Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121706 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2014. u 06:14 - pre 117 meseci
Nisam inzenjer, ali generalno pravilo je da se radno iskustvo u struci priznaje kao relevantno iskljucivo NAKON diplomiranja.
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2014. u 08:35 - pre 117 meseci
Citam po forumu i vidim da nekome je priznato iskustvo pre diplomiranja a nekome ne, mozda zavisi od struke i mnogih drugih faktora, bas bzvz
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2014. u 13:12 - pre 117 meseci
Malo brige nije na odmet.

Elem,NZQA na Pre assesmment-u mi nije priznala zvanje zavarivača,što u nekoliko menja vizu za koju apliciram.

Obrazovanje tj sertifikat za varioca koji sam dobio na Narodnom univerzitetu u Nisu se ne prepoznaje kod njih,ono što me je danas
moram reći šokiralo je to da ni ministarstvo prosvete ne prepoznaje taj univerzitet,kao ni jedan njemu sličan.
Teoretski i da dobijem radnu vizu,kako uopšte posle preći na rezidentski status ukoliko mi NZQA ne prepozna moje zvanje varioca.
A imam 9 godina iskustva.

 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2014. u 17:04 - pre 117 meseci
Citat:
Hedgehog:
To mi reci :) Inženjer sam građevine, za konstrukcije (visokogradnja).

Što se tiče istočne obale, ni NZ nije daleko pa bih možda tražio i za tamo posao (često viđam oglase za NZ koji se plasiraju po AU i nude relocation).


Dosta se ovde gradi, stambene, poslovne zgrade, infrastruktura - informacija iz prve ruke - firma mi radi za gradjevinsku industriju :). Za pocetak je bitno da nadjes bilo sta blisko struci - mnoge arhitekte npr. pocinju kao tehnicki crtaci. Ako hoces da imas bolju prodju nauci dobro neki specijalizovani softver. Dosta se traze Revit i ArhiCAD.

Citat:
cuteowl: Posto se pravila stalno menjaju, postavicu par pitanja o kojima se vec mozda diskutovalo ali mozda je bolje imati sveze informacije. Dosta sam se informisala ali postoji par stvari koje me zbunjuju. Suprug i ja zelimo aplicirati za NZ ili AU (obe zemlje su lepe i imaju dobar standard) putem skill independent vise, subclass 189 (AU) ili skilled migrant category-expressions of interest (NZ). On bi bio glavni aplikant posto je po struci diplomirani masinski inzenjer i ima iskustva u struci. Vize su na istu foru ali za NZ je sve jeftinije nego za AU i cula sam da se vise diploma priznaje na NZ.. Za NZ moze se uraditi pre-assessment result koji kosta 138 dolara, to je provera diplome pred apliciranje stim sto prilikom apliciranja mora se ponovo raditi provera diploma. Da li postoji ta opcija i za AU (Engineers Australia)? Ne bi zeleli da platimo za AU proveru 800 dolara i dobijemo informaciju da se diploma ne priznaje. Sto se tice bodova za NZ vazi da oni koji imaju 140 bodova i vise automatski ulaze u uzi izbor a oni koji imaju ispod 140 bodova izvlace ih putem lutrije. Koliko sam skontala za AU je isti fazon samo je granica od 60 bodova, ispravite me ako gresim?! Za NZ registrovali smo se za pre-assessment result ali tu se samo popunjavaju njihovi formulari, ne salje se nikakva dokumentacija niti diploma. Tu smo u nedoumici oko njegovog zvanja. On je diplomirani masinski inzenjer (stari program) sa potvrdom da je ta diploma ekvivalentna masteru. Nismo sigurni da li trebamo da upisemo graduate mechanical engineer ili graduate mechanical engineer-master.. Ja sam kontaktirala neke agente ali dok dobijem odgovor zanima me da li je neko imao slicno iskustvo.. Sto se tice radnog iskustva vidim da se pominjala tema vezana za rad za vreme studiranja i nakon diplomiranja ali nisam uspela da nadjem konkretnu informaciju. Moj muz ima 10 godina iskustva, skoro 4 godine iskustva u struci ali diplomirao je tek prosle godine. Da li se rad koji nije upisan u radnoj knjizici tretira kao honorarni I da li se prihvata prilikom bodovanja? Na sajtu Engineers Australia pise da zahtevaju potvrde na memorandumu sa pecatom i potpisom ali sta ako naknadno zahtevaju i potvrdu od strane penzionog osiguranja?! Njemu direktor moze izdati potvrdu na memorandumu ali nismo sigurni da li da napise honorarni rad ili redovan bas zbog radne knjizice.. Ukoliko dobijemo informaciju da je diploma prihvacena da li postoji rok do kada moramo aplicirati za imigraciju (pitanje vazi za obe zemlje)? Hvala unapred na informacijama, ja nastavljam sa citanjem pa ako saznam nesto novo napisacu na forumu.


