Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122584 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.08.2014. u 15:34 - pre 118 meseci
Citat:
milica393:
Pozdrav svima! Suprug i ja smo sa bebom tek dosli u Sidnej i nemamo nikog ovde, pa nas interesuje kako se povezati sa ljudima? Npr, suprug je ziveo u Americi 3 godine i tamo su nakon svake liturgije imali organizovan rucak gde su se nasi ljudi upoznavali i druzili a preko tih kontakata je nalazio i poslove. Uglavnom su ljudi znali gde se traze radnici, a bilo je i ljudi koji imaju svoje kompanije pa su zaposljavali nase. Uglavnom je suprug tako nalazio poslove.
Kako to funkcionise ovde? Da li je slican fazon ili se posao trazi preko oglasa? I koje poslove je najbolje traziti? Videli smo da za gomilu poslova traze neke specijalne dozvole ili obuke.


Ako vam je do druzenja sa nasima potrazite klubove preko interneta, sigurno ih ima dosta po Sidneju.

Sto se posla tice, napisite valjane CV-jeve, pratite oglase po Seek-u, Jobsearch-u, Gumtree-ju isl. ( sve u zavistnosti sta trazite i sta znate da radite... ) i kad se nadje nesto sto biste mogli da radite, idite licno da predate CV i motivaciono. Znam par njih koji su tako dobili poslove. Srecno!
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.08.2014. u 15:35 - pre 118 meseci
Stigao mi je CID uz račun od EngAus nekih 6 nedelja nakon što sam im poslao
dokumentaciju. Šalju poštom pa verovatno zato toliko traje. Poslao sam i
mail na onu adresu koju je Miroslav predložio, i izgleda da su vreme obrade
smanjili sa 18 na 13 nedelja.

Miroslave, kako je proteklo traženje i nalaženje posla? Kako je na poslu u
poređenju sa poslovima koje si radio u Srbiji?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.08.2014. u 16:02 - pre 117 meseci
@Hedgehog

Dobio sam posao u struci ( masinstvo ) tacno na 6 meseci od dolaska. Aktivno sam trazio oko 4 meseca, ali nikad nisam imao vremena da se 100% posvetim, da npr. idem do onih koji nisu raspisali konkurs. U poslednje vreme sam slao manje i birao samo ono u cemu sam imao direktnog radnog iskustva, sto je bila dobra taktika. Par dana posle tog ( inace prvog ) razgovora i dobijanja posla sam dobio poziv na jos jedan intervju. Inace sam ukupno poslao oko 150 prijava.

Ne mogu se generalizovati firme ni ovde ni u Srbiji, ali mogu reci da mi je slicno kao u poslednjoj firmi u kojoj sam radio u Srbiji. Opusteno je unutar firme, ali ne bez stresova sa poslovnim partnerima, sto dobavljacima, sto investitorima. Sa direktorom se posle par nedelja salim vise nego sa onim u firmama u Beogradu posle par godina. Zna se ko sta radi, mada ukupna organizacija nije na visokom nivou :). Ko ovde ocekuje Nemacku, vara se. Ovo vise podseca na Italiju :). Cesto se jure papiri i dokumentacija po raznim kancelarijama :). Odmori i odsustva se lako dobijaju, dok god se unapred i zdravorazumski dogovori. Prva tri meseca mi je probni period, pa ja nemam prava na to, ali mi nisu ni potrebni posle 6 meseci odmora :). Plata, naravno, ne kasni. Inace, ima dvadesetak ljudi u firmi, pa i nije za ocekivati da organizacija bude besprekorna...

S druge strane, u mojoj prvoj firmi u Srbiji su se medjusobno uvaljivale obaveze, direktori su delili zaduzenja onom na kog prvo nalete na hodniku, plate su kasnile, svesno islo na dugovanja dobavljacima, trosilo se na gluposti, a stedelo na osnovnoj opremi. S tim ovo nema nikakve slicnosti. Znaci, sve zavisi gde radis.

U koji grad nameravas da ides?

