Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117081 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.11.2014. u 20:04 - pre 114 meseci
Poz svima..
dali neko zna kontakt od USpervizora koji je otisao pre koji mesec u AU...Perth!

javi se supervisor

poz
Nikola
 
Odgovor na temu

supervisor
Perth, Australia

Član broj: 48028
Poruke: 59
..8.125.sta.wbroadband.net.au.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2014. u 07:20 - pre 114 meseci
Cao,

Tu sam ja, samo malo redje nego ranije :)

Javljam ti se na pm da ti ostavim mail,
mada mozes i ovde da me pitas ako te nesto interesuje.


Pozzz
 
Odgovor na temu

spegla
Niko Mace
IT administrator/developer/head of
technical support
Beograd

Član broj: 281158
Poruke: 43



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2014. u 08:26 - pre 114 meseci
Za Supervizora

ako mozes sto pre da me kontaktiras ima par pitanja a treba mi brrrzzzzz odgovor :)

javi se pls na private...
e sad ne znam da li krsim pravila ako ostavim emial.. al evo :) ... (ako krsim pravilo molim da admine da obrise ovu poruku i izvinite )

spegla (at) gmail (dot) com



 
Odgovor na temu

zzpanic
zorica panic
osnovna skola
n sad

Član broj: 326125
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2014. u 22:55 - pre 114 meseci
Pozdrav. da li bi neko bio voljan da mi pomogne oko snalaženja sa ovim emigracionim sajtovima? Pokušala bih da tražim iseljeničku vizu ali ne znam kako. Svaka pomoć bi mi dobro došla. Diplomirani sam profesor razredne nastave (7. stepen) i teolog pravoslavnog bogoslovskog fakulteta (6. stepen). Imam položen FCI i deset godina radnog iskustva u prosveti. Suprug je mašinski tehničar i imamo troje maloletne dece. Hvala unapred svima koji bi me uputili i dali neki savet.
 
Odgovor na temu

escadron
student
Novi Sad

Član broj: 167391
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.11.2014. u 11:42 - pre 114 meseci
Neko je pre par strana pitao za IEES Australia, mene isto interesuje da li neko ne zna nešto više o njima?

Postoji sajt (neću da ga navodim, da me ne banuju), a imam i njihov kontakt na LinkedInu, često postavljaju da nalaze poslove u struci (Australiji treba 128.000), usluge su im besplatne jer ih plaća poslodavac kad mu pronađu zaposlenog. Zainteresovan sam za ovo ali bih želeo da proverim, da se ne radi o prevari.

Hvala na odgovoru.
"Ko sme, taj moze. Ko ne zna za strah, taj ide napred!"
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.11.2014. u 17:33 - pre 113 meseci
Zdravo!

Treba mi mala pomoc pri organizaciji. Molim one koji imaju iskustva sa odlaskom na Novi Zeland preko radn vize porodicno, da mi malo pomognu.
Nosilac vize bi bio moj suprug. On je od 2003. suvlasnik parketarske firme, s tim sto se (nazalost) to ne vidi u papirima, posto se vodi na njegovog rodjenog brata, a on je direktor kvaliteta na papiru. U svakom slucaju, 11 god iskustava ima u toj firmi, a pre toga je imao svoju firmu za podove, samo jos uvek treba da proverimo kako da to dokazemo (u APRu vrvtn). Sadasnja firma saradjuje sa nekom Nemackom, koja ima predstvanike na NZ i obecali su da ce mu pomoci da nadje posao kod njih. Ali sve je ostalo samo u prici, jer nismo nist pokrenuli jos.
On ima 43 godine i najveci problem je sto ne zna engleski, tako da vec pola god ide na casove, ali mu jako sporo ide. Zato odugovlacimo sa predajom papiram dok ne nauci dovoljno da moze da obavi intervjue.
Ja imam 30 god, diplomirani sam lingvista (znam da sa tim ne mogu nista tamo) i u 5. mesecu trudnoce sam.
Treba mi vasa pomoc u sledecem>
Kojim redom da pocnemo sa papirima u ovoj situaciji? Koga prvo kontaktirati? Kako izgledaju ti intervjui?
Nemamo mnogo vremena, jer on pocetkom sl godine puni 44, a ja treba da se porodim, pa je plan da pred porodjaj predamo papire i ako prodjemo odemo sa bebicom od par meseci. Ima li neko informaciju kakav cemo status imati sa bebom tamo, posto ja necu moci odmah da radim?