Ja sam diplomirani masinski inzenjer koji je prosao ceo proces i dobio australijsku vizu prosle godine. Kada sam radio procenu zanimanja kod EA nije postojao nikakav pre assessment. Validnu diplomu masinskog fakulteta i iskustvo opisano po njihovim pravilima Engineers Australia ce priznati bez problema. Imas dosta detalja i u mojim porukama i u porukama koje je ostavljao Hedgehog. Ako ti je suprug zaista radio u struci nema razloga da se plasite da ce prijava biti odbijena. Samo dobro proucite brosuru sa EA sajta.

Granica za australijske skilled vize jeste 60 poena.

I ja sam zavrsio po "starom" programu. U prevodu diplome sam stavljao graduate mechanical engineer, a u formulare master of mechanical engineering. Sa fakulteta sam izvadio prijavu po kojoj se master izjednacava sa dipl. mas. ing., dao se prevede i slao tamo gde je potrebno.

Kao sto noskich rece, priznaje se samo radno iskustvo posle sticanja diplome i na poslovima sa ugovorom i punim radnim vremenom. Meni nisu priznali iskustvo pre diplomiranja iako se naziv radnog mesta nije menjao i iako sam slao raznorazne potvrde, opise i spiskove ispita.

Skills assessment Engineers Australia ne moze da istekne, kao sto ni diploma fakulteta ne moze da istekne. Radno iskustvo moze da procenjuje i DIBP, ne mora EA.
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.08.2014. u 20:28 - pre 117 meseci
MirosIav - hvala puno na informacijama, proucavam sajt EA i immi.gov.au, malo se gubim posto je za NZ sve jednostavnije, manja zemlja - manje izbora:). Inace kontaktiracu direktno imigraciono vezano za diplomu, radno iskustvo pa cemo videti kakav cu odgovor dobiti od njih. Sto se tice NZ, dobila sam odgovor od nekih agenata da ce imigraciono priznati radno iskustvo pre diplomiranja ali pitanje je koliko se agentima moze verovati..
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.08.2014. u 11:54 - pre 117 meseci
Procitala sam dosta komentara, doduse samo od 2012-2013 godine i nigde nisam videla da je neko pominjao ako se dobije odbijenica od strane immi-au da se ne moze aplicirati za immi-nz. Ukoliko je obrnuta situacija onda moze. To sam ja cula ali nigde nisam uspela da pronadjem neku zvanicnu informaciju. Da li neko zna nesto otome?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2014. u 03:32 - pre 117 meseci
Stvarno svasta. Dve razlicite zemlje su u pitanju. Zasto bi bila odbijena od jedne ako si odbijena od druge? Nekada je bilo ko ne moze da se kvalifikuje za Australiju neka ide na Novi Zeland, pa kad dobije drzavljanstvo NZ onda se prebacuje u Australiju. Medjutim, nakon tona ljudi koji su to radili plus masovnog odliva mladog obrazovanog stanovnista (po istom principu kao u Srbiji, diplomiram->emigriram u Australiju, UK, US, Aziju...) NZ je poostrio rezim tako da je sad po mnogo cemu gori od Australije. Cujem da treba 5 godina boravka za PR sto je jako dugo samo za boraviste. Neka me isprave ako gresim.
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2014. u 08:06 - pre 117 meseci
Da, treba 5 godina da cekate da bi dobili drzavljanstvo.. Mislim da su sada aplikacije/vize/pravila za au i nz gotovo iste.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
210.246.15.*