[Ovu poruku je menjao MirosIav dana 15.08.2014. u 17:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

charlize
Novi Sad

Član broj: 324662
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.08.2014. u 08:00 - pre 117 meseci
Pozdrav svima!

Ja sam temu po malo pročešljala, ali nisam se nigde pronašla. Ja imam 31 godinu i diplomu grafičkog inženjerstva i dizajna, u radnoj knjižici imam 13 meseci iskustva u štampariji ali sam i to bila prijavljena sa srednjom školom :( Moj momak ima 34 godine i završen Ekonomski fakultet, iskustva u struci nema uopšte, sem nekih par meseci kao komercijalista. Ja trenutno radim u salonu lepote i to je neki zanat koji imam u rukama, sa engleskim sam ok, mislim da mogu da polozim ispit bez problema. Moj momak ima mamu u Melburnu i sada se razmišljamo da pokušamo da odemo tamo ali ne znamo na koji način. Imali smo i opciju da on ide nju da neguje međutim čuli smo da je ta viza ukinuta sada od 1. jula. Mi bismo najradije išli na radnu vizu jer želimo da radimo tamo ali ne znamo kakve su nam opcije sa našim strukama. Našli smo na SOL listi da se traži Land Economist, ne znam da li tu može da prođe ekonomija? A moj smer je vrlo specifičan, vidim da traže inženjere ali konkretno moj smer nisam našla, osim što sam naišla da se traži štampar što spada pod moju struku ali to već sad više nije na listi. I pretpostavljam da je veliki problem i to što nemamo ništa u radnoj knjižici :( Da li smatrate da imamo ikakve šanse, spremni smo da se potrudimo i uradimo šta god je potrebno samo da odemo? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2014. u 20:09 - pre 117 meseci
@Miroslav

Hvala na prenetom iskustvu. Za sada nam je na prvom mestu Perth (imamo neku dalju rodbinu tamo) a backup je Melbourne gde imamo nekoliko prijatelja i odatle bismo tražili poslove po istočnoj obali. Ne znam kolko je realno to, recimo da se javim iz Melbourna na oglas u Sidney, Canberra ili čak Adelaide pa odem na intervju avionom ako mi se učini da su ozbiljni...
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2014. u 20:44 - pre 117 meseci
Nadam se da ovo nije off topic ali pošto je naslov teme dosta širok, evo malo o filmovima i serijama koje dva potencijalna emigranta gledaju u pauzama skupljanja papira ili čekanja na rezultate.

Mislim da će biti zanimljivo ljudima koji žele što više da se upoznaju sa Australijom a i da se malo otrgnu od američkog kulturnog uticaja (ili pak turskog ili indijskog, ko šta već gleda od serija na tv ).

Dokumentarci:
1. Idemo na put sa Goranom Milićem Australija - veoma zanimljiv serijal iz 6 delova. Može se naći na YT.
2. Tropic of Capricorn - BBC serijal o nekoliko zemalja, ne mogu da se setim šta ih povezuje ali je jedna od njih i AU.

Serije/reality:
1. Relocation: Phil Down Under - reality o ljudima koji se sele iz UK u AU, malo o nekretninama i o poslovima. Vrlo zanimljivo.
2. The Shire - lagana serija o životima stanovnika elitnog dela Sydney.
3. Relocation Relocation Australia - reality o selidbama unutar Australije.
4. Grand Designs Australia - reality o ljudima koji u Australiji grade zanimljive kuće.
5. Selling Houses Australia - reality o kupoprodaji nekretnina u raznim gradovima AU, sa savetima o dekoraciji i temama kao što su krediti itd.
6. The Straits - triler serija o mafijaškoj porodici sa severa QLD, Torres Straits. Veoma lepi pejzaži ali je engleski težak za razumevanje ako ne učitate subs.
7. Redfern - serija, ovo je u planu kad apsolviramo Selling Houses i Straits. O životu Aboridžina u Syd.