Izvinite na opsirnosti i hvala!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.11.2014. u 06:06 - pre 113 meseci
Za Len:

Ako vec ima obecanje da ce da pronadje posao kod neke firme na NZ, neka mu oni daju ugovor o radu. Zavisi koju diplomu ima ili ako moze da dokaze preko referenci da zna da radi posao za koji mu je ta firma dala ugovor. Posao bi trebao da bude sa one njihove liste deficitarnih zanimanja. Ugovor mora da bude minimalno na 2 godine sa mogucnoscu produzavanja, da biste dobili radnu vizu na 30 meseci (na taj nacin bi imala besplatno zdravstveno osiguranje za tebe i bebu, ili ako se porodis u NZ da bude besplatno). Ako je ugovor na manje od 2 godine i vi ne dobijete vizu na duze od 2 godine, onda biste sve oko zdravstva morali da placate.

Taj ugovor o radu vam je najbitnija stvar za radnu vizu. Ne treba raditi nikakve intervjue. Ne treba znanje engleskog jezika. Treba samo da zavrsite medicinski pregled i da posaljete za London aplikaciju za vizu. Uz nosioca vize ide i porodica.

Svi papiri koji nisu na engleskom (diploma, reference, . . . ) mora da budu prevedeni kod ovlascenog prevodioca.

Obrasce mozete da nadjete na http://www.immigration.govt.nz...l/formsandfees/formsandguides/


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.11.2014. u 13:11 - pre 113 meseci
@Mehatronicar

Hvala puno na odgovoru. Iznenadjena sam time da mu ne treba eng, jer koliko sam videla na sajtu imigracija, trazi se Ielts.http://www.immigration.govt.nz...lledmigrant/caniapply/english/ Mozda i gresim...A zar nema intervjue sa nekim agentom iz imigracionog ili u Londonu u Ambasadi? Izvini sto sad postavljam podpitanja, vodim se analogijom - kada smo isli prosle god u Aus, turisticki, imali smo razgovore sa nasima ovde u Ambasadi, pa pretpostavljam da ce biti slicno sa Londonskom.
On ima 2 dilome iz srednje, stolar i parketar. Tamo moze da radi kao carpetner, floor layer i sl. Ne znam da li moze da prodje i kao quality director, s obzirom na vise od 10 god iskustva ovde na toj poziciji, ali to ostaje da vidi sa tim ljudima sta ce mu i da li ce mu nesto ponuditi.
Sta je vas savet, da pocnemo sa zdravstvenim pregledima i usput prevodimo dokumete? Gde se pregledi i kako rade u Bgdu? Znam da ja kao trudnica ne moram na rentgen, ne znam sta sve jos treba da se uradi...

Hvala puno jos jednom!

[Ovu poruku je menjao Len dana 21.11.2014. u 14:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Secerlrma

Član broj: 326292
Poruke: 4
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.11.2014. u 13:50 - pre 113 meseci
Pozdrav!