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2014. u 10:10 - pre 117 meseci
Citat:
noskich:
Stvarno svasta. Dve razlicite zemlje su u pitanju. Zasto bi bila odbijena od jedne ako si odbijena od druge? Nekada je bilo ko ne moze da se kvalifikuje za Australiju neka ide na Novi Zeland, pa kad dobije drzavljanstvo NZ onda se prebacuje u Australiju. Medjutim, nakon tona ljudi koji su to radili plus masovnog odliva mladog obrazovanog stanovnista (po istom principu kao u Srbiji, diplomiram->emigriram u Australiju, UK, US, Aziju...) NZ je poostrio rezim tako da je sad po mnogo cemu gori od Australije. Cujem da treba 5 godina boravka za PR sto je jako dugo samo za boraviste. Neka me isprave ako gresim.


5 godina treba za drzavljanstvo otkad dobije PR. Za PR imas dve opcije mozes da se prijavis i posle 5 meseci na radnoj vizi ako imas dovoljno bodova ali moras da polazes engleski 6,5 minimum a mozes da se prijavis i posle dve godine staza na full time onda nemoras da polazes engleski mada imaju odresene ruke pa kako koga zakaci, u praksi se desava da neko ko vrlo slabo zna jezik netraze mu nista a neko ko zna solidno traze mu test.
 
Odgovor na temu

Poljoprivrednik
poljoprivreda
Niš

Član broj: 296452
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.08.2014. u 12:32 - pre 117 meseci
Ček a nije ukupno pet godina života na NZ.

Mislio sam da je posle 3 god PR i dve work vise dobija sitizenšip.

Ako sam dobro istumačio immigration.nz nzqa nije ni potrebna ukoliko se ima dovoljno bodova za PR?
 
Odgovor na temu

Fanthom

Član broj: 130400
Poruke: 8
82.117.199.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 09:44 - pre 117 meseci
Pozdrav svima i hvala na puno korisnih odgovora, prosao sam kroz vecinu i zaista ste pomogli.

Medjutim i pored citanja svih ovih odgovora i proucavanja njihovih imigracionih sajtova nisam nacisto sta tacno uraditi.

Ja i devojka(uskoro supruga) planiramo da idemo na NZ. Devojka je konkurisala za PhD u Oklandu i cekamo odgovor da li ce da je prime. Ima dobar prosek, dobre reference i znanje engleskog, tako da ocekujemo pozitivan odgovor. Medjutim postavlja se pitanje sta ja da radim.

Zavrsio sam vojnnu akademiju, smer informatika i imam 6 godina iskustva u struci. Radio 5 godina u vojsci (za to vreme radio i 2 godine privatno), a onda sam napustio vojsku i sad vec radim godinu dana u privatnoj firmi kao programer. Imam i Majkrosoftov sertifikat za Web developera.

Elem, nakon istrazivanja skapirali smo da bi mozda najbolje bilo da ja idem preko nje jer mogu da dobijem radnu dozvolu, a onda da sa Novog Zelanda, kad imam obezbedjen posao, nakon par meseci konkurisem za skilled migrant visu, da bi ubrzali proces dobijanja residenta. Kontaktirali smo njihovu sluzbu, a oni su nam rekli da moze da se menja tip vize (sto je bilo prvo pitanje) ali da ja mogu da dobijem radnu dozvolu preko nje samo ako je njeno zanimanje na listi dugorocnih zanimanja (iako upisuje doktorat). E sad, posto na njihovom sajtu nismo nasli taj uslov, interesuje nas da li neko zna da li je ovo stvarno tako ili su mozda oni napravili neku gresku?? I generalno da li uopste ovaj plan koji sam izneo ima smisla

Osim toga, zelim da mi urade procenu diplome, jer razmisljam da odmah krenem sa skilled migrant aplikacijom, medjutim gledajuci u Opcije, imam:
1. Pre-assessment Result (PAR), koji kosta 140$ i koji je za "submitting an Expression of Interest to Immigration New Zealand"
2. International Qualifications Assessment, koji kosta 750$ i koji je za "applying for residence following receipt of an Invitation to Apply from Immigration New Zealand".

