Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122914 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agatonovicmarija
Marija Agatonovic

Član broj: 302201
Poruke: 5
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.05.2014. u 11:48 - pre 120 meseci
Postaviću pitanje ovde iako nisam pročitala celu temu-
ukoliko ima već odgovora ja se izvinjavam na postu,
ali ukoliko je neko raspoložen da odgovori i ima info- hvala unapred.

Naime, završila sam filološlki fakultet i otišla bih za AU.
Moj dečko ide za par meseci- dobio je posao kod nekog prijatelja u firmi.

Ja bih otišla preko studentske vize, ali ne znam odakle da počnem; danima istražujem po netu ali komplikovano je.
Nastaviću, ali reko' možda ovde mogu da dobijem neke smernice.
Upisala bih nešto što jeftinije... Naravno.
Svejedno mi je, postgraduate ili neku od oniš škola engleskog (za koje ne znam koliko su validne i može li se na osnovu njih dobiti viza...?)
Šta prvo treba da uradim? Kontaktiram ustanovu u kojoj bih upisala studije?

Imam CAE sertifikat iz engleskog koji govorim perfect.
Volim da učim, tako da bih to što upišem zaista i studirala :)

Još jednom se izvinjavam ako gušim temu...


 
Odgovor na temu

DragEna
unemployed
unemployeed
Novi Sad

Član broj: 323286
Poruke: 2
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.05.2014. u 19:34 - pre 120 meseci
Citat:
noskich: Nema sanse. Mislim da sa odsustvom iskustva i kvalifikacija ne mozete nigde konkurisati.
Na vasem mestu ja bih se interesovao za Emirate, decko kao trener kosarke/fitnes instruktor u teretani a ti kao dadilja.



Molim vas da definisete "odsutsvo kvalifikacija" ?!
Zanimanje "Early childhood teaher" je na svim listama...
Za proveru diplome traze ekvivalent njihovoj "Bachlero's degree or higher" sto moja diploma i jeste (8 godina osnovne + 4 srednje + 3 visoke), dakle bachelor's.
Ponovicu da sam za 3 godine studiranja polozila 48 ispita, sto mislim da ce biti sasvim dovoljno da mi se ta diploma i prizna...
Iskustvo od 20 sati nedeljno minimum 1 god mogu i sad da steknem, jedino sto ne mogu je da imam prokleti staz u knjizi... dakle mogu da radim ali na crno... To je sva moja problematika... koliko gledaju na iskustvo prilikom provere diplome?! Assesing authority za moje zanimanje je AITSL...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 00:34 - pre 120 meseci
Nema potrebe za uzbudjivanjem. Muz nema kvalifikacije, zena ima, ali nema iskustvo. Naravno da se radno iskustvo mora dokazati i da se proverava.

Treba otici na sajt tela koje daje licencu za profesiju i videti sta je potrebno za istu.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 00:38 - pre 120 meseci
Citat:
agatonovicmarija:
Postaviću pitanje ovde iako nisam pročitala celu temu-
ukoliko ima već odgovora ja se izvinjavam na postu,
ali ukoliko je neko raspoložen da odgovori i ima info- hvala unapred.

Naime, završila sam filološlki fakultet i otišla bih za AU.
Moj dečko ide za par meseci- dobio je posao kod nekog prijatelja u firmi.

Ja bih otišla preko studentske vize, ali ne znam odakle da počnem; danima istražujem po netu ali komplikovano je.
Nastaviću, ali reko' možda ovde mogu da dobijem neke smernice.
Upisala bih nešto što jeftinije... Naravno.
Svejedno mi je, postgraduate ili neku od oniš škola engleskog (za koje ne znam koliko su validne i može li se na osnovu njih dobiti viza...?)
Šta prvo treba da uradim? Kontaktiram ustanovu u kojoj bih upisala studije?

Imam CAE sertifikat iz engleskog koji govorim perfect.
Volim da učim, tako da bih to što upišem zaista i studirala :)

Još jednom se izvinjavam ako gušim temu...




Najjeftiniji su kursevi engleskog jezika za koje se dobija posebna viza bas za one koji uce jezik. Kasnije se lako moze prebaciti sa te vize na studentsku vizu tercijarnog obrazovanja (higher education).

