Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117001 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2014. u 16:18 - pre 115 meseci
Spegla, ako ste na PR vizi, vecinu troskova bi trebalo da pokriva Medicare, a dobijali biste i nekakvu pomoc od Centrelink-a. Za studentsku i radnu bi valjalo uplatiti privatno osiguranje ( koje i sa PR vizom morate da uplatite posle 12 meseci ), koja imaju i pakete koji pokrivaju troskove trudnoce.

Hedgehog, cestitam :) ! Sve sto sledi je samo papirologija. Na mojoj potvrdi iz EA stoji da je "comparable to an Australian Masters degree". Trebalo je tu potvrdu sa fakulteta da posaljes uz papire za assessment... Na Masinskom fakultetu je to standardna potvrda. Vidi da li kod vas moze da se izda na Engleskom, da ne bi placao prevodioca. Sto se pokazivanja poslodavcima i naknadnom ispravljanju toga kod EA, mislim da nece imati puno efekta pri dobijanju posla. EA ce ti traziti dodatni novac, pa nemoj ni da se bavis njima. Za vizu je svejedno da li si bachelor ili master, a ako jednom hoces da postanes clan EA, videces da li je potrebno ili ne. Izvadi potvrdu kad ti fakultet bude usput, stavi je negde na stranu i koncentrisi se na vizu.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2014. u 21:34 - pre 115 meseci
Super, to mi odgovara.

Prijatelj ce se raspitati za satnice.

Sto se tice ovih kurseva na http://cricos.deewr.gov.au/ - ima ih jako puno u Melbourne, i kursevi engleskog jezika jesu jedni od jefitnijih, ali i najkrace traju, dok je meni u cilju sto duze da ostanem.

Da li postoji nesto sto je dugorocnije 1-2-3 godine, ili npr. 1 godina pa da kasnije idem na veci lvl i da produzavam? Ili neki IT kurs, jer imam iskustva u toj oblasti.

Sto se tice IELTS testa, koji rezultati su mi neophodni? Planiram da pocnem neku obuku, cisto radi sigurnosti.

Hvala ti na odvojenom vremenu i na pomoci.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.10.2014. u 23:40 - pre 115 meseci
Miroslave, koliko znam Centrelink se moze dobiti samo 2 godine nakon dobijanja PR i boravka u Australiji.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2014. u 01:51 - pre 115 meseci
@Noskich: ne znam da li se ovo uklapa u vašu diskusiju ali moja žena i ja smo dobili centrelink pomoć nakon rođenja deteta (onih $5,000 u ratama) i dobijamo nekih $100 nedeljno zato što rentiramo stan. To smo dobili nakon jedne godine boravka.

Možda je to zato što je naše dete citizen?
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2014. u 16:02 - pre 115 meseci
Citat:
epidemija:
Super, to mi odgovara.

Prijatelj ce se raspitati za satnice.

Sto se tice ovih kurseva na http://cricos.deewr.gov.au/ - ima ih jako puno u Melbourne, i kursevi engleskog jezika jesu jedni od jefitnijih, ali i najkrace traju, dok je meni u cilju sto duze da ostanem.

Da li postoji nesto sto je dugorocnije 1-2-3 godine, ili npr. 1 godina pa da kasnije idem na veci lvl i da produzavam? Ili neki IT kurs, jer imam iskustva u toj oblasti.

Sto se tice IELTS testa, koji rezultati su mi neophodni? Planiram da pocnem neku obuku, cisto radi sigurnosti.

Hvala ti na odvojenom vremenu i na pomoci.


Kurs engleskog jezika mozes upisati najduze na godinu dana ili 60 nedelja. To je max broj nedelja na koji internacionalni student moze da bude upisan u Australiji. Neka ok cena je od 180 do 195AUD na nedeljnom nivou. Samo da znas da ukoliko ides na engleski jezik i sa BIH pasosem ne moze prijatelj da ti bude garant. BIH pasos ti nosi olaksice samo ukoliko upisujes strucni program, a za engleski jezik su isti uslovi kao i za drzavljane Srbije. Obicno skole traze 5.5 na IELTS-u da bi direktno usao na strucni program. Neke skole nude i interne testove pa cak i ne moras da polazes IELTS, naravno ukoliko ides sa BIH pasos.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2014. u 16:08 - pre 115 meseci
Citat:
noskich:
Miroslave, koliko znam Centrelink se moze dobiti samo 2 godine nakon dobijanja PR i boravka u Australiji.