Meni ocigledno treba ovaj prvi, ali kako pise Ovde - "A PAR is not sufficient for determining suitability for meeting Immigration New Zealand's Long Term Skill Shortage List (LTSSL) requirements. You may require a full International Qualifications Assessment (IQA) if you intend to apply for LTSSL points".

Pa me interesuje da li ima neko ko je aplicirao za skilled migrant, da mi prenese iskustvo sto se ovoga tice, jer je velika ralika u novcu, a ne bih da bacam dzabe

Hvala unapred

 
Odgovor na temu

mao531

Član broj: 125631
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 10:41 - pre 117 meseci
@Fanthom

ovo sto si naveo ------ Elem, nakon istrazivanja skapirali smo da bi mozda najbolje bilo da ja idem preko nje jer mogu da dobijem radnu dozvolu, a onda da sa Novog Zelanda, kad imam obezbedjen posao, nakon par meseci konkurisem za skilled migrant visu, da bi ubrzali proces dobijanja residenta. ------ je nabolja a i po meni najizglednija opcija da dobijes/te vizu

Zena i ja smo aplicirali za SMC (Skilled Migrant Category). Imali smo 115 bodova ali nismo prosli dalje u pool (to je neka faza razmatranja). U pool se ulazi kada imas 140 bodova. Da bi uopste mogao da konkurises za SMC moras da imas min 100 bodova. Da bi proverio koliko bodova ti imas to mozes da uradis na https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/

U points indicator mozes da filujes bodove, znaci da slobodnom procenom sebi otkacis neka polje, ali ako te uzmu u razmatranje svaki bod tj. svaku navedenu stavku moras i da dokazes (npr polozen IELTS sa 6.5, kvalifikaciju, radno iskustvo...).

Mi pre nego sto smo aplicirali za SMC smo polagali engleski (IELTS), odradili Assessment diploma (International Qualifications Assessment, kao sto si rekao koji kosta 750$ ), pribavili potvrde o radnom iskustvu i ugovorima gde smo radili ( i sve to preveli ). Onda smo popunnili aplikaciju gde smo imali 115 bodova i posle 6 meseci su nas obavestili da nismo prosli u pool.

NA SMC aplikaciji smo mi zajedno imali 115bodova, sto znaci da to ako popunjavas bih trebalo da radis sa parterom (devojkom, buducom zenom) jer se na partnera dobijaju dodatni bodovi.


Mi smo odlucili da idemo po svaku cenu i tih 2000eura i vise sto smo dali na ceo proces za SMC ne smatram bacenim parama.


Nadam se da sam ti odgovorio bar na neko pitanje, ako te bilo sta zanima slobodno pitaj !! U poslednje tri godine sam proveo dosta vremena na imigracionom sajt pa sam i procitao dosta informacija.
 
Odgovor na temu

Fanthom

Član broj: 130400
Poruke: 8
82.117.199.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 10:56 - pre 117 meseci
I mi smo skapirali da je najbolja opcija. Medjutim ono sto nas je zbunilo je sledece:
Procitali smo Ovde:

"1. a level seven (or higher) qualification on the New Zealand Qualification Framework in an area of absolute skill shortage as specified in the Long Term Skill Shortage List, or
2. a postgraduate qualification."

Ovde pise OR. Posto devojka upisuje postgraduate, kapiram da je to dovoljan uslov da dobijem radnu vizu. Medjutim kad sam se obratio sluzbi, da pitam da li moze da se menja tip vize, tj da ja odem preko zene, a onda tamo da konkurisem za skilled migrant, ali smo dobili ovaj odgovor :

"Your partner must study for a level 7 or higher qualifications in an area of absolute skill shortage as specified in the Long Term Skill Shortage List.
You have mentioned in your email she is planning to study PhD, which will be considered to be higher than the level stipulated on the regulations, but you have not mentioned the area of their studies.
Therefore, please refer to the following link to check if her field of studies is included in the Long Term Skill Shortage List"

Njena oblast nije u listi dugorocnih zanimanja, ali po onome iznad sto pise na sajtu, to nije ni potrebno. I to nas je sad vrlo zbunilo, jer nam menja sve iz korena...