Ovde je pretrazivac kurseva: http://cricos.deewr.gov.au/Course/CourseSearch.aspx Izaberes lokaciju koja te interesuje pa trazis po ceni i duzini trajanja. Kontaktiras skolu i oni ce ti reci sta je potrebno za upis i vizu.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 01:50 - pre 120 meseci
Citat:
DragEna:
Citat:
noskich: Nema sanse. Mislim da sa odsustvom iskustva i kvalifikacija ne mozete nigde konkurisati.
Na vasem mestu ja bih se interesovao za Emirate, decko kao trener kosarke/fitnes instruktor u teretani a ti kao dadilja.



Molim vas da definisete "odsutsvo kvalifikacija" ?!
Zanimanje "Early childhood teaher" je na svim listama...
Za proveru diplome traze ekvivalent njihovoj "Bachlero's degree or higher" sto moja diploma i jeste (8 godina osnovne + 4 srednje + 3 visoke), dakle bachelor's.
Ponovicu da sam za 3 godine studiranja polozila 48 ispita, sto mislim da ce biti sasvim dovoljno da mi se ta diploma i prizna...
Iskustvo od 20 sati nedeljno minimum 1 god mogu i sad da steknem, jedino sto ne mogu je da imam prokleti staz u knjizi... dakle mogu da radim ali na crno... To je sva moja problematika... koliko gledaju na iskustvo prilikom provere diplome?! Assesing authority za moje zanimanje je AITSL...



@DragEna: Mislim da zaista nema potrebe za uzbuđivanjem i reagovanjem na ovaj način, pogotovo na Noskich-eve postove. To je čovek koji redovno pomaže ljudima na ovom forumu i verovatno ima više informacija od nekih agenata za vize a deli ih besplatno. Tako da je bolje da pokažete malo poštovanja i mirno i staloženo diskutujete umesto što iskačete sa pitanjima "Šta, kako ne može!??". Na kraju krajeva, ako vam se ne sviđaju odgovori uvek možete da kontakirate ovlašćene agente, platite i dobijete sve potrebne informacije.

Nažalost, mislim da je Noskich (opet) u pravu što se ovoga tiče jer sva zanimanja koja sam ja gledao zahtevaju DOKAZANO dvogodišnje iskusvo koje opet nije garancija da su ispunjeni uslovi jer oni mogu dodatno da provere u kojoj ste vi to firmi radili, kakva je reputacija, its. Retko to rade, ali može da se desi.

Kako vi kažete "sva vaša problematika" je što nemate staža ali verujte da je to zaista deal-breaker jer se proverava itekako. Naravno, treba sve proveriti i zato je najbolje posetiti web sajt immi.gov.au (proveriri SOL listu i videti koje je potrebno iskustvo za datu struku) kao i web sajt nadležne institucije i probati naći informacije tamo. Ukoliko ne uspete da pronađete potrebne informacije - kontaktirajte ih. Nije Australija kao Srbija, ovde ljudi profesionalno shvataju emailove i odgovaraju na njih u roku 24-48 sata.

Ja sam morao da pošaljem prvo preporuke svih poslodavaca kod kojih sam radio a kasnije su mi tražili da pošaljem isečke plata iz banke i papir(e) iz neke državne institucije (poreska, socijalno, PIO) kad dokaz da sam bio zaposlen. Čuo sam od nekih ljudi da su pokušavali i da smuvaju te papire ali ponekad, ako nešto posumnjaju, ambasada AUS pošalje svoje ljude da provere sve to a oni to proveravaju i sa poslodavcem i sa institucijom odakle je papir dobijen i to baš PROVERAVAJU. Kod poslodavca traže ugovore o zaposlenju i gledaju da nađu tvoje ime među ostalim papirima (papiri za službeni mobilni, emailovi, ...). Znaju šta rade i šta traže tako da to nije samo formalnost već ljudi zaista urade svoj posao i uspevaju da pronađu ako ste nešto muvali. Od države mogu da traže proveru validnosti papira. To znači da ako ti neko iz države i "smuva" papir da imaš 2 godine iskustva, recimo u socijalnom, to će morati da uradi "na crno" tj. da ne unese taj papir u računarski sistem a onda ako ti ambasada to bude proveravala neće naći taj dokument tako da ćeš dobiti zabranu 2 godine čini mi se.

U svakom slučaju, puno sreće vam želim oboma,
 
Odgovor na temu

agatonovicmarija
Marija Agatonovic

Član broj: 302201
Poruke: 5
212.200.54.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 09:32 - pre 120 meseci
@ noskich

Hvala hvala!
Tako ću da uradim.