Zanima me da li neko ima iskustva, ili poznaje nekoga ko ima, sa sajtovima za zaposljavanje na NZ ili u AU? Da li postoji neki proveren sajt? Koliko im se moze verovati...?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.11.2014. u 20:59 - pre 113 meseci
Novi Zeland za radnu vizu ne trazi znanje engleskog i nostrifikaciju diploma. Za useljenicku vizu moras da polazes engleski i da nostrifikujes diplome. U radnoj vizi pise da je tvoj sponzor ta firma u kojoj ces da radis, tako da nisi na trosku drzave i onda ti ne traze puno dodatnih stvari. Ako ta firma moze da komunicira sa tobom, drzava je zadovoljna. A ako radis u nekoj firmi na NZ vise od godinu dana i ona napise potvrdu da je zadovoljna tvojim znanjem jezika, ne moras da polazes engleski ni kada predajes za useljenicku vizu. Sa radnom vizom ti nisi imigrant i nemas nikakvih intervjua sa agentima. Ti si radnik i tvoj boravak na NZ zavisi od posla. Ako izgubis posao u toj firmi koja je tvoj sponzor, gubis i vizu i moras da napustis NZ. Ima i obrazac koji mora da popuni firma koja te zaposljava i on se predaje zajedno sa tvojim zahtevom za vizu. Tamo treba ta firma da objasni zasto zaposljava tebe kao stranca, a ne nekog domaceg radnika.

Prvo zavrsis sve potrebne papire. Lekarski pregled ostavis da uradis kao zadnju stavku. On se uradi za jedan dan. Skup je i vremenski ogranicen (trajanje mu je 3 godine, mada mislim da trudnice koje nisu prosle ceo lekarski, to moraju da zavrse ovde - ako ne uspete da sakupite sve papire pre porodjaja, bolje da tamo odradis i ceo lekarski pre nego predate za vizu). Na onom njihovom sajtu za imigraciju imas adresu u BG gde mozes da odradis lekarski.




NZ lokalni sajt za sve tipove oglasa je: http://www.trademe.co.nz/ Uglavnom se preko njega nalaze poslovi. Kontaktiras direktno sa poslodavcima.

Otprilike pre godinu i po dana na ovom forumu je bilo reci o agenciji sa NZ koja nudi posao strancima. Vlasnik je poreklom iz Srbije tako da jezik nije problem pri komunikaciji. Neki su dosli ovde preko te agencije, tako da je provereno. Ne znam da li ta agencija jos uvek radi. Proverite. Ona obezbedjuje i posao i sve potrebne papire za radnu vizu.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 06:24 - pre 113 meseci
Bilo je reci o svemu za radnu vizu vise puta. Takodje je i bilo reci ako si u trudnoci mozda neces hteti da radis snimak pluca pa ce ti mozda zbog toga odobriti krace vizu nego partneru, kao sto je bilo slucajeva.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 06:25 - pre 113 meseci
Jel ima neko da je dosao skorije na NZ ili da stize uskoro?
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 11:57 - pre 113 meseci
Hvala vam puno! U principu, treba samo da prvedemo dokumenta, ako sam dobro razumela, pa da uradimo lekarski. Dobro ste mi rekli za te situacije sa mogucnoscu krace vize za mene zbog trudnoce, razmislicu sta je pametnije. Mada nisam sigurna i kao dojilja koliko je pametno raditi rentgen, ali ok... Konacno nam dolazak tamo zvuci realno! Meni je termin u aprilu, tako da bi smo, pod uslovom da u tom nekom periodu dobijemo vize, dosli na jesen..
Koliko je trajao sam proces dobijanja odgovora u vasim slucajevima? Jel postoji vremensi rok, od kada popunis obrazac na sajtu (ako ti potvrde) do kada moras da predas papire u Londonu i koliko se otprilike ceka posle? Cisto da znamo kada pa pocnemo sa svim tim...

Divni ste, hvala jos jednom na iscrpnim odgovorima!
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 19:09 - pre 113 meseci
Za radnu vizu ne popunjavas nista preko interneta pa cekas da te pozovu. Saljes postom sve za London. Ja sam cekao 6 meseci vizu. Uhvatili me Bozicni i Novogodisnji praznici + godisnji odmor onog sto mi procesuira vizu, pa se bilo oduzilo. Neko je dobio to i ranije. Za radnu vizu prvo cekas taj ugovor o radu sa NZ firmom i mislim obrazac NZ 1113 od te firme, pa onda pocinjes sa papirima (prevodi i ostalo). Jer bez ugovora i tog obrasca nema ni radne vize.

