanse?
Hvala


Nisam upoznat za nastavnika fizike kakva je situacija. Generalno za predavanje mora dosta toga da polaze da bi mogla da radi ovde.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.12.2014. u 20:43 - pre 113 meseci
Citat:
Thomas Covenant:
Obrisa mi forum poruku
nemam ja problem sa jezikom nego sa pogresnom skolom....

drago mi je da ste se snasli...nisam znao da radna ne garantuje ostanak...
pokusavam nesto odavde da izbunarim posao, ali posteno, ne bih ni ja zvao nekog iz nz ovde na posao, sve i da zna srpski ako moram da cekam sest meseci...
jos samo jedna stvar i ne davim vise..
kakva je klima za nas odavde?


Ako se interesujes za klimu na NZ, temperature zimi oko 10, leti od 20 do 26-27, ali sunce dosta jace przi nego kod nas a i vece je zracenje od sunca. Kad je ovde 22-23 na suncu imas osecaj kao kod nas 30. Vetar duva mnogo cesce i jace nego kod nas i ima dosta vise kise.
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
*.205.0.229.robi.com.mk.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.12.2014. u 12:40 - pre 113 meseci
kako da odem iz Makedonija u NZ diplomiran inzener Biohemije molim vas za neki sajt gde se mogu prijaviti
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.12.2014. u 14:22 - pre 113 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
Len:
Evo ja da se cisto javim i pozdravim vas.
Mi sada cekamo odgovor te neke nemacke firma koja je pre par mseci u neformalnom razgovoru rekla suprugu da ako resi da ide na NZ,oni imaju posao za njega, jer znaju za njegovu firmu i rad ovde.. E, sad, treba njihov saradnik iz SRB da ih je kontaktirao i preneo da jesmo zainteresovani, pa da vidimo da li ce ponuda i dalje vaziti. 0alo me brine to sto oni na NZ moraju da dokazuju zasto njega dovode odavde i ponude mu min 55k platu. Za nas je to mnogo iz ovog ugla i plasim se da nece prihvatiti, ali aj da ostanemo pozitivni...

Rolee, a zasto taj makedonac nije trazio Pr posle 2 god nego 4 na Wv? Sad me zbunjuje to...nama je plan ako dodjemo da idemo tom varijantom...

Pozdravljam vas!


Predo je on za permanent ali su ga odbili niko ti ne garantuje da ces ga dobiti. za radnu vizu nije tacno da treba 55k plata, pre 7-8 meseci kad smo mi menjali grad i predali za novu vizu nama su iz emigracionog rekli da za 4 porodicu min godisnja plata mora da bude 35 i nesto kazi 36k.



Hvala ti na informaciji, ja sam ovo za 55k nasla na sajtu imigracionog, sad ne znam... Ako to stoji kao zvanican podatak, kako da proverimo, da bismo ovoj firmi u nemackoj dali tacne informacije?
Znaci, odbijaju za PR...Hm.. Da, jasno je da ti niko nista ne garantuje, ali s jedne strane svake god dovode imigrante, zale se da mnogi odlaze u AUS odatle, a onda te odbiju... Skoro pa ko u Srbiji :)