Da li neko zna, da li je za postgraduate potrebno da bude na listi ili ne???
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 12:17 - pre 117 meseci
Ja sam juce pricala sa jednim nasim agentom preko skypa, koji je inace u Wellingtonu. Oni koji imaju ispod 140 bodova moraju imati ponudu za posao, bez nje nemaju skoro nikakve sanse. Na sajtu imigracionog ima lista firmi koje su akreditovane za zaposljavanje imigranata. To su uglavnom velike kompanije kojima su potrebni kadrovi koje nz nema dovoljno zato i zaposljavaju sa strane ali u sustini svaka kompanija moze zaposliti imigranta ali te firme koje nisu akreditovane ukoliko podnesu zahtev da zele zaposliti nekog iz inostranstva imigraciono odmah provera da li je poslodavac duze od mesec dana vec trazio nekoga na toj poziciji, pa kontaktiraju biro da se proveri da li stvarno nema nikoga ko bi mogao raditi na toj poziciji, uglavnom forsiraju prvo svoje, sto je i logicno. Sto se tice diplome rekao je da ne brinemo i da ce biti priznata sigurno ali ne kao master vec kao obicna diploma (level 7 ili 8), posto NZ ne veruje bas u nase master diplome. Sto se tice popunjavanja obrazaca za proveru diplome rekao je da kvalifikaciju mozemo upisati kako god hocemo (graduate mechanical engineer ili master of mechanical engineer), nebitno je posto oni tacno znaju nas sistem skolovanja i procenu vrse na osnovu odslusanih semestara, predmeta itd. Nasi inzenjeri koji se presele na NZ moraju biti registrovani od strane IPENZ-a, koliko sam skontala to je kao sto kod nas u privrednoj komori svaki inzenjer dobija licencu i pecat. Posto mi imamo otprilike 135 bodova i bez ponude za posao ne mozemo nista, njegov savet je da polozimo ielts test (posto on vazi 2-3 godine), prevedemo potrebna dokumenta i otprilike imamo spremno ono sto je neophodno u slucaju da nadjemo poslodavca. Ako nam se posreci i nadjemo posao iz Srbije nijedan poslodavac nece cekati par meseci da se zavrsi dokumentacija pa je savet imati nesto spremno unapred. Sa jos jednim agentom sam pricala, koji je novozelandjanin i on tvrdi da mi mozemo doci u NZ kao turisti, traziti posao i sa NZ aplicirati za radnu vizu a kasnije za PR i nije potrebno izaci iz zemlje na kratak period prilikom apliciranja za radnu vizu. Posto Srbija nije u EU mi moramo podnositi dokumentaciju za turisticku vizu i izjasniti se zasto zelimo posetiti NZ. Ukoliko kazemo da nas samo zanima kultura i priroda NZ a kasnije apliciramo sa NZ za radnu vizu imacemo problema, on tvrdi da mozemo reci da zelimo posetiti zemlju u cilju pronalaska posla posto je iz Srbije nemoguce i da je to legalno. Nas agent tvrdi da radno iskustvo pre diplomiranja se ne priznaje. Imigraciono zna da se u Srbiji sve moze kupiti tako da te potvrde na memorandumu nisu prihvatljive, samo radna knjizica ili izvod iz penzionog. Cak i to proveravaju, ne secam se na koji nacin ali imaju svoje ljude koji sve strogo kontorlisu. A npr treci agent mi je rekao da se prihvata radno iskustvo pre diplomiranja iako nije registrovano u radnoj knjizici :/. Ja imam visu skolu ali radno iskustvo mi je nevezano za struku tako da nista od toga ne moze pripomoci na dodavanju poena, samo dobar engleski jezik. Agent mi je preporucio Wellington posto je Auckland prenatrpan, ima puno azijata itd dok Wellington ima mali broj stanovnika a dosta ponuda za posao pa je lakse naci posao u glavnom gradu nego u Aucklandu i podseca na evropski grad, mana je sto drmaju zemljotresi 1-2 puta nedeljno ali kaze da se navikao i sada mu to ne smeta. Rekao mi je da je NZ jako poostrio mere, sto mi je vec poznato i da npr njegova dva klijenta nisu uspeli dobiti vizu za NZ ali su kasnije uspeli da odu u AU. Ako se setim jos necega napisacu naknadno mada verovatno neke od ovih informaciju su vec ispisane na forumu.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 13:07 - pre 117 meseci
Za cuteowl:

Ako dobijete ponudu za posao na NZ i potpisete ugovor o radu sa poslodavcem, to je sve sto vam treba za radnu vizu. Podrazumeva se da taj poslodavac ima dozvolu da zaposli stranca od strane imigracionog (mislim da je veca papirologija i komplikacije za poslodavca da dobije dozvolu za zaposljavanje stranca, nego za vas kao radnika - zbog toga mnogi nece da zaposljavaju novog stranca, nego nekog ko vec ima dozvolu da radi na NZ). Od diploma saljete samo prevod diplome na engleski (ne treba priznavanje) i da je ta diploma u skladu sa radnim mestom na koje se zaposljavate. (Negde treba i diploma i radno iskustvo - zavisi sve od struke - ali tu saljete samo originale i prevode na engleski). Engleski ne morate da polazete. Tu poslodavac garantuje za vas i nema nekih velikih provera i dokumentacije (poslodavac je vec prethodno proveren i utvrdjeno je od strane imigracionog da moze da bude sponzor). To vam je najjeftiniji i najbrzi nacin dolaska na NZ. Pa kada ste vec ovde onda sredjujete papire za boravak (SMC). Nemate potrebe da sa ponudom posla aplicirate za SMC i da gubite i vreme i novac.
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 13:26 - pre 117 meseci
Mehatronicar, hvala na savetu. Iskreno bilo mi je cudno zasto je potrebna ponuda za posao za SMC kada sa vec pronadjenim poslom ispunjavamo uslove za radnu vizu ali nema veze, pravila su pravila:).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 15:37 - pre 117 meseci
Citat:
cuteowl:
Da, treba 5 godina da cekate da bi dobili drzavljanstvo.. Mislim da su sada aplikacije/vize/pravila za au i nz gotovo iste.


Pa nije. Da se prijavis za drzavljanstvo u Australiji ukupan minimum je 4 godine pa onda cekas na ceremoniju, sad tu kako te zakaci, moze biti samo mesec dana, ja sam cekao 7 meseci. Zavisi gde zivis i koliko cesto se organizuju ceremonije.
Tako da je sada u Australiji (ko moze da se kvalifikuje) brze i lakse dobiti drzavljanstvo nego na NZ, a nekada je bilo obrnuto.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 15:43 - pre 117 meseci
Citat:
cuteowl:
ima puno azijata


Ako ti Azijati smetaju onda najbolje ostani u Srbiji, po mogucstvu na nekoj chuki visoko, jer samo do tamo jos nisu dospeli sa svojim prodavnicama jeftine robe.

 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 18:55 - pre 117 meseci
Noskich, ako nisi primetio ja sam samo prenela komentare agenta sa kojim sa pricala sinoc nisam rekla da meni licno smetaju azijati!! Cilj ovog foruma je da ljudi prenose iskustva i informacije koje ce mozda biti korisne nekome ko tek zeli da uradi nesto povodom imigracije.
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
*.teol.net.

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.08.2014. u 19:06 - pre 117 meseci
zdravo,

dobijam ponudu od prijatelja da idem u melbourne(turisticka viza) kod njega imam smjestaj, on sve placa(karta, hrana, etc.) na 3mjeseca, pa da 3mjeseca produzim tamo. Meni je u interesu da u tom vremenskom periodu nadjem sebi djevojku i da je zenim naravno :)

druga solucija je, da trazim studentsku vizu(ali ne znam sta mi sve treba, citam jos) opet kod njega imam smjestaj, hranu etc. pa da studiram i radim.

Plan mi je da u skorije vrijeme polozim IELTS, do kraja o.g.

Moze neko nesto da mi predlozi?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121706 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.