Nadam se da ostaješ na forumu, jer si zaista najinformisanija osoba ovde



[Ovu poruku je menjao agatonovicmarija dana 27.05.2014. u 10:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 14:02 - pre 120 meseci
Australija je po broju stanovnika mala zemlja tako da se imigraciona pravila i liste stalno menjaju, u proseku na svakih sest meseci, a i krace kada dodje do politickih promena u vladi. Tako da ljudi koji su dobili stalni boravak nakon toga postepeno sve manje znaju. Uopste nisam informisan o poslednjim promenama jer sam PR dobio pre cetiri godine, samo znam opste principe koji se uglavnom ne menjaju i gde da brzo nadjem informacije. Sticajem licih okolnosti imam iskustva sa studentskim vizama, useljenju na osnovu studija i sponzorisanjem partnera. Ali kako vreme prolazi sve vise se pitam da li ovde pomazem ili odmazem posto ne pratim vise sve to.

knyazs je na forumu sveza krv plus on ima iskustva sa useljenickom vizom van Australije o cemu ne znam nista. A ja cu svracati sa vremena na vreme dok sam u Australiji i dok se nadam se ne pojavi neko jos sveziji koji ce da preuzme. Cesto na poslu imam visak vremena pa svratim do foruma na ex-YU jezicima da odrzim znanje jezika posto ga ne govorim u Australiji uopste i malo razmenim informacije i iskustva. Ako kome koristi jos bolje.


 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 20:42 - pre 120 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
Hedgehog: Španska serija se nastavlja :)

U prvom sudu (Timočka) su odbili da mi overe svaku stranu posebno. U pitanju je obostrano odštampani original za koji imam kopiju na dva lista (jednostrane kopije). Rekli su da mogu da overe ili onako kako mi je već overeno u opštini ili kao alternativa da uradim dvostranu kopiju i onda bi oni na to zaheftali novi list na kome bi pisalo da je verno originalu, ostale detalje i lupili pečate.

Jel imao neko slično iskustvo?

edit: poslao sam upit Eng Aus pa ćemo videti šta će biti njihova instrukcija...


Nemoj da se mucis. I ja sam isao tako od suda do opstine i nazad i svi su mi govorili "ovako se kod nas overava". I ja sam slao upit EA na koji nisu odgovorili. Onda sam poslao onako kako sam mogao da overim i prosao mi je assessment. Znaju oni kako se u ex-SFRJ overava, ta je napomena stavljena zbog nekih drugih zemalja.


Posle nekoliko meseci sporadičnog pisanja CDR-a, sakupljanja dokumentacije, overa i prevoda, komplet za Engineers Australia je skoro pa spreman (ostalo je još jednom da prođem kroz pisanije i da poslažem dokumenta kako EA zahteva) pa sad ostaju još neka tehnička pitanja kao što su slanje i plaćanje.

EA se ipak udostojio, posle više od mesec dana, da mi odgovori na upit i napisali su mi da ne vide problem da se overava kako sam im opisao (poslao sam im i skenove problematičnog dokumenta). Ja sam u svakom slučaju hteo da šaljem kao što je Miroslav savetovao ali evo stigla je i njihova potvrda da je to ok.

Što se tiče plaćanja, koliko vidim to se radi preko kartice, tako što se u formularu popune detalji vezani za karticu i nosioca pa pretpostavljam da EA to skine kada im stigne paket poštom. Sa kojom karticom ići - da li prolazi visa electron ili mora preko prave kreditne kao što je Master Card? Da li postoji varijanta plaćanja online?

Planiram kada skupim sve papire na gomilu i poslažem kao što kaže EA, uključujući formular, CV i dodatni papir na kome ću da objasnim neke specifičnosti, sve to skeniram jer sam pročitao negde da DIBP traži da im se pošalje sken svih dokumenata koji su poslati EA.

Kako je najbolje poslati dokumentaciju, pretpostavljam preko DHL? Kako to funkcioniše, da li dolaze da preuzmu, da li izdaju neku priznanicu, da li će mi doneti potvrdu o preuzimanju od strane EA? I kolika je cena otprilike, red veličine?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

banej123

Član broj: 101869
Poruke: 35



+12 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2014. u 23:17 - pre 120 meseci
Ja sam pre par godina slao dokumenta u NZ. To se plaća po težini. Koliko se sećam bilo je nekoliko stotina grama papira (recimo 200-500) a koštalo me je nekih 7-8000 din. Naravno bitna je i daljina na koju se šalje. AU je bliži.