Filmovi:
1. Japanese Story - o Japanskom geologu koji dolazi u poslovnu posetu WA.
2. The Tracks - o Australijanki koja je prešla put od Alice Springs do obale WA kamilama.
Oba filma se dešavaju u divljinama outback-a pa su možda najpogodniji za one koji idu na vizu 489

Ako neko ima preporuku za nešto što nismo naveli, slobodno pišite.
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.08.2014. u 23:25 - pre 117 meseci
Ja bih ovom spisku dodao još i sledeće:

- Location Location Location Australia - kupovina nekretnina u Australiji
- Billy Connolly's World Tour of Australia - Turneja čuvenog škotskog glumca i komičara po Australiji. Malo je starija serija (1995) i miks je njegovih (odličnih) stand-up nastupa i neobičnih putopisnih angdota iz cele australije. Pažnja, čovek priča na teškom škotskom naglasku. Postoji i Billy Connollys World Tour of New Zealand koji je nešto novijeg datuma.
- Tony Robinson Down Under - Sažvakana istorija Australije na simpatičan i komičan način. Seriju vodi glumac koji je igrao Boldrika u Crnoj Guji.

B

[Ovu poruku je menjao banej123 dana 18.08.2014. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

charlize
Novi Sad

Član broj: 324662
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.08.2014. u 10:02 - pre 117 meseci
Mozete li molim vas baciti pogled na moj post iznad, najmanje zelim da budem dosadna, no ne znam gde drugo da se informisem :-( Samo me interesuje imamo li sanse?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.08.2014. u 03:24 - pre 117 meseci
Nisi precizna charlize.
Da li je bioloska majka tvog partnera australijski drzavljanin?
Ako je odgovor da, onda ona moze da ga sponzorise za spajanje porodice. Ta viza je poprilicno skupa kada se prijavljuje naknadno, bolje bi bilo da ga je ukljucila u aplikaciju kada se prijavljivala za PR, onda bi to bila simbolicna suma. Ne znam koliko bi tacno bilo u vasem slucaju, moj drugar je sponzorisao roditelja da dodje za 40 hiljada dolara.

Ako ona zadovoljava uslove i voljna je da ga sponzorise onda on dolazi na vizu za spajanje porodice a ti na partnersku vizu preko njega (u tom slucaju bi bolje bilo da ste zvanicno vencani).

Ne vidim nijednu drugu mogucnost za vas.
 
Odgovor na temu

charlize
Novi Sad

Član broj: 324662
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.08.2014. u 08:20 - pre 117 meseci
Hvala na odgovoru.

Da, to mu je bioloska majka koja je tamo od 90ih, ima njihovo drzavljanstvo. Voljna je da ga sponzorise, ali mi gledamo ako ikako mozemo da idemo da radimo tamo, mislim da bi to bilo mnogo jeftinije. Druga stvar je sto nam je ona rekla da za spajanje porodice mi ne smemo da budemo vencani, jer tada on ima novu porodicu i ne gleda se vise kao spajanje a i to je opcija gde bi samo on mogao da ode, pa kad sredi papire da idem i ja, al to je nama bas poslednja opcija, ne bismo bas voleli da budemo razdvojeni neki duzi period. Znaci za radnu vizu nikako ne mozemo konkurisati? A mozda za studiranje? Vidim da se to mnogo pominje, mozda je to jeftinije?
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.08.2014. u 20:15 - pre 117 meseci
Pozdrav svima,
dobio sam SS ACT, sada prikupljam preostala dokumenta za vizu, cekam zenin IELTS i u principu smo spremni.

Molim vas da me posavetujete u vezi 3 stvari:
- police clearance - da li CO prihvata potvrdu iz suda ili mora da bude iskljucivo iz policije?
- da li CO ikada trazi dokaz o materijalnim sredstvima koje sam tvrdio da imam kada sam aplicirao za SS ACT? oni mi nisu trazili nikakvu potvrdu.
- da li medical radim tek kada dobijem CO-a i on/ona mi kaze da to treba da uradim, ili mogu kada pozelim, u toku procesa, da organizujem u ordinaciji koja je predvidjena za to?