Kada smo dosli (sa PR vizom), otisli smo tamo da pitamo da li treba da se prijavimo, registrujemo ili nesto slicno. Pitali su nas da li imamo dece i kad smo rekli da nemamo, rekli su nam da nemamo prava na bilo kakvu pomoc dve godine (sto smo i znali). Pitacu prijatelje sa decom i PR vizama kakva je njihova situacija, pa javljam.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.10.2014. u 21:43 - pre 115 meseci
Citat:
Elena Trajanova:
Citat:
epidemija:
Super, to mi odgovara.

Prijatelj ce se raspitati za satnice.

Sto se tice ovih kurseva na http://cricos.deewr.gov.au/ - ima ih jako puno u Melbourne, i kursevi engleskog jezika jesu jedni od jefitnijih, ali i najkrace traju, dok je meni u cilju sto duze da ostanem.

Da li postoji nesto sto je dugorocnije 1-2-3 godine, ili npr. 1 godina pa da kasnije idem na veci lvl i da produzavam? Ili neki IT kurs, jer imam iskustva u toj oblasti.

Sto se tice IELTS testa, koji rezultati su mi neophodni? Planiram da pocnem neku obuku, cisto radi sigurnosti.

Hvala ti na odvojenom vremenu i na pomoci.


Kurs engleskog jezika mozes upisati najduze na godinu dana ili 60 nedelja. To je max broj nedelja na koji internacionalni student moze da bude upisan u Australiji. Neka ok cena je od 180 do 195AUD na nedeljnom nivou. Samo da znas da ukoliko ides na engleski jezik i sa BIH pasosem ne moze prijatelj da ti bude garant. BIH pasos ti nosi olaksice samo ukoliko upisujes strucni program, a za engleski jezik su isti uslovi kao i za drzavljane Srbije. Obicno skole traze 5.5 na IELTS-u da bi direktno usao na strucni program. Neke skole nude i interne testove pa cak i ne moras da polazes IELTS, naravno ukoliko ides sa BIH pasos.


Sta mi preporucujes na kraju da upisem? Koja je cijena skolovanja ako upisujem neki sturcni program, i koji su izmedju ostalog najjeftiniji?

Potrudicu se da polozim taj IELTS test. Najvjerovatnije cu ici sa BiH pasosem.

Poz
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2014. u 02:41 - pre 115 meseci
Citat:
knyazs:
@Noskich: ne znam da li se ovo uklapa u vašu diskusiju ali moja žena i ja smo dobili centrelink pomoć nakon rođenja deteta (onih $5,000 u ratama) i dobijamo nekih $100 nedeljno zato što rentiramo stan. To smo dobili nakon jedne godine boravka.

Možda je to zato što je naše dete citizen?


Stvar terminologije, kada ljudi kazu Cetrelink, onda se prevashodno misli na `dole`, to jest na socijalnu pomoc koju primas kao nezaposlen. Medjutim Centrelink administrira veliki broj razlicitih benefita, ne samo taj `dole` iliti kako ga zovu `New starter allowance`. Otud zbrka.

Treba da prodju dve godine za dole, a za ostale benefite zavisi, razlikuju se uslovi.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2014. u 12:19 - pre 115 meseci
Kakve su sanse za AUS za mladi bracni par?
I da li su manje sanse za isti taj mladi bracni par sa bebom?

Engleski srednji nivo sto se tice konverzacije, ali popravili bismo svakako nekim casovima.

Zanimanje veterinarski tehnicar i fizicar-informaticar strukovne studije.
Da li bi MSCA E sertifikat pomogao u bodovanju?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2014. u 16:00 - pre 115 meseci
Deca su irelevantna za useljenje. Engleski mora biti odlican sada, 8 na svim delovima IELTS-a.
Sertifikat ne za bodovanje, posredno da za licenciranje. Ako je fizicar onda treba debelo iskustvo posto kvalifikacija nije u IT-ju. Ako ima debelo iskustvo (preko 7-8 godina na `belo`) onda ima smisla da uci engleski dok ne dostigne 8 u svim delovima Ieltsa. Ako nema to iskustvo onda nema sanse dok ga ne stekne.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.10.2014. u 16:35 - pre 115 meseci
Bez iskustva kao fizicar, sa iskustvom u IT-u. Toliko o mom ponovnom razmisljanju o preseljenju :)

Da ironija bude veca, tamo jos uvek imam zivu rodjenu babu (majka moje majke), dva ujaka i jednu tetku.
Pokojna majka mi je odrasla tamo i zavrsila skolu, ali nije zbog nekog cudnog patriotizma htela AUS drzavljanstvo.

