Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123073 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2014. u 09:16 - pre 119 meseci
New World
Countdown
PAK’nSAVE
Four Square je naskuplji. Prvi i drugi su slicni po cenam i naj zastupljeniji. A naj jeftiniji je PAK'n SAVE on je veci za vece kupovine.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
46.240.225.*



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2014. u 09:45 - pre 119 meseci
Pozdrav svima,

prikupljam papire za ACT SS, da li mi neko, molim vas, moze reci ko je u Srbiji autorizovan da potvrdi sledece:

- For overseas residents:
 - Attach your signed Declaration of Financial Capacity to show that you have access to sufficient financial resources to fund your migration to Australia.
 - You must have access to funds to support your settlement while you are securing employment in Canberra.
 - Your signature on the Declaration of Financial Capacity must be witnessed by an authorised person. See Attachment B for information about who is authorised to witness this declaration - Witnessed and signed by a Notary Public, Justice of the Peace, migration agent, any Government or other official authorised to attest the authenticity and accuracy of information in this proforma
 - You are not required to provide documentary evidence to support your financial position with your application. However, you must be able to provide such documents if requested by Migration and Information Services.

Da li je neko morao da popunjava slicnu stvar i ko je bio svedok.

Hvala vam svima
 
Odgovor na temu

suzza
Suzana kovic
srbija

Član broj: 324139
Poruke: 1



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2014. u 10:44 - pre 119 meseci
Poštovani,

imam 29 godina i želela bih da sa svojim suprugom odemo da živimo u Australiju.Aplicirali bi smo na supruga.On takođe ima 29 g.,stručna sprema inžinjer informatike(nepunih 5 godina staža u struci i dalje radi),engleski na skali od 1-5 on je jaka 4 ,kada je radio procenu on line imali bi smo 65 boda.Nemamo dece.Molila bih Vas da mi kažete ako imate informaciju koja je viza za nas najpodobnija ?

Srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2014. u 08:03 - pre 119 meseci
Sa tim brojem poena 189 ili 190. Ako ste polozili ielts sacekajte da suprug
napuni preko 5 godina radnog staza u struci da biste dobili jos poena mada
je 65 dovoljno.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.07.2014. u 23:35 - pre 119 meseci
Koliko bi bilo dovoljno para da ponesem kada bi dolazio sa zenom i detetom na NZ na radnu vizu, da imamo ono sto se kaze za prvu ruku do prve plate?
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.07.2014. u 07:20 - pre 119 meseci
Ako imas zagarantovan posao, plata se prima svake nedelje. Tako da ti ne treba puno para. Ako nemas posao onda racunaj negde (na mesecnom nivou) oko 1500$ za stan (zavisi od grada u koji ides), 150$ za struju, ako hoces internet 100$, za hranu oko 500$. U startu ti mozda treba i auto (cene mozes da vidis na trademe.co.nz), negde otprilike oko 2000$ za neki normalniji auto (iz proslog veka) koji neces da menjas odmah prve godine (zbog kvarova :-)). Ovde se voze neka stara auta i mnogo su skuplja nego kod nas. Uglavnom japanska auta, modeli za koji se nikad nije culo tamo kod nas. Stanovi(kuce) su uglavnom nenamesteni tako da trebas da nabavis i namestaj - oko 1000$ (polovni namestaj na trademe ili u prodavnicama polovne robe - nov namestaj je papren). Za sve u pocetku kada sklopis neki ugovor (kuca, struja) ti traze neki zalog (pare) i to uglavnom mesecni iznos placanja. Prvo platis mesecnu najamninu za kucu pa ti onda dozvole da se uselis i onda placas nedeljno, a te pare koje si dao na pocetku ti vrate kada prekines ugovor, ako je sve u redu sa kucom i ako si sve placao na vreme. Isto i za struju. Za auto se placa samo tehnicki i registracija. Osiguranje nije obavezno. Po meni, za pocetak ti treba minimalno 5000$ (za prvi mesec) da imas za svaki slucaj. Posle prvog meseca, kada se organizujes i nabavis sve sto ti treba, troskovi su mnogo manji.

Ako nemas posao, ne znam koliko ce da ti treba vremena da nadjes. U mojoj porodici samo ja radim - zena jos uvek ne moze da nadje neki normalan posao.

To je moje iskustvo sa dolaskom i troskovi zivota u malom gradu na NZ. Ne znam kako je u Aucklandu.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dsl.dyn.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.07.2014. u 08:05 - pre 119 meseci
Slicno je i u Oklandu. Znam da vecina nema neke velike pare ali ponesi sto je vise moguce nikad se nezna sta moze da se desi.
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.07.2014. u 13:55 - pre 119 meseci
Ne znam gde sam svojevremeno pročitao,no znam da vi znate jer ste na "terenu".

Plaća li se porez na imovinu u Srbiji ako živiš na NZ.
TJ. Plaća li se novozelandjanima neki porez na to što imaš imovinu u Srbiji
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.07.2014. u 10:28 - pre 118 meseci
Ne znam odgovor na to. Ja nigde nista ne posedujem tako da me to uopste nije interesovalo. Uvek podstanar.