Hvala svima i srecno


 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 00:35 - pre 117 meseci
@basiaduki: Čestitke!

Citat:
- police clearance - da li CO prihvata potvrdu iz suda ili mora da bude iskljucivo iz policije?

Isključivo iz policije, mislim da nijedna zemlja ne priznaje potvrdu iz suda

Citat:
- da li CO ikada trazi dokaz o materijalnim sredstvima koje sam tvrdio da imam kada sam aplicirao za SS ACT? oni mi nisu trazili nikakvu potvrdu.

Meni nisu ništa tražili, možda su u međuvremenu promenili zakon ali sumnjam

Citat:
- da li medical radim tek kada dobijem CO-a i on/ona mi kaze da to treba da uradim, ili mogu kada pozelim, u toku procesa, da organizujem u ordinaciji koja je predvidjena za to?

Ne radi ništa dok ti ne kažu.

Srećno na državnom poslu ;)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 14:36 - pre 117 meseci
Citat:
charlize:
Hvala na odgovoru.

Da, to mu je bioloska majka koja je tamo od 90ih, ima njihovo drzavljanstvo. Voljna je da ga sponzorise, ali mi gledamo ako ikako mozemo da idemo da radimo tamo, mislim da bi to bilo mnogo jeftinije. Druga stvar je sto nam je ona rekla da za spajanje porodice mi ne smemo da budemo vencani, jer tada on ima novu porodicu i ne gleda se vise kao spajanje a i to je opcija gde bi samo on mogao da ode, pa kad sredi papire da idem i ja, al to je nama bas poslednja opcija, ne bismo bas voleli da budemo razdvojeni neki duzi period. Znaci za radnu vizu nikako ne mozemo konkurisati? A mozda za studiranje? Vidim da se to mnogo pominje, mozda je to jeftinije?


Najverovatnije ne zbog nedostatka deficitarne struke i iskustva.
Studiranje nije jeftino. Za osnovn studije treba za skolarinu i troskove zivota nesto vise od 100K, za master od dve godine preko 65K. Mora da se pokazu finansijska sredstva pre nego sto se odobri viza. Alternativa su jeftini koledzi od po 4-5 hiljada semestar, ali se preko njih ne moze dobiti PR i predstavljaju gubljenje vremena. To studiraju ljudi koji rade na crno puno radno vreme, dele sobu sa buljukom ljudi i zive na rezancima pa uspevaju da ustede solidne novce pa se posle vracaju u Indoneziju, Tajland i slicno da pokrenu neki biznis ili kupe stan.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
210.1.217.*

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 15:26 - pre 117 meseci
Citat:
Hedgehog: Za sada nam je na prvom mestu Perth (imamo neku dalju rodbinu tamo) a backup je Melbourne gde imamo nekoliko prijatelja i odatle bismo tražili poslove po istočnoj obali. Ne znam kolko je realno to, recimo da se javim iz Melbourna na oglas u Sidney, Canberra ili čak Adelaide pa odem na intervju avionom ako mi se učini da su ozbiljni...


Nije to problem, ali racunaj na to da su pozivi za razgovor uglavnom danas za sutra. To sto na istocnoj obali ima vise posla znaci da je i konkurencija veca. Ne znam cega si inzenjer, ali racunaj da se ovde u Pertu najvise traze inzenjeri koji su radili poslove vezane za rudarstvo i gradjevinu.

Citat:
basiaduki:
Pozdrav svima,
dobio sam SS ACT, sada prikupljam preostala dokumenta za vizu, cekam zenin IELTS i u principu smo spremni.

Molim vas da me posavetujete u vezi 3 stvari:
- police clearance - da li CO prihvata potvrdu iz suda ili mora da bude iskljucivo iz policije?
- da li CO ikada trazi dokaz o materijalnim sredstvima koje sam tvrdio da imam kada sam aplicirao za SS ACT? oni mi nisu trazili nikakvu potvrdu.
- da li medical radim tek kada dobijem CO-a i on/ona mi kaze da to treba da uradim, ili mogu kada pozelim, u toku procesa, da organizujem u ordinaciji koja je predvidjena za to?