Al dzaba, kod ovi moji deluju jako nezainteresovano za pomoc za useljenje. Pre 10 godina kad su kao zeleli, ujna otisla do njihove ambasade da se raspita i dobila odgovor da nismo dovoljno blizak rod da bi moglo da se sredi preko rodbinske veze. Ta ujna i ujak su mi solidno imućni. Imovina im se kreće u desetocifrenim ciframa.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2014. u 03:48 - pre 115 meseci
Mora biti prvo koleno za spajanje porodice (roditelji, braca/sestre) ili briga za starog rodjaka koji nema bilo kakvu drugu rodbinu u Australiji.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2014. u 03:50 - pre 115 meseci
@CoyoteKG

Teski su preko milijardu i ti to nazivas samo "solidno imucni"?? :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2014. u 09:33 - pre 115 meseci
hahaha omasio sam za 3 nule :)
 
Odgovor na temu

Elena Trajanova
Elena Simic
CEO
Budi Kengur
Beograd

Član broj: 324887
Poruke: 15

Sajt: https://elenasimic.net


+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.10.2014. u 13:48 - pre 115 meseci
Citat:
epidemija:
Citat:
Elena Trajanova:
Citat:
epidemija:
Super, to mi odgovara.

Prijatelj ce se raspitati za satnice.

Sto se tice ovih kurseva na http://cricos.deewr.gov.au/ - ima ih jako puno u Melbourne, i kursevi engleskog jezika jesu jedni od jefitnijih, ali i najkrace traju, dok je meni u cilju sto duze da ostanem.

Da li postoji nesto sto je dugorocnije 1-2-3 godine, ili npr. 1 godina pa da kasnije idem na veci lvl i da produzavam? Ili neki IT kurs, jer imam iskustva u toj oblasti.

Sto se tice IELTS testa, koji rezultati su mi neophodni? Planiram da pocnem neku obuku, cisto radi sigurnosti.

Hvala ti na odvojenom vremenu i na pomoci.


Kurs engleskog jezika mozes upisati najduze na godinu dana ili 60 nedelja. To je max broj nedelja na koji internacionalni student moze da bude upisan u Australiji. Neka ok cena je od 180 do 195AUD na nedeljnom nivou. Samo da znas da ukoliko ides na engleski jezik i sa BIH pasosem ne moze prijatelj da ti bude garant. BIH pasos ti nosi olaksice samo ukoliko upisujes strucni program, a za engleski jezik su isti uslovi kao i za drzavljane Srbije. Obicno skole traze 5.5 na IELTS-u da bi direktno usao na strucni program. Neke skole nude i interne testove pa cak i ne moras da polazes IELTS, naravno ukoliko ides sa BIH pasos.


Sta mi preporucujes na kraju da upisem? Koja je cijena skolovanja ako upisujem neki sturcni program, i koji su izmedju ostalog najjeftiniji?

Potrudicu se da polozim taj IELTS test. Najvjerovatnije cu ici sa BiH pasosem.

Poz


Cert, Diploma ili Advanced Diploma program ili kombinacija ovih kurseva ukoliko zelis da dobijes vizu na duzi period (studentska viza traje koliko traje i program studiranja). Cene se krecu od 3,000AUD okvirno ukoliko kurs traje 6 meseci. Mora da ides sa BIH pasosem ako ce ti biti prijatelj sponzor.
Agent za studiranje i odlazak u Australiju
https://elenasimic.net
https://budikengur.com
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.10.2014. u 21:01 - pre 115 meseci
Pomozite molim vas,

da li je neko upoznat sa agencijom Iees (ne znam da li smem da okacim njihov sajt ) googlujte iees australia

da li je neko nekad ikad radio sa njima i kakava su iskustva.

ipak moram da budem obazriv kada dajem nekom podatke :)

hvala na pomoci
spegla
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.10.2014. u 14:30 - pre 115 meseci
Zdravo svima,

Aplicirao sam pre neki dan za vizu 190 - online. U principu je proces jednostavan, udate-ovao sam gomilu dokumenta i sl.

Potreban mi je jedan savet.
Naime, od prethodnog poslodavca, za koga sam radio do 12/2013, sam dobio sve potrebne papire (reference, pay slips...) medjutim, oni su pre nekoliko nedelja promenili adresu i broj telefona kancelarije, tako da je u APR-u firma jos uvek registrovana na staroj adresi, ali su oni fizicki na novoj, tako da se broj telefona i adresa u Employment Reference koji sam dobio jos u martu, ne slaze za aktuelnom. Ovo sam saznao bukvalno juce.