Pogledaj na sajtu DHL-a (za Srbiju). Tu imaš telefone a možda stoji i neki info o cenama. Koliko se sećam radili su i preuzimanje na adresi pošiljaoca i mislim da nije koštalo ništa preko cene slanja. A ako hoćeš da ih lično posetiš imaju kancelariju Airport City-ju na Novom Beogradu.

B
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.05.2014. u 00:37 - pre 120 meseci
@banej: ja sam slao dokumenta za Australijsko imigraciono u oktobru 2012 ali ne poštom već elektronski. Sa novim sistemom (Expression Of Interest) skoro sve dokumente oni prihvataju (pa čak i zahtevaju) da se šalju elektronski jer im je lakše zbog evidencije. Čini mi se da sam nekoliko dokumenata slao poštom ali to je bilo za State Sponsorship od strane NSW; što se tiče imigracionog oni sve rade elektronski. Naravno, ovo sve govorim za Australiju, nemam pojma kako je trenutno za NZ ali vredi proveriti, možda može bar nešto da se pošalje elektronski, posebno one forme od 20-30 strana gde ih samo zanima tvoj potpis na kraju :)

Ako ipak treba da se šalje poštom, pošaljite preporučenom avionskom poštom, ne DHL-om jer će DHL da vas odere. Jednom sam slao DHL-om iz Srbije za Sloveniju 3 papira pa su mi uzeli 70 eura (lol). Kad sam slao za AUS iz Slovenije, slao sam poštom (preporučeno, avionski) i stizalo je za 4-6 radnih dana u AUS.
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.05.2014. u 03:55 - pre 120 meseci
Citat:
Hedgehog:Što se tiče plaćanja, koliko vidim to se radi preko kartice, tako što se u formularu popune detalji vezani za karticu i nosioca pa pretpostavljam da EA to skine kada im stigne paket poštom. Sa kojom karticom ići - da li prolazi visa electron ili mora preko prave kreditne kao što je Master Card? Da li postoji varijanta plaćanja online?


2012. nije postojalo placanje online. Da, EA skine novac sa kartice kad im stignu papiri, to se zove MOTO transakcija. Ja nisam imao nikakvu karticu, niti sam poznavao nekog ko ima pravu kreditnu, tj. karticu koja podrzava MOTO ( moze biti i Visa, nije bitno ime ). Nisam imao uslova da otvorim kreditnu i tu je nastao zacarani krug. Forumi nisu pomagali http://www.elitesecurity.org/p3142449 , neuki sluzbenici po bankama nisu znali o cemu pricam, a meni se nije isprobavala 101 kartica. Jedino sto sam na internetu nasao je da je Irancima dozvoljeno da uplate bankarskim transferom novca. Poslao sam mail EA, trazio im da mi odobre takav nacin placanja i da mi posalju broj racuna. Posto su se slozili, prebacio sam novac sa svog deviznog racuna. Mislim da je provizija u Raiffeisen-u bila oko 1000 dinara, verovatno ima nizih. Par dodatnih mail-ova sa EA i povezali su mi uplatu sa dokumentacijom... Puno srece sa placanjem, nadam se da su se do sada svi izvukli iz placanja stilom osamdesetih godina 20 veka.

Citat:
Hedgehog:Planiram kada skupim sve papire na gomilu i poslažem kao što kaže EA, uključujući formular, CV i dodatni papir na kome ću da objasnim neke specifičnosti, sve to skeniram jer sam pročitao negde da DIBP traži da im se pošalje sken svih dokumenata koji su poslati EA.


Meni DIBP to nije trazio. Poslao sam samo skeniranu potvrdu koju sam dobio iz EA. Ali ti skenovi mogu koristiti jer ce neke od tih dokumenata da ti ponovo traze u procesu.

Citat:
Hedgehog:Kako je najbolje poslati dokumentaciju, pretpostavljam preko DHL? Kako to funkcioniše, da li dolaze da preuzmu, da li izdaju neku priznanicu, da li će mi doneti potvrdu o preuzimanju od strane EA? I kolika je cena otprilike, red veličine?