Cestitke za SS.

U policiji predajes zahtev, a oni vrse proveru u sudu i izdaju potvrdu.

Nama CO nije trazio dokaz da imamo novac koji smo naveli u prijavi za WA SS.

Po novom na lekarski mozes i bez da te CO posalje. Imas na svom profilu za podnosenje dokumentacije za vizu formular za prijavu lekarskog. Ako imas kompletnu dokumentaciju, prijavi i lekarski ako zelis da se proces brze zavrsi. Lekarski se ceka dve-tri nedelje, rezultati i njihov prijem jos toliko pa i vise. Ukoliko CO sa ostalom dokumentacijom dobije i rezultate lekarskog, moguce je da odmah dobijes vizu, bez da te kontaktira.
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 15:34 - pre 117 meseci
To mi reci Inženjer sam građevine, za konstrukcije (visokogradnja).

Što se tiče istočne obale, ni NZ nije daleko pa bih možda tražio i za tamo posao (često viđam oglase za NZ koji se plasiraju po AU i nude relocation).
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 15:53 - pre 117 meseci
Ma prvo nadjes sta god, pa posle gledas da menjas ako ti ne odgovara...
 
Odgovor na temu

charlize
Novi Sad

Član broj: 324662
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 17:34 - pre 117 meseci
Citat:
noskich:
Citat:
charlize:
Hvala na odgovoru.

Da, to mu je bioloska majka koja je tamo od 90ih, ima njihovo drzavljanstvo. Voljna je da ga sponzorise, ali mi gledamo ako ikako mozemo da idemo da radimo tamo, mislim da bi to bilo mnogo jeftinije. Druga stvar je sto nam je ona rekla da za spajanje porodice mi ne smemo da budemo vencani, jer tada on ima novu porodicu i ne gleda se vise kao spajanje a i to je opcija gde bi samo on mogao da ode, pa kad sredi papire da idem i ja, al to je nama bas poslednja opcija, ne bismo bas voleli da budemo razdvojeni neki duzi period. Znaci za radnu vizu nikako ne mozemo konkurisati? A mozda za studiranje? Vidim da se to mnogo pominje, mozda je to jeftinije?


Najverovatnije ne zbog nedostatka deficitarne struke i iskustva.
Studiranje nije jeftino. Za osnovn studije treba za skolarinu i troskove zivota nesto vise od 100K, za master od dve godine preko 65K. Mora da se pokazu finansijska sredstva pre nego sto se odobri viza. Alternativa su jeftini koledzi od po 4-5 hiljada semestar, ali se preko njih ne moze dobiti PR i predstavljaju gubljenje vremena. To studiraju ljudi koji rade na crno puno radno vreme, dele sobu sa buljukom ljudi i zive na rezancima pa uspevaju da ustede solidne novce pa se posle vracaju u Indoneziju, Tajland i slicno da pokrenu neki biznis ili kupe stan.


Znaci samo nam spajanje porodice preostaje... Hvala mnogo na nesebicnoj pomoci :)
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.dialup.ihug.co.nz.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 19:40 - pre 117 meseci
Citat:
basiaduki:
Pozdrav svima,
dobio sam SS ACT, sada prikupljam preostala dokumenta za vizu, cekam zenin IELTS i u principu smo spremni.

Molim vas da me posavetujete u vezi 3 stvari:
- police clearance - da li CO prihvata potvrdu iz suda ili mora da bude iskljucivo iz policije?
- da li CO ikada trazi dokaz o materijalnim sredstvima koje sam tvrdio da imam kada sam aplicirao za SS ACT? oni mi nisu trazili nikakvu potvrdu.
- da li medical radim tek kada dobijem CO-a i on/ona mi kaze da to treba da uradim, ili mogu kada pozelim, u toku procesa, da organizujem u ordinaciji koja je predvidjena za to?