 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 19:48 - pre 113 meseci
Da, da, kad sam to napisala, podrazumevalo se da prvo dobijmo taj ugovor. Super, to znaci da mozemo ec sad da kontaktiramo sa njima, s obzirom da se sve ceka. Ja sam mislila sa sacekamo jos malo, zbog bebe, ali onda nam se uklapa sve u racunicu, da za nekih godinu dana sveukupno vec budemo tamo.
Mislila sam da mora online da se popuni list of inerests ili kako se vec zove...
Nista, zovemo prvo te firme, vljda ce od njih 4 neko naparaviti dobar ugovor sa muzem
U slicaju da ispale, trazicemo agenciju. Vidim ovde da ste pisali za nekog Jankovica, jel to agencija za koju si gore pisao? Danas sam pocela da citam otkad ste vas dvojica krenuli sa pripremama za dolazak (Rolee i Mehatronicar) i bas ste mi puno pomogli tim postovma Sigoh do 123.str, taman da vas ne smaram nekim pitanjima ponovo.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2014. u 23:14 - pre 113 meseci
To je ta agencija.

Expression of Interest je za useljenicke vize.

Pozdrav i sve najbolje i da sto pre dobijete vizu. Da povecamo malo broj nasih ljudi na drugom kraju planete.
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.11.2014. u 15:07 - pre 113 meseci
Hehe, hvala, hvala... Ja se nadam da cemo sl godine u ovo vreme moci negde tamo da popijemo kafu sa vama :)

Sad sam gledala na sajtu...FLOOR FINISHER se moze dobiti preko Skilled Migrant Category, a nama treba Work to Residence, jel tako? jeste li vi preko ove vize otisli? Floor finisher (nazalost) nema na Long Term Skill Shortage List, tako da jedino mozemo da idemo na ovo Talent/work?

[Ovu poruku je menjao Len dana 24.11.2014. u 18:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lonelyeagle2005

Član broj: 81176
Poruke: 27



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.11.2014. u 23:39 - pre 113 meseci
Moze li neko da mi posalje kontakt podatke te nase agencije sa NZ.

Ako neko slucajno zna...Kakva je situacija za posao obezbedjenja? Da li se moze naci, satnica u odnosu na ostale poslove, da li je potrebna neka posebna licenca itd...
Radio sam kao vojno lice a kasnije u G4S Secure Solutions.
 
Odgovor na temu

Len
Aussie
Novi Beograd

Član broj: 326264
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.11.2014. u 15:22 - pre 113 meseci
Lonely, dok se ne javi neko ko ima ove info, mogu samo da ti kazem da googlas Bojan Jankovic, Future Aotearoa

srecno!
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.11.2014. u 13:54 - pre 113 meseci
Dragi forumasi,

Da se pohvalim da smo danas dobili Direct Grant za vizu 190.

Aplicirao sam 5.Oktobra, CO se nije ni javio, dobili smo vizu nakon 7 nedelja. PCC sam upload-ovao pri aplikaciji, medical odradili pre nekoliko nedelja.

Miroslave, Knyazas, Hedgehog i ostali hvala na pomoci i savetima, zelim vam puno srece i uspeha u Australiji, kao i svima koji tek apliciraju.

Nastavicu da pratim ovaj forum i, nadam se, uspem da pomognem pri celom procesu.


Ovako je izgledao moj put:

- 2012. ideja o Australiji i prva poruka na ES
- Feb 2014. Ielts test - Reading 9, Listening 7.5, Writing 7, Speaking 8
- April 2014. VETASSESS positive, Occupation Recruitment Consultant
- June 2014. EOI and ACT verification of Limited Occupation positive
- July 2014. ACT SS
- August 2014 invitation to apply
- 5 October 2014 application Subclass 190
- 26 November 2014 - Direct Grant

Imamo do 25 Avgusta da udjemo u Australiju, obzirom da smo vec bili 2 puta ne bi trebalo da nam taj prvi korak bude tezak, a za kasnije nema pravila.

U svakom slucaju treba biti strpljiv i uporan i na kraju ce se sigurno isplatiti.

Pozdrav i srecno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1117081 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.