Evo ti cene iz 2012. za slanje tih 500g papirne dokumentacije iz Beograda za Australiju:

DHL 10171 dinara, predaje se na Novom Beogradu
TNT 5970 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu
UPS 4000 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu
FedEx, 6008 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu

Poslao sam UPS-om. Dobijes se priznanica i broj. Preko interneta sam mogao da pratim posiljku. Mislim da je putovala 6 dana, preko SAD i Havaja :) do Kanbere. Kontaktiraj sve ponovo, pa vidi kolike su cene sada. Necu nikog da reklamiram, potrazi njihove telefone na internetu ili ti ih mogu poslati porukom.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.05.2014. u 11:21 - pre 120 meseci
Pozdrav svima, jedno pitanje...
Dali mogu da pravim papite ili iseljenicku vizu ili radnu nebitno ako imam kredit u banci?
Upitanju je viza za NZ ili AU
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.7.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.05.2014. u 01:21 - pre 120 meseci
Mislim da je to tvoja privatna stvar koja se ne tice Australije. Niti moras to da prijavljujes niti ce ti traziti, mada se secam kroz maglu da na formularima ima pitanje tipa `da li dugujete nesto bilo kojoj drzavi ukljucujuci Australiju`. To ne ukljucuje privatne dugove tako da se ne bih brinuo na tvom mestu.
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.05.2014. u 11:53 - pre 120 meseci
I ja tako mislim, ali mi se stalno pojavljuju ljudi koji me zbunjuju sa takvim stvarima :-)
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.06.2014. u 06:29 - pre 120 meseci
Citat:
R-A-K:
Pozdrav svima, jedno pitanje...
Dali mogu da pravim papite ili iseljenicku vizu ili radnu nebitno ako imam kredit u banci?
Upitanju je viza za NZ ili AU


Meni nisu to trazili niti znam nekog kome jesu. Znaci, dan pred odlaska, pravac u banku i uzmi sto veci kredit :D. Salim se. Nije bezveze sto ti traze potvrdu iz policije o neosudjivanju. U slucaju da te neko sudski goni iz zemlje iz koje si dosao, verovatno ti se moze ponistiti viza...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.jetstream.xtra.co.nz.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.06.2014. u 10:57 - pre 120 meseci
MirosIav i knyazs

Kada ste dobili odgovor od EA, da li su napisali da je vasa diploma ekvivalentna nekoj njihovoj ili nesto drugo? Koje zvanje su vam dali?

Da li je samo Bachelor with honours ili Bachelor of Engineering with honours? Slao sam nasu diplomu (Elektronski fakultet - Master of Electrical Engineering) na NZQA i oni mi odgovorili da je to Bachelor with honours (generic - opsti, a ne elektro inzenjer), a meni treba Bachelor of Electrical Engineering. Za to zvanje Electrical Engineer me uputili da polazem jos neke ispite u njihovoj inzenjerskoj komori. Da bi se ovde dobili poeni za diplomu pri useljenju, mora da bude strucna (Bachelor of Engineering), a ne opsta (samo Bachelor).
 
Odgovor na temu

R-A-K

Član broj: 184664
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.06.2014. u 21:24 - pre 120 meseci
Hahhah da uzmem sto veci kredit-znuci primamljivo ali koliko je pametno :-)
Imali ovde neko dobre volje ko bi dao neku vrstu kredita na zajam :-)
 
Odgovor na temu

MirosIav
Pert

Član broj: 62687
Poruke: 479
*.per802.wa.optusnet.com.au.

ICQ: 33441225


+29 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.06.2014. u 05:11 - pre 120 meseci
Citat:
Mehatronicar:
MirosIav i knyazs

Kada ste dobili odgovor od EA, da li su napisali da je vasa diploma ekvivalentna nekoj njihovoj ili nesto drugo? Koje zvanje su vam dali?

Da li je samo Bachelor with honours ili Bachelor of Engineering with honours? Slao sam nasu diplomu (Elektronski fakultet - Master of Electrical Engineering) na NZQA i oni mi odgovorili da je to Bachelor with honours (generic - opsti, a ne elektro inzenjer), a meni treba Bachelor of Electrical Engineering. Za to zvanje Electrical Engineer me uputili da polazem jos neke ispite u njihovoj inzenjerskoj komori. Da bi se ovde dobili poeni za diplomu pri useljenju, mora da bude strucna (Bachelor of Engineering), a ne opsta (samo Bachelor).


Izmedju ostalog su napisali "Your qualification has been assessed as broadly comparable to an Australian Masters degree for the purposes of awarding points for qualifications under the General Skilled Migration points test". Slao sam potvrdu sa fakulteta na kojoj pise da je diplomirani masinski inzenjer isto sto i master masinstva.
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.06.2014. u 06:11 - pre 120 meseci
Citat:
Mehatronicar:
MirosIav i knyazs

Kada ste dobili odgovor od EA, da li su napisali da je vasa diploma ekvivalentna nekoj njihovoj ili nesto drugo? Koje zvanje su vam dali?