Da li neko zna na koji nacin DIAC proverava kod bivsih poslodavaca, da li telefonom ili preko email-a? Obzirom da sam dao otkaz u toj firmi, ne bih voleo da ponovo trazim employment letter.

Ima li neko ideju?

Hvala i pozdrav

 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2014. u 15:10 - pre 115 meseci
Citat:
basiaduki: Zdravo svima,

Aplicirao sam pre neki dan za vizu 190 - online. U principu je proces jednostavan, udate-ovao sam gomilu dokumenta i sl.

Potreban mi je jedan savet.
Naime, od prethodnog poslodavca, za koga sam radio do 12/2013, sam dobio sve potrebne papire (reference, pay slips...) medjutim, oni su pre nekoliko nedelja promenili adresu i broj telefona kancelarije, tako da je u APR-u firma jos uvek registrovana na staroj adresi, ali su oni fizicki na novoj, tako da se broj telefona i adresa u Employment Reference koji sam dobio jos u martu, ne slaze za aktuelnom. Ovo sam saznao bukvalno juce.

Da li neko zna na koji nacin DIAC proverava kod bivsih poslodavaca, da li telefonom ili preko email-a? Obzirom da sam dao otkaz u toj firmi, ne bih voleo da ponovo trazim employment letter.

Ima li neko ideju?

Hvala i pozdrav


Firmu u kojoj sam radio u vreme procesa dobijanja vize su zvali telefonom iz australijske ambasade u Beogradu. Direktor je pricao sa njima, a malo je nedostajalo da se ja javim na telefon :).

Prethodna firma, iz koje sam potvrde uzeo godinu dana pre podnosenja dokumentacije za vizu je takodje promenila adresu, ali nisam imao problema zbog toga. Po meni je bitno da mogu da provere one za koje trenutno radis.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2014. u 16:17 - pre 115 meseci
Ja sam Eng Aus slao poseban papir sa pojasnjenjem zasto neka dokumenta nisu
konzistentna. Npr ielts mi je bio na starom pasosu a uz prijavu sam poslao
sken novog. Objasnio sam da imam novi pasos zbog promene adrese i nije bilo
problema. Ja bih samo napisao cinjenicu da se firma odselila na novu adresu
i dao sajt firme sa koga se to moze videti.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.10.2014. u 19:17 - pre 115 meseci
Hvala Miroslave,
Ukoliko zovu trenutnu firmu, nece biti problema, najverovatnije cu se i ja javiti na telefon :)Ako se ne varam ti si u toj firmi koju su zvali bio oko 2 godine u trenutku poziva, ja sam u sadasnjoj tek 5 meseci, mozda ce zbog toga pre da provere prethodnu u kojoj sam proveo 4 godine, i za koju i dobijam poene (ukupno iskustvo 3-5 godina). Iako smo se rastali u korektnim odnosima, brine me da li ce mi ponovo izdati Employment Statement, sa novom adresom i telefonom, obzirom da sam ih malo jurio za prethodni i nisu bili bas raspolozeni da napisu po DIAC zahtevima, srecom na kraju jesu, kao i za payslip i sl...
Razmisljam da u Ambasadi Australije potpisem Statutory Decl. u kojoj navodim novu adresu firme i broj telefona, kao i online form change of circumstances u kome napisem da je prethodna firma promenila adredu i telefon. Druga opcija da cekam i vidim da li ce uopste i proveravati.

Sve u svemu za iskustvo sam poslao:
- Employment Statement (iz prethodne i sadasnje firme)
- pay slip iz sadasnje, karticu radnika iz prethodne, na kojoj se vide sve uplate za 4 godine, kao i porezi, osiguranje i sl
- Izvod iz PIO fond na kome se vide imena i prosle i sadasnje firme
- Ugovor o prestanku radnog odnosa iz prethodne
- izvode iz banaka po 3 za poslednje 2 godine, na kojima se jasno vidi ime firme koja uplacuje
- CV


Hedgehog, hvala na savetu, na zalost na website-u firme se ne vidi adresa, tj firma je Svajcarska, a u Srbiji je DOO za koji sam ja i radio, isto se zove, ali ne postoji website sa koga bih mogao da im posaljem novu adresu, osim eventualno APR, mada tamo je jos uvek stara i verovatno ce tako i ostati mesecima koliko je APR azuran.

Izvinete na opsirnijem post-u, malo sam se unervozio zbog ovoga, ali se nadam da ce sve proci bez nekih vecih peripetija.

Ukoliko jos neko moze da podeli iskustvo, bio bih zahvalan.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117001 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.