Hvala svima i srecno




Ja sam za vizu vadio obe potvrde iz policije i iz suda. Iz policije sam dobio da se protiv mene nevodi trenutni postupak a iz suda da nisam osudjivan, nije moglo drugacije.
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.08.2014. u 20:31 - pre 117 meseci
Hvala vam na odgovorima. Uzecu i iz policije i iz suda. U svakom slucaju moram da uzmem PCC i sa Kipra i iz Poljske, gde sam ziveo u poslednjih 10 godina, a to ce mi biti veci problem nego kod nas.
Iskalkulisacu u vezi pregleda, pretpostavljam da cu cekati da mi CO kaze kada da radim, ne zurim sa dobijanjem vize i mislim da nije velika razlika dobiti za 3-4 ili 5-6 meseci, dokle god je dobijemo :)

Sigurno ce mi biti potreban jos koji savet, pa se zahvaljujem unapred.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

cuteowl
Cute Owl

Član broj: 324729
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.08.2014. u 14:18 - pre 117 meseci
Posto se pravila stalno menjaju, postavicu par pitanja o kojima se vec mozda diskutovalo ali mozda je bolje imati sveze informacije. Dosta sam se informisala ali postoji par stvari koje me zbunjuju. Suprug i ja zelimo aplicirati za NZ ili AU (obe zemlje su lepe i imaju dobar standard) putem skill independent vise, subclass 189 (AU) ili skilled migrant category-expressions of interest (NZ). On bi bio glavni aplikant posto je po struci diplomirani masinski inzenjer i ima iskustva u struci. Vize su na istu foru ali za NZ je sve jeftinije nego za AU i cula sam da se vise diploma priznaje na NZ.. Za NZ moze se uraditi pre-assessment result koji kosta 138 dolara, to je provera diplome pred apliciranje stim sto prilikom apliciranja mora se ponovo raditi provera diploma. Da li postoji ta opcija i za AU (Engineers Australia)? Ne bi zeleli da platimo za AU proveru 800 dolara i dobijemo informaciju da se diploma ne priznaje. Sto se tice bodova za NZ vazi da oni koji imaju 140 bodova i vise automatski ulaze u uzi izbor a oni koji imaju ispod 140 bodova izvlace ih putem lutrije. Koliko sam skontala za AU je isti fazon samo je granica od 60 bodova, ispravite me ako gresim?! Za NZ registrovali smo se za pre-assessment result ali tu se samo popunjavaju njihovi formulari, ne salje se nikakva dokumentacija niti diploma. Tu smo u nedoumici oko njegovog zvanja. On je diplomirani masinski inzenjer (stari program) sa potvrdom da je ta diploma ekvivalentna masteru. Nismo sigurni da li trebamo da upisemo graduate mechanical engineer ili graduate mechanical engineer-master.. Ja sam kontaktirala neke agente ali dok dobijem odgovor zanima me da li je neko imao slicno iskustvo.. Sto se tice radnog iskustva vidim da se pominjala tema vezana za rad za vreme studiranja i nakon diplomiranja ali nisam uspela da nadjem konkretnu informaciju. Moj muz ima 10 godina iskustva, skoro 4 godine iskustva u struci ali diplomirao je tek prosle godine. Da li se rad koji nije upisan u radnoj knjizici tretira kao honorarni I da li se prihvata prilikom bodovanja? Na sajtu Engineers Australia pise da zahtevaju potvrde na memorandumu sa pecatom i potpisom ali sta ako naknadno zahtevaju i potvrdu od strane penzionog osiguranja?! Njemu direktor moze izdati potvrdu na memorandumu ali nismo sigurni da li da napise honorarni rad ili redovan bas zbog radne knjizice.. Ukoliko dobijemo informaciju da je diploma prihvacena da li postoji rok do kada moramo aplicirati za imigraciju (pitanje vazi za obe zemlje)? Hvala unapred na informacijama, ja nastavljam sa citanjem pa ako saznam nesto novo napisacu na forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122584 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.