Da li je samo Bachelor with honours ili Bachelor of Engineering with honours? Slao sam nasu diplomu (Elektronski fakultet - Master of Electrical Engineering) na NZQA i oni mi odgovorili da je to Bachelor with honours (generic - opsti, a ne elektro inzenjer), a meni treba Bachelor of Electrical Engineering. Za to zvanje Electrical Engineer me uputili da polazem jos neke ispite u njihovoj inzenjerskoj komori. Da bi se ovde dobili poeni za diplomu pri useljenju, mora da bude strucna (Bachelor of Engineering), a ne opsta (samo Bachelor).


Mislim da sam negde već šerovao skills assessment ali nema veze. Meni je assessment radio ACS i izjednačili su mi zvanje Master-a:

...Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code. Your Master in Electrical and Computer Engineering from Faculty of Technical Sciences, Novi Sad, Serbia completed on June 2007 has been assessed as comparable to an AQF Master Degree with a major in computing....
 
Odgovor na temu

Hedgehog
Savetnik
Engineer
Beograd

Član broj: 312805
Poruke: 85
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.06.2014. u 18:54 - pre 120 meseci
Citat:
MirosIav:
Citat:
Hedgehog:Što se tiče plaćanja, koliko vidim to se radi preko kartice, tako što se u formularu popune detalji vezani za karticu i nosioca pa pretpostavljam da EA to skine kada im stigne paket poštom. Sa kojom karticom ići - da li prolazi visa electron ili mora preko prave kreditne kao što je Master Card? Da li postoji varijanta plaćanja online?


2012. nije postojalo placanje online. Da, EA skine novac sa kartice kad im stignu papiri, to se zove MOTO transakcija. Ja nisam imao nikakvu karticu, niti sam poznavao nekog ko ima pravu kreditnu, tj. karticu koja podrzava MOTO ( moze biti i Visa, nije bitno ime ). Nisam imao uslova da otvorim kreditnu i tu je nastao zacarani krug. Forumi nisu pomagali http://www.elitesecurity.org/p3142449 , neuki sluzbenici po bankama nisu znali o cemu pricam, a meni se nije isprobavala 101 kartica. Jedino sto sam na internetu nasao je da je Irancima dozvoljeno da uplate bankarskim transferom novca. Poslao sam mail EA, trazio im da mi odobre takav nacin placanja i da mi posalju broj racuna. Posto su se slozili, prebacio sam novac sa svog deviznog racuna. Mislim da je provizija u Raiffeisen-u bila oko 1000 dinara, verovatno ima nizih. Par dodatnih mail-ova sa EA i povezali su mi uplatu sa dokumentacijom... Puno srece sa placanjem, nadam se da su se do sada svi izvukli iz placanja stilom osamdesetih godina 20 veka.

DHL 10171 dinara, predaje se na Novom Beogradu
TNT 5970 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu
UPS 4000 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu
FedEx, 6008 dinara, dolazak na adresu ukljucen u cenu

Poslao sam UPS-om. Dobijes se priznanica i broj. Preko interneta sam mogao da pratim posiljku. Mislim da je putovala 6 dana, preko SAD i Havaja :) do Kanbere. Kontaktiraj sve ponovo, pa vidi kolike su cene sada. Necu nikog da reklamiram, potrazi njihove telefone na internetu ili ti ih mogu poslati porukom.


Miroslave, hvala na pomoći. Paket je poslat preko UPS-a a meni samo ostaje da otvorim vino i pratim s vremena na vreme napredovanje pošiljke.

Potvrđujem da su cene koje si naveo aktuelne (pitao sam UPS i FedEx), s tim što je kod UPS u toku promocija za A4 formate po ceni od 4000rsd, inače bi bilo oko 75eur za pošiljke do 500g. Moja pošiljka je bila na mojoj vagi oko 400g a kod UPS-a oko 200g (vidim kad pratim pošiljku preko sajta). Ta koverta je prilično velika, i stalo bi sigurno još papira da je trebalo.

Što se tiče plaćanja, Intesa mi je rekla da sve kreditne kartice izdate kod njih podržavaju MOTO ali da treba paziti na limit kartice koji zavisi od kreditne sposobnosti klijenta banke.


Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122914 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.