Drzim palceve tebi i zeni da dobijete boravisnu, a mi nastavljamo sa procesom... Srecni praznici!!!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.12.2014. u 19:05 - pre 113 meseci
Imas tamo negde na njihovom sajtu i informaciju da ti viza zavisi od plate. Mislim da sa tih 36k mozes da dobijes radnu vizu ali ne i boravisnu. 55k je za boravak (Mozda je i malo manje, ali sigurno je vece od 45k). Da bi presao sa radne na boravisnu moras da imas toliku platu. Mozda taj Makedonac nije imao taj uslov ispunjen. Zato je bolje u startu da dogovoris odgovarajucu platu, nego da ih molis da ti povecavaju platu da bi ispunio uslove za boravak.
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.12.2014. u 11:02 - pre 113 meseci
Da, Mehatronicar, na to sam i mislila! Work to residence, na koju mi ciljamo, trazi minimum 55k, zato sam se zbunila sa ovim sto je Rolee rekao. U svakom slucaju, cekamo da prodju praznici, da vidimo da li ce nas Nemci obradovati :)
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2014. u 20:00 - pre 113 meseci
36 K ti je minimum za radnu vizu stim sto se racunaju obe plate tako su nama rekli u emigracionom, znaci mogao sam i ja da podnesem moju platu, mad ko dolazi prvi put na NZ racuna se samo plata od glavnog aplikanta posto drugi nema zagarantovan posao. Za boravisnu ne znam da li uzimaju u obzir obe plate. Niko ti nista ne garantuje za bilo koju vizu biraju i oni, u praksi je da samo trze bilo koji razlog da te odbiju. Naprimer za polaganje engleskog ako si 2 godine ovde nemoras da polazes a ja znam dvoje ljudi sto su 3-4 godine ovde pa su ih terali da polazu engleski, kako se kome zalomi a ima ko nezna da bekne pa je dobio permanent.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2014. u 20:04 - pre 113 meseci
Imas dve vrste permenent za koje mozes da se prijavis. Jedan je iz rada sa radne vize posle dve godine, za njega cini mi se da pise na sajtu da je minimum 45 K godisnja plata. Drugi je na bodove za koji mozes da se prijavis odma ali moras da polazes engleski i za njega mora plata da bude 55 K minimum.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2014. u 20:10 - pre 113 meseci
Mi iz Srbije kad ti dodje vreme za boravisnu prolazimo posebne provere nama obradju papire u Welingtonu bilo gde da se prijavis oni salju za glavni center, dok ostalima obradjuju gde predaju. To je zato sto nam se zamlja nalazi na listi potencijalno teroristickih zemalja bar kod njih.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.12.2014. u 21:36 - pre 113 meseci
Kod nas u Srbiji se misli ako neka zemlja trazi radnike da moze lako da se ode. Skoro je bilo kod nas u srbiji po novinama traze radnike za NZ, trze ali odredjene struke i moras da ispunis odredjene uslove. Kanada i Svedska takodje traze veliki broj radnika ali kad bi ja sad hteo da odem u neku od ove dve zemlje nebi mogao.
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.12.2014. u 19:18 - pre 113 meseci
Ma sve to znam, znamo kako nas gledaju, ali nije ni cudo...To je sad druga tema. Svi mi i zelimo da odemo zato sto smo svesni da ovde nema zivota. A ako nam ta firma izdje u susret, mislim da smo resili 90% problema. Mi smo zaljubljeni u okeaniju, u kanadu ili evropu nismo ni pokusavali, to nam e poslednja opcija, ako nas odbiju za NZ... U svakom slucaju, zelimo da nam dete odrasta van ove bolesne zemlje.
Hvala, kuckamo se! Uzivajte u letu :)
 
Odgovor na temu

svetla
razlicito kako preveduvac so germanski i
laboratorija

Član broj: 297263
Poruke: 79
*.205.0.229.robi.com.mk.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.12.2014. u 20:23 - pre 113 meseci
Moze mi neko reci gde se prijaviti za geen card Lutrija ili kako otici u NZ ili bilo gde na istoku
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.01.2015. u 22:01 - pre 113 meseci
Srecni praznici!!!
 
Odgovor na temu

ema 2
Ema Dujmovic
dublin

Član broj: 327095
Poruke: 3
*.111.115.152.ntlworld.ie.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.01.2015. u 16:58 - pre 113 meseci
Veliki pozdrav!
Mogu li, dok sam u NZ turisticki, upisati studij i dobiti studentsku vizu bez da moram napustiti NZ ?
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.01.2015. u 20:54 - pre 113 meseci
Pozdrav ljudi,

treba mi RPL application template za ACS

da li je neko radio i da li ima template kako treba da se napise
(ne mtreba mi sa njihovog sajta jer je forma prazna)
ja necu da kopiram tudji rad, samo bih voleo da vidim kako je pisano, pa bih napisao svoje iskustvo od 15 god u IT


hvala i poz
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland08.01.2015. u 02:34 - pre 113 meseci
Nikola, uveren sam da sam ja to negde već postovao tako da prelistaj moje pisanije... Ako ne nađeš, piši mi pa ću ti poslati na PP.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123824 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.