Mozda se to odnosi na one sa drzavljanstvom NZ.
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.07.2014. u 13:02 - pre 118 meseci
Koliko je vremena trebalo od momenta kada ste poslali papire za London do dobijanja viza?
Ako ste ih za London slali.

 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dialup.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.07.2014. u 20:23 - pre 118 meseci
Obicno je 2-3 meseca kod mene je bilo za 2 meseca sve ukupno stim sto su oni u Londonu samo naplatili taksu i poslali za Welington na obradu.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.07.2014. u 07:11 - pre 118 meseci
Meni je trajalo 5 meseci.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.07.2014. u 13:10 - pre 118 meseci
Citat:
Poljoprivrednik:
Ne znam gde sam svojevremeno pročitao,no znam da vi znate jer ste na "terenu".

Plaća li se porez na imovinu u Srbiji ako živiš na NZ.
TJ. Plaća li se novozelandjanima neki porez na to što imaš imovinu u Srbiji


Placa se ako je izdajes, to jest ako ubiras prihod od nje.
To nije porez na imovinu, vec porez na prihod.
 
Odgovor na temu

milloske
ivan milosevic
srbija

Član broj: 289886
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.07.2014. u 16:18 - pre 118 meseci
Pozdrav svima,
posle pročitane druge polovine teme ( vremenski period u zadnje dve do tri godine) saznao sam dosta stvari. Postoje još uvek nejasnoće oko odlaska iz Srbije.
Žena i Ja planiramo da odemo iz Srbije i nije nam bitno da li je to Novi Zeland ili Australija. Tu odluku smo potvrdili ove godine u maju mesecu kad su na svet došle dve male devojčice. :)
Želimo da im pružimo bolje uslove za život u odnosu na ove uslove koje im pruža Srbija.
E sad pitanje je na koji način bi mi mogli da apliciramo. Tu bi mogao neko da nam pomogne od ljudi koji su već otišli odavde.
Žena (34) ima završenu školu za metereološkog tehničara ali ima 12 godina iskustva u trgovinkom lancu vezanu za filmsku industriju, radila je kao menadzer.
Ja (36) imam završenu elektrotehničku školu (smer energetika) ali imam 10 godina iskustva u ugostiteljstvu od toga 6 godina suvlasnik kafića. Sad sam vlasnik radnje za kućne ljubimce jer sam odlučio da svoj hobi (akvartistiku) pretočim u posao. Radnja radi dve godine a hobi mi je već 25godina.

Razmišljam u tom smeru da bih mogao da radim u nekom zoo vrtu, nekom rezervatu, ribnjaku ili mozda u nekoj farmi akvarijumskih ribica. U tome imam dosta iskustva ali nemam diplomu.
Svaka pomoć je dobrodošla.
Unapred Hvala. :)



 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.07.2014. u 20:52 - pre 118 meseci
Ljudi treba da idemo na pregled u IOM,pravi li imigraciono problem ako sam debeo,tj 192cm 120 kg
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.07.2014. u 06:41 - pre 118 meseci
Pogledaj onaj obrazac za zdravstveni pregled. Znam da su meni na osnovu tezine i visine racunali neki koeficijent. E sad da li imigraciono obraca paznju na taj koeficijent, pojma nemam. Mozda na njihovom sajtu imaju objasnjenje u vezi toga i koje su granice za vizu. Ne secam se vise. Znam da imaju bolesti koje ne primaju.
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.07.2014. u 08:47 - pre 118 meseci
A jesu li vas merili.....? :)

Kakva je priča za pušače? Da li uopšte reći da sam pušač......

 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.07.2014. u 09:08 - pre 118 meseci
Mere sve. Dajes krv. Rentgen. Vid . . . Ja sam popunjavao neki upitnik.

Evo ti uputstva sta traze i sta trebas da ispunjavas
http://www.immigration.govt.nz...6CC-3A1F32223C8E/0/INZ1121.pdf

A ovo tvoj doktor popunjava i salje za NZ
http://www.immigration.govt.nz...1F9-18DF08E5B2EA/0/INZ1007.pdf
http://www.immigration.govt.nz...973-566D39BF52D3/0/INZ1096.pdf

Cisto da vidis sta ce sve da te pitaju i da se spremis na vreme. Mislim da nije toliko strogo. Kao sto je rekao neko pre nekog vremena ovde na forumu, ako nemas neku od opasnih zaraznih bolesti, verovatno prolazis medicinski pregled.

Za pusace ne znam kako ide. Verovatno ce da vide da li si u redu na rentgenskom snimku pluca. Inace na NZ je zabranjeno pusenje u objektima.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.07.2014. u 14:40 - pre 118 meseci
Dali na radnu vizu za NZ ako navedem zenu i dete, oni moraju da idu odma samnom ili mogu da dodju posle par meseci i koliko vremenski dobijaju boravak, koliko i ja radnu ili krace?
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.07.2014. u 18:49 - pre 118 meseci
U principu nisu u obavezi da odmah udju sa tobom. Barem je meni tako rečeno,obzirom da ja planiram
ako dodje do odlaska(daće Bog) da oni udju kasnije od mene,koliko još ne znam,ali sam siguran da to nije vezano jedno sa drugim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123073 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.